I rëndësishëm: Kjo faqe është duke përdorur cookies (cookies). Duke përdorur këtë faqe interneti pa turning off cookies në shfletuesin, do të thotë se jeni dakord për të përdorur atë.
Buy Now! Features Downloads Kontrolloni vBET në vBulletin 5

Fito me ne!

Nëse ju do të donte për të filluar fituar para me vBET bashkohen për të Programi Filialin.
Results 1 te 4 e 4

Thread: Redirect problemi loop kur kemi mundur "mysafir cache file"

 1. #1
  Junior Member
  Antarësuar
  Mar 2010
  Postime
  14

  Default Redirect problemi loop kur kemi mundur "mysafir cache file"

  Pashë kjo temë, por ato këshilla nuk punon për ne.

  Ne kemi ndjekur të gjitha udhëzimet e (/ do-not-upload/readme.html) dhe ne
  bëri të gjitha me përjashtim të numrit 4 (FORUM_ROOT /vBulletin/ Përfshin / functions_vbseo_createurl.php)
  por ne kemi arsye të forta të veçanta për të mos bërë këtë. Për më tepër, ne nuk kemi vërejtur se do të ndikojë URL përkthyer në përcjellim lak kështu që ne duhet për të gjetur problemin e vërtetë.

  Ne kemi bërë të gjitha gjërat e nevojshme në dosjen tonë htaccess sipas tuaj
  udhëzimet dhe se është duke punuar e madhe, por jo kur kemi mundur "file mysafir
  cache "(kur" file mysafir cache "është me aftësi të kufizuara, çdo gjë është duke punuar mirë).
  Ne përdorim VBulletin 3.5.2 (i fundit).

 2. #2
  Banned
  Antarësuar
  Nëntor 2010
  Postime
  95

  Default

  Ajo duhet të jetë një arsye të vërtetë të fortë që nuk duan të integrohen "functions_vbseo_createurl.php", por deri sa ne nuk e dimë se, ne nuk mund të bëjë asgjë për ju - Ky modifikim është një pjesë e të gjithë procedurën e vBulletinIntegrimin 's.
  Mundohuni të disable vBulletin dhe për të mundësuar cache-mysafir, atëherë të japë një shenjë, në qoftë se përkthime të funksionoj në rregull në këtë rast.

 3. #3
  Junior Member
  Antarësuar
  Mar 2010
  Postime
  14

  Default

  Ne kishim dy teste:

  A)
  -OFF: VBulletin
  -ON: VBET cache fotografi
  -OFF: functions_vbseo_createurl.php (pa integrim)
  Cache Foto vepra të mëdha, PA Redirect LOOP

  B)
  -ON: VBulletin
  -ON: VBET cache fotografi
  -On: functions_vbseo_createurl.php (me integrimin)
  Cache Foto Shkaqet Redirect LOOP


  Për shembull, në qoftë se disa thread kanë objekt angleze: "funny pictures", flamuri Spanjës në futboll do të ketë URL e mëposhtme: / es/t1000/funny-pictures /
  Kur unë klikoni në këtë flamur dhe erdhi në spanjisht përkthyer, Lidhje im do të ketë URL: / es/t1000/funny-fotos /

  Për Google servil, (/ es/t1000/funny-pictures /)! = (/ Es/t1000/funny-fotos /)
  Sepse ne e dimë se robots Google janë shumë të ndjeshme dhe vetëm një simbol të ndryshme në URL shkakton indeksimit shtrat (ndoshta është kjo të veçantë për ne dhe forumin tonë - por ne duhet të pranojmë se), ne nuk duam të ndryshojë të gjitha URL tonë.

  Ne do të donim për të mundësuar këtë mundësi e madhe dhe ne jemi të sigurt që ju mund të bëni këtë duke punuar pa URLs përkthyer. Pra, në qoftë se ju doni të bëni këtë duke punuar në forumin tonë (dhe të bëjë disa para ekstra natyrisht), na dërgoni një PM këtu në forum dhe unë do t'ju jap zyrtare tonë të e-mail ku ne mund të flasim për detaje.

  Ju mund të shënojë këtë thread si zgjidhur.

  Faleminderit
  Fundit edituar nga cesarica; 17-11-1003:59.

 4. #4
  Banned
  Antarësuar
  Nëntor 2010
  Postime
  95

  Default

  Mund të kontrolloni me kujdes, a keni saktë modifikoni vbseo_url.php, sipas vBulletin Integrim Përshkrimi?

Tags për këtë Temë

Regullat e Postimit

 • Ju mund të mos postoni tema të reja
 • Ju mund të mos Përgjigje pas
 • Ju mund të mos Postimi attachments
 • Ju mund të mos të ndryshoni postimet tuaja
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31