СДА

Виев Фулл Версион: Решити сервер који пада



Valdo
08-03-10, 10:45
пошто сам инсталиран преводилац имам још један проблем: кад год сам део планиране операције чишћења Дневни 0:10, ја сам кап серверу. Синоћ сам чак и до застоја у 8 сати, тако да сада сам морао да онемогућите ово да избегне да се понови. Како могу да исправим? Хвала

vBET
08-03-10, 16:22
Да ли још увек дешава када сте онемогућили планирани задатак "ВБ предузећа Преводилац (кеш ТТЛ)". Колике су кеш табела? Када се деси пад сервера да ли имате било какве грешке у лог фајлове? Да ли сте покушате да користите вБЕТ параметар "тимелап Кеш клиринга"? Шта клиринг стратегија користите сада?

Valdo
08-03-10, 18:30
Ако се не варам постоји неколико кеш столовима, по један за сваки језик. Збир свих података резервних копија које сам направио 2. марта била је 877 МБ. Ако направимо просеку кеш табела, биће 5 МБ сваки, од максималних 14 МБ простора на кинеске и јапанске, за најмање 2 МБ за Тајландски. Скрипт који уклања старе преводе одлази у 3.30. Гледајући опције вбет старе преводе треба да буду уклоњени на сваких 15 дана, опције су постављене као што сте ставили на инсталације. Ако сте мислили тимелап параметар, стратегија кеш клиринг, ово брисање је постављен на Нормал.

vBET
09-03-10, 03:44
Нисте одговорили најважније информације - да ли је још увек пада када планирани задатак је онемогућено? Прво морамо утврдити да ли вБЕТ је овде прави проблем.

У нормалним брисање старих кеш се свакодневно бришу. Ако желите најбржи начин брисања - користи последње стратегије - ово ће уклонити цео кеш једном по 15 дана. Делује одмах и користе практично 0 серверским ресурсима. Али, морате да попуните поново цео кеш, а не само стари.

Да ли сте покушали да користите "Кеш клиринга тимелап" опцију?

Valdo
09-03-10, 07:49
Сервер се срушио опет вечерас: Ја онемогућио чишћење 0:10, али је пао у 3:30 када је напустио вБ предузећа Преводилац (кеш ТТЛ)

Valdo
09-03-10, 10:28
Погледао сам, вредност на коју се односи је постављен на 1. Да будемо прецизни, је следеће:

Цацхе клиринг тимелап
Колико секунди чекања између обришете кеш табела. Поставите 0 да искључите. Имајте на уму да вБЕТ има преко 150 кеш столова са јасно - поставите ову вредност превисока може изазвати да клиринг која почиње у ноћи ће чак и наставити у дану сати. Такође, молимо Вас немојте да поставимо висе да ваша веза МиСКЛ је чека без употребе (МиСКЛ подешавање: ваит_тимеоут) - иначе ће изазвати 'МиСКЛ сервер је отишао грешке "и клиринг неће бити завршен.

vBET
10-03-10, 16:26
Сервер се срушио опет вечерас: Ја онемогућио чишћење 0:10, али је пао у 3:30 када је напустио вБ предузећа Преводилац (кеш ТТЛ)

Жао ми је - ја не добијам једну ствар - имате два пута клиринг дан? Молимо онемогућите задатак клиринг и реците да ли ваш сервер ће срушити када клиринг је онемогућен (без обзира на ком сат - онемогућите га у потпуности). Ако сервер неће срушити када кеш клиринг је искључен онда то значи да вБЕТ је крив. Ако још увек црасцхес онда нешто друго узрок томе.

Ако вБЕТ је крив онда имате неколико опција да се подеси до:
- Подесите већа вредност "кеш клиринг тимелап" - то ће дати времена и више процесора за друге теме између брисање сваке кеш табели. Предлажем да се то уради на првом месту
- Постављање доњег "Време Кеш Живети (ТТЛ)" - онда табеле ће бити мањи, тако клиринга ће бити јефтинији.
- Играјте се са "стратегијом кеш чишћење" - последњи ће решити ваш проблем у 100% - то је дизајниран за веома велике кеш меморије и да ће одмах јасно чак и са огромним кеш, јер то само уклања цео кеш столовима и ствара поново. Али то брише цео кеш једном кеша ТТЛ периода, тако кеш морају бити попуњена од почетка. То је последња ствар коју сам препоручујемо да користите, тако да ако се ништа друго не ради то ће у 100%. Додаје се управо за такве ситуације:)

Valdo
18-03-10, 15:58
Покушали смо прво решење које сте предложили, подешавање вредност 3. Домаћин је рекао да је смањење оптерећења, али иде напред у дан се повећава. Смањење трајања, у данима, кеш, проблем може бити решен? Сервер је под оптерећењем, или тако што ћете обрисати кеш превода још увек нису сачуване у кеш?

vBET
19-03-10, 03:15
У реду, тако наредни кораци које може да вам помогне:
1. Повећање кеш ТТЛ - мање података ће бити обрисана сваки пут
2. Промена стратегије клиринг на: "Брзо брисање са локалним оптимизацији табела" - имајте на уму да ова опција буде најгоре ако кеш није довољно велики. За велике кеш да је боље да нормално.
3. ЕКСПЕРИМЕНТАЛНИ: можете да изаберете "Брзо брисање са локалним оптимизацију табела" и Едит Филе / инцлудес / вбентерприсетранслатор_фунцтионс.пхп аутора коментара 3 линије кода која обухвата Оптимизација ЛОКАЛНЕ табели. Са овим модификација ће уклонити само старе податке у веома брз начин, али ваш индексе неће бити поново и да ће расти, тако да ћете морати да извршите упит коментарисали ручно једном време. Да ли ће радити за вас онда може да је спроведе, као једну од подржаних стратегије - у којој се брзо чишћење без индекса обнови и поново изгради себи могу вршити друге послове ради односно један недељно. Дакле, ако нам кажете да је ради за вас ћемо га додати посебно за Вас:)

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translations by vB Enterprise Translator 4.10.1