СДА

Виев Фулл Версион: Решити Гоогле одбијају да индексирају додатне УРЛ створио вБЕТ



myandy99
25-08-11, 04:07
вБЕТ 3.4.1
вБуллетин 3.6
СМФ 3.6.8
вБуллетин Мапа сајта

Интегрисана вБЕТ сам са вБуллетин Ситемап и УРЛ генерисана за Ситемап значајно порастао због додатних језика. Међутим Гоогле одбија да индексу од којих је већина на веб са следећим порука која је послата да ме на мом Вебмастер алата:


Гооглебот је пронађено изузетно велики број УРЛ адреса на вашем сајту: хттп://кккк.цом/

Гооглебот је наишао проблема док пописује ваш сајт хттп://кккк.цом/.

Гооглебот је наишао екстремно велики број линкова на вашем сајту. Ово може да указује на проблем са УРЛ структуром вашег сајта. Гооглебот можда непотребно пописује велики број различитих УРЛ адреса које указују на исте или сличне садржине, или пузи делове вашег сајта који нису намењени за пописивање од стране Гооглебот-а. Као резултат Гооглебот може да троши много више пропусног опсега него што је потребно, или могу бити у стању да потпуно индексира сав садржаја на вашем сајту.

Више информација о овом проблему

Ево листе узорка УРЛ са потенцијалним проблемима. Међутим, ова листа можда не укључује све проблематичне УРЛ адреса на вашем сајту.

(Напомена: узорак УРЛ адресе наведене су на страном језику УРЛ-ове (као што су хттп://ккк.цом/форумс/но/сометхинг-сометхинг.хтмл) и они раде УРЛ адресе НЕ сломљен УРЛ).


Као резултат тога, док је код вБЕТ сам поднео много више УРЛ-ова него раније (661,934) у Гоогле преко мапа Гоогле одбацио већина њих и само индексираних 44.506 од њих.

Детаљне поруку да објашњава зашто Гоогле није индекса тих УРЛ је као следеће:


УРЛ не прате
Када смо тестирали узорак УРЛ адреса из вашег Ситемап, открили смо да неке УРЛ адресе преусмеравају на друге локације. Препоручујемо да ваш Ситемап садржи УРЛ адресе које указују на крајње одредиште (циљ преусмеравање) уместо преусмерава на другу УРЛ адресу.

ХТТП Грешка: 301
УРЛ:
хттп://ккк.цом/форумс/сл/блах-блах-блах/314-вхат-евер-сампле.хтмл
Проблем открије на: Маи 18, 2011

Не би требало да Гоогле више индекс УРЛ адресе ако не и сви? Прочитао сам на овом форуму добро приче о повећању вБЕТ индексирани УРЛ адреса на Интернету, чиме додатне саобраћају. То није ми се догодило.

Како да реши мој проблем?

kamilkurczak
25-08-11, 08:21
здраво,
можете да налепите целу поруку од Гоогле-а? са пуном листом погрешно УРЛ-ова? Ако не желите да га налепите - можете АМ за мене. Морам да провери ове линкове приметио Гоогле:) Хвала

myandy99
26-08-11, 06:15
Само вас ПМ'ед. Укупно 2 премијера, јер Гоогле-порука је врло дуго. Хвала

kamilkurczak
26-08-11, 09:02
здраво,
Проверио сам своје везе и нисам приметио било погрешно УРЛ-ова и два пута редирекције. Да ли можете да налепите садржај фајл роботс.ткт?
друго - коришћење Гоогле Цхроме алата (ЦТРЛ + СХИФТ + ј у хром), приметио сам неке грешке - можете да проверите да уснг Гоогле Цхроме претраживача.
(Лош захтев 400, слика није пронађен = 404) можете га проверити.

Ја ћу покушати да пронађе зашто Гоогле вам послати ту поруку.

друго. Приметила сам неке странице са дуплим сад у УРЛ, на пример: тако да постоји проблем са преусмеравање. Да ли сте сигурни да сте интегришу вБЕТ са вБуллетин правилно?

myandy99
26-08-11, 17:33
Мислио сам пратио упутства за интеграцију вБЕТ са вБуллетин. Шта ти мислиш да сам можда пропустио? Ја двоструки могу да провере.

