PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız: Çözülmüş Htaccess dosyası olmalıdır?

TrusTy
29-05-11, 00:36
Lisansı yeni aldım fakat kurulumda htaccess dosyasını bir türlü yapamadım.
Htaccess dosyası nasıl olmalı yardımcı olurmusunuz.

vBulletin 4.1.3
vBSEO 3.6.0
vBET 423

Create URL's according to SEO link consensus (i.e. '/en/address')

# Comment the following line (add '#' at the beginning)
# to disable mod_rewrite functions.
# Please note: you still need to disable the hack in
# the vBSEO control panel to stop url rewrites.
RewriteEngine On

# Some servers require the Rewritebase directive to be
# enabled (remove '#' at the beginning to activate)
# Please note: when enabled, you must include the path
# to your root vB folder (i.e. RewriteBase /forums/)
#RewriteBase /

RewriteRule ^((urllist|sitemap_).*\.(xml|txt)(\.gz)?)$ vbseo_sitemap/vbseo_getsitemap.php?sitemap=$1 [L]

RewriteCond %{REQUEST_URI} !(admincp/|modcp/|cron|vbseo_sitemap|api\.php)
RewriteRule ^((archive/)?(.*\.php(/.*)?))$ vbseo.php [L,QSA]

RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !/(admincp|modcp|clientscript|cpstyles|images)/
RewriteRule ^(.+)$ vbseo.php [L,QSA]

Birde url ler Dile göre değişmesi lazim onuda yapamadım

TrusTy
29-05-11, 21:49
bu özelliklerde bir forum için htaccess dosyası nasıl olmalı bilen yokmu?

vBET
30-05-11, 10:09
Merhaba. Burada tüm SEO bağlantılar destek nasıl vurur bulacaksınız:
# post1539 http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/vbet4-troubleshooting/413-faq.html

Söyle yardımcı oldu. Bu konuda herhangi bir başka sorunuz varsa sadece rica ederiz)

kamilkurczak
30-05-11, 18:13
vBSEO kullanıyorsanız, bu yüzden lütfen bu kullanın:

# Comment the following line (add '#' at the beginning)
# to disable mod_rewrite functions.
# Please note: you still need to disable the hack in
# the vBSEO control panel to stop url rewrites.
RewriteEngine On

# Some servers require the Rewritebase directive to be
# enabled (remove '#' at the beginning to activate)
# Please note: when enabled, you must include the path
# to your root vB folder (i.e. RewriteBase /forums/)
#RewriteBase /

RewriteRule ^((urllist|sitemap_).*\.(xml|txt)(\.gz)?)$ vbseo_sitemap/vbseo_getsitemap.php?sitemap=$1 [L]

#************************************************************************--
#RULES for SEO translation links with vBSEO (have to be included before all rules to vbseo.php)
RewriteRule ^/?(af|sq|ar|hy|az|eu|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|ka|de|el|ht|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|ur|vi|cy|yi)/$ vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=/ [L,QSA]
RewriteRule ^/?(af|sq|ar|hy|az|eu|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|ka|de|el|ht|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|ur|vi|cy|yi)/(.*)?$ vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=/$2 [L,QSA]

RewriteCond %{REQUEST_URI} !(admincp/|modcp/|vbseo_sitemap/|cron)
RewriteRule ^((archive/)?(.*\.php(/.*)?))$ vbenterprisetranslator_seo.php [L,QSA]

RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !^(admincp|modcp|clientscript|cpstyles|images)/
RewriteRule $ vbenterprisetranslator_seo.php [L,QSA]

RewriteCond %{REQUEST_URI} !(admincp/|modcp/|cron|vbseo_sitemap|api\.php)
RewriteRule ^((archive/)?(.*\.php(/.*)?))$ vbseo.php [L,QSA]

RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !/(admincp|modcp|clientscript|cpstyles|images)/
RewriteRule ^(.+)$ vbseo.php [L,QSA]

ikincisi, BB ve vBSEO entegre etmek isterseniz upload klasöründen ReadMe.html dosyadan entegrasyonu talimatlarını okuyun.

TrusTy
31-05-11, 01:39
nerede yanlış yapıyorum?

http://ressim.net/s/upload/0f1851c5.png

http://ressim.net/s/upload/faa4dfe9.png

Dosyalar : Multiupload.com - upload your files to multiple file hosting sites! (http://www.multiupload.com/4AHYN9AH9D)

kamilkurczak
31-05-11, 07:13
öncelikle, görüntü i seo bağlantıları olmadığını görebilirsiniz, bu yüzden bu yazı htaccess kuralları kullanabilirsiniz:

admincp-> BB-> ana BB ayarları hakkında hatırlıyorum

TrusTy
31-05-11, 22:35
i seo bağlantılar ama anasayfa içinde kullanıyorum .. Bu konuya tıklandığında .. Bu bağlantı gönderiyor .. ben i koymak, bu dosya bu konuya bakabilirsiniz tüm ayarları düzenlenebilir ama bunu yapamaz benim geleni yaptı ..

vBET
02-06-11, 22:33
Merhaba.

1. Tüm hata iletişim veriniz - resim kesilir.
2. Yeniden nasıl? Görmek için forumu nereye gitmeli
3. Şu anda forum çeviri üzerinde çalışan olmadığını görüyoruz. Ben herhangi bir tercüme sayfası gidiyorum giriş sayfasından (sayfa tercüme bile sahip değiliz). Ayrıca böyle kırık sayfasında bayrakları çoğaltılamaz kod dilde bakın.

