СДА

Виев Фулл Версион: Решити Како да уклоните вбет код језика

norku
05-10-11, 10:41
Ја деинсталира вБЕТ али код језик није уклоњен [ланг = к], etc I don't want to have to go through hundreds of pages to remove them manually so did I miss a step? Can the code be removed without having to go through every single thread/post?

r.dziadusz
05-10-11, 12:33
Сада деинсталирања вБЕТ неће чист ББцоде, имајте на уму да ће странице у страном језику остати на том језику, па сте изгубили корисницима након уклањања вБЕТ, штавише то ће бити веома тешко да се чита поруке непреведене стога - можда боље решење је да избришете ове поруке уопште.
Али ако желите само да избришете "[ланг = Кс", итд могу код вас робота-чишћење до краја недеље

norku
05-10-11, 12:42
Оно што ми треба за чишћење су УРЛ адресе ... УРЛ за теме које су постављене од неког ко је страни језик поставили у свом профилу и даље показују [лангтитле = к] [/ лангтитле] Како да поправим то?

Решио сам [ланг = к], [/ ланг], [notranslate] etc by using vb censoring. I desperately need help with the urls though...

Here's one: .xxxxx.com/forum/f23/[ langtitle=fr]insigne-vrai-ou-faux-[-langtitle]-5565/

How do I get the rubbish out and turn it into:

http://www.xxxxx.com/forum/f23/Dinsigne-vrai-ou-faux-5565/

norku
05-10-11, 13:46
Извини, али морам да налетети ове ...

Такође, преусмеравање сада некорисна везе у Гоогле индексу страних језика странице на мом форуму?

vBET
05-10-11, 13:59
Као Радек писао - ми ћемо припремити за Вас робота (ПХП скрипт) који ће уклонити све сад, лангтитле и нотранслате ББЦоде. То ће бити учињено и ако вам у ове недеље.

Ако имате лангтитле у УРЛ то значи да лангтитле укључена је у Наслов теме. Једноставно промените назив теме и уклоните га. На местима која су важна и не може чекати молим само га промени ручно. На другим местима Сачекајте сценарио.

norku
05-10-11, 14:05
Хи,

Зашто не упозоравају људе да вБЕТ ББ код је не уклања када деинсталирате? Зашто не већ имате алат ако знате да се то догоди? Ценим помоћ, али ја некако бих да потпуно деинсталирам и не чекати недељу дана док Гоогле индексира нетачне УРЛ адресе ...

Шта је преусмеравање на / ДА, / Де, / теме итд ес којима Гоогле је већ индексиран?

vBET
06-10-11, 02:24
Хи,

Одговор за кабину ваше питање је - зато што је заиста необично да деинсталирате вБЕТ када је заиста потребно и користе. Имали смо тражити такав алат једном раније, али корисник одлучио да остане са вБЕТ и само га подешен на одговарајући начин.

Такође, не можемо то урадили у деинсталацију код - деинсталирате не може бити потенцијално штетне. Шта вам је потребно ће захтевати резервну базу података у случају било каквих проблема.

Такође, имајте на уму да ако сте онемогућили вБЕТ онда ће Гоогле не индексних нетачне УРЛ адресе, јер се не приказују тако.

Већ индексирани - само стварају правила преусмеравање које ће преусмерити све оне захтеве назад оригиналне. Користите овај (молимо вас да тестира ове):

#RewriteRule ^/?(af|sq|ar|hy|az|eu|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|ka|de|el|ht|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|ur|vi|cy|yi)/$ / [L,QSA]
#RewriteRule ^/?(af|sq|ar|hy|az|eu|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|ka|de|el|ht|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|ur|vi|cy|yi)/(.*)?$ /$2 [L,QSA]

Додајте свој форум директоријум тамо. ако имате проблема само нам дајте правила вБЕТ и ми ћемо вам послати назад променило. Или другим речима - то су 2 прва вБЕТ правила где треба уклонити вбентерприсетранслатор_сео.пхп вбет_ланг = $ 1 & преусмерени =?

norku
06-10-11, 09:51
Правила реврите не раде. Кад год стара вБЕТ страна се зове она генерише 404.

Ја сам ВБ инсталиран у / форум

Хтаццесс. Је у публиц_хтмл

RewriteRule ^forum/?(af|sq|ar|hy|az|eu|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|ka|de|el|ht|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|ur|vi|cy|yi)/$ / [L,QSA]
RewriteRule ^forum/?(af|sq|ar|hy|az|eu|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|ka|de|el|ht|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|ur|vi|cy|yi)/(.*)?$ /$2 [L,QSA]

Свака вест о ББ код алат за уклањање?

vBET
06-10-11, 11:37
Директоријум форума додато у погрешном месту, користите овај:

RewriteRule ^/?(af|sq|ar|hy|az|eu|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|ka|de|el|ht|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|ur|vi|cy|yi)/$ /forum/ [L,QSA]
RewriteRule ^/?(af|sq|ar|hy|az|eu|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|ka|de|el|ht|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|ur|vi|cy|yi)/(.*)?$ /forum/$2 [L,QSA]
#just comment to see whole 2nd rule

Али то претпостављам да не буде у публиц_хтмл само у форуму директоријуму. Најбољи начин је - користите само правила која сте раније имали и модификовати те. Ако немате, онда ћемо морати наћи право један. Користите ово у форум директоријум на првом месту. Уколико желите да га користите у главном директоријуму, а затим проверите најпре без додатних / форуму

norku
06-10-11, 13:18
Све је радио у реду са хтаццесс у / кад сам вБЕТ инсталиран. Да, покушао сам своје старе правила први, али они су игнорисани. Ја не могу да ваша правила да ради или / или форум /. Ја само могу да оставим ствари какве јесу и гледају Гоогле гомилају 404 после 404 у Вебмастер Тоолс, али ја бих радије чисту преусмеравање.

