СДА

Виев Фулл Версион: Одбијен ¿Како да конфигуришете дугме уредник за производ ББЦоде?



forosmb
16-07-11, 14:53
Живим у двојезичном региону који дели шпански и каталонски и језика.

Шпански је постављен као подразумевани језик форума, али многи корисници могу контекстуално мења са шпанског на каталонски зависности од тога који навој / форуме посећујете.

Многи корисници би профит од дугмета поруке едитор који би само убаците каталонски производ ББЦоде у жељеним поруке.

....

Покушао сам да агрегат ово дугме руком, али текст се убацује у поруку (ББЦоде), а не извршавају као команде производ.

Да ли постоји једноставно решење за ово?

<а хреф="хттп://имг220.имагесхацк.ус/имг220/1208/едиторм.јпг" таргет="_бланк"> хттп://имг220.имагесхацк.ус/имг220/1208/едиторм.јпг </ а>

vBET
18-07-11, 12:15
Постоје могућа једноставна решења за проблем који поседујете:
1. Укључите аутоматско откривање језика (вБЕТ опције у админ ЦП) - корисници ће само писати поруке и вБЕТ ће непрозирно у сад ББКод аутоматски
2. Натерати кориснике да поставе подразумевани језик (и опција у вБЕТ) - када је корисник подесио свој подразумевани језик који други језик форуму онда вБЕТ аутоматски додати уреднику ББКод опција (а не као дугме, али као и радио дугме - замотати у језик или не) - можете видети како то ради чак и на нашем форуму - само поставите подразумевани језик на који није енглески (употреба КП Корисник).

Реците да вам је потребна помоћ? :)

vBET
24-07-11, 21:17
Без одговора - сматра решен. Ако не пишите овде:)

forosmb
08-08-11, 22:17
Хвала за одговор.

Ниједна од тих решења прилагоде 100% на моје потребе, иако.

Не бих да натера моји корисници да изабере језик у профилу, као и већина од њих промене језика писања међу теме или теме.

Поред тога, Гоогле аутоматског откривања језика се не уклапа ни. То се односи само на поруке означене као [Ланг] и са већином корисника без профил језик додељени, на тај начин није у функцији.

Имам још једно релевантно питање, а то је да кад језик је изабран у профилу може се вратила на "није изабрана". Ја инсистирам моји корисници немају фиксни користе језик или профил (то је прави двојезични контексту) и након тестирања конфигурација виде фиксни асигнатион да могу да вратити. Нам треба поправити за то.

Мој предлог на дугме језика ознаку на уредника је флексибилнији и нуди фунцтионлити више "на захтев" корисницима из моје тачке гледишта.

Такође би требало да буду свесни да додавање секундарне Корисничке начин ваш производ не утиче на веома често корисничкој групи албума конфигурацију. "0" подразумевани за албуме величини значи неограничену величину и оверидес било који други посибле корисничкој групи албума унапред. То је део СМФ корисничкој групи механике, али било би најбоље да направите нове Корисничке групе језика са неким фиксним без дозволе бесконачна величина албума.

Хвала на подршци.

vBET
09-08-11, 18:04
Гоогле аутоматску идентификацију ради само за поруке које нису означене као [Ланг] (нема потребе да проверите да ли је већ постављен). Реализује се поставити [Ланг] за корисника поруци аутоматски и то ради за све кориснике, без обзира да ли су поставили своје подразумевани језик или не. Ви несхваћен како то функционише. Ако мислите да она ради лоше не форум - отворите нову тему за ново питање.

Отворите нову тему за свој нови проблеми - то ће нам омогућити да управља ваше питања одвојено и држати чистим историји питање. Нисмо у могућности да управљају многим питањима у једној нити. Тако да Вас молимо отварање нових тема за корисничке групе питања и аутоматску идентификацију, ако мислите ради погрешно на вашем форуму.

