I rëndësishëm: Kjo faqe është duke përdorur cookies (cookies). Duke përdorur këtë faqe interneti pa turning off cookies në shfletuesin, do të thotë se jeni dakord për të përdorur atë.
Buy Now! Features Downloads Kontrolloni vBET në vBulletin 5

Fito me ne!

Nëse ju do të donte për të filluar fituar para me vBET bashkohen për të Programi Filialin.
Results 1 te 4 e 4

Thread: Ndryshimet në Mundësuesa API

 1. #1
  Banned
  Antarësuar
  Tetor 2011
  Postime
  1

  Default Ndryshimet në Mundësuesa API

  Pra, Google është duke filluar të ngarkuar për përkthime, dhe struktura tarifë MS ardhmja është e panjohur (sa kohë ata do të ofrojë një shërbim falas?)

  Nëse unë blerë produktin tuaj, a ka ndonjë siguri që unë do të ketë shërbimin e përkthimit në të ardhmen, pa pasur nevojë të paguajnë një shtesë ngarkuar per-fjale?

  Kjo do të thotë, nëse në të ardhmen, MS ndalon shërbimin e tyre të lirë, dhe / ose nuk jeni në gjendje për të gjetur ndonjë TV të lirë, do të jem në gjendje për të marrë një rimbursim në software tuaj?

  Faleminderit.

  -Andy.

 2. #2
  Michał Podbielski (vBET Stafi) vBET's Avatar
  Antarësuar
  Tetor 2009
  Postime
  3,032
  Shkrime
  1

  Default

  Google Translation API v1 cila është e lirë është në dispozicion vetëm deri më 1 dhjetor 2011.
  Google Translation API v2 është tashmë në dispozicion dhe të paguar.
  Microsoft Translation API do të jetë falas deri në mars 2012. Ajo është tashmë në dispozicion gjithashtu paguar si tarifë shërbimi kështu që struktura është në dispozicion.
  API Kabina falas të përkthimit të ketë kufijtë e përcaktuar tashmë.

  Ne nuk e japim dhe ne nuk jemi në gjendje të japin ndonjë siguri se ju do të keni akses për ofruesit e përkthimit. Ajo është në anën e përdoruesit të kujdeset për atë (të krijuar llogarinë e duhur në sistemet e ofruesve të përkthimit, paguani nëse shërbim të paguar janë përdorur, duke qenë OK për kushtet e tyre të shërbimit). Ne nuk mund ta bëjë këtë për përdoruesit tanë. Gjithashtu ne nuk mund të japë garanci për palët 3. Nëse ju dëshironi që të ketë garanci të tilla ju lutem pyesni për ato ofruesve të përkthimit.

  Dhe u përgjigjur në pyetjen tuaj të fundit - nr. Really - pse? Ju nuk paguhen për përkthime na - na keni paguar për vBET Licenca e cila është përdorur ofruesit e jashtëm që t'ju ofrojë përkthime nga 3 partitë. vBET dhe nuk do të bëjë të njëjtën gjë - të kërkojë për përkthim në ofruesin e përkthimit që ju zgjidhni (nga mbështetet) dhe paraqet rezultatet e tyre. Nëse ofruesit e jashtëm do të ndryshojë asgjë në strategjinë e tyre, vBET do të vazhdojë të bëjë të njëjtën gjë. Pra, edhe pse ju do të doni nga ne rimbursim në qoftë se ne ende t'ju japë të njëjtën gjë? - Rezultatet nga ofruesit e përkthimit.

  Askush prej nesh e di të ardhmen - në qoftë se unë do të, personalisht unë nuk do të shkruaj këtë mesazh shkojnë vetëm për disa llotari Rreziku jonë në këtë biznes është se ne të varet nga ofruesit API përkthimit të jashtëm. Rreziku përdoruesit ynë është se ato varen nga kushtet e jashtme ofruesit e përkthimit të shërbimit. Askush nuk do të ndryshojë atë. Nëse ofruesi juaj hosting ju kërkojmë më shumë për server hosting ju do të kërkojë rimbursim nga koha që ju të përdorur server? Lejon të jetë realiste - ju doni dhe e përdorin atë dhe nuk kanë ide se çfarë do të jetë në të ardhmen (si gjithmonë me çdo gjë) ose ju të qëndroni në shtrat gjithë ditën, sepse ju nuk e dini se çfarë do të ndodhë kur çohesh. Ne nuk jemi kompania e sigurimeve dhe ne nuk jemi definitivisht fallxhorët. Ne nuk e dimë se çfarë do të ndodhë - plani ynë është që të miratojë

  Kështu që unë do të të jap asnjë premtime të cilat nuk mund të mbajë. Kur ju bleni qumësht ju nuk e kërkoni ju do të merrni rimbursim të plotë në qoftë se ju nuk do të pini qumësht të tërë (sepse ju ndarë atë, lëre, thyer shishe apo diçka tjetër). A keni vBulletin? A e keni pyetur ata që ju do të merrni rimbursim të plotë në qoftë se në fund shtoni vBulletin SEO lidhjet dhe ju do të jetë në gjendje që të ketë atë për të lira në vend që të paguajnë për një tjetër mod - atë që ju mund ta bëjë këtë tani. Pse ju edhe na pyesin në lidhje me këtë? Ju lutem lexoni marrëveshjen e licencës me kujdes - kjo është e drejtë dhe realiste. E njëjta gjë ju do të gjeni në ndonjë softuer të tjera - sidomos kur kjo varet nga palët e 3.

  Nëse keni ndonjë pyetje më të hollësishme thjesht pyesni
  Fundit edituar nga vBET; 11-10-1119:48.

 3. #3
  Anëtar
  Antarësuar
  Qershor 2011
  Postime
  32

  Default

  Kam lexuar në faqet e Google që çmimi për shërbimin API përkthimin eshte 20 $ / Mb

  Unë kam nevojë për të vlerësuar koston që ky shërbim do të gjenerojë në faqen time.
  Është një mënyrë për të marrë sasinë e përmbajtjes aktualisht ditor / mujor përkthyer me produktin tuaj tashmë të instaluar dhe punon në web?

  Thanks

 4. #4
  Michał Podbielski (vBET Stafi) vBET's Avatar
  Antarësuar
  Tetor 2009
  Postime
  3,032
  Shkrime
  1

  Default

  vBET nuk e bëri Statistikat vetvete - ai nuk ka asnjë kuptim që nga Google Translation API v2 bëjë atë. Gjithashtu në Google Translation API v2 ju jeni në gjendje për të vendosur limitet tuaja. v2 është paguar. v1 lirë, por ajo do të jetë e mbyllur 1 dhjetor 2011. Microsoft përkthim API është i lirë deri në mars 2012. Në këtë moment ne kemi mbështetur të gjitha 3 e atyre TV

Tags për këtë Temë

Regullat e Postimit

 • Ju mund të mos postoni tema të reja
 • Ju mund të mos Përgjigje pas
 • Ju mund të mos Postimi attachments
 • Ju mund të mos të ndryshoni postimet tuaja
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33