I rëndësishëm: Kjo faqe është duke përdorur cookies (cookies). Duke përdorur këtë faqe interneti pa turning off cookies në shfletuesin, do të thotë se jeni dakord për të përdorur atë.
Buy Now! Features Downloads Kontrolloni vBET në vBulletin 5

Fito me ne!

Nëse ju do të donte për të filluar fituar para me vBET bashkohen për të Programi Filialin.
Faqe 3 e 5 FirstI parë 12345 I funditLast
Results 21 te 30 e 46

Thread: Sitemap Generator integrimit

 1. #21
  Michał Podbielski (vBET Stafi) vBET's Avatar
  Antarësuar
  Tetor 2009
  Postime
  3,029
  Shkrime
  1

  Default

  Quote Postimi origjinal është bërë nga CThiessen View Post
  Text automatically translated from: German to: Albanian
  Translated text
  Përshëndetje,
  Unë nuk e përdorin Sidemap gjenerator për faqet e përkthyer.
  Unë do të duan të të duhet të përqëndrohet në gjuhën time.
  Por në një nga RSS nga disa gjuhë të tjera në Webmaster Tools.
  Atje, lidhjet janë hartuar tashmë.

  Google ka si gjithmonë lidhjet e fundit dhe për të vazhduar punën dhe të pavarur.

  Përshëndetje
  I krishterë
  Original text
  Thanks for info tuaj. Me sa kuptoj unë ju të përbashkët vetëm me përvojën tuaj, apo keni nevojë për mbështetje në ndonjë përkrahje këtu?

 2. #22
  Anëtar
  Antarësuar
  Maj 2010
  Postime
  97

  Default

  Quote Postimi origjinal është bërë nga basketmen View Post
  Unë mendoj se duhet vetëm kodin e dytë, sepse të gjitha forum kanë më shumë se 1 faqe fije, dhe unë besoj se 99% e njerëzve duan sa më shumë të jetë e mundur që lidhjet në sitemap kështu që të merrni më shumë trafik  kështu që ne thjesht vetëm duhet ta bëjë këtë, sepse SEO lidhje?  Gjej:
  PHP Code:
  $vbseo_stat[$archived?'at':'t'] += vbseo_add_2urls
  Dhe vendin para se...

  Për SEO links
  PHP Code:
  //additional code
  $alanguages = array ('af','sq','ar','be','bg','ca','zh-CN','hr','cs','da','nl','en','pl','et','tl','fi','fr','gl','de','el','iw','hi','hu','is','id','ga','it','ja','ko','lv','lt','mk','ms','mt','no','fa','pt','ro','ru','sr','sk','sl','es','sw','sv','zh-TW','th','tr','uk','vi','cy','yi');
  if(!
  $archived) {
  -     
  $strlenhost strlen($vbseo_vars['bburl']."/");
  $currentthreadurl vbseo_url_thread($threadrow$p$archived);
  $currentthreadurl_before substr($currentthreadurl,0,$strlenhost);
  $currentthreadurl_after "/".substr($currentthreadurl,$strlenhost);
  $lastpost =& $threadrow['lastpost'];
  $vbseo_stat['t'] += sizeof($alanguages);
  foreach(
  $alanguages as $language) {
  vbseo_add_url($currentthreadurl_before.$language.$currentthreadurl_after$prior$lastpost$freq);
  }
  }
  //end additional code 
  SHËNIM: REMOVE KODI GJUHËN TUAJ DEFAULT nga $ Alanguages
  Gjithashtu nëse ju me aftësi të kufizuara disa gjuhë në panel mundësi që ju duhet të fshini kodet e saj shumë.
  Michał Më vjen keq, i kuptojnë këtë kod vetëm duke shtuar gjuhët e tjera për faqet showthread në sitemap, ju e dini se ku (vendi pas ose para asaj) për të shtuar faqet e tjera si forumdisplay, arkivat dhe të tjerët?

  sepse ato 2 faqet janë më të rëndësishme për të bërë më të lehtë për të indeksimit google listat thread, të paktën e saj duhet të jetë i përfshirë forumdisplay integrimit dhe faqet e arkivit edhe në sitemap
  Fundit edituar nga basketmen; 02-10-1022:46.

 3. #23
  Michał Podbielski (vBET Stafi) vBET's Avatar
  Antarësuar
  Tetor 2009
  Postime
  3,029
  Shkrime
  1

  Default

  Quote Postimi origjinal është bërë nga basketmen View Post
  Michał Më vjen keq, i kuptojnë këtë kod vetëm duke shtuar gjuhët e tjera për faqet showthread në sitemap, ju e dini se ku (vendi pas ose para asaj) për të shtuar faqet e tjera si forumdisplay, arkivat dhe të tjerët?

  sepse ato 2 faqet janë më të rëndësishme për të bërë më të lehtë për të indeksimit google listat thread, të paktën e saj duhet të jetë i përfshirë forumdisplay integrimit dhe faqet e arkivit edhe në sitemap
  Në këtë moment kemi testuar kodin e vetëm për të integruar faqe fije, të cilat ne konsiderohet si më e rëndësishme. Ju lutem vini re se Google do të indeksit të gjitha faqet tuaja gjithsesi (edhe në qoftë se ju nuk e bëri sitemap integrimin në të gjitha), sepse robots crawls nga të gjitha lidhjet në faqet tuaja dhe ju kanë përfshirë flamuj me lidhje me faqet e përkthyer. Natyrisht duke përfshirë edhe lidhjet në sitemap mund të bëjë indeksimin e të shpejtë. Kjo është arsyeja pse ne publikohet temat e integrimit links - temat e ndryshimet e shpejta në mënyrë të shpejtë zvarritje mund të jenë të dobishme.

