СДА

Виев Фулл Версион: Da objasni Време је да први бајт - Велика разлика ако Гоогле искључен.



norku
21-09-11, 17:21
Да ли је неко други приметио велику разлику у време да први бајт са следећим подешавања:

админцп - вБет - Превод Провајдери - Користите само Гоогле (Бета) - нема

Ако бих га подесите тако да не ја завршити са времена на први бајт од преко 8сецс. Ако бих га подесите тако да да време пролази, до 1.2сецс.

Сам Тестирао сам ово у последњих сат времена, а резултати су у складу. Све што радим зове форуму страница кроз вебпагетест.орг у подразумеваном језику - нема језика прекидача.

админцп - вБет - Превод Провајдери - Користите само Гоогле (Бета) - Примена ИД за Мицрософт Превод АПИ је исправно унели.

Такође, са горе подешавање на "не" преводе се не појављују. Гледао сам француски члан одговарање на поруке. Једном је спасао порука сам видео да вбет кутију и заставе се појавио у постбит али да преведени текст је нестао. Сам се вратио и поставио Користите Гоогле САМО (Бета) Да и Воила! све је радило нормално.

Ја бих бити заинтересовани да виде да ли било ко други види тај проблем на свом одбора.

r.dziadusz
21-09-11, 17:36
Хи
На први поглед, молим вас да проверите да ли имате одговарајућу ИД за Мицрософт Превод АПИ?

norku
21-09-11, 18:27
Хи,

Да, као што је поменуто, Мицрософт АПИ број тачни и унети. Такође је дефинитивно омогућио - Управо сам пријављен у Бинг и проверити.

r.dziadusz
22-09-11, 09:00
Молимо вас да проверите опције форума језику, ако је правилно ради (подразумевани језик је скуп) Молимо вас Покажи ми своју хтаццесс фајл.. Ако је ваша конфигурација у реду, ми ћемо морати да провери о месту

vBET
22-09-11, 13:08
О превод време - није до вБЕТ - то је до спољне услуге превођења. Као појављује Мицрософт Превод АПИ је спорији од Гоогле-Превод АПИ-ја. Она може променити са временом. У сваком случају не можемо учинити ништа са тим. Дакле, не постоји ништа овде решити.

О недостатку резултата - опишите тачно како да се репродукују. Тачни подаци које је у пост. УРЛ странице где се то догоди, такође ће помоћи:)

norku
22-09-11, 14:44
хтаццесс:


# Comment the following line (add '#' at the beginning)
# to disable mod_rewrite functions.
# Please note: you still need to disable the hack in
# the vBSEO control panel to stop url rewrites.
RewriteEngine On

# Some servers require the Rewritebase directive to be
# enabled (remove '#' at the beginning to activate)
# Please note: when enabled, you must include the path
# to your root vB folder (i.e. RewriteBase /forums/)
#RewriteBase /


#RewriteCond %{HTTP_HOST} !^www\.xxx\.com
RewriteCond %{HTTP_HOST} !(^www\.xxx\.com$|^cdn\.xxxx\.com$)
RewriteRule (.*) http://www.xxxx/$1 [R=301,L]

#RewriteCond %{HTTP_HOST} !^www\.yourdomain\.com
#RewriteRule (.*) http://www.yourdomain.com/forum/$1 [L,R=301]

RewriteRule ^forum/((urllist|sitemap_).*\.(xml|txt)(\.gz)?)$ forum/vbseo_sitemap/vbseo_getsitemap.php?sitemap=$1 [L]

#vbet translator rules start
RewriteRule ^forum/?(af|sq|ar|hy|az|eu|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|ka|de|el|ht|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|ur|vi|cy|yi)/$ forum/vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=/ [L,QSA]
RewriteRule ^forum/?(af|sq|ar|hy|az|eu|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|ka|de|el|ht|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|ur|vi|cy|yi)/(.*)?$ forum/vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=/$2 [L,QSA]

RewriteCond %{REQUEST_URI} !(admincp/|modcp/|vbseo_sitemap/|cron)
RewriteRule ^forum/((archive/)?(.*.php(/.*)?))$ forum/vbenterprisetranslator_seo.php [L,QSA]

RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !^(admincp|modcp|clientscript|cpstyles|images)/
RewriteRule ^(.+)$ forum/vbenterprisetranslator_seo.php [L,QSA]