Желе да изгледају? Могу да вам АМ админ / ФТП приступ.

norku
06-10-11, 14:34
Још увек овде

norku
06-10-11, 16:20
и даље ту. Ниси овде више иако упркос ПМ пре више од два сата, када сте били овде дефинитивно. Идем да направи чај. Ја могу да чекам

norku
06-10-11, 19:39
и назад. Има ли вести?

vBET
06-10-11, 21:25
Све је радио у реду са хтаццесс у / кад сам вБЕТ инсталиран. Да, покушао сам своје старе правила први, али они су игнорисани. Ја не могу да ваша правила да ради или / или форум /. Ја само могу да оставим ствари какве јесу и гледају Гоогле гомилају 404 после 404 у Вебмастер Тоолс, али ја бих радије чисту преусмеравање.

Желе да изгледају? Могу да вам АМ админ / ФТП приступ.

Молим вас, покажите свој хтаццесс. Пре вБЕТ уклоњен. Такође, молимо вас да не спам - нема смисла. Такође, имајте на уму да ПМ поруке су приватне поруке - они чекају дуже за евалуацију ако није затражено и може чекати дуже ако је један од нашег особља је одсутан заузет. До затражио да пошаље приступне податке молимо пишите на форуму тако да све наше особље може да вам помогне. Приступне детаљи нису потребни овде - само пошаљите ваше пуно хтаццесс пре вБЕТ уклоњен..

ПС.
Ја сада ради на корекцијама у новом издању БЕТА - Радек био овде и не могу да ти помогнем, јер шаљете инфо да ми ПМ. Жао ми је што је морао да чека.

norku
07-10-11, 09:05
Спам!? Ви сте били на форуму пре, за време и после тачке где сам послао тај ПМ. Послао сам га после чека дуже време за одговор на нит. Ако не може да се смета себе драггинг далеко за неколико секунди да одговори на питање онда сте барем могли су признали пријем ПМ. ТИ је узрок проблема сам суочавате. ВБЕТ не ради како рекламира (да, изван ваше контроле знам) и све што желим је да га добијете са мог форума брзо. Али то не може баш да се деинсталира као и сваки други Вб адд-он. Ох не, јер вБЕТ оставља свој ББ код сплаттеред свуда.

Нигде на вашем сајту постоји пун опис како да уклоните вБЕТ. Нема где да ли нам рећи да ББ код неће бити уклоњена када деинсталирате и да ћемо морати да чекају данима за алат да га уклоне. То средство треба да буде део инсталационог пакета, али ви очигледно не волим да причам о томе. Уместо тога сам се невероватно арогантан одговор где можете ефикасно рекао да никада разматрао могућност да би неко хтео да деинсталирате вБЕТ!?

Дакле, сада имамо хиљаде индексираних линкова који су сада све производе 404с и неколико стотина порука које садрже ваш ББ код и САМ ПРОБЛЕМ?

Што се тиче преусмеравања су забринути шта желиш да знаш? Имам вб апартман инсталиран на / форум, као што сам вам рекао више пута. Да бисте вБЕТ ради са ВБ инсталиран на / форуму само један сет преусмеравања ће радити и ја знам да ти то знаш. Ја вам понудио ФТП и админ приступ, тако да можете да погледате за себе, али ви очигледно немају исту количину времена као што сте имали кад сам још био купац ....

Овде је хтаццесс пре уклањања вБЕТ. Била је смештена у публиц_хтмл и радио савршено (сам ВБ инсталиран на / форум)

# Comment the following line (add '#' at the beginning)
# to disable mod_rewrite functions.
# Please note: you still need to disable the hack in
# the vBSEO control panel to stop url rewrites.
RewriteEngine On

# Some servers require the Rewritebase directive to be
# enabled (remove '#' at the beginning to activate)
# Please note: when enabled, you must include the path
# to your root vB folder (i.e. RewriteBase /forums/)
#RewriteBase /

#RewriteCond %{HTTP_HOST} !^www\.xxxx\.com
RewriteCond %{HTTP_HOST} !(^www\.xxxx\.com$|^cdn\.xxxx\.com$)
RewriteRule (.*) http://www.xxxx.com/$1 [R=301,L]

#RewriteCond %{HTTP_HOST} !^www\.yourdomain\.com
#RewriteRule (.*) http://www.yourdomain.com/forum/$1 [L,R=301]

RewriteRule ^forum/((urllist|sitemap_).*\.(xml|txt)(\.gz)?)$ forum/vbseo_sitemap/vbseo_getsitemap.php?sitemap=$1 [L]

