I rëndësishëm: Kjo faqe është duke përdorur cookies (cookies). Duke përdorur këtë faqe interneti pa turning off cookies në shfletuesin, do të thotë se jeni dakord për të përdorur atë.
Buy Now! Features Downloads Kontrolloni vBET në vBulletin 5

Fito me ne!

Nëse ju do të donte për të filluar fituar para me vBET bashkohen për të Programi Filialin.
Faqe 1 e 2 12 I funditLast
Results 1 te 10 e 17

Thread: vBET 4.2.1 Released - improvments GREAT performancës (BETA)

 1. #1
  Michał Podbielski (vBET Stafi) vBET's Avatar
  Antarësuar
  Tetor 2009
  Postime
  3,031
  Shkrime
  1

  Default vBET 4.2.1 Released - improvments GREAT performancës (BETA)

  Hi

  Në qoftë se versionet e mëparshme ishte e shpejtë këtë e kanë shpejtësi të dritës Seriozisht - kemi zbuluar dhe të shpëtoj disa bllokimin. Kështu ky version do të përkthehet edhe më shpejt dhe me shumë më pak të ngarkesës server

  RËNDËSISHME PËR vBulletin përdoruesit: Hap shtesë integrimi është e nevojshme gjatë update. Ai do të heq përcjellëse të dyfishtë dhe për të shpëtuar shumë burime e serverit tuaj. Për detaje të shkojnë në dosjen readme.html dhe për të gjetur pjesë rreth header ("Location: $ fulluri");

  Çfarë ndryshoi në këtë version:

  Improvments Performance:
  - Eliminohen pengesë për përkthim URL.
  Ne e kuptoi që lidh është përkthyer një nga një se çfarë kosto shumë të kërkesave të Google. Tani vBET përdor përkthimin vonuar për përkthim URL. Në rast të vB Friendly URLs ajo punon për të gjitha URLs jo kanonik. Në rast të vBulletin Parë URLs 4 lidhje duhet të përkthehen në të kërkesës (për shkak të përcjellëse të jetë e mundur) dhe pjesa tjetër është e vonuar.
  - Ngushtim rruge eliminohen me vBulletin përcjellimet.
  Përcjellimet dyfishtë nuk janë më të përdorur - tani përcjellëse për të përkthyer pikë lidhje në linkun e duhur në fillim redirect (hap shtesë të integrimit të kërkuara).
  - Trupi plugins u zhvendos në dosjen php.
  Tani blloqe të mëdha teksti nuk do njeri i vetëm të merren nga database. Në vend të kësaj plugins thjesht përdorur funksionet të cilat janë në dosjen e php. Shumica e plugins të ketë 1-4 rreshta të kodit tani.
  - "Vonesa në mes të përkthimeve 'New parametër të avancuar të performancës.
  Ne kemi zbuluar se disa forume kanë çështje shumë e kërkesave të Google (shënim - vetëm disa, shumica e tyre nuk kanë çështje të tilla). Duket për ato forume që çdo një tjetër kërkesë Google mori më të gjatë dhe më të gjatë. Ndoshta për shkak të "dënime" Google për shumë të trafikut, ndoshta sepse është vetë firewall settings. Gjithsesi ne kemi zgjidhje për këtë - tani ju mund të kërkoni vBET të presin në mes të përkthimit të kërkesave të Google. Sigurisht që e bën kërkesën përdorues vlerësimin më të gjatë në anën tuaj, por duket se në ato raste përgjigje përfundimtare është shumë, shumë më të shpejtë. Sepse për të mos page cached duke pritur për përgjigje Google merr kohë më të madhe. Përdor me kujdes dhe vetëm nëse ju mund të matur ndryshimet performancës. Në qoftë se kjo do të jetë e nevojshme ne do të shtoni disa artikull në lidhje se si për të parë reagimin Google herë.
  - Rruge me zëvendësimet tekst eliminohen.
  Ne profilizuar vBET dhe e gjeti të nxjerrë performancën me parsing output - tani ajo është e korrigjohet. Parsing Output për Scripts, stilet, zona nuk janë të përkthyera dhe ndjekja përkthimi është shumë më e shpejtë tani.

