СДА

Виев Фулл Версион: Отворен Вбет Грешка корисницима Вб 4.1.4

Maciej
11-06-11, 16:48
Vbet powoduje błąd na mojej stronie:

Online users: odnośnik na samym dole strony pokazuję błąd datebase, zainicjowaną przez Vbet

Database error in vBulletin 4.1.4:

Invalid SQL:

SELECT IF(userid > 0, 1, 0) as isuser, COUNT(session.userid) as online_users
, user.vbet_def_lang AS vbet_def_lang
FROM _session as session

WHERE session.lastactivity > Исусер 1307804989 ГРОУП БИ, МиСКЛ Грешка: Непозната колона 'усер.вбет_деф_ланг "на број грешке' фиелд лист ': 1054 Захтев Датум: субота, 11. јун 2011 @ 11:39:49 АМ Грешка Датум: субота, 11. јун 2011 @ 11: 39:49 АМ Сценарио: хттп://гооутдоор.цо/онлине.пхп упућујуће: гооутдоор.цо (хттп://гооутдоор.цо/форум.пхп) ИП адреса: кккккккк име: кккккккк Име класе: вБ_Датабасе МиСКЛ Верзија: 5.0. 91-лог Проблем је настао након надоградње из вб 4.1.3 до 4.1.4 из Помоћ

vBET
12-06-11, 10:39
Хи. Прво проверите да ли имате колона вбет_деф_ланг у свој кориснички табели. Такође је корисник или корисник? Ако колона не постоји, молимо Вас да поново увезите датотеку вБЕТ производ. Треба насталих током инсталације.

Како ја видим у упит не постоји табела корисника предузете на свим .. Ми смо га тестирали на вБ4.1.2 - Ја сам провере ББ извори сада, такође ћу га тестирати на 4.1.4. Молим вас, реците како да се репродукује - на којој страници можете видети ово питање?

vBET
12-06-11, 10:44
Ја само проверени вБЕТ и СМФ кодове. вБЕТ додаје ову колону да упит милом онлине_куери. И вБуллтин 4.2.1 користи се упит:

SELECT user.username, session.useragent, session.location, session.lastactivity,
user.userid, user.options,
session.host, session.badlocation, session.incalendar, session.inthread,
user.aim, user.icq, user.msn, user.yahoo, user.skype,
IF(displaygroupid=0, user.usergroupid, displaygroupid) AS displaygroupid, infractiongroupid, user.usergroupid
$hook_query_fields
FROM " . TABLE_PREFIX . "session AS session
". iif($vbulletin->options['WOLguests'], " LEFT JOIN " . TABLE_PREFIX . "user AS user USING (userid) ", ", " . TABLE_PREFIX . "user AS user") ."
$hook_query_joins
WHERE session.lastactivity > $datecut
". iif(!$vbulletin->options['WOLguests'], " AND session.userid = user.userid", "") ."
$hook_query_where
ORDER BY $sqlsort $sortorder

Ја ћу проверити како то изгледа у вБ4.1.4 за неколико минута.

vBET
12-06-11, 11:02
У реду. Само провери вБ4.1.4 извор и изгледа слично:

SELECT user.username, session.useragent, session.location, session.lastactivity,
user.userid, user.options,
session.host, session.badlocation, session.incalendar, session.inthread,
user.aim, user.icq, user.msn, user.yahoo, user.skype,
IF(displaygroupid=0, user.usergroupid, displaygroupid) AS displaygroupid, infractiongroupid, user.usergroupid
". iif($showmembers AND $showguests AND $showspiders, ", IF(ISNULL(user.username), 1, 0) as isguest", "") ."
$hook_query_fields
FROM " . TABLE_PREFIX . "session AS session
". iif($vbulletin->options['WOLguests'], " LEFT JOIN " . TABLE_PREFIX . "user AS user USING (userid) ", ", " . TABLE_PREFIX . "user AS user") ."
$hook_query_joins
WHERE session.lastactivity > $datecut
". iif(!$vbulletin->options['WOLguests'], " AND session.userid = user.userid", "") .
iif(!$showmembers, " AND ISNULL(user.username)", "") ."
$hook_query_where
$where
ORDER BY ". iif($showmembers AND $showguests AND $showspiders, "isguest,", "") ." $sqlsort $sortorder LIMIT $limitlower, $perpage
Али сам схватио да корисник сто није увек придружио. И ово сам ствар. Морате да укључите опцију ВОЛгуестс. Онда би требало бити у реду.