#vbet translator rules start
RewriteRule ^forum/?(af|sq|ar|hy|az|eu|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|ka|de|el|ht|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|ur|vi|cy|yi)/$ forum/vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=/forum/ [L,QSA]
RewriteRule ^forum/?(af|sq|ar|hy|az|eu|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|ka|de|el|ht|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|ur|vi|cy|yi)/(.*)?$ forum/vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=/forum/$2 [L,QSA]

RewriteCond %{REQUEST_URI} !(admincp/|modcp/|vbseo_sitemap/|cron)
RewriteRule ^forum/((archive/)?(.*.php(/.*)?))$ forum/vbenterprisetranslator_seo.php [L,QSA]

RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !^(admincp|modcp|clientscript|cpstyles|images)/
RewriteRule ^(.+)$ forum/vbenterprisetranslator_seo.php [L,QSA]
#vbet translator rules end

RewriteCond %{REQUEST_URI} !(media/|admincp/|modcp/|cron|vbseo_sitemap)
RewriteRule ^forum/((archive/)?(.*\.php(/.*)?))$ forum/vbseo.php [L,QSA]

RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !/(media|admincp|modcp|clientscript|cpstyles|images)/
RewriteRule ^(.+)$ forum/vbseo.php [L,QSA]

## Expires
<ifModule mod_expires.c>
ExpiresActive On
ExpiresDefault "access plus 1 seconds"
ExpiresByType text/html "access plus 1 seconds"
ExpiresByType image/gif "access plus 3456000 seconds"
ExpiresByType image/jpeg "access plus 3456000 seconds"
ExpiresByType image/png "access plus 3456000 seconds"
ExpiresByType text/css "access plus 3456000 seconds"
ExpiresByType text/javascript "access plus 3456000 seconds"
ExpiresByType application/javascript "access plus 3456000 seconds"
ExpiresByType application/x-javascript "access plus 3456000 seconds"
</ifModule>

## Compression
<ifmodule mod_headers.c>
<ifmodule mod_deflate.c>
AddOutputFilterByType DEFLATE text/html text/css text/xml application/x-javascript
BrowserMatch ^Mozilla/4 gzip-only-text/html
BrowserMatch ^Mozilla/4\.0[678] no-gzip
BrowserMatch \bMSIE !no-gzip !gzip-only-text/html
</ifmodule>
</ifmodule>

#Remove index.php from xxxx.com/index.php
#rewrite engine on
RewriteCond %{THE_REQUEST} index\.php
RewriteCond %{QUERY_STRING} ^$
RewriteRule ^index\.php$ / [L,R=301]

vBET
07-10-11, 12:35
Имајте на уму да се понављају поруке сматра СПАМ - на сваком форуму знам. Ја не желим да разговарају о дефинисању СПАМ - само немој понављати. Ја разумем ако ваша порука је чекао неколико дана, јер смо га ми пропустили неки како - то би се чак цењена да подсетим, али 3 пута исти дан ...

. Ваша хтаццесс би требало да изгледа овако:

# Comment the following line (add '#' at the beginning)
# to disable mod_rewrite functions.
# Please note: you still need to disable the hack in
# the vBSEO control panel to stop url rewrites.
RewriteEngine On

# Some servers require the Rewritebase directive to be
# enabled (remove '#' at the beginning to activate)
# Please note: when enabled, you must include the path
# to your root vB folder (i.e. RewriteBase /forums/)
#RewriteBase /

#RewriteCond %{HTTP_HOST} !^www\.xxxx\.com
RewriteCond %{HTTP_HOST} !(^www.xxxx.com$|^cdn.xxxx.com$)
RewriteRule (.*) http://www.xxxx.com/$1 [R=301,L]

#RewriteCond %{HTTP_HOST} !^www\.yourdomain\.com
#RewriteRule (.*) http://www.yourdomain.com/forum/$1 [L,R=301]

RewriteRule ^forum/((urllist|sitemap_).*.(xml|txt)(.gz)?)$ forum/vbseo_sitemap/vbseo_getsitemap.php?sitemap=$1 [L]

#vbet translator rules start
RewriteRule ^forum/?(af|sq|ar|hy|az|eu|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|ka|de|el|ht|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|ur|vi|cy|yi)/$ forum/ [L,R=301]
RewriteRule ^forum/?(af|sq|ar|hy|az|eu|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|ka|de|el|ht|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|ur|vi|cy|yi)/(.*)?$ forum/$2 [L,R=301]

RewriteCond %{REQUEST_URI} !(media/|admincp/|modcp/|cron|vbseo_sitemap)
RewriteRule ^forum/((archive/)?(.*.php(/.*)?))$ forum/vbseo.php [L,QSA]

RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !/(media|admincp|modcp|clientscript|cpstyles|images)/
RewriteRule ^(.+)$ forum/vbseo.php [L,QSA]

## Expires
<ifModule mod_expires.c>
ExpiresActive On
ExpiresDefault "access plus 1 seconds"
ExpiresByType text/html "access plus 1 seconds"
ExpiresByType image/gif "access plus 3456000 seconds"
ExpiresByType image/jpeg "access plus 3456000 seconds"
ExpiresByType image/png "access plus 3456000 seconds"
ExpiresByType text/css "access plus 3456000 seconds"
ExpiresByType text/javascript "access plus 3456000 seconds"
ExpiresByType application/javascript "access plus 3456000 seconds"
ExpiresByType application/x-javascript "access plus 3456000 seconds"
</ifModule>

