PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız: Zaten yapılır BB ve yinelenen içerik sorun

krisp
19-12-09, 22:52
Sağlar danish forum ingilizce bir kullanıcı yazılan söylüyorlar.

Sonra biz danish bir bağlantı var ... / da / showthread.php? T = xyz ... danish (ingilizce metin "bırak ok aşağı" kullanarak gösterebilir) tercüme İngilizce metin içerir.

Sonra ingilizce çeviri danish bağlantısını gösterir bir dize için arama yapıyorsanız, Google indeksleri ... / da / showthread.php? T = xyz kaynak apperes ingilizce metni ...

Yani ihtiyacımız olan şey bir etiket değil dizin kaynak kodlu bir içerik google söyler. Aksi halde aynı kaynak kodlu bir içerik 52 farklı bağlantılar endeksli olacak çünkü yinelenen içerik ile ilgili sorunlar olarak çalıştırabilirsiniz.

Örnek: www.thegame-online.dk - Google-søgning: Ben sürekli site bana sadece R satın alıp bir alıcı var

PS dış doğrudan bu forum en azından explorer düzgün çalışmıyor değil gibi görünüyor ...

vBET
19-12-09, 23:30
Bu böyle değildir. Her sayfada görebileceğiniz gibi farklı bir içeriğe sahip çeviri var. Bazı sayfa başka bir sayfaya metin parçası varsa yinelenen bir içeriği yok. Tercüme + yinelenen içerik olarak kabul edilmemelidir, sadece küçük bir kısmını diğer kısmı orijinal sayfa dahil her şey var. Aksi takdirde alıntı yinelenen içerik olarak da düşünülebilir - forumda alıntı devre dışı bırakmak istiyor musunuz? Ayrıca arşiv sayfaları, hatta aynı metin var ve gerçekten onlar (GUI test sürü dahil değildir) farklı olduğu için, yinelenen içerik kabul edilmez olduğunu unutmayın. Yani - bu yinelenen içerik sorunları neden DEĞİLDİR:)

Sonrası farklı bir dilde yazılmış orijinal metni dahil etmek istemiyorsanız sonra sadece şablon vbenterprisetranslator_inpost_translate değiştirmek. Bu size kalmış. Bu şekilde çalışması gerekir - bu orijinal language.It bir hata olduğunu anlamak insanlar için yararlı olduğundan, varsayılan olarak, orijinal metni görmenizi sağlar şablon sunar.

Ayrıca Google, bu durumda her yerde İngilizce metin gösterir neden yok - her sayfa meta açıklamaları da görebileceğiniz gibi tercüme edilir. Bir kez daha gerçek gibi yoksa sadece şablonu değiştirebilirsiniz.

krisp
19-12-09, 23:37
Tamam, daha sonra düzeltmek çok kolay &:)

Alternatif Googlebot, bir sayfadaki metnin bir kısmını göz ardı etmek anlatmak için bir çeşit yolu varsa, biliyor musunuz işlevselliği kaldırarak yerine şablonu kullanabilirsiniz?

vBET
19-12-09, 23:43
Bir yolu var, doğrudan değil ama JavaScript ile dahil edilebilir. Bu şekilde botlar tarafından yok olacaktı. Biz bu fikri ele alacağız:) TODO listesine de eklendi:)

Ayrıca benim son bir kez daha okuyun lütfen ben düzenledim ve içerik yinelenen değil neden daha fazla argüman eklemek.

krisp
19-12-09, 23:54
Büyük TODO listesine eklendi:) Ben şu anda daha büyük bir sorun olmaz anlıyorum, ama biraz "temiz" olduğunu yolu:)

vBET
20-12-09, 02:12
): Evet, elbette bunun için bize yön veren için teşekkürler - bu çok daha iyi bir çözüm olacak

Ve tabii ki kesin bir sorun hakkında kapanacak - Google açıklamasına tercüme edilir İngilizce açıklamasına neden gösterir;)

Bir şey daha şablonlar değişiklik yapmadan, bu güncelledikten sonra (aksi takdirde vBulletin hala değişikliklerin güncelleştirilmiş orijinal şablonlar yerine kullanmak) dönmek zorunda olacağını neden olacağını lütfen unutmayın.

vBET
10-01-10, 07:03
Bitti - 3.3.0 dahil edilecektir

vBET
16-01-10, 09:09
Biz bu işlevselliği kaldırmak zorunda RSS kırdı. Biz bu piyasaya sürülmeden önce ele almak mümkün olmayacaktır. Özür dilerim.

Bu konuda açık ve 3.3.0 yayımlanmasından sonra tekrar bu bir çalışma:)

vBET
17-01-10, 13:26
Ok - Bu sorunu ele görünür:) RSS şablon olmadan çalışacaktır.

Yani yapılır ve BB 3.3.0 dahil edilecektir. Varsayılan olarak yapılandırılabilir ve devre dışı bırakılabilir olacağını unutmayın! , Orijinal metin devre dışı bırakmak için normal bir şekilde göstermek veya JavaScript (SEO) tarafından eklendi olanak sağlayacak yeni bir parametre "Orijinali göster metin" olacaktır.

Ayrıca şu anda JavaScript ile gösteren BETA işlevsellik olarak kabul olduğunu lütfen unutmayın. Özel karakter de dahil olmak üzere birçok yapılandırmaları test, ama biz canlı forumlarda bunu test etmek için zaman yoktu, bu yüzden bu konuda dikkat edin.

Ayrıca bu şablon vbenterprisetranslator_inpost_translate değiştirdi işleri yapmak için lütfen unutmayın.

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Languages translations delivered by vBET 4.10.1