Имајте на уму да додавање дугме за језик ББКод је нека питања. Да ли заиста желите да натера ваше корисничко сваки пут да кликнете на дугме и изаберите неки од 53 језика, налаз је први наравно, на тако дуге листе. Имајте на уму да стварне решење не вечеру такав проблем. А то је урађено у циљу да избегне такав проблем. Такође, што је "на захтев" функционалност нема сврхе уопште. Ко ће писати своје поруке на различитим језицима? Свака порука на другом језику и сваки пут изаберите у којој поруци је то? ... Икада, ако неко жели да је боље користити аутоматско откривање овог него силу корисник да бисте га изабрали себи.

Ви не желите да вас приморавају корисника да подесите подразумевани језик, али желите да га присилити да се то уради сваки пут пише поруку? ... Такође, не морате да натера своје кориснику да подеси подразумевани језик - молимо вас да користите аутоматско откривање језика. Намењен је за такве случајеве и то је у реду ради. Ви несхваћен како то функционише.

Корисник подразумевани језик није подразумевани СМФ употреби језика. То нема никаквог утицаја на било шта осим уредника. Зашто желите да га пореметити подешавања?

forosmb
11-08-11, 22:08
Не треба ми дугмад за 53 језика, само за једну не имплицитно један.
И не бих силу корисник на било шта. У најгорем случају могу да се измене и додате ознаке са једним једноставним кликом, сада не могу приуштити.

Отворићу теме на аутоматски превод питање као заиста није у реду ради у мом форуму.

vBET
13-08-11, 02:02
Дакле, ако то желите само један језик онда имајте на уму да вБЕТ аутоматски додаје тако нешто. Уколико корисник је изабрао своје подразумевани језик и то је други том форуму подразумевани језик, онда вБЕТ ће додати да се сваки уредник опцију која ће омогућити да аутоматски непрозирне кориснику поруку у сад ББКод. То није дугме, али радио дугме - омогућавајући да укључите (то је постављен по дефаулту) или искључити. Можете видети како то функционише на нашем форуму постављањем ваш подразумевани језик који није енглески.

Када се затим користи уредник шаље додатне податке на сервер. Је параметар га називају вбет_постИнЛангуаге и то је вредност код језика који би требало да буду укључени у сад ББКод. Дакле, ако желите да подесите своју дугме онда можете послати уредник форму ове податке када дугме подешена, или можете да дефинишете дугме са логиком клијентској страни (Јава Сцрипт) који ће преломити / размотати у едитору, када је дугме скуп / невезаног. Изгледа да је усиљено се смешкати на само скуп / невезаног вредност за скривене вбет_постИнЛангуаге поље (које можете додати са дугмета).
Неће захтевати било који Јава скриптова уопште ако је ваш дугме ће се поље за потврду поља (уместо скривеним онај који је вредност поставља дугмета). Чини се да је најлакши начин - вБЕТ када добија овај параметар скупа ће водити рачуна о омоту поруку у сад ББКод на серверској страни

Ја ћу ићи на ваш нови тема за подршку другим питањима. Да ли вам треба више подршке са овим?

forosmb
15-08-11, 11:54
Хвала на подршци. Не видим радија избор дугме језик у мојој верзији 3.7.3 форум.И ћете покушати да активирате ит.Ве баве ионако сложене ситуације. Највише двојезични корисници не би желели да виде било који пост преведен и код познате лангуагес.Бут морамо означити на неки начин каталонски поруке да понуди преводе за неке само говоре шпански усерс.Ин базе и друге аутоматске детекције, ми бисмо корист за Опција "нуле" заставу да би избегли трансллтион да усер.Тхат начин и каталонски и шпански поруке ће се појавити у оригиналне верзије, а једини странац и не двојезични би читаоци захтевају активацију превод форум.И апрециате ваш производ и мислим да је сјајан посао. Признајем наше потребе су прилично чудан, али желимо корисници могу заиста пријатно језик конфигурацији сајта.

forosmb
15-08-11, 11:56
Видим линија храни се губе приликом уређивања постова у овом форуму.

vBET
18-08-11, 11:53
Ако желите да имате 0 заставу онда вас молимо да ББКод употреба нотранслате:), неће бити преведен уопште - не значи да било који језик. Молимо вас да размислите да је оно што заиста желите - ако и подршци за друге језике (не само ове 2), онда много поруке неће бити преведен на све.