Форум / не / ПЛ / пхотоплог је за треће лице СМФ мод и то није био интегрисан са вБЕТ (не знам како се то ради) тако да сам изненађен да видим чудан УРЛ адресе за пхотоплог под вБЕТ. Пхотоплог инсталирана под сајт корен, а не форуму корен УРЛ стварно треба да буде роот / без обзира на језику / пхотоплог, а не роот / форум / шта год језику / пхотоплог. У сваком случају Гоогле је жале на своје редовне форуму УРЛ сувише много и проблематична.

Ово је мој роботс.ткт пре него што сам добио Гоогле поруку:

Усер-агент: Слурп

Усер-агент: *
Дисаллов: / форум / црон.пхп
Дисаллов: / форум / логин.пхп
Дисаллов: / форум / неврепли.пхп
Дисаллов: / форум / невтхреад.пхп
Дисаллов: / форум / принттхреад.пхп
Дисаллов: / форум / привате.пхп
Дисаллов: / форум / профиле.пхп
Дисаллов: / форум / регистер.пхп
Дисаллов: / форум / репорт.пхп
Дисаллов: / форум / репутатион.пхп
Дисаллов: / форум / сеарцх.пхп
Дисаллов: / форум / сендмессаге.пхп
Дисаллов: / форум / паиментс.пхп
Дисаллов: / форум / цги-бин /
Дисаллов: / форум / инцлудес /
Дисаллов: / форум / ливинг_аватарс /
Дисаллов: / форум / цустомаватарс /
Дисаллов: / форум / мемберс.пхп
Дисаллов: / форум / мемберлист.пхп
Дисаллов: / цимер
Дисаллов: / цимер-нотусед
Дисаллов: / 3рдпарти /
Дисаллов: / цги-бин /
Дисаллов: / одељења /
Дисаллов: / цронс /
Дисаллов: / функције /
Дисаллов: / увоз /
Дисаллов: / инцлудес /
Дисаллов: / ЈСцрипт /
Дисаллов: / дозвола /
Дисаллов: / модулес /
Дисаллов: / модератора /
Дисаллов: / псистемс /
Дисаллов: / Смарти /
Дисаллов: / темп /
Дисаллов: / ајак /
Дисаллов: / невс.пхп /
Дисаллов: / форум / мемберс /

Мапа сајта: хттп://кккк.цом/форумс/ситемап_индек.кмл.гз


Ово је мој роботс.ткт након што сам добио Гоогле-поруке (Додао сам забранили да / форум / лангуаге / чланова)