## Compression
<ifmodule mod_headers.c>
<ifmodule mod_deflate.c>
AddOutputFilterByType DEFLATE text/html text/css text/xml application/x-javascript
BrowserMatch ^Mozilla/4 gzip-only-text/html
BrowserMatch ^Mozilla/4.0[678] no-gzip
BrowserMatch bMSIE !no-gzip !gzip-only-text/html
</ifmodule>
</ifmodule>

#Remove index.php from xxxx.com/index.php
#rewrite engine on
RewriteCond %{THE_REQUEST} index.php
RewriteCond %{QUERY_STRING} ^$
RewriteRule ^index.php$ / [L,R=301]

Такође, моје извињење - Заборавила сам да вам кажем о 301 преусмеравање раније. Тамо је поставио сада. Молимо Вас да проверите и рећи да је ОК (нисам сигуран не правила налажу / пре форуму или мозда пун УРЛ, али то је нешто да проверите на форуму). Ако не ја ћу користити своје приступне податке шаљете јуче и поставите га директно на месту.

ПС.
Радек је тестирање одмах скрипту уклањање вБЕТ ББЦоде - то би требало да буде ускоро појавити.

r.dziadusz
07-10-11, 14:46
Хи,
Напомена!
Ово је бета верзија овог писма!

1.Плеасе креирате датотеку и сачувајте га као "цлеарББ.пхп"
2.Пут код испод у њега и да га сачувате
3.Уплоад на сервер, форум корен
4.До на резервну копију базе података
5.Турн искључите форуму
6.Лог се као админ
7.Ин ваш прегледач, ставите УРЛ у околини вашег "цлеарББ.пхп"
8.Пресс "јасну" дугме

<?php echo "<input type=\"hidden\" name=\"securitytoken\" value=\"" . $vbulletin->userinfo['securitytoken'] . "\" />\n";?>

<p style="text-align: center">
Use this program to remove all bbcode tags (from posts, and urls) added by vBET </br>
To use this script, please log into your forum in other tab
</br>This script has big influence on your
database and changes are permanent - <b>can not be undone</b> therefore:
</br>
make sure you did the <b>backup of your database!</b> and remember to <b>turn
off your forum</b> during using this script!</p>

<form action="clearBB.php?do=execute" method="post"><input type="submit"
value="clear" style="width: 70%; margin-left: 15%" /></form>

<?php

function &basic_clear($pagetext, $what_to_clear) {
if ((strpos($pagetext, $what_to_clear)) === 0 ){
$i = 0;
} else {
$i = 1;
}
$message_tab = explode($what_to_clear, $pagetext);
for ($i;$i<count($message_tab); $i++){
if ($message_tab[$i][2] == ']')
$message_tab[$i]=substr($message_tab[$i],3);
}
$new_message = implode('',$message_tab);
return $new_message;
}

function update_pagetext(&$new_message, $message_id) {
global $vbulletin;

$vbulletin->db->query_write("
UPDATE " . TABLE_PREFIX . "post
SET pagetext = '".addslashes($new_message)."'
WHERE postid = " .$message_id
);
}

function update_tittle(&$new_tittle, $tittle_id) {
global $vbulletin;

UPDATE " . TABLE_PREFIX . "post
SET title = '".addslashes($new_tittle)."'
WHERE postid = " .$tittle_id
);
UPDATE " . TABLE_PREFIX . "thread
SET title = '".addslashes($new_tittle)."'
WHERE firstpostid = " .$tittle_id
);
}

require_once('./global.php');
$charset = vB_Template_Runtime::fetchStyleVar('charset');

if ($_REQUEST['do'] == 'execute') {

$result = $vbulletin->db->query_read("SELECT * FROM ".TABLE_PREFIX."post WHERE pagetext LIKE '%, 'lang')) !== FALSE) || ((strpos($message['pagetext'], '')) !== FALSE)){
$new_message = $message['pagetext'];
$to_remove = array(""," [Ланг = зх-ТВ] "," [ланг = зх-ЦН] ","[notranslate]", "");
$ = Стр_реплаце нев_мессаге ($ то_ремове,'', $ нев_мессаге);
иф ((стрпос ($ порука ['пагетект'], '[ланг ='))! == фалсе) {
$ = Нев_мессаге басиц_цлеар ($ нев_мессаге, '[ланг =');
}
упдате_пагетект ($ нев_мессаге, $ порука ['ИД поруке']);
}
/ / Крај блок јасно за пост

/ / Блок за чишћење адресе и конац титуле
ако ((стрпос ($ порука ['наслов'], 'лангтитле'))! == фалсе) {
$ $ = Нев_мессаге_титле порука ['наслов'];
$ То_ремове_титле = арраи ('[лангтитле = зх-ЦН]','','');
$ = Стр_реплаце нев_мессаге_титле ($ то_ремове_титле,'', $ нев_мессаге_титле);
ако ((стрпос ($ нев_мессаге_титле, ');
}

// end of block for clearing urls and threads titles
}
}
?>

Ако желите само да имају "јасну" УРЛ адресе молимо исећи део кода оивичене са:

//block for clearing urls and thread titles <--> / / Крај блока за чишћење адресе и теме наслове
Него у вашој околини прегледача типа на њега, и гурните "Цлеар" дугме

norku
07-10-11, 18:13
Хвала пуно. Ја ћу вас обавестити ако имам проблема, али информације изгледа довољно јасно.

norku
07-10-11, 18:30
Хтаццесс. Не ради. То не преусмери и додаје домаћин / публиц_хтмл / усер / етц на УРЛ. Уклоњено.