Молимо вас да укључите опцију и рећи да је у реду.

За следеце издање ћу направио промене у вБЕТ код тако да неће срушити када неко ће имати могућност искључен.

Maciej
12-06-11, 19:16
Проблем је када она жели да оде видети ко је активан на табли на дну можете га проверити. Када желите да видите листу ми пада проблема .. Како да омогућим ВОЛгуестс?

vBET
13-06-11, 00:43
Опције требало би да буду (читај до краја):) Можете да онемогућите вБЕТ плугин под називом Гет Олине корисници језика б) Можете да измените код Гет плугин Олине корисницима енглеског језика:

if ($vbulletin->options['WOLguests']) {
$hook_query_fields .= ', user.vbet_def_lang AS vbet_def_lang';
}

Opcje modyfikacji pluginów znajdziesz w Admin cP -> Plugins & Products -> Plugin Manager
c) Można włączyć opcję, która operuje parametrem WOLguests to znaczy wAdmin CP -> Setting -> Options -> Ко је Онлине Опције подесили да се ко је на мрежи Прикажи госте. Међутим, оно што је изгледало да се ближе и види да корисник табела се користи један или други начин - или једноставно Спајање лево или не. Дакле, питање које не би требало да се одвијају (само штета што не зна ;)) Дакле опцију 'Б' и 'Ц' не треба да раде. За ову опцију '' је понижавајуће јер искључује неку од опција ... Не може да репродукује ову грешку на нашем серверу. Молимо подеслиј је ПМ приступ подацима у Админ ЦП и ФТП да брине о проблему на лицу места и решити га уместо окретања функционалност.

vBET
13-06-11, 03:10
Нема потребе да пошаљете детаље приступа. Заборавио сам да је у питању 4.1.4 - Ја сам тестирање форума и ажурирање зрепродуковаłем грешке. Ускоро ће објавити брзо решење.

vBET
13-06-11, 03:29
Знам да постоји грешка. То је следеће питање. За мене то изгледа вБуллетин грешку, јер два упита који користе хоок_куери_фиелдс $, а други упит није доступно за све колоне. Ја званично отворио вБуллетин ману у систему: Веза до грешке (хттп://трацкер.вбуллетин.цом/бровсе/ВБИВ-12392) види како ће реаговати - да ли су крпљење или не препознају као буг. У овом тренутку, решење је да искључите додатак: Гет Олине корисника језика. Ако се сматра да је СМФ своју грешку и да ће побољшати случај је затворен - након следећег ажурирања мораћете да омогућите додатак. Ако СМФ слаже да ово није грешка, то ће бити у комбинацији.

wowglider.de
13-06-11, 21:59
Поздрав,
Инсталирао сам најновије вбуллетин, вБуллетин, вБСЕО Ситемап и сада вбет, све ради савршено, осим онлине.пхп.

Хвала за помоћ

хттп://ввв.битцоинс-деутсцхланд.де/
хттп://форум.битцоинс-деутсцхланд.де/

Database error in vBulletin 4.1.4:

Invalid SQL:

SELECT IF(userid > 0, 1, 0) as isuser, COUNT(session.userid) as online_users
, user.vbet_def_lang AS vbet_def_lang
FROM session as session

WHERE session.lastactivity > 1307997785

GROUP BY isuser;

