СДА

Виев Фулл Версион: Решити Након регистрације нема аутоматског превођења



Gordon78
26-11-10, 18:03
Хи тхере,

Инсталирао сам вБЕТ на ББ 4.0.8 и имају мали проблем:
када је нови корисник региструје, он ће добити приказани језика (са свим заставама) да мора да изабере у регистар форми.

Након потврде регистрације пошту свом језику се чува у његовом профилу, али не постоји аутоматски превод на свом језику. Он мора да ручно притиснете право заставу да би превод.

Како могу да решим овај проблем?

Хвала

Gordon78
27-11-10, 16:20
2. Проблем: писмени чланака у цм (кућа дугме, вБ4) неће бити преведен на било ком језику.

Gordon78
27-11-10, 22:39
3. Проблем:
У Интернет линк треба да "нонтранслате" правила бити неактивна, јер везе неће радити:

Ево екапле моје Маил клијената:


Поштовани корисници,

хвала за ваш пост.
Za vaše pitanje: možete pronaći sve relevantne informacije o naših istraživanja u stvarni zbroj (http://blablabla.Com/shop/index.php?glavne=proizvode/amp;cat=SW).
Она садржи велики Питања готово свих могућих питања (са тона слике и видео снимке) и помоћи ће вам да овде детаљно - и на најнижем време и новац трошкова за све учеснике.

Gordon78
27-11-10, 22:48
Само једна ствар: било би корисно да дозволи у поруке "енглески", јер је то глобални језик и ако неки проблема у комуникацији се виде, то би помогло ако корисник који постова већ можете писати на енглеском језику.

Gordon78
27-11-10, 22:58
4.. Проблем:
ако порука се шаље преко брз одговор, сви карактери су приказани у праву.

Али, ако корисник постове његов одговор кроз "Иди напредни" дугме (ВИСИСВГ уредник), онда ликови су приказани у реду:

пример:

Данке фур ден Хинвеис ....

У је немачки "у"

Gordon78
02-12-10, 22:12
Пусх - Молим Вас одговорите на моја питања. хвала

kamilkurczak
03-12-10, 12:28
4.. Проблем:
ако порука се шаље преко брз одговор, сви карактери су приказани у праву.

Али, ако корисник постове његов одговор кроз "Иди напредни" дугме (ВИСИСВГ уредник), онда ликови су приказани у реду:

пример:


У је немачки "у"

Да, ово је вБЕТ грешку. Радимо о томе. Данас ћу покушати да вам дати решење.

kamilkurczak
03-12-10, 13:15
ок сам брзо решење за питање из мог претходног пост.
Молимо Вас да користите ИТ-ако користите УТФ-8 ФОРУМА

1.маке копирање и уређивање датотека:

forum root/includes/vbenterprisetranslator_functions_utils.php
2. у овом фајлу наћи:

$string = preg_replace('/([\300-\337])([\200-\277])/e',
3. и замени са:

$string = preg_replace('/([\304-\337])([\200-\277])/e',
4.. Чување датотеке
5. Тестирајте га.

Он је тестиран на нашем тесту форум на УТФ-8 мотор (порука је направио оперу и ИЕ) и сада ради.

kamilkurczak
07-12-10, 10:34
Без одговора - решен. ако не и напишите овде и ја ћу поново отворити ову тему.

Gordon78
08-12-10, 23:26
Без одговора - решен. ако не и напишите овде и ја ћу поново отворити ову тему.

Хи тхере,
молим вас дајте ми мало времена, имам у овом тренутку не постоји могућност да га тестирамо.
Да ли сте проверавали остале проблеме (1.-4.)

Хвала!

mateuszr
09-12-10, 09:57
1 -> овде је постојеће решење

2 -> проверите хттп://ввв.вбентерприсетранслатор.цом/форум/вбет4-троублесхоотинг/413-фак-2.хтмл # пост1546

3 -> још једном погледате у нашем ФАКс - ево део:

нотранслате ББ код је да текст није преведен. Уколико желите неки текст да поставим да се не преводе, само једноставно из ње унутар нотранслате ББКод. То може бити корисно у случају неких израза, или цитата неких песама и сл

For example this text will never be translated. You can check it by clicking some translation flag - you will see this part will stay in original

Gordon78
15-12-10, 23:28
Хвала на помоћи.
Тачке 1,3,4 и 5 су сада решени.