Усер-агент: Слурп

Усер-агент: *
Дисаллов: / форум / црон.пхп
Дисаллов: / форум / логин.пхп
Дисаллов: / форум / неврепли.пхп
Дисаллов: / форум / невтхреад.пхп
Дисаллов: / форум / принттхреад.пхп
Дисаллов: / форум / привате.пхп
Дисаллов: / форум / профиле.пхп
Дисаллов: / форум / регистер.пхп
Дисаллов: / форум / репорт.пхп
Дисаллов: / форум / репутатион.пхп
Дисаллов: / форум / сеарцх.пхп
Дисаллов: / форум / сендмессаге.пхп
Дисаллов: / форум / паиментс.пхп
Дисаллов: / форум / цги-бин /
Дисаллов: / форум / инцлудес /
Дисаллов: / форум / ливинг_аватарс /
Дисаллов: / форум / цустомаватарс /
Дисаллов: / форум / мемберс.пхп
Дисаллов: / форум / мемберлист.пхп
Дисаллов: / цимер
Дисаллов: / цимер-нотусед
Дисаллов: / 3рдпарти /
Дисаллов: / цги-бин /
Дисаллов: / одељења /
Дисаллов: / цронс /
Дисаллов: / функције /
Дисаллов: / увоз /
Дисаллов: / инцлудес /
Дисаллов: / ЈСцрипт /
Дисаллов: / дозвола /
Дисаллов: / модулес /
Дисаллов: / модератора /
Дисаллов: / псистемс /
Дисаллов: / Смарти /
Дисаллов: / темп /
Дисаллов: / ајак /
Дисаллов: / невс.пхп /
Дисаллов: / форум / мемберс /
Дисаллов: / форум / АФ / мемберс /
Дисаллов: / форум / ха / мемберс /
Дисаллов: / форум / ср / мемберс /
Дисаллов: / форум / ХИ / мемберс /
Дисаллов: / форум / АЗ / мемберс /
Дисаллов: / форум / ЕУ / мемберс /
Дисаллов: / форум / бити / мемберс /
Дисаллов: / форум / бг / мемберс /
Дисаллов: / форум / ЦА / мемберс /
Дисаллов: / форум / зх-ЦН / мемберс /
Дисаллов: / форум / ХР / мемберс /
Дисаллов: / форум / цс / мемберс /
Дисаллов: / форум / ДА / мемберс /
Дисаллов: / форум / НЛ / мемберс /
Дисаллов: / форум / ср / мемберс /
Дисаллов: / форум / и / мемберс /
Дисаллов: / форум / ТЛ / мемберс /
Дисаллов: / форум / интернет / мемберс /
Дисаллов: / форум / фр / мемберс /
Дисаллов: / форум / ГЛ / мемберс /
Дисаллов: / форум / ка / мемберс /
Дисаллов: / форум / де / мемберс /
Дисаллов: / форум / Ел / мемберс /
Дисаллов: / форум / ХТ / мемберс /
Дисаллов: / форум / ИВ / мемберс /
Дисаллов: / форум / хи / мемберс /
Дисаллов: / форум / ХУ / мемберс /
Дисаллов: / форум / је / мемберс /
Дисаллов: / форум / ИД / мемберс /
Дисаллов: / форум / ГА / мемберс /
Дисаллов: / форум / ИТ / мемберс /
Дисаллов: / форум / ја / мемберс /
Дисаллов: / форум / Ко / мемберс /
Дисаллов: / форум / НН / мемберс /
Дисаллов: / форум / лт / мемберс /
Дисаллов: / форум / рс / мемберс /
Дисаллов: / форум / МС / мемберс /
Дисаллов: / форум / МТ / мемберс /
Дисаллов: / форум / не / чланова /
Дисаллов: / форум / ФС / мемберс /
Дисаллов: / форум / ПЛ / мемберс /
Дисаллов: / форум / ПТ / мемберс /
Дисаллов: / форум / рс / мемберс /
Дисаллов: / форум / ру / мемберс /
Дисаллов: / форум / СР / мемберс /
Дисаллов: / форум / СК / мемберс /
Дисаллов: / форум / СЛ / мемберс /
Дисаллов: / форум / ес / мемберс /
Дисаллов: / форум / СВ / мемберс /
Дисаллов: / форум / СВ / мемберс /
Дисаллов: / форум / ср-ТР / мемберс /
Дисаллов: / форум / тх / мемберс /
Дисаллов: / форум / див / мемберс /
Дисаллов: / форум / Велика Британија / мемберс /
Дисаллов: / форум / Ур / мемберс /
Дисаллов: / форум / ВИ / мемберс /
Дисаллов: / форум / ср / мемберс /
Дисаллов: / форум / ји / мемберс /
Дисаллов: / форум / мембер
Дисаллов: / форум / АФ / мембер
Дисаллов: / форум / ха / мембер
Дисаллов: / форум / ср / мембер
Дисаллов: / форум / хи / мембер
Дисаллов: / форум / АЗ / мембер
Дисаллов: / форум / ЕУ / мембер
Дисаллов: / форум / бити / мембер
Дисаллов: / форум / бг / мембер
Дисаллов: / форум / ЦА / мембер
Дисаллов: / форум / зх-ЦН / мембер
Дисаллов: / форум / ХР / мембер
Дисаллов: / форум / цс / мембер
Дисаллов: / форум / ДА / мембер
Дисаллов: / форум / НЛ / мембер
Дисаллов: / форум / ср / мембер
Дисаллов: / форум / и / мембер
Дисаллов: / форум / ТЛ / мембер
Дисаллов: / форум / ФИ / мембер
Дисаллов: / форум / фр / мембер
Дисаллов: / форум / ГЛ / мембер
Дисаллов: / форум / ка / мембер
Дисаллов: / форум / де / мембер
Дисаллов: / форум / Ел / мембер
Дисаллов: / форум / ХТ / мембер
Дисаллов: / форум / ИВ / мембер
Дисаллов: / форум / хи / мембер
Дисаллов: / форум / ХУ / мембер
Дисаллов: / форум / је / мембер
Дисаллов: / форум / ИД / мембер
Дисаллов: / форум / ГА / мембер
Дисаллов: / форум / ИТ / мембер
Дисаллов: / форум / ја / мембер
Дисаллов: / форум / Ко / мембер
Дисаллов: / форум / ЛВ / мембер
Дисаллов: / форум / л / мембер
Дисаллов: / форум / рс / мембер
Дисаллов: / форум / МС / мембер
Дисаллов: / форум / МТ / мембер
Дисаллов: / форум / не / мембер
Дисаллов: / форум / ФС / мембер
Дисаллов: / форум / ПЛ / мембер
Дисаллов: / форум / ПТ / мембер
Дисаллов: / форум / рс / мембер
Дисаллов: / форум / ру / мембер
Дисаллов: / форум / СР / мембер
Дисаллов: / форум / СК / мембер
Дисаллов: / форум / СЛ / мембер
Дисаллов: / форум / ес / мембер
Дисаллов: / форум / СВ / мембер
Дисаллов: / форум / СВ / мембер
Дисаллов: / форум / ср-ТВ / мембер
Дисаллов: / форум / тх / мембер
Дисаллов: / форум / тр / мембер
Дисаллов: / форум / Велика Британија / мембер
Дисаллов: / форум / Ур / мембер
Дисаллов: / форум / ВИ / мембер
Дисаллов: / форум / ср / мембер
Дисаллов: / форум / ји / мембер
Дисаллов: / форум / хи / мембер
Дисаллов: / форум / АЗ / мембер
Дисаллов: / форум / ЕУ / мембер
Дисаллов: / форум / ка / мембер
Дисаллов: / форум / Ур / мембер

