СДА

Виев Фулл Версион: Решити Потребна помоћ за смањење оптерећења сервера



Simon Lloyd
26-05-11, 08:40
Здраво, Имам проблема са мојим сервером оптерећење, већ сам се преселио у посвећене покуша да излечи ову, али и даље се високо оптерећења сервера, ако онемогућим вбет оптерећења сервера капи.

Мозе ли неко да помогне?

@ Камил, већ имати пун приступ детаљима послати у пм ако желите да проверите.

kamilkurczak
26-05-11, 20:57
здраво,
Овде имате вБЕТ листу савети: хттп://ввв.вбентерприсетранслатор.цом/форум/генерал-дисцуссионс/243-вбет-перформанце.хтмл

запамтите - ако сте на свим језицима омогућено - имате 53 више садржаја (теме, поруке итд) на вашем форуму, и наравно високо-саобраћају форуму.

Можете да онемогућите неким језицима и чекају када ће кеш омогућеном језик бити испуњен, после тога - можете да омогућите следећи део превода.

Друго, у овом реласе имамо велики побољшају (веома велика) - то је кеш меморију система (4 различите опције). Можете га проверити у админцп-> вБЕТ кеш. (Сетите се - ви мора да интегрише свој сервер да користи ову врсту кеш)

:)

Simon Lloyd
26-05-11, 22:15
Имам све што могу да спроводе своје перформансе препорука, ја сам такође имао свим језицима омогућено (и већина), јер купује вбет пре око 6 месеци, оптерећење је константно висок све време. Што се тиче кеш меморију (Бета) Не мислим да имам кеш акцелератор на мом серверу, али евритхинг остало је постављен по вашим упутствима.

kamilkurczak
26-05-11, 22:19
из наше последње реласе смо радили на овом систему кеш меморију - то би требало да буде велика у перформансама. Потребно је да имате ваш сервер конфигурисан са овим кеш систем (можда сте већ - питајте вашу подршку серверу)

Simon Lloyd
26-05-11, 22:31
Хи Камил, управо сам проверити пхп инфо и ја га немате, али ћу их добити да инсталирате кцацхе или нешто овако

vBET
26-05-11, 22:59
Хи. Зашто имате проблема са сервером оптерећење? Видим форум је превођење веома брзо, па где је проблем?

Имајте у виду да су преводи које је спољне услуге компаније Гоогле. То значи да када се деси превод ваше теме чекају одговор из Гоогле-а. И то је разлог зашто учитавања Сервер је већи, али то не утиче на систем, јер чека теме предузимати никакве процесора ни додатну меморију (само већ користи). Тако да је разлог зашто ћете увек имати веће оптерећење сервера са вБЕТ омогућен (када онемогућио нема нит чека резултате од Гоогле-а), а у исто време овај форум ће и даље раде брзо, јер је чека теме предузимати никакве процесора.

Дакле, оно што је заиста потребно да се љубавник Сервер Лоад је да се осигура да тема неће чекати резултате од Гоогле-а, али, нажалост, Гоогле дозвољава да његови резултати кеш само 15 дана. Можете га пробати сами - ако онемогућите кеш меморије, или само да је време да живи мање онда ћемо себи Сервер Лоад расте - јер мање резултати ће бити кеширани и више захтева чека за Гоогле одговоре. Не постоји магија - Преводи долази однекуд и потребно је време да га добијете од компаније Гоогле.

Употреба кеш меморије може да помогне на неки начин. Теме чека за Гоогле резултати ће и даље бити на чекању (да га нећете ни проћи док не кеширани све преводе, а ви нећете, јер се чисти према Гоогле-ТОС). Ипак кеширана резултати ће бити генерисан брже, тако да захтеви не чекајући преводи ће ићи брже од реда захтева.

Овде можете сазнати шта је тачно оптерећења сервера је: Оптерећење сервера (хттп://вхревиевс.цом/сервер-лоад.хтм) и сазнати да док год имате бесплатне изворе Сервер Лоад није проблем.

Знајући шта је вредност оптерећења сервера није много битан, иако. Знајући како да се тумачи вредност је оно што се рачуна.

запамтите дефиницију: оптерећења сервера представља број процеса чека да приступ ЦПУ-а. Али не сви процеси су исти! Ако су процеси низак приоритет, када се нови сервер захтева (стр. захтев) појави, може и даље да се ради готово тренутно.

