PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız: Çözülmüş Doğru görüntülenmesinin Vurgular ...

freddie3218
07-03-11, 16:09
Merhaba.

Vbulletin 4.08 kullanıyorum.

Ben esas olarak iki dilde BB kullan ... İngilizce ve Fransızca. Forum varsayılan dil İngilizce. Ancak, ne zaman bir Fransız kullanıcının mesajlarını, İngilizce çevirinin doğru görüntüler. Ancak, Fransız aksan görüntülenmez. Bunun yerine, bu gibi görüntüler:

Dans quelle langue vous allez & #233;crire vos messages. Forum traduira automatiquement vos messages & #224; d'autres utilisateurs langues. En outre, il se traduira par des postes dans d'autres langues & #224; votre langue par d& #233;faut.

Bu gibi göstermek gerekir:

Dans quelle langue vous allez écrire vos messages. Forum traduira automatiquement vos messages à d'autres utilisateurs langues.

Benim forum ISO-8859-1 olarak iki dilde görüntülemek için ayarlandı. Bu nedenle, UTF-8 kullanarak değilim

Ayrıca, ben çok yakından yükleme yönergelerini takip.

BB yapılan tek değişiklik, CSS Sprite kullanarak varsayılan bayraklar değişti. Ancak, ben kodu baktı ve hiçbir şey yaptım şeyler sergilenmektedir olduğu şekilde etkisi olmalıdır.

Ben bu sorunu çözmek için UTF-8 db dönüştürmek için var mı?

Herhangi bir tavsiye takdir edilecektir. Teşekkür ederiz. :)

freddie3218
08-03-11, 17:56
Peki .... Ben diğer her eklenti devre dışı bırakılır ve ben hala aynı sorun var. BB bir hata gibi görünüyor

kamilkurczak
08-03-11, 19:35
Merhaba, UTF-8 forum ve veritabanı kullanımı ya da yok?
Aksi takdirde sizin için bir çözüm olmalıdır. Ben hazırlamak ve buraya yazmak wil.

Eğer yapabiliyorsanız, lütfen bu konu ile iplik bir url için buraya yapıştırın.
Teşekkürler

freddie3218
09-03-11, 00:15
Merhaba, UTF-8 forum ve veritabanı kullanımı ya da yok?
Aksi takdirde sizin için bir çözüm olmalıdır. Ben hazırlamak ve buraya yazmak wil.

Eğer yapabiliyorsanız, lütfen bu konu ile iplik bir url için buraya yapıştırın.
ThanksNo, UTF-8 forumda veya veritabanı kullanmayın. ISO-8859-1 kullanır.

Bu konuya görüntüleyerek sorun yaşamak görebilirsiniz:

$ 1 Bu bir test (http://kokoku.ca/forums/showthread.php?t=418)

Teşekkür ederiz. :)

freddie3218
10-03-11, 01:05
Ne neden olan herhangi bir haber?

kamilkurczak
10-03-11, 10:04
merhaba,

Ben benim test forumu test (UTF değil) ve bunu üretmek için değildir, ancak bu çözümü deneyin.
Senin için bir şey var:
1. bir kopyasını oluşturun ve bu dosyayı düzenlemek, açık:
forumu root / / vbenterprisetranslator_functions_utils.php
2. Bu fonksiyon bulabilirsiniz:

function vbet_encodeToSafeUTF8(&$string) {
//TODO how to check does utf-8 is involved? how often this function is used?
// if (! ereg('[\200-\237]', $string) and ! ereg('[\241-\377]', $string))
// if (!preg_match('/[\200-\237]/', $string) and !preg_match('/[\241-\377]/', $string))
// if (!preg_match('/[\200-\237\241-\377]/e', $string))
// return $string;

// decode three byte unicode characters
$string = preg_replace('/([\340-\357])([\200-\277])([\200-\277])/e',
'\'&#\'.((ord(\'\\1\')-224)*4096 + (ord(\'\\2\')-128)*64 + (ord(\'\\3\')-128)).\';\'',
$string);

//decode two byte unicode characters
$string = preg_replace('/([\300-\337])([\200-\277])/e',
'\'&#\'.((ord(\'\\1\')-192)*64+(ord(\'\\2\')-128)).\';\'',
$string);

return $string;
}
3. ve bunun gibi bir dönüş olmadan tüm hatlar yorum:

