PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız: Çözülmüş Önbelleği temizledikten sonra yavaş Sitesi

tavenger5
16-03-10, 19:41
Ben bulabilirim tüm olası optimizasyon hileler yoluyla gitti ve uyguladık. Bu apache için bir proxy olarak nginx içerir, memcached vbOptimize ve tüm düzenli vbulletin optimizasyon işlemleri.

Ram 12 ve ***, baskında 15k sas sürücüler ile iki çift dört çekirdekli işlemcili sunucular ile çalışıyorum. Yani, bir başka deyişle, sunucuların her şeyi işlemek için yeterli güce sahip.

Ana site BB önbellek 15 günde temizlendikten sonra doğru yavaş başlar. > 500k sayfaları arama motorları tarafından taranmasını (veritabanı sadece *** Bu 15 günlük süre sonra üzerine alır).

Ben daha iyi yönetir, bu istekleri apache çimdik için yapabileceğim bir şey var mı? Bu benim şimdiki apache ayarları:
httpd-mpm.conf
# Prefork modülü

StartServers 20
MinSpareServers 20
MaxSpareServers 25
MaxClients 180
MaxRequestsPerChild 1000
Httpd-default.conf:

Zaman Aşımı 150
KeepAlive On
MaxKeepAliveRequests 80
KeepAliveTimeout 3
Kapalı UseCanonicalName

vBET
17-03-10, 01:23
Tahmin edeyim vBSEO ve ana sayfa bağlantıları çok haklıyım? ;)

İşin püf noktası - Eğer gerçekten yoksa, o zaman son takas strateji kullanmayın. Diğer temizleme stratejileri kontrol yaptım ben; eğer olduğunu biliyor musunuz? Diğer bütün önbelleği temizlemek ve diğer taraftan temizlemek için daha fazla kaynak alacak.

Sonraki BB 3.x sürümü size yardımcı olabilir gerçekten büyük sayfaları için yeni gelişmiş performans parametreleri katacak. Ayrıca bağlantılar çeviri darboğaz keşfetti. Bu noktada vBET4.x (henüz serbest bırakılmadı) vB Dostu URL'ler için çözüm uygulamaya koymuştur ve biz vBSEO de kabul çalışacağız. 3.x BB de hareket edecek başarılı olursa sorun vBSEO bağlantıları tek tek sorar ve bu Google istekleri onlarca üretir. biz zaten vB frinedly URL'ler için yazdım çözümünü uygulamaya - gecikmiş çeviri yaptı. Çeviri olur ve aynı zamanda söyleme yaptıktan sonra vBSEO sorun, gerçek bir doğruluğunu kontrol etmek için url ihtiyacı, vB dışında çalıştığını
veya çıkış koymak.
Lot ayrıntıları - kısa bir süre önbellek dolu değil sadece ne zaman olur ve biz zaten bu konu üzerinde çalışıyor bir darboğaz biliyoruz.

Yani şu anda ben sadece takas stratejileri ve diğer temizleme parametreleri ile oynamak için tavsiyelerde bulunabilir. Diğer stratejiler için:
- Bir önbellek tablo takas sunucunuza öldürme değilse, o zaman daha büyük 'Cache temizleme timelap ayarlamak - sunucu açıklık arasında bir nefes alacak
- Bu sefer değişiklik takas yürütme - daha az zaman forumu trafiği analiz ederler ve kontrol
- Set düşük önbellek TTL kendisi daha az kaynak alacak temizleyerek, böylece küçük tablolar silinecektir. Diğer yan sunucu çeviriler için daha sık Google sormak olacaktır.
- DENEYSEL: / / vbenterprisetranslator_functions.php içeren açık ve 3 satır kod 'OPTİMİZE YEREL TABLO' orada Yorum set optimize tabloları ile Hızlı silme '. Bu indeksler yükseltme olmadan gerçekten hızlı silme yapacaktır. NOT: dizinleri artacak, böylece el sorgu yürütmek zorunda kalacak, yani haftada bir kere kontrol. Sizin için çalışacak, dizinler her gün yeniden olacak yeni bir strateji uygulayacak.

tavenger5
17-03-10, 01:47
Evet vBSEO üzerinde.

Şu anda normal bir silme kullanıyorum ve şeyler temizlenir almak için çok uzun sürer gibi görünmüyor. Hızlı yerel silinmesi ile inceliğini sol indeksler ve normal silme indeksler temizlenir? Optimize değilse eski indeksler olan herhangi bir yararı var mı?

Şeyler, sadece trafik bir çok sitede ve önbellek yeniden inşa ediliyor yavaşlaması gibi görünüyor. Apache süreçleri normalde (veri google dan talep olduğundan) gibi hızlı bir şekilde kapalı değildir, çünkü bu eminim.

Sonraki sürümü yeniden hızını artıracağını duymak güzel. Ben sadece verdiği apache yapabileceği başka bir şey yoktu emin olun.

vBET
17-03-10, 02:09
Sonra normal temizleme kullanıyorsanız ipuçları hakkında unuttum. Ben son bir strateji kullanarak ve tüm önbellek kaldırmak olduğunu düşündüm. Üzgünüz - yanlış anlaşılma: olduğu gibi) bırakın.

Bu şekilde büyük Önbellek TTL ayarlamak için tavsiyelerde bulunabilir. Her zaman daha az veri silinecektir, bu nedenle daha az veri kurtarmak olacaktır.
Yazdığı gibi, biz zaten vBSEO ile bir darboğaz + boş önbellek bulundu ve bunun üzerinde çalışıyoruz:)

Ne yapabilirim sunucu giden istekleri tutan olmadığından emin olun. Biz birçok giden istekleri aynı sunucuya gidiyor, bazı sunucuları bu gibi davrandığını keşfetti. 100 istekleri 1 isteği (teorik olarak 100 x daha fazla zaman ayırın) göre 1000 x daha fazla zaman alabilir. Bu bazı güvenlik duvarı, sunucu güvenlik sorunu olabilir. Tabii ki böyle bir durumda Google, bazı küçük 'ceza' koyar. Bu alanda bir şeyler bulabilirsiniz Yani eğer yardımcı olabilir. Değilse iyileştirmeler için lütfen bekleyin:)

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translations supported by vBET 4.10.1