СДА

Виев Фулл Версион: Решити Веће оптерећење проблема



Snake
16-03-10, 11:54
Ок то сам урадио гомилу тестирања.

Током периода од 24 сата мог оптерећења диже стално у 30,00 с

Сервер се рестартује исправке за другу 24 сата.

Ако онемогућим мод не добијем овај проблем.

Немојте рећи да је са мод онемогућен има мање саобраћаја, као да то није истина, Гоогле и даље шаље исти саобраћај са мод инвалида у складу са мојим статистика.

Молимо да објасните, оптерећење вожње ми је луд.

tavenger5
16-03-10, 19:32
Звучи као ботови су ударање преведене странице када мод укључен. Ви би требало да изгледа у оптимизацију Апацхе или добијање сервера са више ЦПУ Повер. Да ли сте ради вбоптимисе или било коју врсту кеширање механизма, као мемцацхед?

Snake
16-03-10, 21:35
Чињеница је мој форуму добија 30.000 Уникуес дан, ако онемогућим мод оптерећења капи одмах, и ботови и корисника се и даље приказују странице тако да су и даље захтевају серверу власт, то је просто да показује преведена странице користе 10к ресурса у односу на стандардне ВБ странице од нормалне базе података. Је лоше написано код и треба да се поправи! Други модови никада то учинио, само вбет, волео бих никада мењала, али иде назад је касно сада. : Мад:

moman
16-03-10, 22:21
То је заиста звучи као да сте ради на ундерповеред серверу. Ја сам на 8-цоре Нехалем машине (тако да смо гледате још 8 виртуелна језгра због ХТ, за укупно 16). Такође сам интензивно оптимизован ову машину користећи своје технике, као и показивачи од људи у вбуллетин.цом.

вБЕТ подиже моје оптерећење од око 2,5 до 3.0-3.5, у зависности од броја корисника, а то очигледно расте на основу кеш величине. Међутим, ја не мислим да је превише лоше, као мој истовремених корисника у распону од прилично високе 800 до још више 1200.

vBET
17-03-10, 00:38
Хи:) Наравно превод мора да предузме неке ресурсе - нема магије. Преведи страницу значи да резултат производње и промените је. Због тога превода ће увек трајати дуже него што је уобичајено странице.

Јасно ми је да нисте превише срећни имају више оптерећења сервера, али имајте на уму да вБЕТ предузима ресурса САМО за превод. За нормалне странице додаје се само заставе. Дакле, све ово додатно оптерећење долази из додатног саобраћаја на преведена страна. Као што је написао своју саобраћај није опао одмах након онемогућавање вБЕТ (ако га имате, а онда ће се смањити после онемогућавање - верујте ми) и оптерећења сервера је мања - то је очигледно - роботи су још увек пузи УРЛ за преведене странице, корисници су и даље проналажење у Гоогле линкове на ваше странице преведена. Дакле, и даље имате исту саобраћаја, али сада под преведена везе је једноставно дуплирани садржај - нормална страницу која није преведен. Ако желите да останете са инвалидитетом вБЕТ препоручујемо да додате правило у вашем хтаццесс фајл који ће преусмерити све преведене странице на нормални, у супротном можете да изгубите СЕО због дуплирања садржаја..

Имајте у виду да смо већ планиране подршке других кеш система и наш превод алгоритми су тренутно оптимизоване. Односно ми смо само открили како се драстично смањује ПХП-перформансе када раде на великим жице и ми модификовани наш алгоритам. Већ је објављен у вБЕТ 4.2.0 са додатним опција за конфигурисање. А ми ће се кретати сва побољшања и да вБЕТ 3.к који је још увек подржан:)

Јасно ми је да, по Вашем мишљењу нашег кода је слаба. Не знам на шта се заснива ваша очекивања. Имамо најбржи превод мод за ВБ - не постоји ништа шта функционише боље. Превод ће се неке ресурсе и наше одбране заузима мање да било који други. Можете видети колико брзо вБЕТ могу да раде на многим форумима. Ако имате проблема на серверу, онда молимо вас да размотрите измене конфигурације или додавање серверским ресурсима. Ви не стави 20 литара воде у 10 кофу литара.