//TODO how to check does utf-8 is involved? how often this function is used?
// if (! ereg('[\200-\237]', $string) and ! ereg('[\241-\377]', $string))
// if (!preg_match('/[\200-\237]/', $string) and !preg_match('/[\241-\377]/', $string))
// if (!preg_match('/[\200-\237\241-\377]/e', $string))
// return $string;

// decode three byte unicode characters
// $string = preg_replace('/([\340-\357])([\200-\277])([\200-\277])/e',
// '\'&#\'.((ord(\'\\1\')-224)*4096 + (ord(\'\\2\')-128)*64 + (ord(\'\\3\')-128)).\';\'',
// $string);

//$string = preg_replace('/([\300-\337])([\200-\277])/e',
// '\'&#\'.((ord(\'\\1\')-192)*64+(ord(\'\\2\')-128)).\';\'',
// $string);

return $string;
}
4. kaydetmek ve test edin!

Bu sadece yeni mesaj için çalışması gerekir. varolan tüm mesajları size elle düzenlemeniz gerekir.
ISO forum olduğunu shure değil bunu test edebilirsiniz. Iyi değilse, bu değişiklik üzerine yazmak bu eski dosya lütfen

freddie3218
10-03-11, 15:30
Merhaba,

Bu iyi bir deneme oldu. Ancak, çalışmıyor.

Çıkış gösterir: "Ceci est un test S'il vous PlaÅ ® t ignorer ce mesaj"

Doğru çıktı olmalıdır: "Ceci est un test S'il vous örgü ignorer ce mesaj."

Bu nedenle, geri döndü.

Burada bir şey fark ettim:

Postalama ve düzenleme, doğru göstermez. Ancak, ben "temel modu" na gitmek için WYSIWYG editörü düğmesine basın, sonra doğru WYSIWYG editörü gösterilecek OLACAKTIR. Ancak, ben bunu kaydetmek için çalıştığınızda, yanlış tekrar gösteren geri döner. WYSIWYG editörü, bir yabancı dil BB kullanıyorum kaydederek veya [lang =] etiketleri kullanarak olduğumda önce doğru şeyler ayrıştırma değil olduğu gibi görünüyor. [Lang = tr] etiketleri kullanmadan yabancı bir ifade yazılan Ancak kaydederken, o zaman doğru bir şekilde gösterecektir. Bu yüzden, BB WYSIWYG editörü kaydetmeden önce doğru ayrıştırmak için izin olmadığı gibi görünüyor ... herhangi bir mantıklı.

kamilkurczak
10-03-11, 23:41
tercüme sayfası ya da post istiyorum bu sorunu var mı? i benim test forumu aynı sonuçları için ne yapmalıyım lütfen açıklayınız.

freddie3218
11-03-11, 07:19
tercüme sayfası ya da post istiyorum bu sorunu var mı? i, forum ya da bu üretebileceği bilmiyorum benim test forum.I aynı sonuçları var ne yapmalıyım lütfen açıklayınız. Ancak, bu ne olur:

VBulletin sürüm 4.08
İngilizce ve Fransızca: sitemde iki dil var. Ben diğer tüm dillerde devre dışı bırakılır ve diğer tüm bayraklar.
Tüm İngilizce ve Fransızca doğru vurgular, düzgün bir site boyunca tercüme edilir. Birisi, Fransız dili ve Fransızca mesajlar kullanıyorsa aksanları düzgün görüntülenmez sadece zaman ... kullanıcı profilinde seçilen "Fransız dili". Bu durumda, BB, mesajı ne zaman uygun BBcode tetiketleri otomatik olarak atar. IE: "[lang = tr]" Ancak, bir kez onların Mesaj göndermek, onların sonrası aksanları düzgün gözükmemelidir. "Edit post" düğmesine basarsanız, gelişmiş WYSIWYG editörü (varsayılan olarak tüm kullanıcılar resimleri ekleyebilirsiniz böylece hızlı cevabı bile, WYSIWYG editörü kullanmak için tüm hesaplar yanlış görüntülenen mesajı göreceksiniz kendi sabit-drive). Ancak, ileri ve geri "switch editör modu" butonuna geçiş eğer onların yazılan düzgün görünmesi göreceksiniz. Ancak, onlar kendi yazılan değişiklikleri kaydetmeye çalıştığınızda, bir kez daha onların yazılan kaydederken yanlış gösterecektir.

Bu sorun yalnızca kullanıcının kendi kullanıcı profil ayarları "FRANSIZ DİLİ" kullanarak ve Fransızca dil gönderme zaman olur ... BB otomatik bir mesaja [lang = tr].