MySQL Error : Unknown column 'user.vbet_def_lang' in 'field list'
Error Number : 1054
Request Date : Monday, June 13th 2011 @ 10:58:05 PM
Error Date : Monday, June 13th 2011 @ 10:58:05 PM
Script : http://forum.bitcoins-deutschland.de/online.php
Referrer : http://forum.bitcoins-deutschland.de/online.php
IP Address : 178.25.151.181
Username : admin
Classname : vB_Database_MySQLi
MySQL Version : 5.0.51a-24+lenny5

vBET
14-06-11, 14:30
Хвала амо белешку. Ми смо већ свесни о овој (нити стопљене). Ми то приметио као званични СМФ грешку и чекамо да видимо ће СМФ признати да је то њихова грешка и исправи је, или ћемо морати да се бори са њим на нашој страни (СМФ пријаве грешке (хттп://трацкер.вбуллетин.цом/бровсе / ВБИВ-12392)).

Брзо решење за сада: молим вас само онемогућите додатак Набавите олине корисника језику.

wowglider.de
14-06-11, 16:42
ЈА донт разумели ваше решење. Молимо да објасните то.

vBET
15-06-11, 14:53
ЈА донт разумели ваше решење. Молимо да објасните то.

Нема проблема:)
1. Молимо идите на Админ ЦП -> Плугинс и Производи -> Плугин Манагер
2. Пронађи додатак под називом: Набавите олине корисници језик
3. Унсет поље за потврду у реду
4.. Иди на де дно странице и кликните дугме Сачувај активан статус

И то је то:) Имајте на уму да то није реално решење - само заобилазно решење, јер онемогућава један функционалност (показује заставица за језик подразумеваног корисника на форуму страници). За праве решење морамо да чекамо док се не одлучи СМФ ће бити кориговане на њиховој страни (мислимо да је то СМФ грешку).

Octavius
24-06-11, 21:33
То је иста грешка тренутно присутан у мод тачке тржишту.

kamilkurczak
26-06-11, 01:23
Прво - Молимо Вас да залепите УРЛ адресу на ваш форум са овим питањем,
друго - покушајте да користите брзо решење од претходних порука (вБЕТ порука)

Octavius
27-06-11, 04:38
Није реч о вбет на мом сајту. Не још. Још увек чека да је прими.

vBET
28-06-11, 16:07
И сад имате то:) Имајте на уму да ПаиПал је бржи јер сте добили лиценцу аутоматски и одмах након уплате. У случају Вестерн Унион морамо да иду у банку да узме новац и онда дозвола цратед.

catfish_pete
04-07-11, 12:52
Хелло - само инсталиран ВБЕТ и ја сам сада добијају такве грешке - никакву помоћ, молим вас?

Грешка у бази података у СМФ 4.1.4:

Неважећи СКЛ:

Изаберите да ли (усерид> 0, 1, 0) као исусер, ЦОУНТ (сессион.усерид) као онлине_усерс
, Усер.вбет_деф_ланг КАО вбет_деф_ланг
ИЗ вб3_сессион као сесије

ГДЕ сессион.ластацтивити> 1309779092

ГРОУП БИ исусер;

МиСКЛ Еррор: Непознато колона 'усер.вбет_деф_ланг' у 'пољу листу "
Грешка број: 1054
Захтев Датум: понедељак, 4. јула 2011 @ 12:46:32 АМ
Грешка Датум: понедељак, 4. јула 2011 @ 12:46:32 АМ
Сценарио: клан (хттп://ввв.јоинтхецлан.цом/форум/онлине.пхп)
Реферрер: клан (хттп://ввв.јоинтхецлан.цом/форум/форум.пхп)
ИП адреса: 121.219.232.67
Корисничко име: Затамњена
Версион_наме: вБ_Датабасе
МиСКЛ верзија:

norku
04-07-11, 15:51

vBET
04-07-11, 23:05
Тачно (захваљујући норку;)) - ово је познати проблем који имају решење:

Молим вас угар брзо поправити тамо.

