I rëndësishëm: Kjo faqe është duke përdorur cookies (cookies). Duke përdorur këtë faqe interneti pa turning off cookies në shfletuesin, do të thotë se jeni dakord për të përdorur atë.
Buy Now! Features Downloads Kontrolloni vBET në vBulletin 5

Fito me ne!

Nëse ju do të donte për të filluar fituar para me vBET bashkohen për të Programi Filialin.
Faqe 3 e 3 FirstI parë 123
Results 21 te 29 e 29

Thread: Përmirësua në versionin më të fundit 4101BF sot për lang link rel="alternativ" hreflang

 1. #21
  Senior Member
  Antarësuar
  Qershor 2010
  Postime
  262

  Default

  hmm mendova dragonbyte ishte opsioni i vetëm pas vBulletin. më lejoni të hetuar largimin e të gjithë së bashku

 2. #22
  Senior Member
  Antarësuar
  Qershor 2010
  Postime
  262

  Default

  Të shpejtë Q.. kërkim në të ndërtuara në versionin në VB 4.5 unë mund të pretty much të mbajtur të gjitha url-të siç janë, por nuk e tij të shtuar .html nga default dhe unë e shoh tuaj, url-së gere janë shtuar .html Ndonjë ndihmë në se do të jetë i madh si duket se nuk është një mundësi brenda friendly URL seksion.

  P2 - unë jam ende i lidhur për VBulletin funksionet me VBETUnë nuk e kujtojnë, nëse ka një mod/vendosjen në PËRDORIM VBulletin me VBET që unë nuk mund të gjeni për të çaktivizoni, si dhe.

  Shpresa për të pastruar e gjithë kjo deri në dhe të punojnë si duhet këtu së shpejti! faleminderit

 3. #23
  Michał Podbielski (vBET Stafi) vBET's Avatar
  Antarësuar
  Tetor 2009
  Postime
  3,023
  Shkrime
  1

  Default

  Në këtë forum kemi ende vBulletin. Ne jemi duke përdorur amtare vBulletin SEO në faqen tonë të testit forum dhe nuk ne nuk i kemi shtuar .html
  Në internet ju mund të gjeni artikuj rreth lëviz nga vBulletin për amtare vBulletin SEO. Një nga ato: https://www.vbulletin.com/forum/foru...and-fixing-url
  Kjo nuk është e përsosur, - sugjerojnë 301 përcjellëse të vjetër URL, por pasi që vBulletin duhet të përdorin vetë një 301 përcjellëse të tij të ri SEO URL. Kjo nuk është e përkryer për performancën (1 shtesë redirect), por kjo do të ndodhë vetëm për ata që kanë ardhur nga e vjetra URL prej disa lidhje ose nga faqe të indeksuara. Me kalimin e kohës Google do të reindex atë dhe në qoftë se 301 është përdorur duhet të jetë e pa dëm në tuaj SEO (Google do vetëm e di se faqes ka të re URL). Ju mund të shikoni për artikuj të tjerë, ndoshta ju do të gjeni se si për të përcjellim direkt në URL reja. Gjithsesi, ky është një nga zgjidhjet.

  Konfigurimi i vBulletin funksionalitetin dhe mods të tjera është jashtë fushës. Ne do të ju ndihmojë me vBET konfigurimi. Ju mund të kërkoni vBulletin ekipit për amtare SEO konfigurimi, pasi kjo është funksionalitetin e tyre dhe ata e dinë këtë më së miri.

 4. #24
  Senior Member
  Antarësuar
  Qershor 2010
  Postime
  262

  Default

  Tuaj kështu që mos keni frikë të VBSE çështjet wioth të sigurisë? Unë kam një licencë të plotë nga VBulletin ende nuk jam i sigurt nëse unë mund të DL kodin më pse,.

 5. #25
  Senior Member
  Antarësuar
  Qershor 2010
  Postime
  262

  Default

  Do të ishte akull të ri-të drejtpërdrejtë të gjitha url të reja si friendly urls unë mendoj se, pak frikë e në masë të shkojë edhe pse

 6. #26
  Michał Podbielski (vBET Stafi) vBET's Avatar
  Antarësuar
  Tetor 2009
  Postime
  3,023
  Shkrime
  1

  Default

  Ne nuk kemi pasur ndonjë çështje të sigurisë me vBulletin dhe ne nuk jemi në dijeni të tilla.

  Në qoftë se ju të ndryshojë tuaj SEO lidhjet ju duhet të bëni duke u ridrejtuar. Përndryshe ju do të zgjidhë tuaj trafikut nga lidhjet e jashtme (e cila tregon për jo ekzistuese URLs) dhe ju do të zgjidhë në motorët e kërkimit të cilat do të shohim se të gjithë tashmë të futura në përmbajtje të zhduket. Faqe sipas të re Url-të do të jenë të indeksuara si përmbajtje të re në vend të vetëm të reindexed nën URL reja. Kjo është arsyeja pse ne kemi 301 redirection - jo vetëm për përcjellëse, por edhe për të treguar përmbajtje të vjetër ndryshuar përgjithmonë adresën e saj. Kjo është një arsye pse ne nuk duam të ndryshojmë SEO motor, por në qoftë se ju tashmë e ka bërë këtë, ju duhet të kujdeset për të duke u ridrejtuar nga vjetër Url të reja.

 7. #27
  Senior Member
  Antarësuar
  Qershor 2010
  Postime
  262

  Default

  Unë dont duan të ndryshojnë lol, por unë kam për të apperently. VBulletin ka 2 mëdha shfrytëzon dhe kjo është arsyeja pse ata e mbyllur. Unë u godit me një goxha të vështirë, ku të gjitha google trafiku ishte i ri-drejtuar.

 8. #28
  Michał Podbielski (vBET Stafi) vBET's Avatar
  Antarësuar
  Tetor 2009
  Postime
  3,023
  Shkrime
  1

  Default

  Faleminderit për informacionin. Sipas mendimit tim arsye kryesore e mbylljes vBulletin është se funksionalitetin tashmë është përfshirë në vBulletin që 4.0, kështu që njerëzit të ndaluar blerjen e vBulletin. Nuk kishte asnjë kuptim për të shpenzuar një tjetër dollarë për diçka që keni marrë tashmë. Ndryshe vBulletin ekipi i vetëm do të bëjë të rinovuar dhe për të marrë shpëtoj e shfrytëzon. Por kjo është vetëm mendimi im.

  Në këtë moment, unë do të shënojë këtë temë si të zgjidhet, pasi që ne të gjeni se nuk ka asgjë të keqe me vBET në këtë fushë, si ju përdorni vetëm nuk mbështetet SEO motor. Ju mund të përdorni amtare vBulletin SEO motor me vBET pa ndonjë plugins shtesë për të. Në rast se ju zgjidhni për të bërë atë dhe ende kanë çështje, ju lutem shkruani këtu të hapur ose të reja rubrikë.

 9. #29
  Senior Member
  Antarësuar
  Qershor 2010
  Postime
  262

  Default

  VBulletin mbyllur dyert e tyre kur shfrytëzuar goditur, nuk ka rinovuar! Unë jam duke kërkuar për të hequr të gjitha së bashku dhe të shkojnë me VB e ndërtuar në, por duhet të marrin të ngadaltë

Faqe 3 e 3 FirstI parë 123

Tags për këtë Temë

Regullat e Postimit

 • Ju mund të mos postoni tema të reja
 • Ju mund të mos Përgjigje pas
 • Ju mund të mos Postimi attachments
 • Ju mund të mos të ndryshoni postimet tuaja
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33