Проблем број 2: Питања (хттп://ввв.вбентерприсетранслатор.цом/форум/вбет4-троублесхоотинг/413-фак-2.хтмл # пост1546) није радила за мене.

Претпостављам да сам унтерстанд нешто погрешно.
а) сам изменим хтаццесс: хтдоцс / форум / .хтаццесс.

б) и поставили код на њега:
# Comment the following line (add '#' at the beginning)
# to disable mod_rewrite functions.
# Please note: you still need to disable the hack in
# the vBSEO control panel to stop url rewrites.
RewriteEngine On

# Some servers require the Rewritebase directive to be
# enabled (remove '#' at the beginning to activate)
# Please note: when enabled, you must include the path
# to your root vB folder (i.e. RewriteBase /forums/)
#RewriteBase /

#RewriteCond %{HTTP_HOST} !^www\.yourdomain\.com
#RewriteRule (.*) http://www.yourdomain.com/forums/$1 [L,R=301]

RewriteRule ^((urllist|sitemap_).*\.(xml|txt)(\.gz)?)$ vbseo_sitemap/vbseo_getsitemap.php?sitemap=$1 [L]

# vBET
# RULES for SEO translation links with vBSEO (have to be included before all rules to vbseo.php)
RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/gallery/(.*)?$ /gallery/$2?language=$1 [L,QSA]
RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/$ vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=/ [L,QSA]
RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/(.*)?$ vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=/$2 [L,QSA]

RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/$ index.php?language=$1&vbet_outside=true [L,QSA]
RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/(.*)?$ $2?language=$1&vbet_outside=true [L,QSA]



RewriteCond %{REQUEST_URI} !(admincp/|modcp/|vbseo_sitemap/|cron)
RewriteRule ^((archive/)?(.*\.php(/.*)?))$ vbenterprisetranslator_seo.php [L,QSA]
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !^(admincp|modcp|clientscript|cpstyles|images)/
RewriteRule $ vbenterprisetranslator_seo.php [L,QSA]
# vBET End

RewriteCond %{REQUEST_URI} !(admincp/|modcp/|cron|vbseo_sitemap)

RewriteRule ^((archive/)?(.*\.php(/.*)?))$ vbseo.php [L,QSA]

RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !/(admincp|modcp|clientscript|cpstyles|images)/
RewriteRule ^(.+)$ vbseo.php [L,QSA]


Сви остали инфос у ФАК нису потребни (?) Да се уради, јер је вБуллетинг ЦМС је у директоријум / хтдоцс / форум.

ц) не ради: мој профил корисник има немачки поставку. Када сам објави у ХМД нови чланак на немачком - и после тога променим моја подешавања профил корисника на енглески (или једноставно притисните енглески застава), нови члан остаје на немачком језику.

Хвала на одговору!

mateuszr
16-12-10, 09:39
У овим на линијама:

RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/$ vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=/ [L,QSA]
RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/(.*)?$ vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=/$2 [L,QSA]

Додајте свој пут форум на крају - уместо / треба / форум / (ако / форум је форум пут). Тако да би требало да изгледа овако:

RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/$ vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=/forums/ [L,QSA]
RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/(.*)?$ vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=/forums/$2 [L,QSA]

Gordon78
16-12-10, 19:18
Уради,

али без успеха:

(Профил корисника поставке: немачки) и постављање на немачком језику:

Неуер Чланци јетзт ауф Деутсцх: соллте Преузми аутоматисцх уберсетзт верден.

а)
(Профил корисника поставке: немачки) Након постављања што је приказано као:

Неуер Чланци јетзт на енглеском језику: соллте Преузми А ¼ берсетзт Аутоматисцх верден.

б)
А када променим профил корисника поставке на енглески, онда сам се показали:

Неуер Чланци јетзт ауф Деутсцх: соллте Преузми аутоматисцх А ¼ берсетзт верден.

