СДА

Виев Фулл Версион: Превише језика = лоше?



moman
13-09-11, 02:31
Током миграција из Гоогле АПИ Мицрософт, морао сам да онемогући 13 језика на мом форуму, срећом, ови језици нису били веома популарни међу нашим посетиоцима. Они износио око 50к страница, у поређењу са скоро 500к пагевиевс за друге језике заједно.

После онемогућавање ових језика Одмах сам приметио две ствари у Гоогле алатке за вебмастере:

1. Број страна пописивати по дану скоро удвостручен
2. Просечно пузати време преполовљен.


Имам један од два могућа објашњења за то: или Гоогле-ов АПИ је спорији, или имају превише језика једноставно креће низбрдо и она одузима од индексирање вашег главног садржаја сајта. Мисли?

vBET
13-09-11, 08:39
Мислим да је главни узрок је број захтева за превођење АПИ-ја. Ако ваш систем чини много оних тада превод АПИ-ја може да одговора спорије. То је разлог зашто у нашој представи савете препоручујемо да диссабле неке језике на почетку. када кеш ће попунити онда можете додати више превода с времена на време. Пошто већина су кеширани већ ће бити у реду. Такође, ако неки трнаслатион АПИ-има ограничења нећете кочница те:)

moman
14-09-11, 09:03
На почетку (пре скоро 2 године!) Сам само заиста имао подскуп језика активан, али како је време пролазило сам завршио омогућавајући им све. Претпостављам да је више штете да је добра!

Нажалост, наша сајт добија толико саобраћај да сам реално могу само кеш до 4 дана превода (=> 10Гб). Можда има посебан "кеш сервер" са неколико стотина концерата кеш меморије података ће бити боље трајно решење, како се некада Гоогле гаси своје АПИ-ја мислим да ћемо се ослањати много више ослањају на кеш (види мој други недавних тема).

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translations by vBET translator 4.10.1