I rëndësishëm: Kjo faqe është duke përdorur cookies (cookies). Duke përdorur këtë faqe interneti pa turning off cookies në shfletuesin, do të thotë se jeni dakord për të përdorur atë.
Buy Now! Features Downloads Kontrolloni vBET në vBulletin 5

Fito me ne!

Nëse ju do të donte për të filluar fituar para me vBET bashkohen për të Programi Filialin.
Faqe 2 e 5 FirstI parë 1234 ... I funditLast
Results 11 te 20 e 46

Thread: Sitemap Generator integrimit

 1. #11
  Michał Podbielski (vBET Stafi) vBET's Avatar
  Antarësuar
  Tetor 2009
  Postime
  3,029
  Shkrime
  1

  Default

  Quote Postimi origjinal është bërë nga basketmen View Post
  hehe udhëzim juaj është pak konfuze

  Pra, çfarë është duket si kodi duhet të shtoni edhe lidhje për faqet e fije të tjera (nëse thread kemi disa faqe) Për SEO links  ku mund të shtoni $ vbseo_stat [$ arkivuar 'at':? 't'] + = vbseo_add_2urls (

  dhe ku për të ndryshuar 1 deri në $ f.  është kjo e saktë

  PHP Code:
  //additional code 
  $alanguages = array ('af','sq','ar','be','bg','ca','zh-CN','hr','cs','da','nl','en','pl','et','tl','fi','fr','gl','de','el','iw','hi','hu','is','id','ga','it','ja','ko','lv','lt','mk','ms','mt','no','fa','pt','ro','ru','sr','sk','sl','es','sw','sv','zh-TW','th','tr','uk','vi','cy','yi'); 
  if(!
  $archived) { 
    
  $strlenhost strlen($vbseo_vars['bburl']."/"); 
    
  $currentthreadurl vbseo_url_thread($threadrow$p$archived);
    
  $currentthreadurl_before substr($currentthreadurl,0,$strlenhost);
    
  $currentthreadurl_after "/".substr($currentthreadurl,$strlenhost);
    
  $lastpost =& $threadrow['lastpost'];
    
  $vbseo_stat['t'] += sizeof($alanguages);
    foreach(
  $alanguages as $language) { 
      
  vbseo_add_url($currentthreadurl_before.$language.$currentthreadurl_after$prior$lastpost$freq); 
    } 
  }
  $vbseo_stat[$archived?'at':'t'] += vbseo_add_2urls(
  //end additional code 
  JO. Ju ndryshuar 1 deri në $ p saktë - por arsyeja pse e keni të shtoni:
  Code:
  $vbseo_stat[$archived?'at':'t'] += vbseo_add_2urls(
  Në isntructions tonë nuk ka asgjë për të shtuar linjë të tillë. Ju duhet të shtoni kodin tonë para se këtë linjë - ajo tashmë ekziston në kodin sitemap.

 2. #12
  Anëtar
  Antarësuar
  Maj 2010
  Postime
  97

  Default

  (Removed, kodin e gabuar, ju lutem shih më poshtë për KODI saktë)
  Fundit edituar nga basketmen; 09-09-1008:03.

 3. #13
  Michał Podbielski (vBET Stafi) vBET's Avatar
  Antarësuar
  Tetor 2009
  Postime
  3,029
  Shkrime
  1

  Default

  Nr Ju shtoni kodin tonë dikur. I updated vetëm përshkrimin e kështu tani e përshkruan në mënyrë të qartë që kodi shtesë është shtuar në vendin e tjera (nuk është koha 2). Nëse keni ndonjë sugjerime se si mund të përmirësojë këtë përshkrim të jetë më e lehtë ju lutem shkruani - ne do ta bërë me kënaqësi të përdoruesit më shumë miqësore

 4. #14
  Anëtar
  Antarësuar
  Maj 2010
  Postime
  97

  Default

  Unë mendoj se duhet vetëm kodin e dytë, sepse të gjitha forum kanë më shumë se 1 faqe fije, dhe unë besoj se 99% e njerëzve duan sa më shumë të jetë e mundur që lidhjet në sitemap kështu që të merrni më shumë trafik  kështu që ne thjesht vetëm duhet ta bëjë këtë, sepse SEO lidhje?  Gjej:
  PHP Code:
  $vbseo_stat[$archived?'at':'t'] += vbseo_add_2urls
  Dhe vendin para se...

