СДА

Виев Фулл Версион: Решити Ако Наслов теме је премашена за убацивање лангтитле ствари паузе



tavenger5
12-09-11, 22:24
Приметио сам да ако неко поруке нити на неком другом језику који је испод минута знакове за Наслов теме, као и лангтитле ознаке прелази то ограничење, ово шрафове до приказ нит у форумдисплаи, резултатима претраге, а на конац страница себе. Исто важи и ако Наслов се преводи, неко одговори на конац, и "Ре:" шаље Пост титле над знакова.

Не могу показати пример за то, јер сам морао да га поправи на мом форуму. Ја сам сигуран да ли се може поновити овде ако унесете наслов испод границе нит титулу знак који је у преводу са подразумевани језик.

r.dziadusz
13-09-11, 11:04
Можете ли молим вас показати нам проблем, јер ја једва можемо да разумемо када дође до проблема

tavenger5
13-09-11, 16:44
Проблем је када је "лангтитле" се убацује у Наслов теме, то није признавање Наслов теме знакова. Ако ознаку добија одсечена и није затворен исправно, разбија страницу на којој наслов појављује.

r.dziadusz
14-09-11, 10:05
Ок, али не могу да репродукују тај проблем на мом тесту форуму, мој [лангтитле] никада није прекинута.
Можете ли молим вас пошаљите ми детаљне информације о овом проблему. Који је ваш лангтитле ограничење у дужини, и колико дуго дијакритички знак треба да буде (у ком језику) да се пробије линију?

tavenger5
17-09-11, 19:46
мој дужине наслов ограничење је било 85, али сам порастао је на 100. Тако, на пример, ако корисник убаци наслов који је 95 знакова, онда онда лангтитле ознаке ће послати преко границе. Систем скраћена затварања таг лангтитле што доводи до кршења распоред.

r.dziadusz
18-09-11, 20:01
Ок смо били у стању да репродукује овај проблем, а сада радимо на томе

vBET
20-09-11, 08:41
Хи. Био сам у стању да га репродукује. Било је заиста тешко да се репродукују и направио сам га случајно ради на нешто друго. Било је тешко, јер је вБуллетин грешку. вБЕТ користи вБуллетин функција вбцхоп, које претпостављају да смањи низ према жељену дужину на безбедан начин (имајући у виду кодиране карактера). Нажалост СМФ има буг ту и за поруке које су кодиране да безбедно УТФ-8 (карактере као што су & # коду;) даје погрешне резултате.

Шаљемо извештај о грешкама на СМФ (СМФ грешку (хттп://трацкер.вбуллетин.цом/бровсе/ВБИВ-13177)) и створио брзо решење на вБЕТ стране. Дакле, у овом тренутку вБЕТ открива да ли вбцхоп вратила дуже резултат и смањење га жељену адресу. Такође имамо једноставну детекцију да провери да ли писмо кодирана у формату & # коду; није био рез у средини и ако јесте, онда последња реч се такође сече (једноставно проналажењем последње простор). Молимо погледајте доле брзо поправити.

Куицк Фик:

Отвори / инцлудес / вбентерприсетранслатор_фунцтионс_детецтион.пхп
Пронађи:

$title = vbchop($title, $vbulletin->options['titlemaxchars'] - 12).'[/langtitle]';
Заменити:


$desiredLength = $vbulletin->options['titlemaxchars'] - 12;
$title = vbchop($title, $desiredLength);
if (strlen($title) > $desiredLength) {
$title = substr($title, 0, $desiredLength);
$lastOpen = strrpos($title,'&');
$lastSpace = strrpos($title, ' ');
$lastClose = strrpos($title,';');
if ($lastOpen!==false && $lastSpace!==false && $lastClose!==false && ($lastSpace < $lastOpen) && ($lastOpen > $lastClose)) {
$title = substr($title, 0, $lastSpace);
}
}
$title .= '[/langtitle]';



Ово ће бити укључени у следеће издање.

vBET
20-09-11, 23:02
Имајте на уму да претходни пост је изменио да пруже више софистициране Куицк Фик (решавање питања рез у средини писмо у формату & # коду;). Дакле, ако сте већ примењују претходно решење можете сматрати да користи стварне, или само чекају ново издање:)

tavenger5
22-09-11, 01:49
Хвала Михал - Знао сам да нешто није у горе. Да ли брзо решење и рачун за одговоре, као и? Понекад 'Ре:' га шаљу преко границе.

vBET
22-09-11, 09:34
Нисмо га проверите. Ако ћете наћи то питање и даље постоји у том случају, контактирајте нас овде и ми ћемо ово средити:)

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Languages translations supported by vBET 4.10.1