I rëndësishëm: Kjo faqe është duke përdorur cookies (cookies). Duke përdorur këtë faqe interneti pa turning off cookies në shfletuesin, do të thotë se jeni dakord për të përdorur atë.
Buy Now! Features Downloads Kontrolloni vBET në vBulletin 5

Fito me ne!

Nëse ju do të donte për të filluar fituar para me vBET bashkohen për të Programi Filialin.
Results 1 te 7 e 7

Thread: Problemi me kodimin e përgjigjeve.

 1. #1
  Anëtar
  Antarësuar
  Gusht 2010
  Postime
  67

  Default Problemi me kodimin e përgjigjeve.

  Text automatically translated from: Russian to: Albanian
  Translated text
  I use Version 4.0.8 vB + vBET423 (gjuhën ruse kodimin mungesë të bazës së të dhënave).
  Nuk ishte një problem - kur ju përgjigjen përdoruesit (p.sh përgjigje në gjuhën greke) përmendi Tema e mesazhit të parë dhe të ruhet në një bazë të dhënash (post.title) pa një tag - [/ langtitle]

  Faqja e shembull për të dërguar PM

  (Në "karaktere maksimale në temë / title mesazh titullin" forum organizim = 250)


  Messages në gjuhët anglisht, rusisht, gjermanisht janë shkruar në bazën e të dhënave normalisht.

  si për të rregulluar?
  Faleminderit!
  Original text
  Fundit edituar nga kamilkurczak; 17-11-1021:31.

 2. #2
  Anëtar
  Antarësuar
  Gusht 2010
  Postime
  67

  Default

  Fundit edituar nga Vetall; 17-11-1016:13.

 3. #3
  Banned
  Antarësuar
  Nëntor 2010
  Postime
  95

  Default

  Përshëndetje

  Para së gjithash:
  Faqe Shembull dërguar PM
  Ju do të thotë mesazhe private? Ne nuk ka marrë asgjë.

  Së dyti, nëse flasim për shënon, është funksionalitetin normal të vBET - Është e konvertuar saktë dhe të shfaqet më pas

  Tjetra, nëse unë kuptuar drejt - problemi juaj është, se kur ju përgjigjeni thread shkruar në gjuhë tjetër, atëherë subjekti thread është në gjuhën e iniciator thread së.
  Në çdo rast, nëse dikush citon një mesazh me titull në gjuhë tjetër, atëherë vBET përdor gjuhën origjinale - kjo është cituar kështu që "do" të jetë në formën origjinale
  Pra, nëse dikush citon në rusisht dhe shkruan në greqisht, atëherë titulli nuk do të jenë të përkthyera në greqisht - ajo do të qëndrojë në formën origjinale.
  Pse nuk ka "langtitle '? Sepse është gjuha ruse forum tuaj default.
  Fundit edituar nga mateuszr; 18-11-1011:09.

 4. #4
  Anëtar
  Antarësuar
  Gusht 2010
  Postime
  67

  Default

  Text automatically translated from: Russian to: Albanian
  Translated text
  Faleminderit!
  Faqe mostër përshkrimin e problemit dhe ju ka dërguar një PM.
  Original text

 5. #5
  Anëtar
  Antarësuar
  Gusht 2010
  Postime
  67

  Default

  Quote Postimi origjinal është bërë nga mateuszr View Post
  Përshëndetje
  Nga rruga, mund të ju konfirmoni se e keni konfiguruar skedarin tuaj vbseo_url.php saktë?
  Text automatically translated from: Russian to: Albanian
  Translated text
  Unë nuk jam duke përdorur Muslimanët dhe vbseo_url.php fotografi nuk kam
  Unë kam vbseo_sitemap, ku kam ngritur një vbseo_sitemap_functions.php fotografi në përputhje me udhëzimet mbi forumin tuaj ..
  Original text

 6. #6
  Banned
  Antarësuar
  Nëntor 2010
  Postime
  95

  Default

  Kjo pjesë rreth vBulletin nuk ishte për ju Temat e gabuar
  Vetëm të konfirmuar, është zgjidhur?

 7. #7
  Anëtar
  Antarësuar
  Gusht 2010
  Postime
  67

  Default

  Quote Postimi origjinal është bërë nga mateuszr View Post
  Vetëm të konfirmuar, është zgjidhur?
  Text automatically translated from: Russian to: Albanian
  Translated text
  Unë konfirmoj ..
  Original text

Tags për këtë Temë

Regullat e Postimit

 • Ju mund të mos postoni tema të reja
 • Ju mund të mos Përgjigje pas
 • Ju mund të mos Postimi attachments
 • Ju mund të mos të ndryshoni postimet tuaja
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33