PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız: Çözülmüş Ücretsiz sürümü ile daha iyi sonuçlar elde etti ...

Jesh
21-04-10, 00:57
Ne oldu? Ücretsiz sürümü vardı, bu büyük çalıştı.

Şimdi, tam sürümüne sahip.

a) hayır bayrakları gösterir, ancak bağlantıyı sağ çalışır
b) herhangi bir üçüncü taraf galerisi
c) tamamen açılır menüsünden forum tarzı berbat.
d) özel altbilgi benim özel çalışma tamamen silinmiş, berbat var. Bu düzenli yüklemek için kaldırma ya da normal yüklemeden ya.
e) BB htaccess kuralları varsa benim vbseo site haritası işe yaramaz.

... sorunların geri kalanı üzerinde çalışmaya başlamadan önce, A, ilk sorun için yanıt bekliyor.

vBET
21-04-10, 01:39
Merhaba:)

Ben tam sürümü ile bazı sıkıntılar olduğunu görüyoruz. Lütfen size yardımcı olalım:)

a) BB paketi sunucuya yüklenen tüm dosyaları mi? Görüntüler tam vBET sürümü için başka bir yerde.
b) Lütfen bu entegrasyon bölümünde açık yeni bir konu ayrıntıları (ne galerisi mod, orada tam URL) veriniz
ne olup bittiğini görmek için wee ihtiyacı c) bize forum URL veriniz. Eğer standart düzeni var mı?
d) Bir önceki gibi. Ayrıca - bayrakları altbilgi ne zaman olur? Sonra bayraklar için şablon (vbenterprisetranslator_flags) özelleştirme yapılmış ve bu sorunu çözmek değilse. Özel şablonlar halinde BB şablon özelleştirme gerekli olacağı olasılığı vardır varsayılan temaların vBulletin varsayılan temaların için çalışacak BB dikkat ediniz.
e) BB kurallarına uygun bir yerde olduğundan emin olun. Bunlar vbseo.php için kurallar hemen önce olması gerekir. Site haritası kural BB kuralları önce olmalıdır.

Gerçek durumu hakkında bize bildirin biz size memnuniyetle yardımcı olacaktır:)

Jesh
21-04-10, 16:39
Merhaba:)

Ben tam sürümü ile bazı sıkıntılar olduğunu görüyoruz. Lütfen size yardımcı olalım:)

a) BB paketi sunucuya yüklenen tüm dosyaları mi? Görüntüler tam vBET sürümü için başka bir yerde.
b) Lütfen bu entegrasyon bölümünde açık yeni bir konu ayrıntıları (ne galerisi mod, orada tam URL) veriniz
ne olup bittiğini görmek için wee ihtiyacı c) bize forum URL veriniz. Eğer standart düzeni var mı?
d) Bir önceki gibi. Ayrıca - bayrakları altbilgi ne zaman olur? Sonra bayraklar için şablon (vbenterprisetranslator_flags) özelleştirme yapılmış ve bu sorunu çözmek değilse. Özel şablonlar halinde BB şablon özelleştirme gerekli olacağı olasılığı vardır varsayılan temaların vBulletin varsayılan temaların için çalışacak BB dikkat ediniz.
e) BB kurallarına uygun bir yerde olduğundan emin olun. Bunlar vbseo.php için kurallar hemen önce olması gerekir. Site haritası kural BB kuralları önce olmalıdır.

Gerçek durumu hakkında bize bildirin biz size memnuniyetle yardımcı olacaktır:)

Galeri konsantre olsun. Benim galerisi:

http://www.coinforums.com/gallery

sayfasına bağlantı:
http://www.coinforums.com/pl/gallery çalışır, ancak hiçbir çeviri.

Htaccess / galeri için:

RewriteCond %{DOCUMENT_ROOT}%{REQUEST_FILENAME} !-f

RewriteCond %{DOCUMENT_ROOT}%{REQUEST_FILENAME} !-d

RewriteRule ^(.*)/p([0-9]+)-(.*)-cpage([0-9+]).html$ showphoto.php?photo=$2&cpage=$4 [L,QSA]

RewriteRule ^(.*)/p([0-9]+)-(.*).html$ showphoto.php?photo=$2 [L,QSA]

RewriteRule ^(.*)/p([0-9]+).html$ showphoto.php?photo=$2 [L,QSA]