Да не помињемо да оптерећења сервера је само један фактор од многих других (меморије, процесора коришћење, величине свап датотеке)

Као и обично, и као многи људи директно умешан у домаћин пословним кажу, све се своди на реалним понашање. Се учитавање страница брзо? Да ли процес као што је претраживање базе података потребно разумном року? Онда ви стварно не имате проблем, без обзира на оптерећења сервера је

Дакле, крајњи тест је начин на који сервер се понаша. Ако сервер је брз, број, чак и ако је под називом "оптерећења сервера", заиста не значи много

Зато што ваш сервер је брз и могу брзо видим ваше одговоре форуму, ваш проблем је само виртуелна - нема право питање. Сервер Лоад је вредност која вам даје никакве информације о стварним перформансама, само савете ако знате како да га тумачи (тј. ако је сервер добро ради са Кс оптерећења сервера, онда можете почети проверу шта се дешава, ако брзо расте до 2Кс или нешто слично). Само статички број који не даје ништа, боље проверите своје процесора и меморије да буду сигурни да ова вредност је у реду за свој сервер и да ли је у реду је онда, без обзира шта Сервер Лоад вредност.

Ипак, ако желите неке додатне савете:
- Доноси већи ТТЛ кеш ако га промени у нижи (стандардно је максимална дозвољена Гоогле ТОС).
- Ако немате ХДД простора питањима искључите задатак црон за чишћење гост кеша - то не треба да буду очишћене уопште, јер освежава резултате по потреби, и даље уклањање много старих предмета може да стварно дуго времена за ПХП.
- Користе кеш меморију
- На крају (али ја заиста не видим смисао тога, јер немате проблем перформанси) почети онемогућавањем језика који вам даје мање саобраћаја

Узгред - оно што је ваш рад сервера, просечне употребе процесора и меморије, и који хардвер имаш (колико процесора, меморија)? Да ли свап фајл се користи?

Simon Lloyd
27-05-11, 08:34
Следе детаљи по ваша питања
1) Сервер Лоад
*********************
08:22:53 до 44 дана, 13:31, 1 корисник, лоад авераге: 4.07, 5.09, 5.26
УСЕР ТТИ из ПРИЈАВА @ ИДЛЕ ЈЦПУ ПЦПУ ШТА
корен поена / 2 датацентер1.супп 08:17 0.00с 1.53с 0.00св
****************
2) употребе процесора и меморије
********************
Укупно се користи бесплатно деле бафера кеширана
Мем: 4040 3616 424 0 256 2809
- / + Бафери / цацхе: 550 3490
Свап: 8001 24 7976
*********************************
3) колико процесора
3

ЕДИТ: само је снимак овде хттп://ввв.тхецодецаге.цом/форумз/сервер.пнг мој сервер је овако све време, овај снимак је након омогућавања мемцахце.

Simon Lloyd
27-05-11, 17:19
Као додатна информација ево Врх Процеси пријавите:
кккк 93.0% / уср / бин / пхп / хоме / кккк / публиц_хтмл / форумз / вбентерприсетранслатор_сео.пхп
кккк 83,0% / уср / бин / пхп / хоме / кккк / публиц_хтмл / форумз / вбентерприсетранслатор_сео.пхп
кккк 75.0% / уср / бин / пхп / хоме / кккк / публиц_хтмл / форумз / вбентерприсетранслатор_сео.пхп
МиСКЛ 6.8% / уср / сбин / МиСКЛ сервер - базног директорија / --датадир/вар/либ/мискл - усермискл --пид-филе/вар/либ/мискл/кккк.тхецодецаге.цом.пид - прескочите-спољни- закључавање
МиСКЛ 6.7% / уср / сбин / МиСКЛ сервер - базног директорија / --датадир/вар/либ/мискл - усермискл --пид-филе/вар/либ/мискл/кккк.тхецодецаге.цом.пид - прескочите-спољни- закључавање
МиСКЛ 6.6% / уср / сбин / МиСКЛ сервер - базног директорија / --датадир/вар/либ/мискл - усермискл --пид-филе/вар/либ/мискл/кккк.тхецодецаге.цом.пид - прескочите-спољни- закључавање
Корен 6,0% / бин / сх / уср / лоцал / бин / ркхунтер-Ц - цроњоб

