I rëndësishëm: Kjo faqe është duke përdorur cookies (cookies). Duke përdorur këtë faqe interneti pa turning off cookies në shfletuesin, do të thotë se jeni dakord për të përdorur atë.
Buy Now! Features Downloads

Fito me ne!

Nëse ju do të donte për të filluar fituar para me vBET bashkohen për të Programi Filialin.
Results 1 te 3 e 3

Thread: Bug rëndësishëm në vBET!

  1. #1
    Anëtar
    Antarësuar
    Qershor 2010
    Postime
    90

    Default Bug rëndësishëm në vBET!

    Përshëndetje,
    im duke përdorur vBulletin, vBulletin dhe vBET.

    I aktivizuar "intern nuk-ndjekin për show (vetëm) postimi" në të drejtat e rezervuara. Ai punon shumë mirë, por problemi është, për shkak të vBET, nuk e tij duke punuar për / en /. Kështu që i duhet të paguajë për shumë përkthime të cilat I dont nevojë. Ju lutemi të bëjë të gjitha "tregojnë vetëm postoni" nofollow ose "noindex meta" Thats what i mean (!): Forum WoW | (. Gjitha versionet dhe betas përfshirë) WoW Bot Fairplay Forum - Hape Postimin më vete - WoW / MMO Glider Shkarkimet kjo nuk duhet të indeksuar për shkak se përmbajtja e saj e vetme kopjuar!
    Fundit edituar nga vBET; 03-01-1413:35. Arsyeja: Korrigjim BBCode

  2. #2
    Michał Podbielski (vBET Stafi) vBET's Avatar
    Antarësuar
    Tetor 2009
    Postime
    3,037

    Default

    Unë nuk jam i sigurt e kam kuptuar saktë. Ku është bug në vBET? Çfarë është e gabuar kjo faqe ju na dha? Kur "jo-djerrinë" duhet të përfshihen? Kjo duhet të jetë në lidhje te faqja e ju nuk na dha në faqen e vetë. Në faqen tuaj origjinale ju gjithashtu nuk kanë ndonjë "noindex meta" - ju lutem vini re se vBET nuk e shton përmbajtje vetëm përkthen atë. Nëse ju dëshironi të keni "noindex meta" ka vetëm të aplikojnë atë në faqen origjinale dhe ajo do të qëndrojë në çdo faqe të përkthyera

    Gjithashtu është faqe e cila ka lidhje në faqe ju tregoj na kanë nën këtë link "nofallow" pastaj pas përkthimit të kësaj "nofallow" gjithashtu do të përfshihen. Pra, ku është problemi? Ju lutem, përshkruani atë në më shumë detaje. Në këtë moment unë nuk e shoh këtë çështje.

    Ju lutem vini re se vBET ka mundësi cila ju lejon të injorojë përkthimit për faqet e specifikuara. Ky opsion nuk do të përkthejë çdo faqe e cila përfshin në tekstin URL shtuar në konfigurimin vBET. Për faqe ju dha ajo mund të jetë "Faqe"Kështu që nëse ju shtoni këtë në Admin CP -> vBET -> Options Translation -> Profilin URL atëherë çdo faqe që ka "page-" në URL nuk do të përkthehet, lidhje me ato faqe nuk do të rritet me kodin gjuhën, flamujt nuk do të gjenerohen atje dhe madje edhe në qoftë se dikush shton kodin gjuhën për URL nga dora, atëherë prag të ridrejtuar në një origjinal.

    Ju lutem tregoni nuk keni nevojë më shumë ndihmë këtu?

  3. #3
    Michał Podbielski (vBET Stafi) vBET's Avatar
    Antarësuar
    Tetor 2009
    Postime
    3,037

    Default

    Pa përgjigje - Unë supozoj çështja bëjë shënim ekziston më

Tags për këtë Temë

Regullat e Postimit

  • Ju mund të mos postoni tema të reja
  • Ju mund të mos Përgjigje pas
  • Ju mund të mos Postimi attachments
  • Ju mund të mos të ndryshoni postimet tuaja
  •