СДА

Виев Фулл Версион: Решити Погрешно кодирање у РСС



krisp
19-12-09, 09:25
Имам форум са неким теме да тамо где је првобитно енглески. Онда неки од првих пост је преведена. ФКС. наслов ознаке су уклоњене, а наслов преведен на изворном језику:

Овако: хттп://ввв.тхегаме-онлине.дк/сховтхреад.пхп?т=13761

Сада РСС Феед садржи такве поруке су врло забрљао за Изворни језик: хттп://ввв.тхегаме-онлине.дк/ектернал.пхп?типе=РСС2&форумидс=205

Кодирање УТФ-8 уместо ИСО - тако ӕøа нису коректно приказани коректно + неки текст који би требало да буде преведена на храни није преведен и тако даље (алатке за вебмастере неће прихватити храну због грешке).

За друге језике тако хране је само празна: хттп://ввв.тхегаме-онлине.дк/ес/ектернал.пхп?типе=РСС2&форумидс=205

Феедс за форуме које не садрже такве поруке су нормални: хттп://ввв.тхегаме-онлине.дк/ектернал.пхп?типе=РСС2&форумидс=22

ПС Измените поруку и налепите везе, јер нисте усмерени на исправан линк кликом на линк.

vBET
20-12-09, 01:40
Хвала за ноту - ми ћемо исправити. Како ја видим у оквиру Фирефок-питање је само са неким знацима. Ми ћемо истражити шта је тим знаковима тако посебан. Да ли је ово дешава само на РСС? Да ли на прави страници можете видети нормалан текст?

Такође можете погледати вашу везу 2. под Фирефок и покушати да презиру оно што се променило знаци да? - То би требало да буде много лакше за вас, јер је на вашем језику.

krisp
20-12-09, 01:46
Прави странице су нормални и нормално су индексирани у Гоогле. Можете покушати и покренути хране у Екплореру. Тада ћете видети у извор (виев соурце за страна) ¼ О А изгледа да се промени на кинески или јапански карактера.

vBET
20-12-09, 02:31
Хвала. Још један пита - може ли ми дати неке стварне казна која ће обухватити тих знакова? Ја ћу га користити на нашем тестирању форуму да репродукује проблем и исправан грешку:)

krisp
20-12-09, 02:38
Да: "Јаг хар кøбт адскиллиге бøгер ом мӕндс режим ја ар" (Ја сам купио неколико књига о Муски моди ове године)

vBET
16-01-10, 17:27
Исправи - ће бити укључене у 3.3.0

Тестирано у ИЕ, Мозилла и Опера (сваки показује другачије РСС канале).

Такође, РСС неће користити шаблоне за преведени текст - то ће бити брже и без непотребног кода (слике и коверат):)

krisp
19-01-10, 01:50
Нешто страге се дешава:

1. Изворни језик хране не ради у ИЕ и операх + показује чудне карактере на ФФ: хттп://ввв.тхегаме-онлине.дк/ектернал.пхп?типе=РСС - кодирање изгледа да је УТФ-8 уместо ИСО

2. Језик храни која показује нормалне хттп://ввв.тхегаме-онлине.дк/св/ектернал.пхп?типе=РСС2 ... али ...

3. Сви изводи из 18'тх - изводи не показују поруке из 19 'и напред .. цант фигура последњи један од сада - спољне податке провајдер постављен за ажурирање сваки минут и показује Бацк 2 дана + 500 теме.

krisp
19-01-10, 02:24
Изгледа вБет хране не ажурирају ни?

vBET
19-01-10, 20:13
Ок сам поново отвори ову тему. Ми ћемо проверити све то и тачно. Жао невоље.

krisp
20-01-10, 01:40
Чудно - све моје изводи савршено раде сада и ажурирани. Такође, оригинални проблем у овој теми са мешавином језика ознака и без ознаке у порукама су такође више не представља проблем. Такође, могу да видим вбет хране сада ради.

Питам се зашто је то било питање јуче - можда зато што језик кеш столовима где празан? Али вбетс кеш није празан такође?

vBET
21-01-10, 13:57
У реду - тако да је ово још увек проблем? Јер нисмо у могућности да га репродукује.

Могући разлог да не ради и сада је, због тога што је РСС канал емисије остале поруке у овом тренутку. Тако да је могуће да неки проблем постоји, али је ретко и не знамо сада шта је то.

Сигурно - то није због вБЕТ кеш - РСС има своје СМФ кеш тако да за РСС превода вБЕТ кеш је уопште не користи (чини се да је боље за перформансе).