My forum varsayılan dil İngilizce'dir.

Benim forum etrafında bir bakmak gerekir ... am beni, ve benim admin panelinde kurulum kontrol etmek için gerekli bilgileri gönderecek.

Bu bilgi yararlı olduğunu umuyoruz.

Teşekkür ederiz.

kamilkurczak
11-03-11, 10:06
Evet. Ben benim test forumu onaylayın!
Bu hata raporlama bölümünde bu konu hareket etmek gerekir BB hatadır.

Altında ASCII kodu ile harfleri ile bir kodlama sorunu olduğunu fark Ā

Ben foruma erişimi olmadan çözebilirsiniz bu yüzden benim test forumu üretebileceği:)

Senin için en iyi çözüm yolu bulmaya çalışacağız.

freddie3218
12-03-11, 06:02
Evet. Ben benim test forumu onaylayın!
Bu hata raporlama bölümünde bu konu hareket etmek gerekir BB hatadır.

Altında ASCII kodu ile harfleri ile bir kodlama sorunu olduğunu fark Ā

Ben foruma erişimi olmadan çözebilirsiniz bu yüzden benim test forumu üretebileceği:)

Senin için en iyi çözüm yolu bulmaya çalışacağız.
Eh iyi haber, sorun kendimi sabit. Kötü haber bu çözüm bir yedek fonksiyonu olarak çalışacağını teyit edemez ... bu sadece benim forum üzerinde çalışır.

Ne olursa olsun, burada yeni bir fonksiyon:

$string = utf8_decode($string);
return $string;
}

Bu fonksiyon, UTF-8, ISO-8859-1 dönüştürür

kamilkurczak
12-03-11, 13:31
Bu iyi haber için teşekkürler. Ben test ve onaylamak

kamilkurczak
13-03-11, 13:15
merhaba,
Çözümü, genel olarak iyi değil. Neden? Bu ASCII kodu olan harflerle 256 (dönüştürülür ve iyi görüntülenir) altında çalışıyor ama 256 üzerinden ASCII kodu ile mektupları var? "" imzalar.

Biz tek bir iki çözümleri birleştirmek gerekiyor;)

Örneğin:

$string = preg_replace('/([\340-\357])([\200-\277])([\200-\277])/e',
'\'&#\'.((ord(\'\\1\')-224)*4096 + (ord(\'\\2\')-128)*64 + (ord(\'\\3\')-128)).\';\'',
$string);

$string = preg_replace('/([\304-\337])([\200-\277])/e',
'\'&#\'.((ord(\'\\1\')-192)*64+(ord(\'\\2\')-128)).\';\'',
$string);

$string = utf8_decode($string);

return $string;
}

bu satırı:
[\304-\337] 256 altında ASCII kodu harfleri daha tanımlamak benim işlevi tarafından değil, sadece çözülmüş olacak
utf8_decode

Test still.I, her şeyi artık düzgün çalıştığından emin tamamen emin değilim.
Siz de test edebilirsiniz!

freddie3218
14-03-11, 05:10
Benim amacım için çözüm gayet iyi çalışıyor ... Ben sadece iki langauges tercüme ediyorum ... İngilizce ve Fransızca. Her ikisi de ISO-8859-1 (latin1) dilleri. Bu nedenle "utf_decode" fonksiyonu iyi çalışır.

Bununla birlikte, küresel bir kapsamı ile utf_decode fonksiyonu muhtemelen "latin1" dışındaki diğer diller için çalışmak olmaz.

Ben bir vbulletin programcı kadar değilim. Ancak, ben bir öneri sunacak:

Belki de bir bildirimde iyi amaca uygun olabilir "" Eğer bir çözüm işe gelmez eğer. Aşağıdaki örnekte, "translated_language_var" hedef dil çevirmek olacaktır.

IE:

$latin1 = array(English,French,Spanish,Italian....etc);

if (in_array(translated_language_var,$latin1)){

$string = utf_decode($string);

}else{

original solution;
}

return $string;

Belki de böyle bir şey kullanarak her şeyi güvenli tutmak için emin bir yöntem olurdu ...??? Ben kolayca bu sözde kodu kullanabilirsiniz ve vbulletin için çalışma yapabilir eminim. :)

kamilkurczak
27-03-11, 22:30
çözüldü sonraki Relase dahil edilecektir

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Languages translations made by vBET 4.10.1