СДА

Виев Фулл Версион: Решити Напредна претрага не показује резултате



norku
22-03-11, 10:44
Управо сам приметио да када се пријавим на пробни налог који је постављен у немачком Усер ЦП (Форум подразумевани језик је енглески) да сам се без напредну претрагу враћени резултати за неке термине који се заиста вратити резултате у подразумевани језик. Нагађам да би то могло да се дешава у другим језицима.

То се дешава на мом сопствени рачун превише. Ја само користи напредну претрагу да траже реч (Баннфухрер) и добио резултате користећи подразумевани језик форума на енглеском. Тада сам укључен језик на немачки (кликом на заставу под мојим Навбар), обављао је исту претрагу и добио никакве резултате за исту реч. Било који идеја?

norku
22-03-11, 10:54
Само да се сценарио из једначине сам отишао у моју УсерЦП и променио мој подразумевани језик на немачки, обавља исте напредне претраге и опет сам добио никакве резултате претраге. Није добро ако предавача страног језика не могу да претражују на свом језику наравно.

Едит: само је покушао неколико других језика и иако речи унесем у претрагу су видљиви када је страни језик звучник чита форумима које се не враћају у напредну претрагу резултат.

kamilkurczak
22-03-11, 11:11
Био сам на вашем сајту. У мом корисник подаци које сам лангуеге - пољски језик.
Користио сам своју напредну претрагу да бисте потражили реч - "Форум". и ја сам цео сајт резултата.

Можете ли објаснити да је боље?

norku
22-03-11, 11:17
Поједини појмови, раде као што кажете, али се пребаците на немачки и покушајте Баннфухрер и Стаммфухрер на пример. Никакве резултате. Пребаци на норвешки и тражите бронзана. Нема резултата иако сам нит том речју у наслову када сам поглед форум у норвешком ...?

kamilkurczak
22-03-11, 11:51
У праву си!
Могу да га репродукује на пробном форуму тако да ће се кретати ово у грешку секцију.

Вероватно постоји проблем са кодирањем - ја ћу то проверити и поправити на мом тесту форуму.
Хвала

norku
22-03-11, 11:58
Хвала Камил.

kamilkurczak
22-03-11, 22:35
и даље ради на томе

vBET
04-05-11, 00:52
Исправљени и да ће бити укључени у следеће издање. Имајте у виду да у овом тренутку можемо само променила тражене податке (било је кодирање питање) тестирање нит претраге. Ако вам је не ради за додатних филтера обавестите нам га.

Куицк Фик - У овом тренутку можете то поправити додавањем нових додатак:
- Иди на Админ ЦП -> Плугинс и Производи -> Плугин Манагер -> Додај нови плугин
- Подесите:

Производа = ББ предузећа Преводилац
Кука локација = сеарцх_процесс_старт
Титле = Тачан критеријумима претраге за преведене странице
Налог за извршавање = 5
Плугин ПХП Цоде:


if ($_REQUEST['language'] && vB_Template_Runtime::fetchStyleVar('charset') != 'utf-8') {
$vbulletin->GPC['query'] =& vbet_encodeToSafeUTF8($vbulletin->GPC['query']);
}

Плугин је пријављен = Да

- Сачувајте и проверите да ли то ради

У случају да ћете наћи све додатне проблеме у овој области напишите ми ћемо онда поново питање. На нашем тесту форуму је добро ради:)

norku
06-05-11, 10:19
Хи,

Само тестиран додатак и нажалост не ради. Ево једног примера:

Ако бих се пребаците на француском, на пример, и унесите "омладине Хитлериеннес" у било претрагу или напредну претрагу добијам никакве резултате. Међутим, ако унесем "Хитлерове омладине" Ја тада добили листу резултата са "омладине Хитлериеннес". Ово се дешава без обзира на то да ли је ваш плугин-а је активна или не. Ово је очигледно није начин на који француски корисник би нормално претраге. Он жели да тражи на свом језику, наравно, и жели да види резултате вратио на том језику.

kamilkurczak
06-05-11, 19:38
здраво,

Био сам на вашем сајту и тестиран је. све ради добро. Ако покушате да тражи казну што није преведен Напредна претрага - никакве резултате превише.

Покушао сам да пронађе реч на свим језицима Фухрерсцхнур на вашем сајту а ја сам имао резултат за све језике, тако да проблем је решен.

Можете онемогућити вБЕТ и покушајте да пронађете свој казну поново - још увек без резултата тако да ово није вБЕТ грешке.

:)

norku
07-05-11, 22:18
Хи,

Не, нисте правилно претраживање. "Фухрерсцхнур" се појављује само у резултатима претраге, јер није увек превео Гоогле, односно термин "Фухрерсцхнур" се појављује на јапанском верзију мог форума, француски, руски итд итд То је разлог зашто је враћен на претрагу. Потребно је да тражите преведен термин - нешто што можете да видите на форуму, када се пребаците на други језик.

Покушајте претраге као што сам описао у пост # 9 горе ... ћете видети на шта мислим.

norku
14-05-11, 12:58
Свака вест о овом момци?

norku
17-05-11, 09:25
Бумпинг ово поново јер нит је још увек означена као "решено" иако проблем остаје.

vBET
17-05-11, 11:51
Хи. Жао Камил морате да пропустите ваш одговор. Имајте на уму да је грешка у кодирање тако да није било резултата на све форме преведене странице. Ово је исправљен и због тога питање је сматран решен.

О претраживању резултата - вБЕТ не подржавају у овом тренутку превод за претраживати фразу. Отворите нову тему у функцији захтева са овим:)

norku
18-05-11, 09:58
Ће учинити Михал. Хвала.

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translated to other languages thanks to vB Enterprise Translator 4.10.1