Мапа сајта: хттп://кккк.цом/форумс/ситемап_индек.кмл.гз

kamilkurczak
29-08-11, 09:12
можете да проверите наше роботе фајл одавде
хттп://ввв.вбентерприсетранслатор.цом/форум/генерал-дисцуссионс/243-вбет-перформанце.хтмл # пост1178

vBET
29-08-11, 20:10
Хи. Ја само послали инфо да Камила да ме проследите АМ. Како ја видим проблем је проузроковано двоструко код језика у УРЛ - то је разлог зашто сте добили маил од Гоогле-у - имате више УРЛ адреса са истим садржајем.

Пре свега - таква веза не би требало да буде створена. Узрок се овде може није интегрисан плугин.

Следећа чак и ако таква УРЛ адреса је креиран вБЕТ требало да сазнам о томе и преусмери. Преусмеравање не дешава на вашем форуму и то је проблем. Не знам зашто то не преусмери - да ли је вБЕТ грешку или због сте га користе на није званично подржан вБуллетин верзија. вБЕТ 3.к је за вБуллетин 3.8, а користите вБуллетин 3.6. Морам да провери га на месту. Молим вас АМ ми администратора ЦП и ФТП приступ детаљима.

myandy99
30-08-11, 04:47
Само вас ПМ'ед

vBET
31-08-11, 04:33
У реду, тако - сад видим прави проблем - линкови за пхотоплог не би требало да укључи / форум уопште. Ово је било питање интеграција - нисте направили било какве интеграције напор и линк је релативна није апсолутно, тако вБЕТ претпоставља да је и даље форуму веза.

Ви не видите како је допринео Гоогле жалбу, али ја то видим. Сваки (већина) веза укључене су преведени линкови - свака преведена страна су поломљене су повезане на пхотоплог (као домен / форум / ПЛ / пхотоплог / индек.пхп био је укључен на свакој страници са пољским превод). Тако да је сваки преведена страна су повезане на дуплираним садржајем, јер под тим неисправним везама имате пхотоплог страницу која садржи главни форум садржај странице.