  Për SEO links
  PHP Code:
  //additional code
  $alanguages = array ('af','sq','ar','be','bg','ca','zh-CN','hr','cs','da','nl','en','pl','et','tl','fi','fr','gl','de','el','iw','hi','hu','is','id','ga','it','ja','ko','lv','lt','mk','ms','mt','no','fa','pt','ro','ru','sr','sk','sl','es','sw','sv','zh-TW','th','tr','uk','vi','cy','yi');
  if(!
  $archived) {
  -     
  $strlenhost strlen($vbseo_vars['bburl']."/");
  $currentthreadurl vbseo_url_thread($threadrow$p$archived);
  $currentthreadurl_before substr($currentthreadurl,0,$strlenhost);
  $currentthreadurl_after "/".substr($currentthreadurl,$strlenhost);
  $lastpost =& $threadrow['lastpost'];
  $vbseo_stat['t'] += sizeof($alanguages);
  foreach(
  $alanguages as $language) {
  vbseo_add_url($currentthreadurl_before.$language.$currentthreadurl_after$prior$lastpost$freq);
  }
  }
  //end additional code 
  SHËNIM: REMOVE KODI GJUHËN TUAJ DEFAULT nga $ Alanguages
  Gjithashtu nëse ju me aftësi të kufizuara disa gjuhë në panel mundësi që ju duhet të fshini kodet e saj shumë.

 5. #15
  Michał Podbielski (vBET Stafi) vBET's Avatar
  Antarësuar
  Tetor 2009
  Postime
  3,029
  Shkrime
  1

  Default

  Ju lutem vini re se disa nga klientët tanë kanë me të vërtetë huuge forume. Në mënyrë të madh që brezi i sitemap normale merr shumë të gjatë. Pra, ajo zgjat më shumë kur lidhjet e tjera janë generted atje. Në këtë rast më e rëndësishme është për të gjeneruar më të shpejtë. Kjo është arsyeja pse udhëzimet tregon se si të bëjë atë për faqet e thread të parë. Gjithashtu ju lutem vini re se Google do të faqet e tjera indeksi thread anyway - ajo do të gjeni lidhje në faqet tuaja forum. Pra, nuk është e nevojshme për të vënë gjithçka në sitemap.

 6. #16
  Anëtar
  Antarësuar
  Maj 2010
  Postime
  97

  Default

  Quote Postimi origjinal është bërë nga vBET View Post
  Ju lutem vini re se disa nga klientët tanë kanë me të vërtetë huuge forume. Në mënyrë të madh që brezi i sitemap normale merr shumë të gjatë. Pra, ajo zgjat më shumë kur lidhjet e tjera janë generted atje. Në këtë rast më e rëndësishme është për të gjeneruar më të shpejtë. Kjo është arsyeja pse udhëzimet tregon se si të bëjë atë për faqet e thread të parë. Gjithashtu ju lutem vini re se Google do të faqet e tjera indeksi thread anyway - ajo do të gjeni lidhje në faqet tuaja forum. Pra, nuk është e nevojshme për të vënë gjithçka në sitemap.
  ok Michał, kështu që më sipër pas tashmë të saktë për SEO lidhje më shumë se 1 faqe thread?

 7. #17
  Michał Podbielski (vBET Stafi) vBET's Avatar
  Antarësuar
  Tetor 2009
  Postime
  3,029
  Shkrime
  1

  Default

  Quote Postimi origjinal është bërë nga basketmen View Post
  ok Michał, kështu që më sipër pas tashmë të saktë për SEO lidhje më shumë se 1 faqe thread?
  Po kjo është

