I rëndësishëm: Kjo faqe është duke përdorur cookies (cookies). Duke përdorur këtë faqe interneti pa turning off cookies në shfletuesin, do të thotë se jeni dakord për të përdorur atë.
Buy Now! Features Downloads Kontrolloni vBET në vBulletin 5

Fito me ne!

Nëse ju do të donte për të filluar fituar para me vBET bashkohen për të Programi Filialin.
Results 1 te 5 e 5

Thread: Problemi config pas instalimi ...

 1. #1
  Junior Member
  Antarësuar
  Nëntor 2010
  Postime
  3

  Angry Pazgjidhura - Problemi Config pas instalimi ...

  I instaled vBet 4.0.0 në forum time dhe në gjuhën EN, punojnë vetëm gjobë, por në të gjitha gjuhët të tjerët thonë për mua:


  Fatal error: Call të curl_init padefinuar function () në .... \\ forum \\ përfshin vbenterprisetranslator_functions.php \\ on line 647
  Unë mendoj se duhet të setup këtë somewere produkt, por unë nuk e kuptoj se çfarë të bëjë, duke lexuar këtë në readme.html nga do_not_upload:  Disa hapa janë shënuar si (vetëm për utf-8 charactersets) ose si (Patjetėr për NUK utf-8 charactersets) - kjo do të thotë se ju do të bërë këtë hapa sipas juaji forum characterset (si për të kontrolluar characterset tim forum).

  (Patjetër) Set "Meta Description" - edhe në qoftë se ju përdorni një mod të cilat ndryshime Meta Description për temat, ju lutem vendosur disa vlera këtu - ndryshe RSS mund të thyer.
  (Patjetër) Set "Zbatimi URL Canonical" për "strikte" - ndryshe vBuletinTM mund të shpërthejë disa shkronja duke marrë më shumë se 1 bajt (dmth. nga Japanese).
  (Patjetër për NUK utf-8 charactersets) Set "numrin e karaktereve përpara se të mbyllë Text" për të '0 '- përndryshe vBuletinTM mund të shpërthejë disa shkronja duke marrë më shumë se 1 bajt (dmth. nga Japanese).
  (Patjetër për NUK utf-8 charactersets) të qarta "Blank Stripper Character" Vlera - ndryshe vBuletinTM mund të shpërthejë disa shenja Japanese (ato shenja janë pjesë e shenjave Japanese)
  Ku për të vendosur këtë ... ndihmojë më lehtë janë për këtë coz në LanguageManager time Jo shfaqen:

  Meta Description

  vetëm në anglisht dhe të redaktoni / Translate ....

  Duhet të shtoni të gjitha gjuhe në atje, manualy?

  Çfarë duhet të bëni, për të punuar dhe për gjuhën të tjerëve, si greqisht, rumanisht, ... më shumë?

  Në linjë 647 janë të këtë në vbenterprisetranslator_functions.php:

  PHP Code:
  $connection curl_init(); 
  PS: Jo vBulletin instaled, vetmi forum dhe disa produkte ... me host e mi (kushtoj)
  Fundit edituar nga legendofmir; 16-11-1009:38.

 2. #2
  Michał Podbielski (vBET Stafi) vBET's Avatar
  Antarësuar
  Tetor 2009
  Postime
  2,946
  Shkrime
  1

  Default

  Ju lutem jepni URL tonë forum - Dua të shoh këtë sjellje.

 3. #3
  Junior Member
  Antarësuar
  Nëntor 2010
  Postime
  3

  Default

  Coz i cant lidhje e drejtpërdrejtë të shkruar këtu, coz i dont kanë temat e enought, unë do të shkruaj si kjo

  forum. (myname). ro

  Kur ju përpiqeni për të ndryshuar në të gjitha gjuhe të tjerët ... ju do të shihni gabim. Për t'u kthyer në gjuhën default (en) përdorim në shtëpi dhe të ndryshojë gjuhën.

  Thanks.
  Fundit edituar nga legendofmir; 14-11-1018:59.

 4. #4
  vBulletin Enterprise Translator (vBET) Stafi
  Antarësuar
  Maj 2010
  Postime
  1,000

  Default

  Përshëndetje,
  Unë nuk mund të riprodhoni këtë çështje në forumin tim test. Nëse ju paste url tuaj këtu forum dhe lidhje për këtë çështje (shkruaj si ta riprodhuar atë) i do të rregullojmë atë për ju.

 5. #5
  Junior Member
  Antarësuar
  Nëntor 2010
  Postime
  3

  Default

  I dont kuptoj se çfarë ju thoni, anyway ... si i thonë se lidhja e mia forum janë të

  forum http://. legendofmir.ro
  I cant shkruani këtu coz direkt linkun i dont temat enought këtu, por unë mendoj se ju e kuptoni këtë ... po kjo lidhje, por pa hapësira

  Normaly në anglisht të punojnë vetëm gjobë, por në qoftë se ju doni të ndryshoni të tjerëve gjuhën
  dhe do të shfaqet këtë gabim ...

  Code:
  Fatal error: Call to undefined function curl_init() in ....\forum\includes\vbenterprisetranslator_functions.php on line 647

  PS: I disable by AdminCP / Option të gjitha produktet (Hacks), por gabimi janë të njëjta.
  Kjo duket kur ju jeni në forum e mia, dhe në qoftë se ju të ndryshojë nga të tjerët gjuhës.

  Lidhje janë shumë të thjeshta.
  ================================================== ========================

  Edited sot 2010/11/17

  OK, sepse kjo mod Jo punë për mua, unë të vendosë për të çaktivizuar këtë hack, për shkak se nuk janë një alternativë e mirë, për mua ... ashtu lidhje
  për forum e mia janë në dispozicion pa përkthyes gjuhën ... gjithsesi ju provoni të bëni diçka me produktin tuaj.

  Të gëzojnë për jetën ur,
  Fundit edituar nga legendofmir; 17-11-1010:28.

Tags për këtë Temë

Regullat e Postimit

 • Ju mund të mos postoni tema të reja
 • Ju mund të mos Përgjigje pas
 • Ju mund të mos Postimi attachments
 • Ju mund të mos të ndryshoni postimet tuaja
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31