Само сам додао пхотоплог да игноришу УРЛ тако вБЕТ неће генерисати такве обавештења о неисправним везама за пхотоплог више. Било би боље да се интегрише и да га имају и преводе, али то није покривена бесплатну подршку. Отворите нову тему у интеграцији секцији за помоћ - и даље ће бити незгодно ако је то могуће уопште, зато што сте га у комбинацији са вБуллетин правила - тако да највероватније стандардних интеграције савети неће бити довољно. Израда интеграција од стране нашег особља плаћа се услуга и кошта $ 30 (хттп://ввв.вбентерприсетранслатор.цом/интегратион-сервице.пхп).

Дакле, стварно решење решава проблем држећи своје пхотоплог странице изван вБЕТ система. Обавештења о неисправним везама неће бити више генерисан и већ признате обавештења о неисправним везама Гоогле ће бити преусмерени тако веза као што су:
ДОМАИН/форумс/пл/пхотоплог/галлери-виев-3.хтмл
ће бити преусмерен на:
ДОМАИН/форумс/пхотоплог/галлери-виев-3.хтмл

Тако да и даље треба да додате хтаццесс правило које ће се преусмерити такве захтеве: ДОМАИН/пхотоплог/галлери-виев-3.хтмл.
Ово је већ ван вБЕТ система (вБЕТ сада игнорише пхотоплог на вашем форуму) - то је зато што форум омогућава такве раскинуте везе.

Ово би требало да реши проблем - не видим било који други аномалије. Ако то урадите - јавите нам где. Молимо Вас да одвојите посебну пажњу за све везе иду изван форум директоријум - проверите да ли после тих превода су у праву. Они би требало да буде апсолутна, иначе вБЕТ ће га видети као део садржај форума и додајте ту праћење превод. Могуће је пратити превод на странице изван форуму директоријум и подршка превод постоји, ако је генерише користи вБуллетин мотор, али захтева интеграцију - по подразумеваном подешавању преводи вБЕТ форуму.

Реците да вам је потребна помоћ у овој области.

ПС.
Још једна аномалија, али нису везане за вБЕТ - Гоогле приказује неколико линкова на е-честитке странице, где је после одласка тамо сам видела исти садржај странице после преусмеравање, али други УРЛ адресе, уверите се да преусмери пошаље одговарајуће заглавље говори да садржај не постоји.

vBET
04-09-11, 19:48
Одговарајући на питање зашто сте имали АМ упозорење о страна која је сада савршено реду.

Могући разлози:
1. То је имало везу са дуплираним садржајем (да се погрешно веза ПхотоПост која је била на свакој вашем преведена странице пре смо направили промене)
2. Када је Гоогле долазили први пут сте могли имате проблема са Гоогле-превод себи - као што су премашили квоту, или привремени блокирали одлазне захтеве вашем серверу, или привремено блокиран од стране Гоогле Превођење АПИ-ја сам (из другог разлога не превод) - тако да ако чак оних десило када је Гоогле робота посетио ваш НЕ кеширани још страну, онда робота видела само распоред са свим текстовима празно (превод Резултат је био празан стринг за сваку превод) - тако да све стране је исто тада.

Не могу да кажем није то догодило, али то су могући разлози који ми видимо сада. Такође, имајте на уму да у овом тренутку када је ваш кеш се попуњава мање је вероватно да ће вам прећи Гоогле преводилац АПИ квота (то је скуп из неког времена - након што је Гоогле направио најаву да Превод АПИ-ја ће бити затворен).

У овом тренутку ми не видимо проблеме са осталим својим урл адресама. Ако видите било ком питању, молимо Вас да нас обавестите ми ћемо одмах реаговати да вам помогне. У овом тренутку то изгледа у реду. Да ли вам треба више помоћи са овим проблемом? :)

vBET
07-09-11, 19:04
Као што је написао у пм - у овом тренутку нема више помоћи је овде потребна. У случају да вам треба више помоћи у тој области, молимо вас да једноставно написати овде:)

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
vBET 4.10.1 supports automatic translations