I rëndësishëm: Kjo faqe është duke përdorur cookies (cookies). Duke përdorur këtë faqe interneti pa turning off cookies në shfletuesin, do të thotë se jeni dakord për të përdorur atë.
Buy Now! Features Downloads Kontrolloni vBET në vBulletin 5

Fito me ne!

Nëse ju do të donte për të filluar fituar para me vBET bashkohen për të Programi Filialin.
Results 1 te 10 e 10

Thread: vBET 3.3.2 lëshuar - improvments të madh të performancës

 1. #1
  Michał Podbielski (vBET Stafi) vBET's Avatar
  Antarësuar
  Tetor 2009
  Postime
  3,031
  Shkrime
  1

  Default vBET 3.3.2 lëshuar - improvments të madh të performancës

  Hi

  Siç ishte premtuar kemi lëvizur të gjitha përmirësimet e performancës nga vBET 4.x të vBET3.x PO ne ende mbështetjen 3.x dhe duket se ajo do të mbështetet për kohë të gjatë (klientëve tanë tregon rrugën tonë). Në këtë version kemi përqendruar që të ju jap përmirësimet e performancës ASAP, kështu që nuk ka funksionalitete të reja. Ata do të jenë në lirimin e ardhshëm të mëdha.

  Rëndësishme gjatë update:
  - Sitemap gjenerator integrimin e ndryshuar (duhet të shtoni 1 vijë të kodit të shikoni këtu: http://www.vbenterprisetranslator.co...tegration.html)
  - vBulletin integrimit ndryshuar. Për detaje ju lutem shkoni në readme.html dhe të bëjë të gjitha hapat për dosjen functions_vbseo_createurl.php dhe për functions_vbseo_url.php të gjitha pa hapat 2 dhe 3 (ju tashmë e bëri atë).
  Ata janë me të vërtetë e rëndësishme, sepse Sitemap do të ndërpresin punën, dhe të vBulletin do të ndalet URLs përkthehet në qoftë se ju nuk do të udhëzime ugar. Nëse e bëni këtë, atëherë sitemap do të punojnë mirë dhe të vBulletin jo vetëm që do të përkthehet URL, por edhe do punë më të shpejtë (redirections dyfishtë hequr).
  Për të bërë më të lehtë që ju mund të bëhet gjithmonë e integrimit të plotë duke filluar nga mod fotografi origjinale. Gjithashtu ju lutem mos harroni se për përdoruesit e jo-teknike, ne ofrojme Upgrade Shërbimi. Ne i inkurajojmë të bëni vetë, nëse ju e dini se si të përdorin çdo lloj editor teksti dhe FTP, ende ne duam të gjithë klientët tanë të ndihen rehat me këtë update - kjo është arsyeja pse ne i kujtojmë në lidhje me shërbimin tonë të përmirësuar.

  Çfarë ndryshoi në këtë version:

  Përmirësimet e performancës:
  - Shkurtër nuk janë të përkthyera zonë
  Tani ajo është: <!--vBET_SNTA-->Kjo nuk do të përkthehen<!--vBET_ENTA--> (Shortcuts e Jo Area Fillimi i përkthyer dhe në fund nuk janë të përkthyera Area). Kjo është shumë e rëndësishme nëse keni përdorur atë tashmë në templates tuaj - në rast të tillë, ju lutem gjeni të gjitha ndodhitë dhe ta zëvendësojë atë (e vjetër ishte: <!--START vBET NOT TRANSLATED AREA--> dhe <!--END vBET NOT TRANSLATED AREA-->).
  - Algorithm Optimized përkthimi
  Shumë ndryshime pak ose më të mëdha, duke përfshirë: parametrave të reja të performancës, përdorimin më të mirë të funksioneve të amtare PHP, ndryshimet në algorithm tonë vetë.
  - Eliminohen pengesë për përkthim URL.
  Ne e kuptoi që lidh është përkthyer një nga një se çfarë kosto shumë të kërkesave të Google. Tani vBET përdor përkthimin vonuar për përkthim URL. 4 Lidhje të parë duhet të përkthehen në të kërkesës (për shkak të mundshme vBulletin përcjellimet) dhe pjesa tjetër është e vonuar.
  - Ngushtim rruge eliminohen me vBulletin përcjellimet.
  Përcjellimet dyfishtë nuk janë më të përdorur - tani përcjellëse për të përkthyer pikë lidhje në linkun e duhur në fillim redirect (hap shtesë të integrimit të kërkuara).
  - Trupi plugins u zhvendos në dosjen php.
  Tani blloqe të mëdha teksti nuk do njeri i vetëm të merren nga database. Në vend të kësaj plugins thjesht përdorur funksionet të cilat janë në dosjen e php. Shumica e plugins të ketë 1-4 rreshta të kodit tani.
  - "Vonesa në mes të përkthimeve 'New parametër të avancuar të performancës.
  Ne kemi zbuluar se disa forume kanë çështje shumë e kërkesave të Google (shënim - vetëm disa, shumica e tyre nuk kanë çështje të tilla). Duket për ato forume që çdo një tjetër kërkesë Google mori më të gjatë dhe më të gjatë. Ndoshta për shkak të "dënime" Google për shumë të trafikut, ndoshta sepse është vetë firewall settings. Gjithsesi ne kemi zgjidhje për këtë - tani ju mund të kërkoni vBET të presin në mes të përkthimit të kërkesave të Google. Sigurisht që e bën kërkesën përdorues vlerësimin më të gjatë në anën tuaj, por duket se në ato raste përgjigje përfundimtare është shumë, shumë më të shpejtë. Sepse për të mos page cached duke pritur për përgjigje Google merr kohë më të madhe. Përdor me kujdes dhe vetëm nëse ju mund të matur ndryshimet performancës. Në qoftë se kjo do të jetë e nevojshme ne do të shtoni disa artikull në lidhje se si për të parë reagimin Google herë.
  - Rruge me zëvendësimet tekst eliminohen.
  Ne profilizuar vBET dhe e gjeti të nxjerrë performancën me parsing output - tani ajo është e korrigjohet. Parsing Output për Scripts, stilet, zona nuk janë të përkthyera dhe ndjekja përkthimi është shumë më e shpejtë tani.
  - 2 settings avancuar të performancës për faqe të mëdha
  Madhësia HTML: pika e prerjes "dhe" Madhësia HTML: prerje të fillojë ". Making instalimin në një nga serverat e konsumatorëve nga kemi zbuluar se faqen e tij kryesore ishte përkthyer me të vërtetë kohë të gjatë - edhe kur ajo ishte tashmë kopje e ruajtur. Të gjitha faqet e tjera është përkthyer shpejtë. Ne kemi bërë hetimet dhe kjo është ajo që ne zbuluar.: PHP punën në mënyrë drastike shkon poshtë kur punojnë në vargje të vërtetë të mëdha. Unë mendoj se në raste të tilla PHP vetëm shkruan se në disa fotografi të përkohshëm dhe është duke punuar në dosje, në vend të kujtesës. Për shkak të kësaj ne të modifikuar algorithm përkthimi dhe rezultatet e vërtetë të mëdha janë të prerë në copa të vogla gjatë përkthimit. Ky modifikim ndikon vetëm faqet e madhe dhe ju mund të konfiguroni atë me ecurinë e parametrave të reja. Cili ishte rezultati në faqen kryesore forum e konsumatorit tonë. Ora përkthim zbriti nga rreth 21 sekonda për rreth 3 sekonda. Si unë mendoj këtë të bëjë një ndryshim për të konsumatorëve tonë Dhe ne shpresojmë se kjo do të bëjë ndryshim të madh për ju

  Templates ndryshua:
  - vbenterprisetranslator_flag për të eliminuar konfliktet me disa plugins

  Bugs korrigjuar:
  - Ndjekja URL për forume në subdirectory dhe adresat që kanë këtë subdirectory
  - RSS tituj encoding corrected
  - JS RSS përkthim
  - Google Maps përkthim
  - Lidhje për temat me% në titull
  - Fotografi CSS
  - "Mbani directories 'opsion

  New:
  - Target Shtuar = "_blank" për lidhjen e kreditit për të shmangur përdoruesit e lënë forumin tuaj

  Have fun and enjoy përkthime shumë shpenzues i madh, me ngarkesën në server shumë më pak

  PS.
  Të gjitha testet tona të performancës është bërë në PHP 5.2.12 dhe në këtë version të vBET u profilizuar. Sigurisht ju prapë mund të përdorni vBET në versionet e mëparshme PHP Ne vetëm bërë teste të performancës për këtë.
  Përmirësimin e performancës tuaj mund të ndryshojnë varet nga versioni PHP, për shkak të dallimeve të mundshme kryerjen e funksioneve të amtare PHP.
  Fundit edituar nga vBET; 08-04-1002:52.

 2. #2
  Senior Member
  Antarësuar
  Nëntor 2009
  Postime
  168

  Default

  Thanks very much! Azhornimi i shpejtë dhe i suksesshëm.