Наши ДЕВиСЕ је: "Имамо много тога да промени". И то је разлог зашто смо експериментишу, мењају алгоритме, профилисање и проводе много времена у потрази за решењима која ће захтевати мање ресурса. Ипак знамо нема одбране која може бити било која конкуренција вБЕТ а ту су и неки други превод модс. Направили смо много алгоритам промене које смо морали да претпоставити далеко јер није помогло, у току овог процеса смо такође открили многа побољшања. Можете имати ваш утисак заснива на вашем серверу питањима, али молимо вас да размотрите да ли имате боље решење? Шта би вам дати наговештај да можда вБЕТ није погрешно решење, јер се ради на хиљаде форума, можда само покушавају да ставе 20 литара воде у 10 кофу литара. Ипак - ми имамо много тога да промене и велике листи обавеза у оптимизацији делу (око 70% да експериментишете ће помоћи или не):) а ви сте 100% у праву - ми то можемо боље, ми ћемо и ми то радимо све време:) Само чекај док се крећемо сва побољшања која смо направили у току вБЕТ4.к имплементације:)

Ако могу да вам дати неке савете - проверите колико можете да оптимизујете вБЕТ: хттп://ввв.вбентерприсетранслатор.цом/форум/генерал-дисцуссионс/243-вбет-перформанце.хтмл
Посебно размотрити онемогућавање неким језицима и блокирање страницама које нису релевантне за роботс.ткт

Шта је време одзива за преведене странице? Који је ваш коришћења процесор? Који је ваш коришћење меморије? Ако је прихватљиво онда немате шта да бринете. Људи су често уплашени повећањем оптерећења сервера, па чак и не знају шта то значи. 10 пута више оптерећења сервера НЕ значи 10 пут више средстава користе. То само значи да су теме које је чекају у реду, оно што је савршено нормално, јер сада своје теме морају да чекају одговор за Гоогле ако неки превод није кеширани још. Дакле, нит је чека одговор за Гоогле и не узима ЦПУ-НА СВИМ током овог периода. Због тога учитавања сервер ће бити већи чак и ако вБЕТ би могла да нема средстава на свим (што наравно није могуће).

О пада сервера - очигледно је да је ваш сервер проблем. То се дешава периодично. Имао сам сличан проблем на мом серверу. Је узрокована неким Апацхе грешке тако да се Апацхе-нит је расте и расте са меморије све док цела меморија је конзумира АНС серверу кеширају. Само једна нит се понаша као да је - други Апаш теме било нормално. Играо сам са Апацхе конфигурација и питање је решено. Мислим да Апацхе-само су неке меморије цурења - као Сећам се да сам ставио мању вредност од захтева који се могу држати по један навој. Било је и других промена. Предлажем да проверите употребе меморије и пратити га за неко време. Такође може бити корисно за проверу просечан износ меморије коју користи један Апацхе нит, направио неке прорачуне и подесите одговарајуће вредности од мак теме за Апацхе.

Ако имате било каквих додатних питања молимо Вас да само питајте:)

vBET
18-03-10, 09:21
Хеи - Само сам на вашем форуму да преводи Ултра Фаст ... Дакле, оно што тврдите о томе и зашто толико љут став о вБЕТ, када имате супер брзо превођење? ...

Молимо вас да размислите шта оптерећења сервера значи. Разумевање његовог значења може бити врло корисно да схватимо шта се догађа на серверу и како то може бити у вези са теме које чекају у реду не због тога што немаш ресурса, али чекају одговор из других сервера (Гоогле-у овом случају).

По мом мишљењу сте супер брзо преводе и немате шта да бринете:)

Snake
18-03-10, 12:49
Ја сам био градилиштима 10 година, потпуно сам свестан 10к оптерећење не значи 10к ресурсе, престану да третирају ме као идиот и кашику исхрану мене глупости. Хладно чињенице су са овим мод вс другим слободним мод учитавања је Мега. И на врхунцу пута мој сајт је сада спор и не реагује. Да, страница преведе брзо Офф-пеак, али по цени од спорог сервера касније у току дана. Имам Куад Цоре, РАИД 15к САС сервера, који је оптимизован баш у реду, пустити 0.50 цео дан пре тога са великим саобраћајем. То је ВБЕТ код који додаје оптерећење и чини сервера споро ударни термини, то је чињеница, то није повећање саобраћаја, имао сам исти саобраћају и ботове пре и сервера снашао у реду, то је превод производ. Периода. Пожурите и поправити, ја стварно донт оскудица да плати други £ 300 месечно за надоградњу сервера само да Д води МО.

tavenger5
18-03-10, 16:03
Колико језика имате омогућен? Колико постова имате? Да ли имате вБСЕО и ситемап генератор инсталиран? Колико ботови се ударају сајт на дан?

Snake
19-03-10, 00:11
Хи!

32 језика омогућено.

100.000 порука.

вБуллетин и мапа инсталиран.

Ситемап Плугин каже 1000.000 страница пописивати дан.