Зашто постоје две кутије у пост 17 горе? Нагађам да је кутија 1 је скрипта један и да кутија 2 је скрипта два. Да ли је важно који се покреће прво?

r.dziadusz
07-10-11, 22:05
Тамо је само један сценарио - прва
Други кутија је уклонити ако онлу желите да обришете ББЦоде УРЛ адреса из вашег

norku
08-10-11, 11:20
Хвала. Ја сам све ово када покушам да га покренете:

"Ваш поднесак се не може бити обрађена због безбедности знак недостаје.

Ако се то десило изненада, молимо Вас да обавестите администратора и опишете акцију коју сте обавили пре него што сте добили ову грешку ".

Покушао сам сценарио користећи подразумевани кожу и са додацима онемогућен у цонфиг.пхп. И даље не ради.

vBET
08-10-11, 12:09
Покушајте прво да се пријавите у ваш форум, а затим отворите писмо у истом претраживачу. Кажете ли је помоћ.

norku
08-10-11, 12:33
:) Ја сам пријављени сам отворио сценарио у истом прозору.

Едит: смилие не значи да је проблем отишао. Не може да се покрене скрипта.

Даље едит: погледајте порука 19. Хтаццесс сте послали не ради.

Послао сам вам ФТП и админцп приступ пре неколико сати, као сте тражили.

Још једна Уређивање само да се избегне неизбежно питање и овде сачувати неко време је на пример веза тренутно у Гоогле индексу:
хттп://ввв.кккк.цом/форум/но/ф72/јуст-ан пример-726 /

То је резултат преусмеравање када користите хтаццесс у пост 16:
хттп://ввв.кккк.цом/хоме/кк/публиц_хтмл/форум/ф72/јуст-ан-екампле-726/

Шта ми је потребно да измените у вашој правила за уклањање куће / КСКС / публиц_хтмл /?

vBET
08-10-11, 23:44
Био сам на вашем серверу и ваше хтаццесс проблем. Је решен. Као што сам написао нисам био сигуран да ли вам је потребна / на почетку преусмеравање адресе или не-је било потребно. У реду је сада - проверите и потврдите.

Радек ће вам помоћи са вашим сценарио питање - да ће бити посла понедељак. Жао ми је да ће бити потребно још неко време, али Раде је био стварање и тестирање сценарио - да ће бити најбоља особа да вам помогнемо. Ако је то заиста нешто што не могу да чекају до понедељка молим вас јавите ми и ја ћу провести недељу времена да га провере. Надам се да није баш тако хитно.

norku
09-10-11, 13:19
Сјајно. Хвала. Преусмеравање је савршено ради.

Скрипта није толико хитно али ако се може погледао у понедељак да би био одличан.

r.dziadusz
10-10-11, 08:39
Жао морате да чекате толико дуго
Ја сам изменио код у мом претходном пост (КЛИКНИ (http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/vbet4-troubleshooting/2466-how-remove-vbet-language-code-2.html#post10556))
Покушајте да користе нови

Хвала. Ја сам све ово када покушам да га покренете:

"Ваш поднесак се не може бити обрађена због безбедности знак недостаје.

Ако се то десило изненада, молимо Вас да обавестите администратора и опишете акцију коју сте обавили пре него што сте добили ову грешку ".

Покушао сам сценарио користећи подразумевани кожу и са додацима онемогућен у цонфиг.пхп. И даље не ради.

Да, али је добро познато питање вБуллетин, ја сам га описујући их, управо сада, али за сада молимо Вас да користите овај нови код још једном, и молимо Вас да покушате да промените име фајла

ЕДИТ
Молим вас реците ми коју верзију вБуллетин користите?

norku
10-10-11, 11:11
Хи,

Додао сам свој нови код, преименован фајл и покушао да га покренете, али ја и даље добијам поруку у погледу безбедности токен. Ја користим верзију 4.1.6 ВБ суите

r.dziadusz
10-10-11, 21:46
Ја сам укључен неки наговештај вБуллетин, и да овај код брже, молим те пробај сад: КЛИКНИ (http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/vbet4-troubleshooting/2466-how-remove-vbet-language-code-2.html#post10556) и јавите ми, ако то помаже

raymond
11-10-11, 04:26
Погледао сам код и видео ово.

<форм ацтион="цлеарББ.пхп?до=екецуте" метход="пост"> <инпут типе = "субмит"
валуе = "јасна" стиле = "видтх: 70%; паддинг-лефт: 15%" /> </ форм>

Можда скрипта ће морати да буде именован као цлеарББ.пхп?

raymond
11-10-11, 04:49
Радио је за мене.
Преписао сам шифру, налепљен на текст едитор и сачувајте га као цлеарББ.пхп
Уплоад цлеарББ.пхп у корену вбуллетин форума.
Сачувана се као админ, затворите одбор и покрените цлеарББ.пхп из мог веб претраживача.
Кликните на дугме Обриши.

Воила, сваки језик ознака је обрисана.

Захваљујући вБСЕО, сви ти мртви линкови су трајно преусмерени на оригиналној теми :)

r.dziadusz
11-10-11, 06:08
Погледао сам код и видео ово.

