PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız: Çözülmüş Çeviriler ve keep çevirileri kapatmak için?

Simon Lloyd
14-04-12, 20:12
Merhaba-ebilmek kimse söylemek beni nasıl çeviriler kapatmak ama geri Gönderi yerine tüm çeviriler tutmak? Bir adanmış sunucu 2.6 Ghz 12 mb önbelleğe sahip *** Ram ve hala yükü yüksek ve bazen çok fazla, optimising şu yaptık edilmiştir etrafında gönderildi ama küçük fark yaptı, şimdi düşürmek için tek yol-cekti var olmak-e tabii bizim toplum ölüm anlamına geleceğini arama motorları engellemek için.

Ne yapmak istiyorsunuz gitmek sırt-e doğru adil istimal vbseo yani, ama şimdiye kadar var olan tüm çeviriler tutun. Birisi Lütfen tavsiye?

r.dziadusz
15-04-12, 12:21
Selam
vBET değil çekmek yeni mesaj çeviri değil. Sen-ebilmek denemek-e Bora önbelleği ttl genişletmek, daha az proces kullanımı ile etkiler ancak içerik için konuk tarihte olmayacak.
Websitepulse.com yanıt süresi testi yaptı ve bu orignal sayfası: 1018, translated(as guest) 1.151 için bu nedenle belki de biz possiblie olabilir ve neden Forumu çok yavaş çalışıyor, başka bir nedenle düşünün.

Simon Lloyd
14-05-12, 00:30
Merhaba üzgünüm ben geri bu erken ama ne zaman sitenizi denemek için çoğu kez kendi aşağı değil.

Site çalışmıyor yavaş, ne yük söylüyorum yüksek, her zaman çeviriler, kullanımda olduğunda standart yük düşüyor gibi geri vbseo için gitmek, şimdi sahip bir sunucu için taşındım **** Ram ve 3.2 Ghz işlemci (Quad Core).

Ne oldu, ben soruyordu orada yine de çeviri vBet artık Dur ama insanlar hala ziyaret edebilirsiniz böylece önbellek ve veritabanı www.mysite.com/fr/mythread_content.html önceden çevirileri tutmak ve i zaten-si olmak için Fransızca çeviri bakın.

Çeviri çok pahalı gelmektedir, hem Google hem de Microsoft şimdi çevirileri, ödenir yok Apertium ve sunucu yükü çok fazla. Bu artık daha fazla çevirme kapatmak, ancak önceden çevrilmiş içeriği görmesine izin vermek istiyorum için neden anlıyorum orada ' alışkanlık yeni çevrilen içerik ve çevirileri eski olacak ama her birinin içeriği olarak tercüme sonrası değişmez (kullanıcıların kendi mesaj düzenleyemezsiniz) sorun değildir.

Saygılarımızla,
Simon

r.dziadusz
14-05-12, 21:20
Ne oldu, ben soruyordu orada yine de çeviri vBet artık Dur ama insanlar hala ziyaret edebilirsiniz böylece önbellek ve veritabanı www.mysite.com/fr/mythread_content.html önceden çevirileri tutmak ve i zaten-si olmak için Fransızca çeviri bakın.

Çeviriler yok gibi seçenekler var. Ama isterseniz sadece forum-verimlilik değiştirmeden yeni mesaj - çeviri durdurma - sadece tüm anahtarları/oturumu vb.--dan senin adminCP - kaldırın > çeviriler - > sağlayıcısı yok orada hiçbir yeni çeviriler olacak ama çeviriler eski çevirileri kullanacak bir kez ise çeviri sağlayıcısı - tercüme Mesajlar:)

mykkal
23-05-13, 11:49
Yük Dengeleme deneyin...İki sunucu kullanın. Bir CDN çok yardımcı olabilir.

Artı küçültmek ve bir hafta boyunca tarayıcı önbelleği etkinleştirmek için önbelleğe alma programları kullanın.
Opcode memcache önbelleğe alma en iyi seçenek birden çok sunucu birlikte bulut ama APC başka iyi bir seçenek olduğunu

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translated to other languages thanks to vB Enterprise Translator 4.10.1