Ја ћу оставити ову тему отворена је за неко време. Као што сам написао нисмо у стању да га репродукује на нашој страни. Дакле, ако могу да вас питам молим вас пратите РСС канал и провери га с времена на време. Ако пронађете ово питање поново да би било најбоље да копирате и дајте нам линкове за сваки коментар који је приказан у свој РСС канал. На овај начин ћемо моћи да га ставите на нашем тесту форуму, види тачан садржај и рад на њему. Молим вас останите у контакту са овим питањем.

krisp
21-01-10, 18:27
РСС даље у реду. Али, ја ћу прати и извештава ако дође до проблема поново.

vBET
21-01-10, 22:43
РСС даље у реду. Али, ја ћу прати и извештава ако дође до проблема поново.

Такође је могуће да је ово погрешно је садржај из кеш меморије ББ - генерисаних пре ажурирања. Видећемо да ли неке грешке ће се појавити у будућности.

krisp
27-01-10, 05:43
Постоји проблем:

Ако наслов садржи језик ознаке и тело садржи извора без ознаке онда РСС за изворном језику умре. РСС онда показује <кмл версион = "1.0" енцодинг = "утф-8"?> Када извор, у ствари, је ИСО-8859-10

Наслов:

[* Лангуаге = ср *] Наслов на енглеском [* / језик]

Тело:

ИСО-8859-10 изворном језику, без ознаке

(* Убацује у примеру)

Још један мали проблем (Интернет Екплорер само): РСС за извор (ИСО-8859-10 језик) (чак и када не провоцира горе) не могу да покажу цртицу у насловима: - (она може показати цртице у насловима за остале језике иако)

vBET
28-01-10, 00:11
Нема ланугуаге ББКод. Претпостављам да мислите лангтитле ББКод.

Питање је - да ли проблем стварно постоји? Да ли видите било какву погрешну садржај? ...

вБЕТ поново кодира РСС садржаја када сваки превод је направљен. Дакле - да ли имате проблема или само мислим да би могло бити проблем? Ако имате проблем онда вас молимо да будем прецизнији - дајте нам УРЛ и тачка која садржаја је погрешно. То ће нам помоћи да се поправи:)

О цртицу - што је тачно овај знак? '_' Или '-' или нешто друго ... Молим вас, покажите то и дати УРЛ адресу на којој можемо да га видимо. Такође не видите ову цртицу у хтмл кода? Ако јесте, онда је то само начин тј показује.

krisp
28-01-10, 00:33
Ако ме пошаље ПМ када сте спремни да гледате на то, могу привремено изазвати грешке.

Добићете урл нити узрок проблема + линк ка РСС Феед.

krisp
28-01-10, 07:10
Ок овде је пример да се мом тесту форуму:

Тренутно видећете РСС-феед не ради: <[ЦДАТА [тИци]]> (хттп://ввв.тхегамеонлине.дк/ектернал.пхп?типе=РСС2)

РСС садржи 2 нове теме:

1. Тема са насловом означен на енглеском језику - тело није таггед: Енглески означен Тител (хттп://ввв.тхегамеонлине.дк/сховтхреад.пхп?т=16630)

2. Тема није таггед: урл = хттп://ввв.тхегамеонлине.дк/сховтхреад.пхп?т=16631

Можете направити РСС-феед рад у начину.

а) Брисање ознаке титулу тема 1.
или
б) Избрисати 2. нит.

Су пм'д сам вас Пријава корисника на Тему Започео тако да можете да се пријавите и тестирање:)

vBET
29-01-10, 00:33
Велика хвала. Ја га потпуно видим у овом тренутку. Ми ћемо га репродуковати на нашем серверу и ми ћемо то поправити:)

vBET
29-01-10, 19:44
Само желим да знате да смо успешно репродукују на нашем серверу, тако да ће ускоро бити решени:)

vBET
29-01-10, 23:35
Исправљена. Ће бити укључене у 3.3.2

За брзо поправити молимо јелен овог упутства:
1. Отвори фајл / инцлудес / вбентерприсетранслатор_цласс_ектерналПарсер.пхп
2. Пронађи кода:


$this->outputResult[$this->index] .= $toTranslate;
if (false === $cdata) {
$this->outputResult[$this->index] .= ']]>';
}
return false;

3. Промена прва линија у њој на:


$this->outputResult[$this->index] .= vbet_getReEncoded($toTranslate);

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translations by vBET Translator 4.10.1