<форм ацтион="цлеарББ.пхп?до=екецуте" метход="пост"> <инпут типе = "субмит"

Можда скрипта ће морати да буде именован као цлеарББ.пхп?

Да, били сте у праву, али је проблем са недостаје знак, је око друге линије је овај број - онај који вам даје право да изврши фајл.
Размотрите ово питање реши, или имате било каквих питања

norku
11-10-11, 10:20
Хвала Рејмонд. Тај фиксни токена грешку за мене.

Ово није "решено" иако р.дзиадусз ...

Проблем после покретања скрипте: сви претходни апострофа (и наводника) су сада у АСЦИИ хтмл ':', "Свака идеја о томе како да поправи ово? (Имам вБСЕО и покушали функцију замене карактера - не ради сам такође обновио пост кеш меморију после покретања ББ сценарио -. Нису променили ништа). Су погођени само апострофа и наводници који су били тамо пре него што је скрипта покрене (нових порука које их садрже ће приказати нормално) ја могу 'преварити' делимично поправити помоћу вб цензурисања али радије не бих.

Такође, и показује свуда као и

Проблем 2: из неког разлога ја имам ову ББ код на неким местима: [Ланг = к], [ланг = к], итд Како да измени свој сценарио (цлеарББ.пхп) да убију оне који превише?

r.dziadusz
11-10-11, 12:18
Жао ми је што сам га означио као решен, требало да ради за обоје
Ја ћу истражити зашто сте добили ", молим те реци ми шта боундари користите (описати како да то урадите, можете га пронаћи у датотеци реадме.хтмл)
За други проблем, она аппеард бецоусе корисници додају ручно "ланг" код
Ако желите да уклоните ии користећи мој сценарио за први случај [ланг = к]
Прочитајте ове редове:

}

и стави тачно после њега:

}

-Ово није тестирана је само брзо ресење
али у другом случају [ланг = к] ово ББЦоде не ради и то је компликованије, такође могу да утичу са више неке проблеме, бецоусе ти покажи ми означите са две празнине, али ја не знам да ли је било оних са три празнине итд, и бецоусе од које можете имати неки текст цуттед, морам да схватим да ли је могуће да се уклоне ознаке као што је овај безбедно.

Уређивање
О 'ми се цурентли раде на томе Плеае сачекајте мало

norku
11-10-11, 12:45
Здраво и хвала. Почео сам нову тему о томе, тако да можете обрисати га молим?

Моја је цхарсет ИСО-8859-1

Хвала и за информације о сценарију.

Очекујемо од вас на АСЦИИ хтмл што и ја бих стварно волео да се то поправити.

r.dziadusz
11-10-11, 19:17
Жао ми и даље радимо на томе, морамо да превазиђемо неке привремени проблем вБуллетин на нашем Форуму, извини за кашњење, добићете решење што пре!

r.dziadusz
12-10-11, 11:09
Здраво ја знам шта је изгледа проблем, претпостављам да користите претходну верзију цлеарББ тако као што сам рекао да је то бета верзија.
Да бисте уклонили и сл молимо вратите базу података из резервне копије само пре употребе робота, и креирати овај фајл опет тачно како је десцрптион: ЦЛИЦК (http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/vbet4-troubleshooting/2466-how-remove-vbet-language-code-2.html#post10556), користећи струја - (не претходни, то може створити проблем - Извини за то) верзија скрипте

norku
12-10-11, 15:04
И изгубити 2 дана у вредности од постова / Конац на захваћеној форуму? Ја не могу то да урадим ...

r.dziadusz
12-10-11, 16:20
Ок ја могу креирати за Вас још једну скрипту која ће уклонити све то ",", &
Жао ми је што ово АСЦИ ХТМЛ кодови се појави, али имајте на уму да користите бета верзију овог производа, ми ћемо учинити све да вам помогне

norku
12-10-11, 17:19
То би било одлично. Хвала. Ће их уклонити скрипта чак и ако су прикључила другим речима овако: "Минхен-Нордвест"?

r.dziadusz
12-10-11, 17:31
Такође је бета верзија

1.Плеасе креирати фајл и сачувајте га као "децоде.пхп"
2.Пут код испод у њега и да га сачувате
3.Уплоад на сервер, форум корен
4.До на резервну копију базе података
5.Турн искључите форуму
6.Лог се као админ
7.Ин ваш прегледач, ставите УРЛ у околини вашег "цлеарББ.пхп"
8.Пресс "јасну" дугме
<Пхп "<инпут типе=\\"хидден\\" наме=\\"сецурититокен\\" валуе=\\"" $вбуллетин-> усеринфо ['сецурититокен'].". \\? "/> \\ Н";?>

<п стиле="тект-алигн: центер">
Користите овај програм за промену АСЦИ ХТМЛ код "нормалних" знакова
</ Бр> Ова скрипта има велики утицај на вашу
база података и промене су трајно - <б> не може се опозвати </ б> дакле:
</ Бр>
проверите да ли сте урадили <б> резервну копију базе података </ б> и не заборавите да укључите <б>
Искључите свој форум </ б> за време коришћења ове скрипте </ п>

<форм ацтион="децоде.пхп?до=екецуте" метход="пост"> <инпут типе = "субмит"

<Пхп?