vBET
29-05-11, 20:52
Следе детаљи по ваша питања
1) Сервер Лоад
*********************
08:22:53 до 44 дана, 13:31, 1 корисник, лоад авераге: 4.07, 5.09, 5.26
УСЕР ТТИ из ПРИЈАВА @ ИДЛЕ ЈЦПУ ПЦПУ ШТА
корен поена / 2 датацентер1.супп 08:17 0.00с 1.53с 0.00св
****************
2) употребе процесора и меморије
********************
Укупно се користи бесплатно деле бафера кеширана
Мем: 4040 3616 424 0 256 2809
- / + Бафери / цацхе: 550 3490
Свап: 8001 24 7976
*********************************
3) колико процесора
3

ЕДИТ: само је снимак овде хттп://ввв.тхецодецаге.цом/форумз/сервер.пнг мој сервер је овако све време, овај снимак је након омогућавања мемцахце.

Нисам сигуран како да тумаче резултате мерења. Како ја видим процесора користи се у око 185% ... Дакле, или је нешто вруће у праву мерења или се односи на 1 процесора - ако имате 3 онда можете користити 300%. Ако је ово исправан начин онда то значи да и даље имате доста слободног ЦПУ ресурсима. Ако не молим вас исправите ме и реците како да тумаче резултате.

Ја сам такође не знам како да тумаче своје податке оптерећења сервера:

лоад авераге: 4.07, 5.09, 5.26
Да ли су те 3 различита у времену мерења, или свака од њих је за посебан процесор? Шта је снага процесора?

ПС. Кеш је потребно време да попуните ин

Simon Lloyd
29-05-11, 21:54
Михал, опет хвала за одговор Просек оптерећења које видите (и снимак) промене сваки пут када освежите, то је као што истичу сибмолиц број, када је оптерећење просек приказане има око 6 или 7 онда сајт је спор али у већини случајева не одговара што заузврат даје грешку.

Ево података које ЦПУ тражили
Процесор # 1
Продавац
ГенуинеИнтел
Име
Интел (Р) Ксеон (Р) ЦПУ Кс3430@2.40ГХз
Брзина
2394.030 МХз
Кеш
8192 МБ

Кад сам проверити у ВХМ-Имам 1 Куад цоре ЦПУ, док сервера ми људи говоре ја имам 3 процесора?

Не знам, или се претварају да знају како оптерећења сервера просек је испало (у последње време, у последњих 2 дана то је око:
Оптерећења просек: 4.49 4.04 3.95

Форум је просечне брзине и не чини се да изазива проблем у овом тренутку, иако је саобраћај око:
271 (3 чланова и 120 гостију и 148 Паукови)
Где врх бројка је нормално око 500 - 600, али онда је викенд па саобраћаја је нижа.

vBET
02-06-11, 23:23
Питао сам у вези брзине процесора, јер као што смо већ рекли Сервер Лоад је само виртуелни вредност, тако да за брзо процесора истом серверу оптерећења ће значити нешто друго у односу на спори процесор (брзи једна ће учинити брз своје послове, па чак и ако постоје додатне задатке чекају у реду они ће бити брзо решавати).
О вашем број процесора - у овом тренутку сам изгубио само желите. То је ваш сервер и нећу вам помоћи да се одреди да ли имате 1 или 3 процесора. Могу вам рећи да је за сервере је боље имати већи износ спорије процесоре него мању количину брже. 2 +2 = 5, то значи да ће 2 процесора са напајањем 2 раде боље посао од 1 процесора са напајањем 4, јер имају много сервера малих задатака, а имајући 1 процесор не можете да урадите да паралелно начин.
Сервер Лоад ће такође имати другачије значење према броју процесора. Ако заиста има 3 брзи процесори онда оптерећења сервера 6 (укупно не по ЦПУ) је у реду и без додатних провера. Ако имате 1 процесор онда додатно требало би да проверите у реалном времену одговор за нашу канализацију. Као што сте већ написали то урадио и то је у реду.

За пут када видите сервера је већи и страница спорији (Цацхед један - не заборавите да је за не кеширани реалном време одзива није до сервер уопште, али до Гоогле-време одзива), проверите да ли је због тога што већи саобраћај , или можда је то због неких позадини задатке (као што су СМФ Црон Јобс, или чак сопствене оперативног система - као и аутоматско ажурирање задатке или нешто слично).

