I rëndësishëm: Kjo faqe është duke përdorur cookies (cookies). Duke përdorur këtë faqe interneti pa turning off cookies në shfletuesin, do të thotë se jeni dakord për të përdorur atë.
Buy Now! Features Downloads Kontrolloni vBET në vBulletin 5

Fito me ne!

Nëse ju do të donte për të filluar fituar para me vBET bashkohen për të Programi Filialin.
Results 1 te 2 e 2

Thread: Përmirësime të reja të performancës janë të ardhur:)

 1. #1
  Michał Podbielski (vBET Stafi) vBET's Avatar
  Antarësuar
  Tetor 2009
  Postime
  3,031
  Shkrime
  1

  Default Përmirësime të reja të performancës janë të ardhur:)

  Ne jemi duke bërë vBET të shpejtë, dhe më të shpejtë përsëri

  Në këtë moment ne jemi të testimit për 2 forume reale të reja vBET përmirësimin e performancës: Cache të plotë dokumentit për mysafirët.

  Ajo do të lejojë që të cache të prodhimit të plotë HTML gjeneruar për mysafir në dosjen cache. Pra, kërkesa e ardhshme do të marrin përgjigje direkt nga fotografi statike. Fotografi të tilla cache do të jetë e vlefshme për numrin configurable e sekondave (by default 10 minuta).

  Gjithashtu kemi zbuluar se disa faqe janë ndryshuar jo shumë shpesh, ose nuk është e rëndësishme për të treguar këto ndryshime shpesh. Pra, kemi bërë shtesë 2 parametrave të performancës. Parametri të veçanta konfigurimit me kalimin e kohës për të jetuar e cache fotografi të plotë për të mos faqet përkatëse (by default 1 ditë) dhe lista e faqeve jo relevante. Në këtë moment nga përzgjedhur si nuk faqeve përkatëse do të konsiderohen:
  - Anëtar
  - Kalendari
  - Arkivi
  - Tags

  Sigurisht Cache të plotë dokumentit për mysafirët mund të shndërrohet në qoftë se ju nuk e pëlqen atë. Dhe të ju japin fleksibilitet të plotë, ne edhe ju lejojnë për ta kthyer atë vetëm për faqet e përcaktuar. Kështu që ju mund të gëzojnë Cache të plotë dokumentit për mysafirët në forum dhe injorojnë faqet e konfiguruar. Në këtë moment by default Cache të plotë dokumentit për mysafirët injoron:
  - Regjistrin
  - Search

  Ata të gjitha opsionet do të përfshihen në publikimin e ardhshëm. Së pari ne duam të provuar atë në forumet e vërtetë Nëse ju keni disa propozime të tjera për vlerat e parazgjedhur në injorohen, ose në faqet përkatëse jo - ju lutem shkruani këtu

  PS.
  Çfarë është më e mirë - Cache të plotë dokumentit për mysafirët do të përmirësojë performancën tuaj jo vetëm për faqet e përkthyer, por për faqet normale too!
  Fundit edituar nga vBET; 06-06-1001:01.

 2. #2
  Junior Member
  Antarësuar
  Prill 2010
  Postime
  18

  Default

  Lajm i mirë Michal, thanks.

Tags për këtë Temë

Regullat e Postimit

 • Ju mund të mos postoni tema të reja
 • Ju mund të mos Përgjigje pas
 • Ju mund të mos Postimi attachments
 • Ju mund të mos të ndryshoni postimet tuaja
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33