Ово је пример коришћења нотранслате ББКод: This will not be translated at all

Такође превод за двојезичним корисници не би требало да буде проблем - имаш укључен оригиналне поруке.

Ако блед, на пример поруке на каталонском није преведена на језик Кс (али и за друге преводе), онда ћете морати да:
1. су те поруке које сте означили као каталонски
2. модификовати вБЕТ код за руковање ББКод додавањем стање које ће се вратити оригинални текст за овај превод пар.

forosmb
18-08-11, 12:42
Ја ћу детаљно дефинисање кодирања модификације ми треба, а ја бих да буџет за то.

То није само избегавање превода између 2 језика: Састоји се на новом прегледа конфигурацију на располагању (не преведе шпански и каталонски) као имплицитне мод за форум.

Треба допунити начин да знак струје каталонски поруке на неки аутоматизован начин (Гоогле дозирано упит ¿?) Пре него што је поново аутодетекцију.

forosmb
18-08-11, 13:44
Признајем Јава оригинална верзија режим приказа је сасвим погодан за наше двојезично контексту.

Нисам га тестирају до сада као што сам иако је био само намењен за СЕО перформансе.

vBET
19-08-11, 07:57
Видим 2 поруке пре него што се тражи помоћ, али у последње што сте написали да је стварно решење је погодно. Дакле, под претпоставком - да ли вам је потребна било више помоћи овде или је већ у реду? Ид ви - шта вам је потребно?

forosmb
19-08-11, 13:41
У вези са темом ову тему, ја и даље мислим да дугме у едитору да аутоматизују ББЦоде убацивања од стране особља ће бити сјајно.

Што се тиче моје конкретне форуму, ја ћу детаљно моје потребе, као пројекат у другом нит.

vBET
21-08-11, 15:41
Дакле, можемо да сматрамо ово затворени, или још неку помоћ овде потребна? :)

forosmb
21-08-11, 22:39
Постоје могућа једноставна решења за проблем који поседујете:
1. Укључите аутоматско откривање језика (вБЕТ опције у админ ЦП) - корисници ће само писати поруке и вБЕТ ће непрозирно у сад ББКод аутоматски
2. Натерати кориснике да поставе подразумевани језик (и опција у вБЕТ) - када је корисник подесио свој подразумевани језик који други језик форуму онда вБЕТ аутоматски додати уреднику ББКод опција (а не као дугме, али као и радио дугме - замотати у језик или не) - можете видети како то ради чак и на нашем форуму - само поставите подразумевани језик на који није енглески (употреба КП Корисник).

Обе опције нису идеалне за моје потребе.
Ја бих је потребно као члан да имају начин да се измени паковање поруку језика на само један клик.

Можда то није решавање проблема, признајем. Можете да преместите функцијама предлоге ако се слажете.

vBET
22-08-11, 12:53
У реду, али шта за то вам је потребно ово? Морам да сазнам шта је заиста потребно. Ви сте већ отворили друга опција захтева за формирање једноставан алат који ће преломити сви већ створили поруке на одговарајући начин у сад ББКод. Дакле, ако имате овај онда све старе поруке ће бити умотан. Такође ако аутоматског откривања језика је укључен, све нове долазне поруке ће бити на одговарајући начин умотан (са изузецима где Гоогле неће признати језику). Дакле, у том случају оно што за то дугме? Молимо Вас да нас пуно сценарија како мислите да ће радити. Разумем да желите да имате дугме, али ја заиста не разумем потребу и нисам сигуран да ли је већ покривен од стране вашег друге особине захтев. Посебно да сте написали да је сада ово дугме је за члана особља као што сам сада разумем да је за исправљање поруке које нису умотан у сад ББКод на одговарајући начин. Исправите ме ако ја разумем да је у праву.

forosmb
22-08-11, 13:06
Чак и са аутодетекцију омогућен, желео бих да се обезбеди корисницима једноставан начин да укаже да су писање на каталонском као што пишу у оба шпански и каталонски у форуму.

