PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız: Çözülmüş DB boyutu

moman
06-12-09, 09:23
BB kurulumu aşağıdaki boyut üçlü veritabanı için normal midir?

1Gb bir DB ile başladı ve şimdi yakın 3 bakıyorum. Ben tüm sayfaları mesajları burada önbelleğe olduğunu anlamakla birlikte, vB dışında ayrı bir veritabanı (2.x yaptığı gibi) bu işi yapan daha istikrarlı olmaz?

vBET
10-12-09, 21:45
Evet - DB artacaktır. Içerik (tüm dillerde etkin varsa) 52 katına, bu yüzden büyümek zordur;)

VB diğer kaynaklarını kullanır herhangi bir sorgu var, çünkü aynı DB kullanarak, tüm istikrar forumu etkiler DEĞİLDİR. Ayrıca BB 2.x aynı veritabanı kullanmak.

Bazı dillerde her zaman devre dışı bırakmak, veya DB boyutu sizin için bir sorun olup olmadığını, sadece bazı diller için önbelleği devre dışı bırakmak. Ama sürece sürücü alanı gibi DB boyutunu etkilemez - BB tüm sorgular için indeksler kullanıyor. Önbellek tablolarını gerçekten büyük olup olmadığını ilginizi çekebilir bir şey var - bu stratejileri temizleyerek. Bunlar hakkında daha fazla bilgi için lütfen Admin CP -> BB -> Önbellek.

moman
11-12-09, 20:47
Cevap için teşekkürler! Yani bu endişeleri temizler.

Son endişe mysqldumps. Komut satırı üzerinden mysqldump çalıştırırsanız, dökülüyor BB önbellek tabloları hariç herhangi bir yolu var mı? P: Ben daha çok alan önbellek yedeklenmesi atık istemediğiniz

vBET
11-12-09, 23:18
Biz dosya önbellek desteklemek için planlıyoruz. Bu sabit disk üzerinde çok daha fazla yer almak, ancak DB sorgular olmadan veri almak. Bu uygulama henüz başlamadı.

Bu noktada diğer detaylar nasıl yapılandırılabilir ve planlıyoruz. Biz herkes için çalışan istediğiniz herhangi bir ek önbelleğe alma motoru yüklemeye gerek kalmadan demektir.

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Thanks to vBET 4.10.1 enjoy automatic translations