Чињеница је, ако онемогућим мод и поново сервера, БОТ и корисници су и даље ударају мој сервер исто као и пре, исто страна је у још увек у Гоогле-индекс и тиме добијам исти промет омогућено или не.

Једина разлика је у томе што са МО онемогућио ботова и Гоогле претрагама се енглески странице, тако да, саобраћај је идентична, једина разлика је што не видите преведене странице, чиме се избегава Модс базу података питања.

Јасно је као дан да ми ово мод је пуштен без одговарајуће тестирање, и јасно власник није заинтересован у решавању проблема.

Фаил.

Snake
19-03-10, 00:19
Мајкл, нисте у праву, то оптерећење није изазвана повећање саобраћаја, то је узрокована читање и писање превода на МиСКЛ.

Ако вБуллетин тим може да чита и пише на МиСКЛ са ниским оптерећењем зашто цант вас?

Сиромашних код мог пријатеља.

vBET
19-03-10, 02:43
Ја сам био градилиштима 10 година, потпуно сам свестан 10к оптерећење не значи 10к ресурсе, престану да третирају ме као идиот и кашику исхрану мене глупости. Хладно чињенице су са овим мод вс другим слободним мод учитавања је Мега. И на врхунцу пута мој сајт је сада спор и не реагује. Да, страница преведе брзо Офф-пеак, али по цени од спорог сервера касније у току дана. Имам Куад Цоре, РАИД 15к САС сервера, који је оптимизован баш у реду, пустити 0.50 цео дан пре тога са великим саобраћајем. То је ВБЕТ код који додаје оптерећење и чини сервера споро ударни термини, то је чињеница, то није повећање саобраћаја, имао сам исти саобраћају и ботове пре и сервера снашао у реду, то је превод производ. Периода. Пожурите и поправити, ја стварно донт оскудица да плати други £ 300 месечно за надоградњу сервера само да Д води МО.

Схватам да сте већ био упознат са информацијама о оптерећења сервера које сам вам дао. Имајте на уму да ја немам сазнања о томе како је сваки напредан хиљада наших корисника и сваки пут ћу дати магарца потпуну информацију јер може бити од помоћи. То не значи да сам вас третирају као идиоте - то значи да ми је стало вам дајем информације које могу бити корисне за вас и евалуацију вашег сервера стања. Молим вас, покажите ми остали без одбране коју се прича о радо ће направити неке поређења:) Такође, сваки пут када смо слободни да изаберемо најбоље решење за вас.

Проверио сам форум поново и поново се чини да реагује веома брзо. Молим вас дајте ми најбоље рок да буду у могућности да посматрач онога што пишу о вашем споро одговоре на врхунцу време.

Ако желите да проверите колико саобраћај променио због вБЕТ - молим вас генерисати извештај који ће вам показати све саобраћаја на преведена страна - то је оно што сте зарадили захваљујући вБЕТ.

Ви сте потпуно у праву да преводе треба додатне ресурсе - не постоји други начин и никада нећеш наћи производ који ће превести ваш сајт без икаквих трошкова. Као што сам већ поменуо највише времена захтева чекање за Гоогле превод када није кеширани и за то време вашег тема морати да сачека на одговор шта су највећи утицај на оптерећења сервера. Можете подесити време већи кеш да живе - онда често захтева преводи ће бити већ у цацхе-а. Али не кеширани превода било ког производа ће морати да сачека превод. Не постоји други начин.

Имајте на уму да мисли морају бити сломљена да би могао да га поправи.

Као што сам вам већ написао, ми стално унапређујемо вБЕТ перформансе. И већ сте написали, да смо спремни побољшања перформанси који су сада на бета фази у вБЕТ4.к. Данас ћемо издање нове верзије вБЕТ4.к са додатним побољшање перформанси. И када ће грешке за оне (ако их има) да се исправи ћемо померите те побољшања вБЕТ3.к Није неопходно да гура.

Такође, нико не тера да плаћа други £ 300 месечно за сервер - правите сопствене одлуке и имате овде много опција. Укључујући смањење броја подржаних језика, или чак пребацивање на други производ који си поменуо је много боље. Ми смо потпуно схватити да се решења која користите одговара вашим потребама и могућностима. Драго нам је да пружи својим клијентима бољи и бољи производ. И ми смо свесни да у ситуацији у којој Захтев мора сачекати одговор форму други сервер вашег сервера ће бити већи, без обзира шта решењима ћемо користити. Биће нам драго ако останеш са наших производа и конфигурисати га јо одговара вашим могућностима. И радо ће вам дати руку у овој области:)

Имајте у виду да смо управо дали ново решење за интеграцију са Ситемап Генератор. Ако сте интегрисани - погледајте овде нова упутства интеграције:
То драматично повећава брзину мапа генерације (на нашем форуму преко 12 пута).

vBET
19-03-10, 02:55
Јасно је као дан да ми ово мод је пуштен без одговарајуће тестирање, и јасно власник није заинтересован у решавању проблема.

