I rëndësishëm: Kjo faqe është duke përdorur cookies (cookies). Duke përdorur këtë faqe interneti pa turning off cookies në shfletuesin, do të thotë se jeni dakord për të përdorur atë.
Buy Now! Features Downloads Kontrolloni vBET në vBulletin 5

Fito me ne!

Nëse ju do të donte për të filluar fituar para me vBET bashkohen për të Programi Filialin.
Results 1 te 5 e 5

Thread: vBET 4.2.0 Released - Muslimanët mbështetur! BETA

 1. #1
  Michał Podbielski (vBET Stafi) vBET's Avatar
  Antarësuar
  Tetor 2009
  Postime
  3,032
  Shkrime
  1

  Default vBET 4.2.0 Released - Muslimanët mbështetur! BETA

  Hi

  Unë e di se shumë ishte në pritje për këtë lirim Lajm i madh - ajo mbështet vBulletin. Lajme edhe më të mirë - kjo përkthehet më shumë lloje të lidhjeve që në vBET3.x (tani për tani).

  Për ata që nuk e përdorin vBulletin ne kemi edhe një lajm i mirë - jemi bërë algorithm përmirësimin e përkthimit që e bën të faqeve të vërtetë të mëdha përkthehet edhe 7 herë më të shpejtë (në bazë të testeve të bëra në një nga instalimit për faqe të veçantë të mëdha).

  Gjithashtu kemi ndryshuar templates tonë dhe mendje atë për sistemin e ri vB4 template.

  Për të gjitha detajet shih më poshtë

  New:
  • vBulletin mbështetur dhe i perkthen lidhjet për: temat, blogs, CMS artikuj, seksione CMS, CMS artikuj
  • Algorithm optimizuar përkthimit dhe 2 settings avancuar të performancës shtuar: 'Madhësia HTML: pika e prerjes'Dhe'Madhësia HTML: prerja fillim'
  • Zhvendosjes optimizuar (të bëra më herët)


  Bugs korrigjohen:
  • Cache për blogun RSS
  • Mbështetje të përkthimit për faqet jashtë directory forum


  Templates ndryshuar (përditësuar për sistem të ri vB4 template):
  • vbenterprisetranslator_inpost_translate
  • vbenterprisetranslator_inpost_translate_alreadyin
  • vbenterprisetranslator_wrong_message_language
  • vbenterprisetranslator_def_lang


  Shpjegim të vogël në lidhje me opsionet e reja të performancës. Making instalimin në një nga serverat e konsumatorëve nga kemi zbuluar se faqen e tij kryesore ishte përkthyer me të vërtetë kohë të gjatë - edhe kur ajo ishte tashmë kopje e ruajtur. Të gjitha faqet e tjera është përkthyer shpejtë. Ne kemi bërë hetimet dhe kjo është ajo që ne zbuluar.: PHP punën në mënyrë drastike shkon poshtë kur punojnë në vargje të vërtetë të mëdha. Unë mendoj se në raste të tilla PHP vetëm shkruan se në disa fotografi të përkohshëm dhe është duke punuar në dosje, në vend të kujtesës. Për shkak të kësaj ne të modifikuar algorithm përkthimi dhe rezultatet e vërtetë të mëdha janë të prerë në copa të vogla gjatë përkthimit. Ky modifikim ndikon vetëm faqet e madhe dhe ju mund të konfiguroni atë me ecurinë e parametrave të reja. Cili ishte rezultati në faqen kryesore forum e konsumatorit tonë. Ora përkthim zbriti nga rreth 21 sekonda për rreth 3 sekonda. Si unë mendoj këtë të bëjë një ndryshim për të konsumatorëve tonë Dhe ne shpresojmë se kjo do të bëjë ndryshim të madh për ju

  PS.
  Për përdoruesit që e bleu më parë licencë duke menduar se vBET u mbështetur vB4 atëherë - ju lutem kontaktoni me (PM ose email). Nëse ka në pritje të shërbimit të instalimit - ju lutem dërgoni detajet qasje në Admin CP, vBulletin CP dhe FTP. Nëse ju u siguruar se ne do të ndryshojë datën e licencës tuaj - ju lutem të na kujtuar për të. Thanks