RewriteRule ^g([0-9]+)-(.*)-page([0-9]+).html$ showgallery.php?cat=$1&page=$3 [L,QSA]

RewriteRule ^g([0-9]+)-(.*).html$ showgallery.php?cat=$1 [L,QSA]

RewriteRule ^(.*)/index([0-9]+)-([0-9]+).html$ index.php?cat=$2&page=$3 [L,QSA]

RewriteRule ^(.*)/index([0-9]+).html$ index.php?cat=$2 [L,QSA]

RewriteRule ^m([0-9]+)-(.*)-protype([0-9]+).html$ member.php?uid=$1&protype=$3 [L,QSA]

RewriteRule ^m([0-9]+)-(.*).html$ member.php?uid=$1 [L,QSA]

RewriteRule ^board.html$ board.php [L,QSA]

RewriteRule ^b([0-9]+)-(.*).html$ board.php?msg=$1 [L,QSA]

RewriteRule ^u([0-9]+)-(.*)-page([0-9]+).html$ showgallery.php?ppuser=$1&page=$3 [L,QSA]

RewriteRule ^u([0-9]+)-(.*).html$ showgallery.php?ppuser=$1 [L,QSA]

RewriteRule ^s([0-9]+)-(.*)-page([0-9]+).html$ showmembers.php?cat=$1&page=$3 [L,QSA]

RewriteRule ^s([0-9]+)-(.*).html$ showmembers.php?cat=$1 [L,QSA]

RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/apps/(.*)?$ /gallery/$2?language=$1 [L,QSA]

RewriteCond %{QUERY_STRING} !redirected=
RewriteCond %{QUERY_STRING} language=
RewriteRule ^(.*)$ vbenterprisetranslator_front_controller.php?redirected=$1&vbet_outside=true [L,QSA]

RewriteCond %{QUERY_STRING} !vbet_outside=true
RewriteRule ^(.*)$ $1?vbet_outside=true [L,QSA]

galeri / klasör vbenterprisetranslate_front_controller.php:

define('VBET_FORUMDIR', 'D:\Program Files\Apache Software Foundation\Apache2.2\htdocs');

Admincp de Dizinler tutun:

/gallery/

Teşekkürler, sto lat!

vBET
22-04-10, 14:15
Bu açıklamalar çok önemli bir şey özledim ben karışık olduğunu biliyorum, ama bu bazı mod çok güzel yapmak için hiçbir imkanı verir yoludur. Yani önemli bir parçası kuralları ön denetleyicisi (FC) kuralı önce bir terbiye edilemez olduğunu. Tüm kuralları sadece bitirmeden önce, çünkü FC kural, durumda hiç kullanılmamış. Htaccess değerlendirme. Lütfen değiştirerek FC önce tüm kurallar (FC kendisi için değil) için [L, QSA] için [QSA] - 3. adımda açıklanmıştır.

Pleas sonuçları hakkında bize bildirin:)

Jesh
22-04-10, 14:39
Bu açıklamalar çok önemli bir şey özledim ben karışık olduğunu biliyorum, ama bu bazı mod çok güzel yapmak için hiçbir imkanı verir yoludur. Yani önemli bir parçası kuralları ön denetleyicisi (FC) kuralı önce bir terbiye edilemez olduğunu. Tüm kuralları sadece bitirmeden önce, çünkü FC kural, durumda hiç kullanılmamış. Htaccess değerlendirme. Lütfen değiştirerek FC önce tüm kurallar (FC kendisi için değil) için [L, QSA] için [QSA] - 3. adımda açıklanmıştır.

Pleas sonuçları hakkında bize bildirin:)

Aynı sorun. Bu htaccess galeri / klasör.

RewriteEngine On
Options +FollowSymLinks

# **** Gallery ****

RewriteCond %{DOCUMENT_ROOT}%{REQUEST_FILENAME} !-f

RewriteCond %{DOCUMENT_ROOT}%{REQUEST_FILENAME} !-d

RewriteRule ^(.*)/p([0-9]+)-(.*)-cpage([0-9+]).html$ showphoto.php?photo=$2&cpage=$4 [QSA]

RewriteRule ^(.*)/p([0-9]+)-(.*).html$ showphoto.php?photo=$2 [QSA]

RewriteRule ^(.*)/p([0-9]+).html$ showphoto.php?photo=$2 [QSA]

RewriteRule ^g([0-9]+)-(.*)-page([0-9]+).html$ showgallery.php?cat=$1&page=$3 [QSA]