Према последњег одговор - ако не постоји прави проблем - да ли вам је потребна помоћ било које будуће у овој теми управо сада?

Simon Lloyd
04-06-11, 08:46
Михал, хвала за детаљан одговор, то је 4 ЦПУ-а, моја једина брига је износ од% ЦПУ који вБЕТ троши, јер ја ово писем тамо аре3 процеси приказани у врху вБЕТ на 55%, 52% и 48% ЦПУ коришћења и ти процеси су за фајл / вбентерприсетранслатор_сео.пхп, ако не постоји ништа више да онда предложити да вам се захвалим за ваше коментаре и да ће морати да живе са тим јер нисам дефинитивно могу да приуште још један потез сервера или надоградњу, као што сам отишла од тога ВПС да СМ у цлоуд хостинг посвећен како би вБЕТ трчање, Следећи Скочи на Дуал Цоре Куад (8 процесора) је од мојих распон цена.

vBET
04-06-11, 21:03
Имајте на уму да оно што Ви то видим није ВБТ процесора потрошња, већ целу форуму потрошње. вбентерприсетранслатор_сео.пхп не ради ништа - само поставља неке променљиве и направили интерни преусмери да заиста тражене датотеке - то је само предњи контролер. Сви захтеви иде вбентерприсетранслатор_сео.пхп - сте га поставили у хтаццесс фајл..

Тако да ово није вБЕТ потрошње - то је цео форуму потрошње. За нормалне странице вБЕТ не ради ништа - само додаје заставе. За преведене странице цео процес превођења се дешава, тако процесора потрошња ће бити увек већи него код стандардних страна, јер се дешава после нормално страна је генерисана. Дакле, прва нормална генерација се дешава и онда резултат је преведена - тако да нема шансе да га витхоур додатних трошкова. Или ... Имамо решење за овај мрав је назван Гост кеша - за госте целе странице се кеширају и без превођења се дешава док кеш није истекао. Дакле, ако сте већ као гост кеша онда вБЕТ нема више решења да се преводе коришћењем мање ресурса. Можете само да онемогућите неким преводима - имаћете онда мањи саобраћај преведене странице тако да мање потрошње ресурса за преводе.

Направили смо велики напор за профилисање вБЕТ, мењају алгоритме, додајући још побољшања перформанси. И никад нисмо третирају ово питање као затворена. Ипак у овом тренутку чак и са неколико слојева кеша, радимо са апликације која је много промена и различитог садржаја за исти УРЛ адресу у зависности од корисника Корисничке групе, па чак и за сваког корисника (ако је неки додатак додаје такве ствари), а то захтева поново преводити за сваки пријављени захтев корисника. За логер корисник можемо само кеш преводе реченица, али не и целе странице као што је за кориснике. Имајте на уму да вБЕТ додаје све више и више унапређења перформанси - и даље никада нећете имати магичне преводе без потрошње ресурса. Додатну функционалност увек значи додатну потрошњу ресурса.

Проверили смо форум време одзива и то је заиста добар. Дакле, ја не бих мислите о пребацивању на другом серверу у овом тренутку. Баш као што сте написали - и даље имате пола ресурса бесплатно. Плаћате за ову ресурса тако да не постоји ништа лоше да га користите. А ви и даље у сигурној зони - тако да чак и када је саобраћај повећава форум ће одговор у одговарајуће време. За ЦПУ прво светло је 70% од просечне употребе (не само у неком тренутку - просек). Ово је први наговештај да бринете о ресурсима. Ако игноришете ово од 90% од просечне потрошње процесора значи читати светло, аларм, па одмах мора да унапреди - у супротном још мало више саобраћаја може да драстичне деградације перформанси. За меморију је другачије и зависи од ОС подешавања за свап.

И као ПС - молимо вас да размотрите решења као што су ВПС - где можете додати ресурсе веома лако, без поновне инсталације:)

Уколико сте већ јелен све перформансе савете онда Једина ствар која је преостало је да искључите неки језици и направио ажурирање вБЕТ као и они долазе.

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translated to other languages thanks to vBET Translator 4.10.1