1. Проблеми са знацима:) + б) - У стигне до А ¼
2. Немачки поруке ће се поново преведен на немачки немачки на корисници (и онда они греше):)
3. Говори енглески корисници добијају унтранслатед текст на немачком језику и гласи: Б)

Хвала!

kamilkurczak
16-12-10, 23:16
о хтаццесс..
Ако желите да имате ван форуму страница преведена морате да креирате нову хтаццесс фајл ван блог / фолдеру. (Или едитујете ако је ова датотека постоји)
и ставио на овај фајл (правила за превод странице изван форуму директоријум):

RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/$ index.php?language=$1&vbet_outside=true [L,QSA]
RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/(.*)?$ $2?language=$1&vbet_outside=true [L,QSA]

RewriteCond %{QUERY_STRING} !vbet_outside=true
RewriteRule ^(.*)$ $1?vbet_outside=true [L,QSA]

и ви би требало да наредне хтаццесс фајл да преведе форум.
Други хтаццесс фајл треба да буде у фолдеру форум корена (у форуму /.
а ако користите вБуллетин датотека би требало да изгледа овако:

# Comment the following line (add '#' at the beginning)
# to disable mod_rewrite functions.
# Please note: you still need to disable the hack in
# the vBSEO control panel to stop url rewrites.
RewriteEngine On

# Some servers require the Rewritebase directive to be
# enabled (remove '#' at the beginning to activate)
# Please note: when enabled, you must include the path
# to your root vB folder (i.e. RewriteBase /forums/)
#RewriteBase /

#RewriteCond %{HTTP_HOST} !^www\.yourdomain\.com
#RewriteRule (.*) http://www.yourdomain.com/forums/$1 [L,R=301]

RewriteRule ^((urllist|sitemap_).*.(xml|txt)(.gz)?)$ vbseo_sitemap/vbseo_getsitemap.php?sitemap=$1 [L]

# vBET
#RULES for SEO translation links with vBSEO (have to be included before all rules to vbseo.php)
#RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/$ vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=/forums/ [L,QSA]
#RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/(.*)?$ vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=/forums/$2 [L,QSA]

#RewriteCond %{REQUEST_URI} !(admincp/|modcp/|vbseo_sitemap/|cron)
#RewriteRule ^((archive/)?(.*\.php(/.*)?))$ vbenterprisetranslator_seo.php [L,QSA]

#RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
#RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
#RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !^(admincp|modcp|clientscript|cpstyles|images)/
#RewriteRule $ vbenterprisetranslator_seo.php [L,QSA]

RewriteCond %{REQUEST_URI} !(admincp/|modcp/|cron|vbseo_sitemap)

RewriteRule ^((archive/)?(.*.php(/.*)?))$ vbseo.php [L,QSA]

RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !/(admincp|modcp|clientscript|cpstyles|images)/
RewriteRule ^(.+)$ vbseo.php [L,QSA]

2. шта је ваша писма - као што сам видим да не користи УТФ-8 форуму. Још увек радимо на ово решење (зато што решење из мојих претходних порука је само за УТФ-8 форуме)

3. о језичка подршка. Иди на админцп-> вБЕТ-> Гоогле-а и подесите Гоогле Откривање језика на Увек поверење корисника.
(Молимо Вас да прочитате опис ову опцију) након тога постављени у УсерЦП сте корисник језик на немачки.
Го то форум, да нову тему на немачком или направити нови чланак у немачком -> требало би да видите текст на енглеском, када сте на енглески превод или на немачком језику, када сте на немачком језику.

Gordon78
20-12-10, 22:52
Хвала камилкурцзак, направио сам све промене и надам се да ће радити добро.

Што се тиче на последњу отворити проблема (тачка број 2).:
Могу ли да избегну проблеме кроз промене сређује (ци_сведисх?) На утф-8?
Нисам имао опцију у инсталацију форума да изабере УТФ-8, а нисам сигуран зашто вБ4 узели аутоматски шведског.

Ако јесте, како да га променим?
(Форум је тренутно још увек у тестирању моду, док сви проблеми су решени.)

Хвала!

mateuszr
21-12-10, 15:09
Не можете једноставно претворити ваш форум у УТФ-8 зато што може да уради хаос у бази података (различите кодирање знакова).
Постоји решење на вБуллетин форуму (хттпс://ввв.вбуллетин.орг/форум/сховтхреад.пхп?т=216863). Само пратите ове кораке како би ваш форум УТиФиед;)

Приметите да у кораку 18 горњи опис, морате да пишете УТФ-8 у малим (УТФ-8).
Погледајте -> Не-Уплоад | РЕАДМЕ.хтмл. Тамо неке кораке потребне за УТФ-8 форумима.

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translations made by vB Enterprise Translator 4.10.1