  Templates ndryshua:
  - vbenterprisetranslator_flags

  Bugs korrigjuar:
  - Validation gabimet HTML korrigjuar
  - bazë tag në faqen kryesore forum me vBulletin OK tani e punës
  - Ridrejtimi me vBulletin links korrigjuar

  Have fun and enjoy përkthime shumë shpenzues i madh, me ngarkesën në server shumë më pak

  Për përdoruesit e vBET3.x - ne do të lëvizin ata që përmirësimet e performancës për të vBET3.x tani. Pra, ju do të gëzojnë gjithashtu zgjidhje shumë më të shpejtë
  Fundit edituar nga vBET; 28-03-1011:21.

 2. #2
  Anëtar
  Antarësuar
  Nëntor 2009
  Postime
  75

  Default

  Text automatically translated from: German to: Albanian
  Translated text
  Përditësuar më pa probleme
  Original text

 3. #3
  Senior Member
  Antarësuar
  Mar 2010
  Postime
  116

  Default

  hap i gabuar
  i uninstall pastaj instaluar

  Jo provoni se çfarë i ka

 4. #4
  Anëtar
  Antarësuar
  Nëntor 2009
  Postime
  75

  Default

  Text automatically translated from: German to: Albanian
  Translated text
  ?

  Këtu është fjala për të përmirësuar?
  Original text

 5. #5
  Senior Member
  Antarësuar
  Dhjetor 2009
  Postime
  276

  Default

  nuk mund të presim, sepse ai version 3.x ...

 6. #6
  Michał Podbielski (vBET Stafi) vBET's Avatar
  Antarësuar
  Tetor 2009
  Postime
  3,031
  Shkrime
  1

  Default

  Nëse ju uninstall atëherë ju lirshme të gjitha konfigurimin tuaj dhe cache - NUK DO QE! Nuk është e nevojshme për update. Update është standard (ngarkoni fotografi dhe produkteve të importit) + 1 hap shtesë për integrimin vBulletin përdoruesit (të dhënat në postin e parë).

 7. #7
  Junior Member
  Antarësuar
  Mar 2010
  Postime
  4

  Default

  I madh

  Waiting for version 3.xx Thanx

  veprat e mira

 8. #8
  Senior Member
  Antarësuar
  Mar 2010
  Postime
  116

  Default

  Quote Postimi origjinal është bërë nga vBET View Post
  Nëse ju uninstall atëherë ju lirshme të gjitha konfigurimin tuaj dhe cache - NUK DO QE! Nuk është e nevojshme për update. Update është standard (ngarkoni fotografi dhe produkteve të importit) + 1 hap shtesë për integrimin vBulletin përdoruesit (të dhënat në postin e parë).
  deri në fund

  lang = en
  nuk
  lang = en

  por në qoftë se ne redaktoni
  do ok

  se sa për të redaktuar


 9. #9
  Michał Podbielski (vBET Stafi) vBET's Avatar
  Antarësuar
  Tetor 2009
  Postime
  3,031
  Shkrime
  1

  Default

  Quote Postimi origjinal është bërë nga badawidollah View Post
  deri në fund

  lang = en
  nuk
  lang = en

  por në qoftë se ne redaktoni
  do ok

  se sa për të redaktuar

  Shih në mesazhin e parë për detaje shtesë hap integrimit.

 10. #10
  Senior Member
  Antarësuar
  Mar 2010
  Postime
  116

  Default

  vbet 4.2.1 është më mirë se më parë.
  kursejnë më shumë memorie i think.

  [Root @ nusantaraku ~] # lirë
  përgjithshëm përdoret pa mbulesë e përbashkët cached
  MEM: 1179648 616988 562660 0 0 0
  - / + Mbulesë / cache: 616.988 562.660
  Swap: 0 0 0
  [Root @ nusantaraku ~] #
  para se të
  gjithmonë mbingarkesë
  faleminderit vbet 421

  do vbet Ekipi i kanë plan të tjera për të bërë një përmirësim?


  ** Becarefull e misconfiguration në. Htaccess
  Fundit edituar nga vBET; 29-03-1020:35. Arsyeja: version korrigjim nga 2.4.1 në 4.2.1:) ajo është në lidhje me këtë një;)

Faqe 1 e 2 12 I funditLast

Tags për këtë Temë

Regullat e Postimit

 • Ju mund të mos postoni tema të reja
 • Ju mund të mos Përgjigje pas
 • Ju mund të mos Postimi attachments
 • Ju mund të mos të ndryshoni postimet tuaja
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33