I rëndësishëm: Kjo faqe është duke përdorur cookies (cookies). Duke përdorur këtë faqe interneti pa turning off cookies në shfletuesin, do të thotë se jeni dakord për të përdorur atë.
Buy Now! Features Downloads

Fito me ne!

Nëse ju do të donte për të filluar fituar para me vBET bashkohen për të Programi Filialin.
Results 1 te 3 e 3

Thread: Postimi direkt si rusisht, duhet të është jashtë

  1. #1
    Senior Member
    Antarësuar
    Qershor 2010
    Postime
    276

    Default Postimi direkt si rusisht, duhet të është jashtë

    Unë kam një CMS jashtë vbulletin që unë mund të postoni përmbajtje me të, unë tani kanë një nevojë për të postoni direkt si ruse, por ajo nuk është duke punuar.

    Nëse unë pas natively nga një tekst doc, që ishte dërguar për të më marrë

    ОнÐ"аÐ1н казÐно Ð'уÐ"кан: 1000 Ð 1 пер-Ð¾Ð½Ð°Ð"ьнÑ"Ð1 бон

    Unë u përpoq pasting në google translate si ata të shfaqur tekstin e futur ri-koduar dhe të kopjohet/ ngjit atë dhe të marrë më së shumti pyetje shënon.

    Ruse faqe të përcaktuara lang="ru" charaterset është UTF-8

    E çuditshme pjesë është brenda meje të redaktorit të saj të gjithë shfaqur të saktë

    Unë e di se kjo është jashtë Vbet mjet, por do të duan një pasqyrë se si vbet e bën atë-nga ana ime ruse në faqet e përkryer pas përkthime.

    https://www.allfreechips.com/ru/

    thanks!
    Chris

  2. #2
    Michał Podbielski (vBET Stafi) vBET's Avatar
    Antarësuar
    Tetor 2009
    Postime
    3,037

    Default

    Shumica e ndoshta bazën tuaj të të dhënave duhet të ndryshme të kodimit, kështu që kur ju vendosni të mirë të tekstit nuk është marrë si diçka tjetër. vBET e di a ka baza e të dhënave është në UTF-8 dhe tekst mund të ruhet ashtu siç është, ose ajo ka të ndryshme të kodimit dhe ne kemi për të ruajtur tekst në mënyrë të veçantë (shih funksion vbet_encodeToSafeUTF8).

  3. #3
    Senior Member
    Antarësuar
    Qershor 2010
    Postime
    276

    Default

    Faleminderit, unë do të shikojmë në atë

Tags për këtë Temë

Regullat e Postimit

  • Ju mund të mos postoni tema të reja
  • Ju mund të mos Përgjigje pas
  • Ju mund të mos Postimi attachments
  • Ju mund të mos të ndryshoni postimet tuaja
  •