 8. #18
  Anëtar
  Antarësuar
  Maj 2010
  Postime
  97

  Default

  Lutemi kini parasysh se instruksionet e mëposhtme do të ju lejojnë të shtoni në lidhjet tuaja sitemap për temat e faqet e përkthyer. Për shkak të arsyes performancës këtyre lidhjeve nuk do të përkthehet - do të ketë kodin e shtuar vetëm gjuhën. Google do të gjeni faqen e vërteta gjithsesi që ju do të merrni 301 përcjellëse. Ju lutem vini re se kjo nuk është mënyra më e mirë - Google preferon të ketë lidhje të fundit në sitemap jo Përcjellin një, por përkthimi duke detyruar mijëra lidhje në të gjitha gjuhët në të njëjtën kohë mund të të vrasin ose të serverit tuaj threated nga Google si sulm (nëse lidhjet nuk janë të kopje e ruajtur akoma).

  btw është më mirë lidhjet e përkthyer tashmë në sitemap, jo origjinale një lidhje vetëm me kodin e gjuhës shtuar

  nëse problemi, sepse mund të vrasin burimeve server, ndoshta kjo mund të kapërcehen me cilësimet në admincp -> VBulletin -> vBulletin Sitemap Settings -> Ekzekutimi Vonesa Pas Çdo dokumentit Sitemap, ne mund të vendosni se për të si 30, 60 sekonda apo më shumë kështu që nuk mund të trajtojë atë server. Dhe ne mund të vënë URL Max në Files Sitemap me numrin më të ulët si 5000 per sitemap  Ju lutem konsideroni atë, i marrin shumë origjinal lidhje vetmi me kodin e gjuhës shtuar indeksuar nga google, vetëm pak me lidhjet përkthyer tashmë

 9. #19
  Michał Podbielski (vBET Stafi) vBET's Avatar
  Antarësuar
  Tetor 2009
  Postime
  3,029
  Shkrime
  1

  Default

  Quote Postimi origjinal është bërë nga basketmen View Post
  btw është më mirë lidhjet e përkthyer tashmë në sitemap, jo origjinale një lidhje vetëm me kodin e gjuhës shtuar

  nëse problemi, sepse mund të vrasin burimeve server, ndoshta kjo mund të kapërcehen me cilësimet në admincp -> VBulletin -> vBulletin Sitemap Settings -> Ekzekutimi Vonesa Pas Çdo dokumentit Sitemap, ne mund të vendosni se për të si 30, 60 sekonda apo më shumë kështu që nuk mund të trajtojë atë server. Dhe ne mund të vënë URL Max në Files Sitemap me numrin më të ulët si 5000 per sitemap  Ju lutem konsideroni atë, i marrin shumë origjinal lidhje vetmi me kodin e gjuhës shtuar indeksuar nga google, vetëm pak me lidhjet përkthyer tashmë
  Ne plotësisht dakord se është më mirë të kemi përkthyer tashmë në sitemap URLs. Ende ka një arsye pse ne nuk e bëri atë tashmë - performancës. Në këtë brez moment të 52 herë më shumë lidhje për temat mund të konsumojnë shumë kohë për forume të mëdha. Përkthimi i të gjithë ata që janë në të njëjtën kohë mund të bëhet me të vërtetë, me të vërtetë kohë dhe gjenerojnë shumë pyetje për të bazës së të dhënave. Në këtë moment, ne kemi shumë plane se si të përmirësohet vBET. Kjo çështje ka prioritet i ulët, sepse ajo nuk është urgjente. Ende ne ta mbani në mend.

 10. #20
  Junior Member
  Antarësuar
  Tetor 2009
  Postime
  14

  Default

  Text automatically translated from: German to: Albanian
  Translated text
  Përshëndetje,
  Unë nuk e përdorin Sidemap gjenerator për faqet e përkthyer.
  Unë do të duan të të duhet të përqëndrohet në gjuhën time.
  Por në një nga RSS nga disa gjuhë të tjera në Webmaster Tools.
  Atje, lidhjet janë hartuar tashmë.

  Google ka si gjithmonë lidhjet e fundit dhe për të vazhduar punën dhe të pavarur.

  Përshëndetje
  I krishterë
  Original text

Faqe 2 e 5 FirstI parë 1234 ... I funditLast

Tags për këtë Temë

Regullat e Postimit

 • Ju mund të mos postoni tema të reja
 • Ju mund të mos Përgjigje pas
 • Ju mund të mos Postimi attachments
 • Ju mund të mos të ndryshoni postimet tuaja
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33