Функција упдате_пагетект (& $ нев_мессаге, $ мессаге_ид) {
глобални $ вБуллетин;

$ Вбуллетин-> дб-> куери_врите ("
УПДАТЕ "ТАБЛЕ_ПРЕФИКС.." Пошта
СЕТ пагетект = '"аддсласхес ($ нев_мессаге).."'
ГДЕ постид = "$ мессаге_ид.
);
}

Функција упдате_титтле (& $ нев_титтле, $ титтле_ид) {
глобални $ вБуллетин;

УПДАТЕ "ТАБЛЕ_ПРЕФИКС.." Пошта
СЕТ титле = '"аддсласхес ($ нев_титтле).."'
ГДЕ постид = "$ титтле_ид.
);
УПДАТЕ "ТАБЛЕ_ПРЕФИКС.." Навој
СЕТ титле = '"аддсласхес ($ нев_титтле).."'
ГДЕ фирстпостид = "$ титтле_ид.
);
}

рекуире_онце ("/ глобал.пхп. ');

иф ($ _РЕКУЕСТ ['раде'] == 'извршавати') {
$ То_ремове = арраи (">", "<", "и", "" "," "");

$ $ Ресулт = СМФ-> дб-> куери_реад ("СЕЛЕЦТ * ФРОМ". ТАБЛЕ_ПРЕФИКС. "Поруку пагетект ЛИКЕ '%>%' ОР пагетект попут '% <%" ИЛИ пагетект попут'% &% 'ОР пагетект попут '%'% 'или пагетект лике'% "%" или наслова лике '% &%' или титулу лике '%'% 'или титулу лике'% <% 'или титулу као' %>% 'или наслов лике'% "%");
док ($ мессаге = $ дб-> фетцх_арраи ($ резултат)) {
$ $ = Нев_мессаге порука ['пагетект'];
иф ((стрпос ($ порука ['пагетект'], '>'))! == фалсе) {
$ = Нев_мессаге стр_реплаце ('>', '>', $ нев_мессаге);
}
иф ((стрпос ($ порука ['пагетект'], '<'))! == фалсе) {
$ = Нев_мессаге стр_реплаце ('<', '<', $ нев_мессаге);
}
иф ((стрпос ($ порука ['пагетект'], 'и')) == фалсе) {
$ = Нев_мессаге стр_реплаце ('и', 'и', $ нев_мессаге);
}
иф ((стрпос ($ порука ['пагетект'],'' ')) == фалсе) {
$ = Нев_мессаге стр_реплаце ('' ', "'", $ нев_мессаге);
}
иф ((стрпос ($ порука ['пагетект'], '"")) == фалсе) {
$ = Нев_мессаге стр_реплаце ('"', '"', $ нев_мессаге);
}

упдате_пагетект (нев_мессаге $, $ порука ['ид поруке']);

$ $ = Нев_титле порука ['наслов'];
иф ((стрпос ($ порука ['наслов'], '>'))! == фалсе) {
$ = Нев_титле стр_реплаце ('>', '>', $ нев_титле);
}
иф ((стрпос ($ порука ['наслов'], '<")) == фалсе) {
$ = Нев_титле стр_реплаце ('<', '<', $ нев_титле);
}
иф ((стрпос ($ порука ['наслов'], 'и')) == фалсе) {
$ = Нев_титле стр_реплаце ('и', 'и', $ нев_титле);
}
иф ((стрпос ($ порука ['наслов'],'' ')) == фалсе) {
$ = Нев_титле стр_реплаце ('' ', "'", $ нев_титле);
}
иф ((стрпос ($ порука ['наслов'], '"")) == фалсе) {
$ = Нев_титле стр_реплаце ('"', '"', $ нев_титле);
}
упдате_титтле (нев_титле $, $ порука ['ид поруке']);
}
}
>?

r.dziadusz
12-10-11, 17:36
Извини за стил, али ако сам га ставио у [php] tag, &amp; changes into & etc.

norku
12-10-11, 17:53
Само је покушао скрипту и не уклони АСЦИИ хтмл ако се придружио на реч. Ево примера: Ово су запањујући. Могу Т &#039; помогне са проценом ...

Да ли треба да су видели резултате екран након што покренете скрипту?

norku
12-10-11, 18:49
Ох супер, у некој фази деинсталацију хттп:// "/; кккккккккккккккк" је додат у оптерећењу унутрашњих линкова у постове .... Нико од њих сада ради наравно. Није срећан

r.dziadusz
13-10-11, 10:18
нека фаза деинсталацијом
Док Ви користите Другог скрипту да? Такође, ако нешто крене наопако само вратите базу података из резервне копије, током коришћења код који форум треба да буде затворена, тако да ћете имати лостс.
Такође сам если да мења друга скрипта да уклоните цоде чак и ако је унутар неке речи, извини за ово унонвиниент

norku
13-10-11, 23:33
Хи,

Покренули сам све верзије сценарија на истој бази података (да, са форума затворена по вашим упутствима).