Nevest BB sürümü kurun. Kararsız kabul edilir biliyorum, ama sadece yeni özellikler üzerinde olanlar açmak zorunda değilsiniz.

Ben BB vBSEO ile entegre olarak da entegrasyon lütfen. Tüm talimatlar ReadMe.html dosyasında

(Hataları hala egsists tüm iletişim gerekiyorsa) bize nevest BB kurduktan sonra bilgi ve konunun gerçek durumunu açıklamak bildirin.

Eğer hala kırık, tüm kurulum ve entegrasyon adımları appropriatelly yapıldı. Kontrol edecek - PM Admin CP ve FTP erişim ayrıntıları lütfen.

vBET
06-06-11, 01:17
Sunucunuzda Sadece kontrol. açtıktan sonra SEO bağlantılar için nadas talimatlar çünkü BB, forum çalışamaz. Ayrıca Kamil. Htaccess dosyası içeriği tam olarak ne olması gerektiğini size yazdı ve bunu görmezden geldi. Lütfen nadas verilen talimatlar. Çok başında olanlar verdi htaccess ve Kamil de ek kurallar ayarlamanız gerekir buraya bakınız:

Lütfen DO IT! Forum Devlet isteyen cevaplar yok sayacaktır zaman değişmeyecektir. Burada ücretsiz olarak size destek ve ipuçları vermek ve kesin açıklamalar. Eğer bu sizin için çok fazla olduğunu düşünüyorsanız, daha sonra yükleme hizmetini satın aldığınızda size bunu: http://www.vbenterprisetranslator.com/installation-service.php

Yani bu çalışma yapmak için 2 yol vardır:
- Kurulum hizmeti satın almak bize 30 $ ödemek ve biz sizin için yapıyoruz.
- Yardım için bize sorabilir ve biz, size ne yapmanız gerektiğini serbest yazma için size destek ve bunu kendiniz yapıyorsunuz
Ama cevapları görmezden sormak ve nadas talimatları yerine tekrar sormak ne zaman işe yaramaz. Talimatları takip ediniz. BB kuralları. Htaccess dosyası Ekle - Kamil zaten tüm içeriği verdi orada ve vBSEO ile entegrasyon talimatları için bakmak için ipucu olmalıdır.

vBET
06-06-11, 17:56
Tamam - dosyalarında gerekli değişiklikleri yaptı. VBSEO CP gönderin. Ayrıca CURL ve iconv kütüphaneleri yüklü olduğundan emin olun - bu gerekli ve şu anda bile basit googletest.php sayfa çalıştıran iç sunucu hatası var. Ayrıntılı bilgi için PM bakınız.

vBET
09-06-11, 18:51
Size PM bilgi sunucusu Google giden istekleri engelleme, çünkü sorun olduğunu bir süre önce gönderin. Biz o zamandan beri hiçbir tepki var. Ben sadece sunucu üzerinde googletest.php yürütülür ve bu zaten çözülmüş olduğunu görüyoruz.

BB devre dışı bırakıldı - kurulum hizmeti için ödenen Çünkü BB çeviri çalışıyor. Denetlenir. Ben forum ve kontrol çeviri sağladı. Iyi çalışıyor:) Ayrıca URL çeviri gayet iyi çalışıyor:)

Yani BB tadını çıkarın! :)

TrusTy
29-06-11, 00:42
http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/tr/vbet4-troubleshooting/1905-htaccess-dosyas%C4%B1-olmal%C4%B1d%C4%B1r.html

daha önce bu sekilde konu açmıstım.Daha sonra ücretli kurulum hizmeti aldım ve siz gelip kurdunuz.

Fakat sonradan farkettim bb bazen çalışıyor bazen çalışmıyor.

vBET
29-06-11, 17:28
Tamam ben eski ile yeni bir konu birleştirilmiş bu yana hala aynı sorun.

Lütfen ne değildir - daha spesifik? Hata mesajları nelerdir? Yeniden nasıl? Sizin forum nerede görebilirsiniz? Şu anda ben çalışmıyor ne olduğunu bilmiyorum. Çalışmayan URL bilgisini tam olarak veriniz.

TrusTy
29-06-11, 22:07
http://ressim.net/s/upload/faa4dfe9.png

değişik dilleri seçtiğim zaman bu şekilde oluyor.

vBET
30-06-11, 01:35
Tamam ben resim görüyoruz. Ben yeniden nasıl bilmiyorum hala URL görmüyorum. Lütfen bana düştü sayfa için Admin CP ve FTP + URL bilgisini tam erişim ayrıntıları PM. Ben yerde kontrol eder:)

vBET
01-07-11, 21:43
Daha önce olduğu gibi çok aynı sorun var - Google giden bağlantıları engellenir. Bakınız: http://YOUR_DOMAIN/googletest.php

Daha önce vardı:

Barındırma sağlayıcınıza başvurun ve Google bağlantılarını ince olduğundan emin olun. Sonra sorun ve hala varsa lütfen bize yazın.

Lütfen dikkat, böyle şeyler tekrar olur sağlayıcı barındırma ilk giden bağlantıları Google sınırı olmayan kullanarak googletest.php kontrol etmenizi.

Bağlantılarınız ne zaman iyi olacak söyle.

vBET
18-07-11, 12:29
Cevap yok - çözülmüş sayılır. Diğer durumlarda lütfen sadece burada yazma durumunu değiştirir.

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
vBET 4.10.1 supports automatic translations