#vbet translator rules end


RewriteCond %{REQUEST_URI} !(media/|admincp/|modcp/|cron|vbseo_sitemap)
RewriteRule ^forum/((archive/)?(.*\.php(/.*)?))$ forum/vbseo.php [L,QSA]

RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !/(media|admincp|modcp|clientscript|cpstyles|images)/
RewriteRule ^(.+)$ forum/vbseo.php [L,QSA]

## Expires
<ifModule mod_expires.c>
ExpiresActive On
ExpiresDefault "access plus 1 seconds"
ExpiresByType text/html "access plus 1 seconds"
ExpiresByType image/gif "access plus 3456000 seconds"
ExpiresByType image/jpeg "access plus 3456000 seconds"
ExpiresByType image/png "access plus 3456000 seconds"
ExpiresByType text/css "access plus 3456000 seconds"
ExpiresByType text/javascript "access plus 3456000 seconds"
ExpiresByType application/javascript "access plus 3456000 seconds"
ExpiresByType application/x-javascript "access plus 3456000 seconds"
</ifModule>

## Compression
<ifmodule mod_headers.c>
<ifmodule mod_deflate.c>
AddOutputFilterByType DEFLATE text/html text/css text/xml application/x-javascript
BrowserMatch ^Mozilla/4 gzip-only-text/html
BrowserMatch ^Mozilla/4\.0[678] no-gzip
BrowserMatch \bMSIE !no-gzip !gzip-only-text/html
</ifmodule>
</ifmodule>

#Remove index.php from xxx.com/index.php
#rewrite engine on
RewriteCond %{THE_REQUEST} index\.php
RewriteCond %{QUERY_STRING} ^$
RewriteRule ^index\.php$ / [L,R=301]



Форум подразумевани језик је енглески. Пребацивање Гоогле-офф и користећи Мицрософт би требало да постоји разлика када гледате / форум / (на пример), јер не постоји превод потребан. Ако сам Преглед / форум / ДА / бих очекујем да видим разлику, да, али видим да 8сец време да се први бајт при гледању / форум / То не може бити у праву.

Корисник није радио ништа посебно. Он је имао француски поставили као његов подразумевани језик и направио једну реченицу порука на том језику у јавном форуму. Гоогле искључен Погледао сам на своје место и није било текста, само вбет заставе показује језик и да се и текст где вбет превод се обично појављује. Окренуо сам се назад на Гоогле-а текст је видљив.

Проверио сам моју историје управо сада и ја сам све више стотина ових грешака:

[Чет Сеп 15 14:04:17 2011] [ЕРРОР] [клијент 66.249.72.103] [Чет Сеп 15 14:04:17 2011] [инфо] Извршавање "/ хоме / ккк / публиц_хтмл / форум / вбентерприсетранслатор_сео.пхп" као УИД 503, ГИД 500

vBET
22-09-11, 18:25
Ваш хтацесс. Тачна. Као што сте написали све ради без проблема са Гоогле-ом, тако да правила су исправни.

Имајте на уму да одговор Превођење АПИ-времена одзива није до нас. Сте већ добили ове информације. Можемо да урадимо ништа са овим. Можете да затраже од компаније Мицрософт о прављењу своје услуге брже. Ако желите да проверите колико времена вБЕТ чека одговоре од спољних Превод АПИ-ја - само укључите Админ ЦП -> вБЕТ -> Превод Опције -> Превод време одзива. Онда ако сте пријављени као администратор ћете видети колико је времена сервер је чекао у току ове странице генерације. Имајте на уму да неће бити чека ако превод већ кеширају.

Молим вас дајте ТАЧНО поруку која је написана. Грешке се може о неким специјални карактер.

