I rëndësishëm: Kjo faqe është duke përdorur cookies (cookies). Duke përdorur këtë faqe interneti pa turning off cookies në shfletuesin, do të thotë se jeni dakord për të përdorur atë.
Buy Now! Features Downloads Kontrolloni vBET në vBulletin 5

Fito me ne!

Nëse ju do të donte për të filluar fituar para me vBET bashkohen për të Programi Filialin.
Results 1 te 4 e 4

Thread: Pyetjet

 1. #1
  Banned
  Antarësuar
  Nëntor 2014
  Postime
  2

  Default Pyetjet

  Text automatically translated from: German to: Albanian
  Translated text
  Përshëndetje atje,

  Unë kam 2 pyetje:
  1.
  original sprache besucher sprache
  hier soll der original text stehen, in der sprache des authors hier soll die übersetzung in der vom besucher ausgewählten sprache sein

  automatikisht e mundur
  dhe
  2. Ju mund të përjashtojë në një fjali që duhet të përkthehet fjalë e përkthimit
  "Ich heisse Peter"
  "My name is Peter"
  "私の名前はPeterです"

  Many thanks in advance

  Thory
  Original text
  Fundit edituar nga Marcin Kalak; 23-11-1400:40. Arsyeja: Mesazhet e saktë

 2. #2
  Banned
  Antarësuar
  Gusht 2012
  Postime
  481

  Default

  Sa i përket pikës së parë, vBET përdor ofruesit e përkthimit të mesazheve automatike përdoruesit përkthim dhe pjesën tjetër të përmbajtjes forumi në gjuhën forumi dhe gjuhë të tjera konfiguruar.
  Karakteristika më të rëndësishme vBET mund të gjeni këtu: http://www.vbenterprisetranslator.co...-features.html.

  Si për pikën e dytë, versionin e plotë vBET ju lejon të çaktivizoni përkthimet e fjalëve të caktuara duke përdorur AdminCP->vBET-> Translation Options-> shpërfillura fjalë / fjali.
  Për më shumë informacion shihni: http://www.vbenterprisetranslator.co...ranslated.html
  Fundit edituar nga Marcin Kalak; 23-11-1400:50.

 3. #3
  Banned
  Antarësuar
  Nëntor 2014
  Postime
  2

  Default

  Text automatically translated from: German to: Albanian
  Translated text
  Së pari faleminderit shumë për këtë përgjigje të shpejtë,

  pikës 2: mund të jo-Administratorët zgjerojë listën?
  dhe kjo është e mundur për të parandaluar të përkthimit nga variable?
  për shembull, të përkthehet kurrë emrat e forumeve, kurrë nuk përkthejnë emrin e përdoruesit, etj
  faleminderit
  Original text

 4. #4
  Banned
  Antarësuar
  Gusht 2012
  Postime
  481

  Default

  Përdoruesit mund të përdorin notranslate BBCode në mesazhet e tyre për të nuk ka përkthyer një pjesë të mesazhit.
  Për të gjithmonë paketë një fjalë / fjali te notranslate BBCode në mesazhin që ju duhet të shtoni ato në AdminCP->vBET-> Translation Options-> shpërfillura fjalë / fjali. Ju duhet të përcaktojë këtu një fjalë të veçanta, jo variablave.
  Ju gjithashtu nuk mund të përkthejnë pjesë të templates duke përdorur zonën notranslate.
  Për më shumë informacion shihni: http://www.vbenterprisetranslator.co...ranslated.html

  Jashtë mesazh, ju mund të vendosni jo emra të përkthimit përdorues në AdminCP->vBET-> Përkthim Options-> Mos përktheni përdoruesve.
  Aktualisht nuk ka mundësi e jo përkthimeve emrat e përdoruesit në mesazh.

  Versionin e plotë vBET përmban shumë opsione për të zvogëluar shpenzimet e përkthimit. Për më shumë informacion shihni: http://www.vbenterprisetranslator.co...e-cheaper.html.
  Fundit edituar nga Marcin Kalak; 23-11-1400:36.

Tags për këtë Temë

Regullat e Postimit

 • Ju mund të mos postoni tema të reja
 • Ju mund të mos Përgjigje pas
 • Ju mund të mos Postimi attachments
 • Ju mund të mos të ndryshoni postimet tuaja
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33