RewriteRule ^g([0-9]+)-(.*).html$ showgallery.php?cat=$1 [QSA]

RewriteRule ^(.*)/index([0-9]+)-([0-9]+).html$ index.php?cat=$2&page=$3 [QSA]

RewriteRule ^(.*)/index([0-9]+).html$ index.php?cat=$2 [QSA]

RewriteRule ^m([0-9]+)-(.*)-protype([0-9]+).html$ member.php?uid=$1&protype=$3 [QSA]

RewriteRule ^m([0-9]+)-(.*).html$ member.php?uid=$1 [QSA]

RewriteRule ^board.html$ board.php [QSA]

RewriteRule ^b([0-9]+)-(.*).html$ board.php?msg=$1 [QSA]

RewriteRule ^u([0-9]+)-(.*)-page([0-9]+).html$ showgallery.php?ppuser=$1&page=$3 [QSA]

RewriteRule ^u([0-9]+)-(.*).html$ showgallery.php?ppuser=$1 [QSA]

RewriteRule ^s([0-9]+)-(.*)-page([0-9]+).html$ showmembers.php?cat=$1&page=$3 [QSA]

RewriteRule ^s([0-9]+)-(.*).html$ showmembers.php?cat=$1 [QSA]

RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|

tr|uk|vi|cy|yi)/apps/(.*)?$ /gallery/$2?language=$1 [QSA]

RewriteCond %{QUERY_STRING} !redirected=
RewriteCond %{QUERY_STRING} language=
RewriteRule ^(.*)$ vbenterprisetranslator_front_controller.php?redirected=$1&vbet_outside=true [L,QSA]

RewriteCond %{QUERY_STRING} !vbet_outside=true
RewriteRule ^(.*)$ $1?vbet_outside=true [QSA]

:(

vBET
22-04-10, 15:20
Lütfen değişikliği:

için:

Ve daha önemlisi:
RewriteRule için kural ihlalinde bulunduysanız, ^ / (af | ² | ar ... - kural ortasında girmektir.

Lütfen bize yardımcı oldu söylemek.

GÜNCELLEME:
Ayrıca kural RewriteRule ^ / (af | ² | ar ... hiç olmamalıdır açıklamasına göre (http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/vbet4-troubleshooting/413-faq-2.html forum URL altdizin kullandığı için # post1546), VELİ dizin çeviri kurallarını ayarlamanız gerekir.

Jesh
22-04-10, 17:03
Lütfen değişikliği:

için:

Ve daha önemlisi:
RewriteRule için kural ihlalinde bulunduysanız, ^ / (af | ² | ar ... - kural ortasında girmektir.

Lütfen bize yardımcı oldu söylemek.

GÜNCELLEME:
Ayrıca kural RewriteRule ^ / (af | ² | ar ... hiç olmamalıdır açıklamasına göre (http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/vbet4-troubleshooting/413-faq-2.html forum URL altdizin kullandığı için # post1546), VELİ dizin çeviri kurallarını ayarlamanız gerekir.

Benim forum / forum / vBSEO gelen kurallar yeniden yazıldı kullanır. Gerçek URL:
http:///www.coinforums.com/forum.php için yeniden:

http://www.coinforums.com/forum/

Bu durum göz önüne forum kök sonra mı? Karışıklık için özür dilerim!

Ben de, kırık bir kural fark etmedi. Teşekkürler:)

Jesh
22-04-10, 17:47
Tamam, şimdi yeni bir sorun var ... biz neredeyse orada. Şimdi, her şeyi çalışır, ancak göster. gibi:
http://www.coinforums.com/pl/f34/

Htaccess kök:

RewriteEngine On
Options +FollowSymLinks

# Redirect coinforums.com
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^(www\.)?uscoininfo\.com
RewriteRule (.*) http://www.coinforums.com/ [R=301,L]
# End Redirect from CoinForums.com

# Redirect to WWW
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^coinforums.com [NC]
RewriteRule ^(.*)$ http://www.coinforums.com/$1 [L,R=301]
# End Redirect to WWW

# vbSEO Sitemap
RewriteRule ^((urllist|sitemap_).*\.(xml|txt)(\.gz)?)$ vbseo_sitemap/vbseo_getsitemap.php?sitemap=$1 [L]
# END

