I rëndësishëm: Kjo faqe është duke përdorur cookies (cookies). Duke përdorur këtë faqe interneti pa turning off cookies në shfletuesin, do të thotë se jeni dakord për të përdorur atë.
Buy Now! Features Downloads Kontrolloni vBET në vBulletin 5

Fito me ne!

Nëse ju do të donte për të filluar fituar para me vBET bashkohen për të Programi Filialin.
Faqe 1 e 2 12 I funditLast
Results 1 te 10 e 13

Thread: Problem Me VB Translate?

 1. #1
  Junior Member
  Antarësuar
  Nëntor 2010
  Postime
  23

  Thumbs up Problem Me VB Translate?

  Unë tashmë e hapur këtë Temë si kërkesë mateuszr

  kjo do të thotë pikërisht, ajo që është shkruar

  përkthimi vepra të mira - të qartë

  Por, kur ne përpiqemi për të përkthyer një post të shfaqet nga mod tuaj, ajo nuk punon - të cilat një pjesë e këtij dënimi nuk është e qartë për ju? si pasojë:

  ne duhet të integrohen mod tona me mod tuaj - kjo mod ndikon në functionallity e jona (vBET) Dhe nevojat e integrimit, kështu:

  të bëjë një fije të re në pikën e integrimit dhe e përshkruajnë këtë mod (të na japin një emër dhe url me këtë mod. është ajo mod falas apo jo?)

  Pra, si për të zgjidhur atë?? /

 2. #2
  Banned
  Antarësuar
  Nëntor 2010
  Postime
  95

  Default

  kjo thread pyeta se:
  të bëjë një fije të re në pjesën e integrimit dhe përshkruajnë këtë mod (Na japin një emër dhe url me këtë mod. Është ajo mod falas apo jo?)
  Ju ende nuk përgjigjen për këtë

 3. #3
  Junior Member
  Antarësuar
  Nëntor 2010
  Postime
  23

  Default

  ju do të thotë qasje e mia admincp për forum e mia? është ajo?
  si emrin e përdoruesit dhe fjalë-kalimin?

  Unë jam ende nuk e ka kuptuar se çfarë mendoni në lidhje me mod

 4. #4
  Banned
  Antarësuar
  Nëntor 2010
  Postime
  95

  Default

  Jo, jo .. edhe një herë .. ka një mod në forum tuaj, e cila nuk reagon për tonat, dhe ka përkthyer jo përmbajtjes - në pjesën e sipërme në sfond dritë të verdhë. Kjo nuk është pjesë origjinale e vBulletin, kështu që ne ju kërkojmë për të përshkruar, atë që është emri i se plugin / mod, ku mund të shkarkohet nga dhe është e lirë?

 5. #5
  Junior Member
  Antarësuar
  Nëntor 2010
  Postime
  23

  Thumbs up

  Text automatically translated from: Afrikaans to: Albanian
  Translated text
  owh ********** pasi të keni përshkruar atë, unë më në fund got it
  keqkuptuar vjen keq
  Cili kolonën do të thotë statistike është duke treguar për poster të lartë, postin e ri, fije të nxehta? doni të rikonfirmoj përsëri

  në qoftë se mod që ju të kërkesës, kjo është emri i plugin që unë duke përdorur tani

  SHBA - Avancuar Statistikat e Forumit
  Kjo është url, SHBA - Avancuar Statistikat e Forumit (AJAX) - Forum vBulletin.org


  e më shumë nëse ju shihni në këtë navbar, Links CM

  nuk tregojnë vbtranslator images flamurin. Pse? Si të rregullohet?
  Original text

 6. #6
  Banned
  Antarësuar
  Nëntor 2010
  Postime
  95

  Default

  Ne do të testojë këtë plugin, vjen keq për vonesë

 7. #7
  Junior Member
  Antarësuar
  Nëntor 2010
  Postime
  23

  Default

  Text automatically translated from: Malay to: Albanian
  Translated text
  gjithashtu mund të më ndihmojë për të rregulluar këtë gabim bazës së të dhënave
  Original text


