СДА

Виев Фулл Версион: Решити Како да искључите вБЕТ и држе преводе?

Simon Lloyd
14-04-12, 20:12
Здраво може неко да ми каже како да искључите вбет али имајте све преводе него постове Враћање? Имам наменски сервер 2.6ГХз 12МБ кеш *** Рам и даље је висока оптерећења, а понекад и превише, ја сам урадио све Оптимизујући тај је постављен око али је направио малу разлику, једини начин да се смањи сада ће бити да блокирају претраживаче који би наравно значило смрт наше заједнице.

Дакле, оно што желим да урадите је да се вратим само да користи вБСЕО али имајте све преводе имам до сада. Може ли неко савет молим вас?

r.dziadusz
15-04-12, 12:21
Хи
вБЕТ не подржава не превођење нове поруке. Можете покушати да продужи густ кеш ТТЛ, то ће утицати на процес са мање користи, али садржај за госте неће бити на дан.
Урадио сам тест време одзива од вебситепулсе.цом и оригиналних ауторских страну је: 1.018, а за преведени (као гост) 1.151, па можда бисмо могли поссиблие размотрити други разлог зашто форуму функционише тако спорије.

Simon Lloyd
14-05-12, 00:30
Здраво је жао нисам била назад на ово раније, али већина времена када покушам ваш сајт њена доле.

Мој сајт не ради споро, оно што ја кажем је оптерећење је висок, увек када имам вбет у употреби, ако се вратим на вБСЕО као стандард оптерећење падне, ја сам се преселио на серверу који сада има * *** Рам и 3.2ГХз процесор (Куад Цоре).

Оно што сам хтео да питам је, да ли постоји уопште да се заустави вБет превођење више, али имајте преводе које су већ у кешу и базе података тако да су људи и даље могу да посете ввв.мисите.цом / фр / митхреад_цонтент.хтмл и видети француски превод који сам већ имају за њега.

Превођење постаје прескупа, и Гоогле и Мицрософт су сада плаћа преводе, нема превише од Апертиум и оптерећења сервера. Зато је, за сада бих волео да га искључите из даљег превођења, али и даље омогућити корисницима да виде већ преведен садржај, ја разумем да "неће бити нове преведен садржај, а преводи ће бити стар, али као садржај сваког преведених порука не мења (корисници не можете мењати своје поруке), нема проблема.

Поздрав,
Симон

r.dziadusz
14-05-12, 21:20
Оно што сам хтео да питам је, да ли постоји уопште да се заустави вБет превођење више, али имајте преводе које су већ у кешу и базе података тако да су људи и даље могу да посете ввв.мисите.цом / фр / митхреад_цонтент.хтмл и видети француски превод који сам већ имају за њега.

Нема такве опције у вБЕТ. Али, ако желите само да престане превођење нове поруке - без те промене Форум ефикасност - само уклоните све тастере / Улоговани сл из админЦП -> вБЕТ -> Превод провајдери - ако не постоји провајдер неће бити нових текстова, али вБЕТ ће користе старе преводе за једном преведен поруке :)

mykkal
23-05-13, 11:49
Покушајте балансирање оптерећења ... Користите два сервера. ЦДН може превише помоћи.

Плус умањити, а користи кеширање програма да омогући кеш прегледача за недељу дана.
Опцоде кеширање преко мемцацхе је најбоља опција, јер можете да заједно замаглити више сервера, али АПЦ је још једна добра опција

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translations supported by vBET 4.9.99