# vBET
# RULES for SEO translation links with vBSEO (have to be included before all rules to vbseo.php)

# If these 2 rules below are commented out, forum works translated, but gallery does not.
RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/$ index.php?language=$1&vbet_outside=true [L,QSA]
RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/(.*)?$ $2?language=$1&vbet_outside=true [L,QSA]

# If 2 rules below are commented out, gallery works translated, but threads won't work. Main forum page http://www.coinforums.com/pl/forum/ translates
RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/$ vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=/ [L,QSA]
RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/(.*)?$ vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=/$2 [L,QSA]

RewriteCond %{REQUEST_URI} !(admincp/|modcp/|vbseo_sitemap/|cron)
RewriteRule ^((archive/)?(.*\.php(/.*)?))$ vbenterprisetranslator_seo.php [L,QSA]
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !^(admincp|modcp|clientscript|cpstyles|images)/
RewriteRule $ vbenterprisetranslator_seo.php [L,QSA]
# vBET End

# vBSEO Beg
RewriteCond %{REQUEST_URI} !(admincp/|modcp/|cron|vbseo_sitemap)
RewriteRule ^((archive/)?(.*\.php(/.*)?))$ vbseo.php [L,QSA]
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !/(admincp|modcp|clientscript|cpstyles|images)/
RewriteRule ^(.+)$ vbseo.php [L,QSA]
# vBSEO End

çok üzgünüm arkadaşım, belki çok fazla Spirytus?

Teşekkür ederim.

vBET
22-04-10, 20:40
Üzgünüm - Ben Sana verdiğim bilgileri de hata yaptım. Senin forum / forum dizininde yüklü olduğunu düşündüm - Ben şimdi tekrar kontrol edilmeli ve sadece vBSEO eklenir doğru?

Ben tekrar karışıklık önce teyit edin. Biz ayakta emin olacaktır size ipuçları verecek.

vBET
22-04-10, 20:50
Tamam ben forumda diğer bağlantılar gördüm ve şimdi forum altdizin / forum yüklü olmadığından emin değilim.

Tamam bu yüzden burada yanıltıcı için üzgünüm düzeltmeler geliyor. . Kök htaccess ayarlamak:

RewriteEngine On
Options +FollowSymLinks

# Redirect coinforums.com
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^(www\.)?uscoininfo\.com
RewriteRule (.*) http://www.coinforums.com/ [R=301,L]
# End Redirect from CoinForums.com

# Redirect to WWW
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^coinforums.com [NC]
RewriteRule ^(.*)$ http://www.coinforums.com/$1 [L,R=301]
# End Redirect to WWW

# vbSEO Sitemap
RewriteRule ^((urllist|sitemap_).*\.(xml|txt)(\.gz)?)$ vbseo_sitemap/vbseo_getsitemap.php?sitemap=$1 [L]
# END

# vBET
# RULES for SEO translation links with vBSEO (have to be included before all rules to vbseo.php)

RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/gallery/(.*)?$ /gallery/$2?language=$1 [L,QSA]

RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/$ vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=/ [L,QSA]
RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/(.*)?$ vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=/$2 [L,QSA]

RewriteCond %{REQUEST_URI} !(admincp/|modcp/|vbseo_sitemap/|cron)
RewriteRule ^((archive/)?(.*\.php(/.*)?))$ vbenterprisetranslator_seo.php [L,QSA]
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !^(admincp|modcp|clientscript|cpstyles|images)/
RewriteRule $ vbenterprisetranslator_seo.php [L,QSA]
# vBET End

# vBSEO Beg
#RewriteCond %{REQUEST_URI} !(admincp/|modcp/|cron|vbseo_sitemap)
#RewriteRule ^((archive/)?(.*\.php(/.*)?))$ vbseo.php [L,QSA]
#RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
#RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
#RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !/(admincp|modcp|clientscript|cpstyles|images)/
#RewriteRule ^(.+)$ vbseo.php [L,QSA]
# vBSEO End

Bu bir iş olmalıdır. Ayrıca ben bizim entegrasyon açıklamasında hata buldum ve bunu bir dahaki sefere daha düzgün gidecek umut düzeltilmiş.

Jesh
22-04-10, 22:33
Yay! Başarı. Şimdi herşey çalışır - Galeri, Forum, vb.

Yardım için teşekkür ederiz, ve müthiş bir ürün iyi çalışmaya devam edin.

Greg

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translations delivered by vBET Translator 4.10.1