  Gabim Baza e të dhënave në vBulletin 4.0.8:

  Invalid SQL:
  INSERT INTO Ignore vbenterprisetranslator_cache_short_en (originaltext, përkthyer, serie) VLERAT ('> Resepi Negeri Johor Masakan', '> Kuzhina Recipes Johor', 1.29229955064E 13);

  MySQL Error: MySQL server ka shkuar larg
  Error Number: 2006
  Data e kërkesës: e martë, dhjetor 14, 2010 @ 12:05:50
  Data Gabim: e martë, dhjetor 14, 2010 @ 12:06:13
  Script: Negeri Johor Resepi Masakan [Arkiva] - Cuti Malajzi | madhe Malajzia Turizëm Travel Forum
  Referrer:
  Adresa IP: 66.249.67.218
  Username:
  Classname: vB_Database
  MySQL Version:

 8. #8
  Junior Member
  Antarësuar
  Nëntor 2010
  Postime
  23

  Default

  një tjetër problem i databse gabim. Ju lutem më ndihmoni për të rregulluar atë

  Gabim Baza e të dhënave në vBulletin 4.0.8:

  Invalid SQL:
  INSERT INTO Ignore vbenterprisetranslator_cache_medium_es SET Gaqostrouy përkthyer = 'es un miembro Nuevo en Malasia Cuti | Turismo de Malasia Zbatime të grande Foro viajes de. Ver perfil de Gaqostrouy ', serie = 1.29231384934E 13.;

  MySQL Error: MySQL server ka shkuar larg
  Error Number: 2006
  Data e kërkesës: e martë, dhjetor 14, 2010 @ 04:04:09
  Data Gabim: e martë, dhjetor 14, 2010 @ 16:04:32
  Script: Shiko Profilin: Gaqostrouy - Cuti Malajzi | Forum madhe Malajzia Turizëm Travel
  Referrer:
  Adresa IP: 66.249.67.218
  Username: Paregjistruar
  Classname: vB_Database
  MySQL Version:

 9. #9
  vBulletin Enterprise Translator (vBET) Stafi
  Antarësuar
  Maj 2010
  Postime
  1,000

  Default

  në lidhje me gabimet tuaj bazës së të dhënave - ju lutem lexoni këtë post:
  FAQ

 10. #10
  Junior Member
  Antarësuar
  Nëntor 2010
  Postime
  23

  Default

  Quote Postimi origjinal është bërë nga Cuti Malaysia View Post
  Text automatically translated from: Afrikaans to: Albanian
  Translated text
  owh ********** pasi të keni përshkruar atë, unë më në fund got it
  keqkuptuar vjen keq
  Cili kolonën do të thotë statistike është duke treguar për poster të lartë, postin e ri, fije të nxehta? doni të rikonfirmoj përsëri

  në qoftë se mod që ju të kërkesës, kjo është emri i plugin që unë duke përdorur tani

  SHBA - Avancuar Statistikat e Forumit
  Kjo është url, SHBA - Avancuar Statistikat e Forumit (AJAX) - Forum vBulletin.org


  e më shumë nëse ju shihni në këtë navbar, Links CM

  nuk tregojnë vbtranslator images flamurin. Pse? Si të rregullohet?
  Original text


  ju ende nuk janë përgjigjur pyetjes time
  Ju lutemi të përgjigjet sa më shpejt që të jetë e mundur
  Mos bëni klientit tuaj duke pritur kaq kohë së bashku
  ju lutem jepni një mbështetje të mirë
  faleminderit
  akoma duke pritur përgjigjen tuaj të mëtejshëm për të më ndihmuar për të zgjidhur këtë pyetje?

Faqe 1 e 2 12 I funditLast

Tags për këtë Temë

Regullat e Postimit

 • Ju mund të mos postoni tema të reja
 • Ju mund të mos Përgjigje pas
 • Ju mund të mos Postimi attachments
 • Ju mund të mos të ndryshoni postimet tuaja
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33