 2. #2
  Anëtar
  Antarësuar
  Nëntor 2009
  Postime
  75

  Default

  Quote Postimi origjinal është bërë nga vBET View Post
  PS.
  Për përdoruesit që e bleu më parë licencë duke menduar se vBET u mbështetur vB4 atëherë - ju lutem kontaktoni me (PM ose email). Nëse ka në pritje të shërbimit të instalimit - ju lutem dërgoni detajet qasje në Admin CP, vBulletin CP dhe FTP. Nëse ju u siguruar se ne do të ndryshojë datën e licencës tuaj - ju lutem të na kujtuar për të. Thanks
  Text automatically translated from: German to: Albanian
  Translated text
  Si mund ta kuptoj?

  Përshëndetje
  Original text

 3. #3
  Michał Podbielski (vBET Stafi) vBET's Avatar
  Antarësuar
  Tetor 2009
  Postime
  3,032
  Shkrime
  1

  Default

  Ne kishim disa Klientët që blenë vBET duke menduar se ajo mbështet vB4 kur ajo nuk ishte. Pra, ata nuk mund të përdorin vBET në të gjitha për një kohë. Kjo është arsyeja pse ata u premtuar se datën e tyre të licencës do të ndryshohet në mënyrë që ata do të humb asgjë në këtë keqkuptim

 4. #4
  Banned
  Antarësuar
  Mar 2010
  Postime
  1

  Red face vBET 4.2.0 Released - Muslimanët mbështetur! BETA

  Text automatically translated from: Norwegian to: Albanian
  Translated text
  Përshëndetje vBet!

  Janë krejtësisht të reja në këtë forum, unë mund të postoni në fije të gabuar.

  Found ju respektojnë online për përkthyes pronë ndodhet e forumeve në gjuhë të tjera.

  Me blerjen e një licencë për të vBet 4.2.0 përkthehet blej një pastaj edhe me vBulletin forum ose duhet të ketë të ndara dhe të evenuelt vënë në mbi shpejti.
  Ose blerjen e gjithë paketa përmban forume dhe një përkthyes?

  Dhe si për hosting, etj se si bëhet kjo?

  Kanë një vend sot + një forum që është i lirë, por kërkon më shumë përkthyes vBet dhe reklamat rënie nga forumi tonë nga. Do të jetë e pavarur edhe me ndonjë reklama.

  A ka një shumë të lëkurës për të zgjedhur forum?

  Roger Meyer Norvegji
  Original text

 5. #5
  Michał Podbielski (vBET Stafi) vBET's Avatar
  Antarësuar
  Tetor 2009
  Postime
  3,032
  Shkrime
  1

  Default

  Quote Postimi origjinal është bërë nga Pilar10 View Post
  Text automatically translated from: Norwegian to: Albanian
  Translated text
  Përshëndetje vBet!

  Janë krejtësisht të reja në këtë forum, unë mund të postoni në fije të gabuar.

  Found ju respektojnë online për përkthyes pronë ndodhet e forumeve në gjuhë të tjera.

  Me blerjen e një licencë për të vBet 4.2.0 përkthehet blej një pastaj edhe me vBulletin forum ose duhet të ketë të ndara dhe të evenuelt vënë në mbi shpejti.
  Ose blerjen e gjithë paketa përmban forume dhe një përkthyes?

  Dhe si për hosting, etj se si bëhet kjo?

  Kanë një vend sot + një forum që është i lirë, por kërkon më shumë përkthyes vBet dhe reklamat rënie nga forumi tonë nga. Do të jetë e pavarur edhe me ndonjë reklama.

  A ka një shumë të lëkurës për të zgjedhur forum?

  Roger Meyer Norvegji
  Original text
  Hi Pilar10!

  vBET është plugin për vBulletin mënyrë të përdorin atë ju duhet të keni vBulletin. vBET Licenca përfshin vetëm vBET - Ju duhet të bleni vBulletin veç e veç. vBulletin është motori më i fuqishëm forum ne e dimë dhe ka mijëra e lëkurat

Tags për këtë Temë

Regullat e Postimit

 • Ju mund të mos postoni tema të reja
 • Ju mund të mos Përgjigje pas
 • Ju mund të mos Postimi attachments
 • Ju mund të mos të ndryshoni postimet tuaja
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33