Имајте на уму да ово није вБЕТ али, али СМФ грешку - Ми званично послати извештај о грешци на СМФ и већ је у стању потврдила - надамо се да ће у наредне вБуллетин ® Версион ће бити исправљен и бићете у могућности да бисте укључили додатак поново . У овом тренутку само један мали вБЕТ функција није доступна (показује заставе за кориснике подразумевани језик на онлине страни корисника). Ако сте знатижељан о СМФ пена напредак у решавању овог проблема овде је линк на буг извештаја: Логин обавезан - Енглисх Јира (хттп://трацкер.вбуллетин.цом/бровсе/ВБИВ-12392)

Реците да вам је потребна било више помоћи за ово питање:)

ПС.
Нит спојила са првом о овом питању.

Wulf
07-08-11, 18:57
Када одете на Шта се дешава на дну главне странице и форума желе да виде ко је на мрежи, даје поруку о грешци: СаабВорлд (хттп://саабворлд.нет/онлине.пхп)

Приметио сам то такође показује грешку на свом сајту: хттп://ввв.вбентерприсетранслатор.цом/форум/онлине.пхп

vBET
07-08-11, 19:18
Када одете на Шта се дешава на дну главне странице и форума желе да виде ко је на мрежи, даје поруку о грешци: СаабВорлд (хттп://саабворлд.нет/онлине.пхп)

Приметио сам то такође показује грешку на свом сајту: хттп://ввв.вбентерприсетранслатор.цом/форум/онлине.пхп

Молимо Вас да посетите овде за решење:

Wulf
08-08-11, 16:26
Хвала много, поправили су радили сјајно. :)

Schmike
10-08-11, 02:06
Добио следећу грешку након надоградње на ВБ4.1.5:

Неважећи СКЛ:

Изаберите да ли (усерид> 0, 1, 0) као исусер, ЦОУНТ (сессион.усерид) као онлине_усерс
, Усер.вбет_деф_ланг КАО вбет_деф_ланг
ИЗ сесију као сесије

ГДЕ сессион.ластацтивити> 1312876228

ГРОУП БИ исусер;

МиСКЛ Еррор: Непознато колона 'усер.вбет_деф_ланг' у 'пољу листу "
Грешка број: 1054
Захтев Датум: Уторак, 9. августа 2011 @ 04:20:28 АМ
Грешка Датум: Уторак, 9. августа 2011 @ 04:20:28 АМ
Сценарио: ПредаториФисхКееперс.цом (хттп://ввв.предаторифисхкееперс.цом/форумс/онлине.пхп)
Реферрер: ПредаториФисхКееперс.цом (хттп://ввв.предаторифисхкееперс.цом/форумс/форум.пхп)
ИП адреса:
Корисничко име: Сцхмике
Версион_наме: вБ_Датабасе
МиСКЛ верзија: 5.0.92-цоммунити

vBET
10-08-11, 16:49
Добио следећу грешку након надоградње на ВБ4.1.5:

Молимо Вас да посетите овде за решење:

Schmike
11-08-11, 02:28
Ја сам подићи питање о томе у СМФ Форум и речено ми је да је ово вБет додатак грешку.

vBET
11-08-11, 20:15
Ја сам подићи питање о томе у СМФ Форум и речено ми је да је ово вБет додатак грешку.

Наравно, ово је проузроковано вБЕТ, али због СМФ баг који је додат би СМФ тим у вБ4.1.4 (се сећам). Корен се потврђује вБуллетин грешку. Само јелен везу слање пре и наћи ћете:
1. Куицк Фик
2. Линк за СМФ пријаве грешке (стање: потврђено)

Другим речима - вБЕТ користи овде СМФ кука који има грешку. Дакле, не користи куке ће елиминисати проблем. И није вБЕТ грешка - то утиче на сваку мод који покушава да користи куке и додајте своју изјаву упит са корисничким колона. Молим вас угар брзо упутства поправити што ће онемогућити један функционалност вБЕТ. Ова функционалност (која показује корисника заставу на који је на мрежи) неће бити у могућности да поново користе после СМФ тим поправити своју грешку.

Schmike
12-08-11, 02:28
Се пријавило решење. Хвала.

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Languages translations supported by vBET 4.9.99