Ја данас провео 8 сати иде кроз стотине нити исправити интерне везе и "итд ја сам озбиљно досадно сада па ако бисте могли да ми учините скрипту која ће уклонити # 039;,", и чак ако су делови речи које би било апсолутно сјајно :)

Едит: Хоће скрипта такође поправити међусобне везе, попут оног у пост # 43 горе?

r.dziadusz
14-10-11, 08:45
Скрипта која сада пишем вама ће се мењати сваког # 039;, ", и у" итд можеш и мене ПМ тему урл са прекинутих веза појављује

r.dziadusz
14-10-11, 09:21
Код ажурирање: Цлицк (http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/vbet4-troubleshooting/2466-how-remove-vbet-language-code-4.html#post10734)

norku
17-10-11, 14:00
Поздрав и хвала за исправку. Трчао сам сценарио и добио фоллловинг грешку. Изгледа као један од параметара може можда бити лоше?

Database error in vBulletin 4.1.6:

Invalid SQL:
SELECT * FROM post WHERE pagetext LIKE '%&gt;%' OR pagetext like '%&lt;%' OR pagetext like '%&amp;%' OR pagetext like '%'%' OR pagetext like '%&quot;%' OR title LIKE '%&amp;%' OR title LIKE '%'%' OR title LIKE '%&lt;%' OR title LIKE '%&gt;%';

MySQL Error : You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near '%' OR pagetext like '%&quot;%' OR title LIKE '%&amp;%' OR title LIKE '%'%' OR ti' at line 1
Error Number : 1064
Request Date : Monday, October 17th 2011 @ 01:57:46 PM
Error Date : Monday, October 17th 2011 @ 01:57:46 PM
Script : http://www.xxxx.com/forum/decode.php?do=execute
Referrer : http://www.xxxx.com/forum/clearBB.php
IP Address : 79.194.232.35
Username : xxxx
Classname : vB_Database
MySQL Version : 5.0.92-community

r.dziadusz
17-10-11, 20:35
Молим Вас још једном дај ми Упис грешке без Пуштање у њему било ББЦоде таг - када сте то урадили неки хтмл код промени на тј знаци:.% '% До%'% итд

norku
18-10-11, 12:11
База грешка у вБуллетин 4.1.6:
Изволи:

Неважећи СКЛ:
СЕЛЕЦТ * ФРОМ поруку ВХЕРЕ пагетект ЛИКЕ '%>%' ОР пагетект попут '% <%' ОР пагетект попут '% &%' ОР пагетект као% '%' "или пагетект као '%"% "или наслов ЛИКЕ'% & % 'или наслов лике'% '%' или наслов лике '% <%' или наслов ЛИКЕ '%>%';

МиСКЛ Грешка: Имате грешку у свом СКЛ синтакси, проверите упутство које одговара вашем МиСКЛ серверу верзија за право да користе синтаксу код '%' ОР пагетект као '% "%" или наслов ЛИКЕ'% &% 'или титула лике '%'% 'или Ти' на линији 1
Грешка број: 1064
Захтев Датум: понедељак, 17. октобар 2011 @ 01:57:46 АМ
Грешка Датум: понедељак, 17. октобар 2011 @ 01:57:46 АМ
Сценарио: хттп://ввв.ккккк.цом/форум/децоде.пхп?до=екецуте (хттп://ввв.хј-ресеарцх.цом/форум/децоде.пхп?до=екецуте)
Реферер: хттп://ввв.кккк.цом/форум/цлеарББ.пхп (хттп://ввв.хј-ресеарцх.цом/форум/цлеарББ.пхп)
ИП адреса: 79.194.232.35
Корисничко име: кккк
Цласснаме: вБ_Датабасе
МиСКЛ верзија: 5.0.92-цоммунити

r.dziadusz
18-10-11, 12:29
Здраво кад ставим код у програму за обраду текста, то највероватније мења хтмл АСЦИ код у нормалним знаке, као и да проблем појавио. Молимо налепите га још једном и уверите се сви асци код нису променили - остаје онако како је у мом посту. Посебно обратите пажњу на "% # 039;%" не би требало да постане '

norku
18-10-11, 12:49
ок. Ја ћу пробати то.

norku
18-10-11, 13:09
Како да спречим да се догоди? Покушао сам Нотепад + +, такође, али кад сам налепите код за промену симбола

r.dziadusz
18-10-11, 13:51
Ако АМ задовољити доступ детаљ вашег фтп могу да поставите овај код екатли како треба, ако не желите да дате ми приступили можете ручно покушати променити симболе поново након што постане овако '

norku
18-10-11, 14:43
Ставио сам га у сваком случају и чини се да су радили овај пут. Спусти га на "грешке оператера ':)

Хвала пуно на лепљење на то и надам се да ће тема бити корисно за било кога другог ко има да деинсталирате вБЕТ из неког разлога.

Савет свима деинсталације: Не ради оно што сам урадио и само деинсталирати као што би са нормалном вБуллетин мод. Дефинитивно питати момке овде на вБЕТ ПРЕ него што деинсталирате. То ће вам уштедети доста главобоље.

r.dziadusz
18-10-11, 19:20
Ти добродошли, ако имате неку другу питање у овој теми молим вас питам, за било које друге проблеме молимо отворена нова тема.
Ако је све у реду ја ћу обележити је решен

schan
20-02-14, 19:37
Да ли је то још увек проблем или је ова питања решена до сада? Да ли је то још увек бол у дупету да деинсталирате вБЕТ?

Хвала.

Marcin Kalak
21-02-14, 12:11
Проблем је решен.

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translated to other languages thanks to vBET Translator 4.9.2