СДА

Виев Фулл Версион: Прихваћено Превод Цатегорие имена у УРЛ-у



RootShell
04-11-09, 00:56
Хи администратора!

Хвала пуно за овај велики и страшан одбране, је мој најбољи и Фаворитед Мод: Д.

Мој захтев функција је превод Цатегорие имена у УРЛ, на пример на француском и арапском језику "Функција Захтеви" у овој теми веза се не мењају. : / Фр/феатуре-рекуестс/62-традуцтион-ду-ном-де-цат% Ц3% А9горие-данс ле урл.хтмл

Извини за мој лош енглески:).

Срдачан поздрав.

vBET
04-11-09, 13:47
Хи РоотСхелл!

Драго ми је што ти се допада:) Такође - Ако је ваш енглески није превише добар - само поставите подразумевани језик у Усер ЦП, и почнем да пишем на свом матерњем језику - на крају овог мод ради о више језичке заједнице;)

О вашем захтеву је ово добра идеја и он се додаје у ТОДО листи. Такође видимо неких проблема са преводом, али ми ћемо се потрудити да га подржи:)

RootShell
04-11-09, 21:38
Михал хвала вам на наставак рада на побољшању модификације, ја сам чека верзија 3.к са стрпљењем.
Волим овај Мод:)

vBET
05-11-09, 19:32
Већ је на располагању:)

jorgejgm
16-11-09, 14:08
Здраво, ја не преведе категорију, шта могу да ми недостаје. (ВБЕТ 312) Хвала.

vBET
16-11-09, 14:55
Здраво, ја не преведе категорију, шта могу да ми недостаје. (ВБЕТ 312) Хвала.

Извините нисам био драгоцено. "То је на располагању" је коментар о чека 3.к:)
Преводи категорија нису подржани још. Ми смо и даље у току разматрање како да то урадите без превода ризика промене.

За теме које не постоји проблем, јер сте идентификатор на просјачење, па ако се деси да је Гоогле направио бољи превод, а онда је већ индексиран УРЛ ће управо 301 преусмеравање и Гоогле ће поново-индекс је без губљења позиције.

За категорије (суб-форумс) постоји проблем, јер многи блог немају идентификатор пре категорији у УРЛ, па ако превод ће се променити у бољи онда стари ће бити само сломљена. И није вам дозвољено да чувате преводе за категорије заувек - Гоогле дозвољава да кеш преводе само за 15 дана.

Тако да имамо овде велики изазов:) Ми ћемо радити на њему и може потрајати неко време за нас да пронађе безбедан начин као у случају теме наслова. Ми имамо неке идеје у овом тренутку, тако да можете сматрати ово као у току:)

vBET
22-11-09, 04:52
Ми још увек ће морати да се ближе истрага у овој области, али већ неко решење планирано. Не нежна, па смо желели да дискус њега.

Сада се планира да се 2. стратегија превода категорија. Тако да ћете моћи да одаберете жељени један.

1. - лак - превод ће бити аутоматски а ако после кеш чишћења се да превод је промењен, онда једноставно добићете 301 редирекцију и корисник ће и даље моћи да чита тачке. Ово ће такође омогућити да обради на одговарајући начин индексирања питања захваљујући 301 (ако је икада деси). Али да би ово доступни вашем образац УРЛ адреса ће морати да укључи категорије (под-форуму) ид у УРЛ-а (сада многи блог укључује ИД само за поруке).

2. - теже, али ће радити за форуме који немају у ИД УРЛ образац за категорије (суб-форумс) и не желе да га промени (СЕО питања). У овој стратегији ћете морати да ручно подесите сваки превод за сваку категорију (под-форум) у форуму конфигурацији. Подесите га и оставите га, јер све промене ће завршити са старим везама кидају (као што је сада ако промените назив форума - тако да није проблем). Ми једноставно не можете да урадите аутоматски због Гоогле-ТОС-- Гоогле резултати не могу бити кеширани више од 15 дана. А тих превода морају да се чувају за цео живот. То може бити неки посао да га ручно. Сваки под-форуму помножити број расположивих језика на вашем форуму, али га ви поставите једном и оставите га. Потребно је само да сазнају одакле се преводе - Интернет можете наћи велики број бесплатних услуга превођења доступне ХТМЛ форму. Можда чак и Гоогле превода одведени из својих страница (не АЈАКС или цурл АПИ-ја) могу се користити за складиштење га ручно (треба проверити).

