I rëndësishëm: Kjo faqe është duke përdorur cookies (cookies). Duke përdorur këtë faqe interneti pa turning off cookies në shfletuesin, do të thotë se jeni dakord për të përdorur atë.
Buy Now! Features Downloads Kontrolloni vBET në vBulletin 5

Fito me ne!

Nëse ju do të donte për të filluar fituar para me vBET bashkohen për të Programi Filialin.
Faqe 4 e 5 FirstI parë ... 2345 I funditLast
Results 31 te 40 e 46

Thread: Sitemap Generator integrimit

 1. #31
  Junior Member
  Antarësuar
  Tetor 2010
  Postime
  29

  Default

  Unë kam të njëjtin problem.

  I use VBulletin 3.5.2 dhe beta 2,6 Sitemap Generator 2

  Gjenerator Sitemap nuk është duke punuar. Ajo fillon dhe jo të plotë.

 2. #32
  Michał Podbielski (vBET Stafi) vBET's Avatar
  Antarësuar
  Tetor 2009
  Postime
  3,029
  Shkrime
  1

  Default

  A do të gjenerojë çdo lidhje thread? Nëse keni shumë lidhje dhe Sitemap brez merr kohë nuk mund të ketë kohë të mjaftueshme për të përfunduar. Ju lutem kontrolloni e bën atë të vazhdojë kur ju shkaktojnë atë përsëri. Nëse po dhe do të përfundojë në 2 ose më shumë kërkesa, atëherë ju duhet të konsideroni të japë më shumë kohë për vlerësim.

  Nëse jo - ju lutem sigurohuni që ndryshimet kodit janë të përshtatshme.

 3. #33
  Junior Member
  Antarësuar
  Dhjetor 2010
  Postime
  7

  Default

  Unë kam "VBulletin sitemap v3.0 gjenerator ari ". Nuk ka asnjë kod si ju përmendur në faqen e parë në dosjen e saj vbseo_sitemap.php.
  vbseo_log_entry ("[showthread] forum_id: $ forumid, thread_id: $ threadrow [threadid], total i mesazheve: $ totalposts, pages: $ totalpages, Views: $ threadrow [views] $ para");
  Ka disa kodin si kjo:
  $ Addons = preg_split ('# [\\ r \\ n ]+#', $ vboptions [' vbseo_sm_addons ']);

  vbseo_set_sitemap_type ('addon');
  foreach ($ addons si addon $)
  if ($ addon & & file_exists (VBSEO_DAT_FOLDER_ADDON. addon $))
  {
  vbseo_log_entry ("[modul addon] $ addon", i vërtetë);
  përfshijnë (VBSEO_DAT_FOLDER_ADDON $ addon.);
  }

  vbseo_flush_index ();

  vbseo_clean_progress ();

  if ($ vboptions ['vbseo_sm_ping'])
  {
  vbseo_sitemap_ping ();
  }

  vbseo_log_entry ('Sitemap është krijuar href="index.php"> <a Kliko këtu për tu kthyer </ a>.', i vërtetë);
  A duhet të futur kodin në faqen e parë pranë atë kod, ju lutem?

 4. #34
  Junior Member
  Antarësuar
  Dhjetor 2010
  Postime
  7

  Default

  Unë vetëm i dërgoi një email për të kontaktuar në vbent *** slator.com në lidhje me këtë. Thanks!

 5. #35
  vBulletin Enterprise Translator (vBET) Stafi
  Antarësuar
  Maj 2010
  Postime
  1,000

  Default

  hello,
  zgjidhje për 3.0 version i gjeneratorit sitemap është në rregull, por botim ari - nuk është testuar.
  Unë do të kontrollojë atë

 6. #36
  Junior Member
  Antarësuar
  Dhjetor 2010
  Postime
  7

  Default

  Çdo zhvillim, ju lutem?

 7. #37
  vBulletin Enterprise Translator (vBET) Stafi
  Antarësuar
  Maj 2010
  Postime
  1,000

  Default

  ok Unë do të kontrollojë atë për ju

 8. #38
  Junior Member
  Antarësuar
  Nëntor 2010
  Postime
  6

  Default

  Quote Postimi origjinal është bërë nga beaconsfield View Post
  Unë kam të njëjtin problem.

  I use VBulletin 3.5.2 dhe beta 2,6 Sitemap Generator 2

  Gjenerator Sitemap nuk është duke punuar. Ajo fillon dhe jo të plotë.

  Njëjtë me mua. Gjenerator fillon dhe vjen me

  "[START SEKSIONI] showthread [18,484.1 Kb mem përdorur] [372.670 s (372.670 s)]"
  në momentin e shumë të njëjtën kliko butonin (kështu që unë mendoj se rezultati i bëri jehonë me 372 seconds duhet të jetë patjetër i gabuar) - dhe pastaj vdes. Asnjë xml krijuar, nuk ka kontakteve, asgjë. php_value max_execution_time është e vendosur për 540.

  Dhe nga mënyra: I kontaktuar vBulletin mbështetje për këtë. Ata iu përgjigjën me këtë:

  Quote Postimi origjinal është bërë nga vbseo Support
  Ju lutemi vini re se ne nuk ofrojnë mbështetje për bordet që kanë përkthyes vBEnterprice instaluar. Ju lutemi të kthehet çdo ndryshim që zbatohen për vBulletin , vBulletin Sitemap Generator fotografi, uninstall se ndryshimin dhe provoni përsëri.
  Tingëllon si vBET dhe vBulletin do të ketë disa mosmarrëveshje ..

 9. #39
  Junior Member
  Antarësuar
  Nëntor 2010
  Postime
  6

  Default

  Quote Postimi origjinal është bërë nga Juice View Post
  Njëjtë me mua. Gjenerator fillon dhe vjen me  në momentin e shumë të njëjtën kliko butonin (kështu që unë mendoj se rezultati i bëri jehonë me 372 seconds duhet të jetë patjetër i gabuar) - dhe pastaj vdes. Asnjë xml krijuar, nuk ka kontakteve, asgjë. php_value max_execution_time është e vendosur për 540.

  Dhe nga mënyra: I kontaktuar vBulletin mbështetje për këtë. Ata iu përgjigjën me këtë:  Tingëllon si vBET dhe vBulletin do të ketë disa mosmarrëveshje ..
  @ Michal,
  ju lutem mund të jepni disa përkrahje? Unë nuk mund të shpëtoj nga ky problem.

  Regards,
  Marv.

 10. #40
  Michał Podbielski (vBET Stafi) vBET's Avatar
  Antarësuar
  Tetor 2009
  Postime
  3,029
  Shkrime
  1

  Default

  Quote Postimi origjinal është bërë nga Juice View Post
  @ Michal,
  ju lutem mund të jepni disa përkrahje? Unë nuk mund të shpëtoj nga ky problem.

  Regards,
  Marv.
  Hi Unë sapo u kthye nga pushimet. Ju lutem më dërgoni mbi qasjen në të dhënat PM CP tuaj Admin dhe FTP unë do të kontrollojë kodin tuaj dhe shikoni se çfarë ndodh atje.

Faqe 4 e 5 FirstI parë ... 2345 I funditLast

Tags për këtë Temë

Regullat e Postimit

 • Ju mund të mos postoni tema të reja
 • Ju mund të mos Përgjigje pas
 • Ju mund të mos Postimi attachments
 • Ju mund të mos të ndryshoni postimet tuaja
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33