 4. #24
  Anëtar
  Antarësuar
  Maj 2010
  Postime
  97

  Default

  Quote Postimi origjinal është bërë nga vBET View Post
  Në këtë moment kemi testuar kodin e vetëm për të integruar faqe fije, të cilat ne konsiderohet si më e rëndësishme. Ju lutem vini re se Google do të indeksit të gjitha faqet tuaja gjithsesi (edhe në qoftë se ju nuk e bëri sitemap integrimin në të gjitha), sepse robots crawls nga të gjitha lidhjet në faqet tuaja dhe ju kanë përfshirë flamuj me lidhje me faqet e përkthyer. Natyrisht duke përfshirë edhe lidhjet në sitemap mund të bëjë indeksimin e të shpejtë. Kjo është arsyeja pse ne publikohet temat e integrimit links - temat e ndryshimet e shpejta në mënyrë të shpejtë zvarritje mund të jenë të dobishme.
  ok, le të na njohin edhe në qoftë se ju e dini se ku mund të shtoni kod shtesë për forumdisplay dhe faqet arkivat

 5. #25
  Junior Member
  Antarësuar
  Shtator 2010
  Postime
  8

  Default

  Kur unë të shtoni kod nga postimi i parë në dosjen sitemap, të shkoj gabim e mëposhtme gjatë gjeneratës së sitemap

  Fatal error: Call të vbet_vbseo_filter_replace_text padefinuar function () in / home / thespain / public_html /vBulletin/ Përfshinë / functions_vbseo_createurl.php on line 47
  Running Vbet 3.3.6 dhe vBulletin 3.5.2 në një forum 3.8.1

 6. #26
  Michał Podbielski (vBET Stafi) vBET's Avatar
  Antarësuar
  Tetor 2009
  Postime
  3,029
  Shkrime
  1

  Default

  vBET përfshin fotografi të kërkuara në init_startup goditje:
  Code:
  if ('VBSEO_URI' == $vbulletin->options['vbenterprisetranslator_linkstype']) {
  require_once(DIR. '/includes/vbenterprisetranslator_functions_vbseo.php');
  }
  Duket se nuk është përfshirë në rastin tuaj, nga disa arsye. Në këtë rast ju lutemi të vënë vetëm në përputhje me reqiure_once në dosjen e ndryshuar të gjenerator sitemap. Vendos kodin para shtesë vBET. Ju lutem vini re se nuk ishte testuar - kështu që është e mençur për të bërë kopje të dosjes para ndryshimeve.

 7. #27
  Junior Member
  Antarësuar
  Shtator 2010
  Postime
  8

  Default

  Cheers për hat Michael, ajo ishte më e gabimit të njeriut nga ana ime
  Unë googled gabim dhe e gjeti se ishte pak i gjatë shikuar në parametrat

  Unë kurrë nuk ndryshuar llojin lidhje me VBSEO_URI

  Nëse keni bërë që një drop down opsione, idiotë si unë nuk do të vë re atë

  Nëpërmjet përvojën e kaluar unë e di për të përcaktuar kohën brezi në sitemap të ketë një vonesë bukur në mes të faqeve sitemap. Miniera të vendosur për diçka të 15 vonesë të dytë.

  Por Im kënaqur me faqeve gjithsej në dhjetë gjuhë të

  Forum Display: 2904
  Thread Show: 1817821

  Total URLs Indexed: 1823149
  Total Time Processing: 1,682.58 seconds

 8. #28
  Senior Member
  Antarësuar
  Shkurt 2010
  Postime
  210

  Default

  Është ky kod punon me sitemap 2,6? Thanks.

 9. #29
  Senior Member
  Antarësuar
  Shtator 2010
  Postime
  256

  Default

  Snake ku e keni gjetur sitemap gjenerator 2,6?, I kanë 2.5 dhe punon me atë.

 10. #30
  Senior Member
  Antarësuar
  Shkurt 2010
  Postime
  210

  Default

  Që ju ndryshuar kodin, ajo doesnt punuar si duhet.

  Numrat e Jo shtoni deri.

  Forum Display: 327
  Thread Show: 886054
  Trego Post:
  Profilet Member:
  Rezultati i Sondazhit:
  Entries Blog:
  Tags Blog:
  Album URL:
  Social Groups URL:
  URL Tag:
  Arkiva: 169

  Total URLs Indexed: 837931

Faqe 3 e 5 FirstI parë 12345 I funditLast

Tags për këtë Temë

Regullat e Postimit

 • Ju mund të mos postoni tema të reja
 • Ju mund të mos Përgjigje pas
 • Ju mund të mos Postimi attachments
 • Ju mund të mos të ndryshoni postimet tuaja
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33