О дневник - отворите нову тему за нови број и ми ћемо радити о томе ту:)

norku
23-09-11, 10:23
Тако да када учитавање страница на језику форуму подразумевани (без превода обавезно) и даље постоји кашњење због веза са Мицрософт? То нема смисла ..

vBET
23-09-11, 15:43
То може да изгледа као да није има смисла, али само када нема превода направили. И даље - на форуму преводе подразумеване страница може бити направљен. То је зато што можете погледати на страни која треба да преведе поруке писане на другим језицима (користи сад и / или лангтитле ББцоде).

pa vas molimo - naš savet. To već znate šta da uradimo, da provere vremena čekanja. Pa vas molimo da to. Da nema smisla da vam daje nam nema napretka. Ako vam ne treba našu podršku i ne žele da ga koriste, možemo da mark to pitanje reši. Ako vam je potrebna naša podrška - molimo vas da koristite i to nam daje rezultate ne mišljenja - u suprotnom to će biti beskrajan petlje o tome šta mislimo da ;)

detalji - to je ono što mi treba da radimo sa pitanja :)

norku
24-09-11, 14:22
JA shvatiti(d) da je Microsoft vreme odziva je izvan vaše kontrole. To nije moja stvar. Moje pitanje je: zašto je vreme odziva je pitanje kada sam opterećenja na stranicu u default jezik koji sadrži samo default jezik? Ne postoji uslov za prevod još uvek postoji 8sec kašnjenje pred stranice težinu. Ako JA zamjena za Google stranu težinu normalno. Kada je cache memorije počinje da popuni za drugi jezici onda Microsoft vreme odziva možda neće biti takvo pitanje ali ako je stranica odlaganja na default jezik onda je crap. Ponovo, JA u potpunosti shvate da je izvan vaše kontrole :)

Опет, Французи усер постед стандардна порука коришћењем стандардних симбола. Превод једноставно није радио када сам био користећи Мицрософт. Је правилно преведен када сам се пребацио на Гоогле-. Тестирао сам управо сада и Мицрософт преведена порука написана на немачком и приказан исправно. Ствар са француским момак је вероватно само невоље.


administrativne CP - > vbet - > prevod opcije - > prevod vreme odziva NA uzrocima CSS pitanja. Mi smo razgovarali o ovaj dok.

Http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/vbet4-troubleshooting/1969-vb-4-1-4-vbet-4-2-3-mess.html

vBET
25-09-11, 22:13
ponovo - molimo vas da koristite NAŠ SAVET i proverite šta čeka vreme za prevodi. To ne znači da mislimo da prevodi se to desi ili ne - pitanja je da li oni zaista desi ili ne. Dakle, molimo vas koristite naš savet i proveri da li ste zaista nemaju prevodi da ono što je teško da veruju da za nas sada. Ako to ne desi sada možete privremeno onemoguće cache memorije i da ponovo kako radi kada cache memorije nije ispunjen. Ne smatramo da ste 8 sek. više stranice generacija bez prevod - to jednostavno ne odbijaju su smislu. Mi verujemo da su prevodi i jednostavno ne shvataju. I mi smo već dali ste odavno sredstvo kako proveriti. Molimo vas da koristite. Bez provere budućnost rasprava nema smisla, jer ne znamo šta smo razgovarali o o. Molimo vas da koristite naš savet i proveri prevod vremena čekanja na strani na kojoj mislite da prevod ne desi. Ako je to zaista ne i generacija je sporiji onda ćemo pogledati bliže na to. Sada je vaše pitanje nema smisla, jer to nije potvrdio je da ne postoji bilo prevod.

CSS pitanja za administrativne CP - > vbet - > prevod opcije - > prevod vreme odziva NA ne pitanje. Kao što možete da pročitate u parametar opis ovo je vidljiv samo za administratora i treba da se koristi samo za utvrđivanje ono što se događa na donjem sprat. Molimo vas da koristite da bi nam rezultati (koliko je vremena čekanja za prevod je na ovoj stranici gde vas čekaju 8sec za proizvodnju, koliko veze) - i opet ga je.

Нисмо у могућности да вам помогне када одбијају нашу помоћ. Молимо Вас да користите га.

O francuski poruku - molimo vas da tačno poruka (naziv i sadržaj) objavljene u francuski tako da ćemo biti u stanju da se testira i reši pitanje :) Ali to u odvojenim konac - to je vaš vremena čekanja razlike. Mi ćemo biti izgubljeno ako ćemo split jedan konac nekoliko pitanja - nije bilo razgovora praćenje će biti moguće u ovom slučaju. Izvini za ovo malo neugodnosti ali pomoći će nam da pronađemo ono što je u fazi je rešavanje pitanja.

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translated to other languages supported by vB Enterprise Translator 4.10.1