То је наша идеја. И у овом тренутку, још увек нису сигурни о свим могућим питањима, али желимо да знамо шта наши корисници мисле о томе:)

jorgejgm
14-12-09, 20:10
Више волим опција 1. Али најбоља ствар би била да дају 2 опције, а већ после једног бира. поздраве.

krisp
02-02-10, 05:15
Ја сам веома заинтересован за 2. - зато што је веома добар СЕО имати важне кључне речи у "дну директоријум" домаин.цом / дно директоријум / остало ...

Свака вест о томе?

vBET
02-02-10, 23:02
Наши стварни приоритет је вБЕТ4.к за вБ4 и радимо о томе сада. Ми ћемо се побринути око кључних питања ако ће доћи у вБЕТ3.к и то је све оно што је планирано пре него што 4.к пуштање на слободу.

После 4.к издање ћемо развити линије штанд 3.ки 4.к, а онда ћемо додати нове функционалности.

krisp
03-02-10, 00:23
Ок, узгред буди речено, добро сте чули се потврђује да ће обе линије се даље развијати, а 3.к неће бити само постепено се након објављивања 4.к;)

vBET
03-02-10, 15:13
Ок, узгред буди речено, добро сте чули се потврђује да ће обе линије се даље развијати, а 3.к неће бити само постепено се након објављивања 4.к;)

Не, неће:) Очекујемо да ће неки форуми користе вБ3.к за дуго времена.

wowglider.de
05-07-10, 17:39
олакшавају, додајте дугме да преведе све форуме и онда кеш, тхатс једноставно.

vBET
05-07-10, 23:55
Није све тако једноставно. Јер Гоогле не дозвољава да се кеш за више од 15 дана. И вБЕТ је 100% Гоогле-компатибилни. Након 15 дана превода могу бити различити (Гоогле мења свој алгортхигмс и да преводе боље и боље) - у случају теме нема пробламе, јер теме УРЛ укључују ИД. У случају блог (категорије) - ту постоји проблем - нема ИД укључена. Дакле, ако превод ханге нећете добити 301 преусмеравање - долазне линкове ће само бити оборен. То је овде проблем.

wowglider.de
06-07-10, 00:00
његов није могуће преусмерити заувек све УРЛ-ове, заборави то, било би користи за много системске ресурсе у великим форумима и цесто ако се УРЛ-ови променити!

свој једини начин, то преведе, он мења, и заборавити га. Ово је Гоогле компатибилан, зато што ви не кеша текстова, само кеш реч, нико не може приметити.

други начин би био преко ИД-а

vBET
06-07-10, 00:20
Гоогле ТОС-не говори о тексту или реч кеширање - то говори о кеширање Гоогле-превод резултате. Имајте на уму да нећемо подржати да разбију Гоогле-ТОС-а, чак и ако је тешко открити. Можете наћи наше предлоге како то може бити урађено на почетку ове расправе. Ако желите да предложе неки - молим вас пуца:) Ипак пеласе Имајте на уму да нећемо разговарати о било решења која ће бити против Гоогле ТОС-а. Вихтоут Гоогле превода вБЕТ не постоји - тако да није добар посао.

wowglider.de
07-07-10, 09:50
Абе помаже Гоогле-индексирање све више и више веб странице на различитим језицима, абе помаже Гоогле-у!

vBET
07-07-10, 12:07
Да - ми то радимо. Ми то радимо у сваком случају - са форума УРЛ преведена или не. Али разбијање Гоогле-ТОС-не може да се цонсиеред као корисно Гоогле;)

Имајте на уму да цела питање о томе како вБуллетин генерише облике веза - без ИД. Ми подржавамо Линкови Форум превод без икаквих проблема у СМФ 4 - јер СМФ 4 имају сопствени СЕО линкова, који генерише са ИД за форуме. Захваљујући да чак и ако после кеш исперите превод ће се разликовати, неће бити проблема са брокен линк - захваљујући ИД укључене у везу СМФ ће само луд 301 преусмеравање. Дакле, ван везе ће радити, као и већ индексиране странице неће нестати, али само Уил бити реинекед под новим УРЛ-а.

Ево цео проблем је беаусе слабих вБуллетин решење за Форум Линкови и Гоогле ТОС.

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translations supported by vBET 4.10.1