 3. #3
  Michał Podbielski (vBET Stafi) vBET's Avatar
  Antarësuar
  Tetor 2009
  Postime
  3,031
  Shkrime
  1

  Default

  Nëse përdorni vBulletin - Kujtohet për integrimin e të reja. Është shumë e rëndësishme për ecurinë - eliminuar përcjellimet dyfishtë

 4. #4
  Senior Member
  Antarësuar
  Shkurt 2010
  Postime
  210

  Default

  Po në lidhje me fotografi të vjetra i redakto për vBulletin, Hera e fundit, këto duhet të ndryshohet përsëri? Ose vetëm modifikime të reja të bëra, si dhe ato të vjetra për versionin e mëparshëm?

 5. #5
  Michał Podbielski (vBET Stafi) vBET's Avatar
  Antarësuar
  Tetor 2009
  Postime
  3,031
  Shkrime
  1

  Default

  Quote Postimi origjinal është bërë nga Snake View Post
  Po në lidhje me fotografi të vjetra i redakto për vBulletin, Hera e fundit, këto duhet të ndryshohet përsëri? Ose vetëm modifikime të reja të bëra, si dhe ato të vjetra për versionin e mëparshëm?
  Ju mund të bëni booth

  Nëse ju merrni përsëri në origjinal dhe të fillojnë nga fillimi, do të jetë më pak të prirur gabim.

  Nëse ju filloni nga një aktuale, ju lutem mbani në mend se disa hapa është bërë tashmë - nuk e përsëris atë (të përshkruara në mesazhin e parë).

 6. #6
  Senior Member
  Antarësuar
  Shkurt 2010
  Postime
  210

  Default

  Të drejtë, por cilat janë hapat 2 dhe 3, ato nuk janë të etiketuara kudo.

 7. #7
  Michał Podbielski (vBET Stafi) vBET's Avatar
  Antarësuar
  Tetor 2009
  Postime
  3,031
  Shkrime
  1

  Default

  Quote Postimi origjinal është bërë nga Snake View Post
  Të drejtë, por cilat janë hapat 2 dhe 3, ato nuk janë të etiketuara kudo.
  Po ata janë, por ndoshta unë nuk ishte e qartë e mjaftueshme - ju lutem shikoni fotografi readme.html - ju do të gjeni atje hapat e numrave për çdo fotografi Nëse keni ndonjë çështje të ardhmen, ju lutem të shkruani vetëm

 8. #8
  Junior Member
  Antarësuar
  Mar 2010
  Postime
  4

  Default

  Faleminderit Michał, i ndryshuar functions_vbseo_createurl.php merrni gabim të bardhë faqe, por ndryshimi i vjetër 'file' nuk gabime. Duke përdorur fotografi origjinale. çfarë është problemi?

 9. #9
  Junior Member
  Antarësuar
  Tetor 2009
  Postime
  14

  Default

  Text automatically translated from: German to: Albanian
  Translated text
  Hi,
  Unë e kam bërë vetëm update. Çdo gjë funksionon.
  Unë jam duke përdorur vB 3.8.5 by vBulletin 3.3.2

  A do të punojnë me vB 3.8.5 dhe 3.5.0 vBulletin.?
  Të modifikojë fotografi që ju jeni atje në një dosje të ndryshme.

  Përshëndetje
  I krishterë
  Original text

 10. #10
  Michał Podbielski (vBET Stafi) vBET's Avatar
  Antarësuar
  Tetor 2009
  Postime
  3,031
  Shkrime
  1

  Default

  Quote Postimi origjinal është bërë nga CThiessen View Post
  Text automatically translated from: German to: Albanian
  Translated text
  Hi,
  Unë e kam bërë vetëm update. Çdo gjë funksionon.
  Unë jam duke përdorur vB 3.8.5 by vBulletin 3.3.2

  A do të punojnë me vB 3.8.5 dhe 3.5.0 vBulletin.?
  Të modifikojë fotografi që ju jeni atje në një dosje të ndryshme.

  Përshëndetje
  I krishterë
  Original text
  Pikërisht - bëri ndryshime të njëjtë në dosjet përkatëse të cilat janë në vend të tjera për VBulletin 3.5.0

Tags për këtë Temë

Regullat e Postimit

 • Ju mund të mos postoni tema të reja
 • Ju mund të mos Përgjigje pas
 • Ju mund të mos Postimi attachments
 • Ju mund të mos të ndryshoni postimet tuaja
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33