Ако аутодетекцију ради 100% није мора, али мислим да је врло једноставан захтев и више свестран за двојезичних од радио дугме за избор: ББЦоде / не ББЦоде

vBET
22-08-11, 13:42
У реду тако. Био изгубљен сам, јер се у претходну поруку сам видео да је за особље не за све чланове. Тако да нисам сигуран шта за то стварно треба да постоји.

Сада разумем (жао ако га је писао пре и морали су да га понављају).

Ваш захтев је такође јединствен за ваш посебном форуму, да буду укључени у званични. Дакле, ми не планирамо да га укључи у вБЕТ. Посебно то са ауто-детекција омогућила да заиста није потребно и што је рекао Алберт Ајнштајн "ствари треба да буде што једноставнији, али не једноставније". Мислимо да давање таквих дугме ће само збунити корисника који ће мислити да они морају да кликнете у случају писања на каталонском. И то смањује употребљивост форуму. Једноставније решење - као што само написати оно што желите и пустите да систем заштите за остало - боље за кориснике у нашем мишљењу.

Али, можемо вам помоћи да додате такав дугме.
Као што сам већ писао да ће бити лако ако сте већ користе постојеће функционалности и само промените изглед тога. Тако вБЕТ већ зна како да замотате у сад ББКод, према додатни унос од уредника. Све што вам је заиста потребно је да промените изглед њега (имамо опцију, желите само дугме) и укључите је увек (да укључимо и нарочито стању).
Дакле - ви већ знате како да додате дугме као показује слику укључити у први пост. Оно што је такође потребно је да:
1. укључити скривено поље:

<input id="vbet_addbbcodes" type="hidden" name="vbet_postInLanguage" value="0">
2. Укључују једноставне Јава Сцрипт који ће се скуп Каталонски код (није тестирано):

<script language="javascript">
function vbet_setCatalan(){
document.getElementById("vbet_addbbcodes").setAttribute("value", "ca");
return false;
}
</script>
Имајте на уму да можете да је то сложеније дозволити скуп / невезаног дугме
3. Извршите Јава Сцрипт функција када се кликне на дугме. Дакле, у вашем дугме Додај:

onClick="vbet_setCatalan()"
Ако не желите да више сложених функција (која ће моћи и да невезаног вредност), онда можете једноставно подесити тело функционише на онЦлицк атрибут и не укључују Јава Сцрипт у функцији уопште.
Такође, имајте на уму да ако желите да буде једноставни мислите би додали ово дугме на преклопног дугмета, тако ће корисник знати да ли је већ укључен или не. То би било све много једноставније, ако желите да додате ту кућицу уместо дугмета, али са дугметом је такође могуће да се направи, само сложеније ако желите да га направи десно (тако да подешавање и унсеттинг)

Имајте на уму да ће промена бити видљива након корисник обавезује поруке - тако да ће се користити на серверској страни.

Ако желите да раде на претраживачу страни, онда не морате 1. корак - само Јава Сцрипт функција (у прилогу на дугме), која ће се по ИД (или по структури ако не можете да предвидите ИД уредник) област едитор текста и додати садржај отварања и затварања сад ББКод. У том случају такође не морају да брину о сваком преклопне дугме (корисник ће само видети да је већ додат у едитору). Само треба да проверите је већ умотан (да ли текст почети сад ББКод) и игнорисати кликните на дугме у том случају (да се избегне омот неколико пута).

Реците да вам је потребно овде више помоћи. Ако јесте - молимо рећи где посебно.

forosmb
23-08-11, 23:55
Хвала!

Веома детаљан и добро објаснио, хвала.

kamilkurczak
24-08-11, 21:54
хвала за одговор:) Ја ћу означити ову тему као решен

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
vBET 4.10.1 gives automatic translations