Фаил.

Ако имате сумње у вези правилног тестирања предлажем да провери историју вБЕТ - то је тестиран на стотине стварних блог пре него што је стигла до плаћену верзију:)

О решавању проблема. Жао ми је. Ја погрешно претпоставити да дајући вам у првом одговору овој информација, био сам јасно да смо се бави овом проблематиком:

Имајте у виду да смо већ планиране подршке других кеш система и наш превод алгоритми су тренутно оптимизоване. Односно ми смо само открили како се драстично смањује ПХП-перформансе када раде на великим жице и ми модификовани наш алгоритам. Већ је објављен у вБЕТ 4.2.0 са додатним опција за конфигурисање. А ми ће се кретати сва побољшања и да вБЕТ 3.к који је још увек подржан:)

...

Наши ДЕВиСЕ је: "Имамо много тога да промени". И то је разлог зашто смо експериментишу, мењају алгоритме, профилисање и проводе много времена у потрази за решењима која ће захтевати мање ресурса. Ипак знамо нема одбране која може бити било која конкуренција вБЕТ а ту су и неки други превод модс. Направили смо много алгоритам промене које смо морали да претпоставити далеко јер није помогло, у току овог процеса смо такође открили многа побољшања. Можете имати ваш утисак заснива на вашем серверу питањима, али молимо вас да размотрите да ли имате боље решење? Шта би вам дати наговештај да можда вБЕТ није погрешно решење, јер се ради на хиљаде форума, можда само покушавају да ставе 20 литара воде у 10 кофу литара. Ипак - ми имамо много тога да промене и велике листи обавеза у оптимизацији делу (око 70% да експериментишете ће помоћи или не):) а ви сте 100% у праву - ми то можемо боље, ми ћемо и ми то радимо све време:) Само чекај док се крећемо сва побољшања која смо направили у току вБЕТ4.к имплементације:)

Ако могу да вам дати неке савете - проверите колико можете да оптимизујете вБЕТ: хттп://ввв.вбентерприсетранслатор.цом/форум/генерал-дисцуссионс/243-вбет-перформанце.хтмл
Посебно размотрити онемогућавање неким језицима и блокирање страницама које нису релевантне за роботс.ткт

Осећам се потпуно одговорним за ово неспоразум. Још једном веома жао. Реците нам, на који начин смо да вам кажем да смо побољшање вБЕТ све време, и како можемо да вас уверим да ће поново вБЕТ3.к још једно побољшање перформанси, како би ти јасно да смо се бави овом проблематиком? Увек ћемо радо побољшати наш начин комуникације са клијентом:)

vBET
19-03-10, 03:02
Мајкл, нисте у праву, то оптерећење није изазвана повећање саобраћаја, то је узрокована читање и писање превода на МиСКЛ.

Ако вБуллетин тим може да чита и пише на МиСКЛ са ниским оптерећењем зашто цант вас?

Сиромашних код мог пријатеља.

Је већ вас је приметио да смо планирали подршку кеш меморије система (фајл и постојеће моторе). Молимо вас да размислите које су ваше намере у овој дискусији и да ли иде у добром правцу да се побољша стање турнеју сервера - ако је још увек тачку.

Ваше питање претпоставља да оптерећење услед комуникације са МиСКЛ. Молим Вас дајте нам извор овог дијагнозу? Ми радо ће студија:)

sarangan
22-04-10, 09:31
Имао сам исти проблем, Север преоптерећења. На крају сам онемогућио ВБЕТ из мог форума и све је нормално сада. :)

vBET
22-04-10, 14:52
Имао сам исти проблем, Север преоптерећења. На крају сам онемогућио ВБЕТ из мог форума и све је нормално сада. :)

Коју верзију сте користили? Молимо Вас да ажурирате на последњу верзију - Направили смо велики побољшање перформанси. Многи корисници написао своју захвалност за то, видим велика разлика - нарочито у области оптерећења сервера:)

Едитед:
Ја само проверити ваш форум и вБЕТ је тамо раде - молимо вас да не пишу лажне изјаве о вБЕТ стању.

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translations by vBET Translator 4.10.1