I rëndësishëm: Kjo faqe është duke përdorur cookies (cookies). Duke përdorur këtë faqe interneti pa turning off cookies në shfletuesin, do të thotë se jeni dakord për të përdorur atë.
Buy Now! Features Downloads Kontrolloni vBET në vBulletin 5

Fito me ne!

Nëse ju do të donte për të filluar fituar para me vBET bashkohen për të Programi Filialin.
Results 1 te 2 e 2

Thread: Muslimanët dhe VbOptimise

 1. #1
  Junior Member
  Antarësuar
  Shtator 2011
  Postime
  3

  Default Muslimanët dhe VbOptimise

  Text automatically translated from: Spanish to: Albanian
  Translated text
  Para se të blerjes së produktit unë dua t'iu përgjigjur dy pyetjeve.

  1 .- Unë kam parë në forume që thonë: vBulletin vBET të shkaktojë një ndikim negativ në performancën server. Site ime ka 1 milion shikime faqe në ditë dhe të përdorni Memchached. Sure, në server nuk do të bien?

  2 .- "vbeta" është comptabile me Muslimanët dhe VbOptimise? Unë kam lexuar se nuk janë të pajtueshme, ata duan të më thoni të vërtetën.


  Faleminderit.
  Original text

 2. #2
  Michał Podbielski (vBET Stafi) vBET's Avatar
  Antarësuar
  Tetor 2009
  Postime
  3,032
  Shkrime
  1

  Default

  Hi, duke u përgjigjur pyetjeve tuaja

  1 .- Përkthimi është diçka shtesë, çfarë ndodh pas faqe është krijuar, kështu që sigurisht që do të marrë burime shtesë. Por ne kemi shumë përmirësime si cache që kufizon këtë ndikim. Dhe në rast të mysafirëve kemi edhe të përmirësuar shpejtësinë e brezit faqe (për mysafirët Cached page gjeneron më shpejt se në vBulletin normale) - në rast të tillë ne dalje cache fundit e kërkon këtë e ardhshme për të njëjtën faqe janë të menjëhershme - streaming vetëm rezultat i përgatitur (pak CPU dhe kujtesës konsumit nga kostot e hapësirës hard drive). Sigurisht, derisa të skadojë (configurable). Ne nuk mund të garantojë se si shpejt ju faqeve do të gjenerojë, sepse ajo varet nga shumë faktorë shumë (numri i CPU tuaj, sasia e memories, lidhje me shpejtësi të ofruesve të përkthimit, shuma e kërkesave për faqet e përkthyer). Për faqet e normal vBET ka ndikim minimal (shtoni vetëm flamuj dhe kontrolle për tituj të shkruara në gjuhë të ndryshme). Trafikut të mëdha për faqet e përkthyer do të thotë të konsumit të mëdha të burimeve. Për sa kohë që ju do të keni kujtesën e lirë serveri juaj nuk duhet të bjerë. Ju lutem vini re se ju mund të përdorni përherë vetëm një pjesë e gjuhëve të mbështetur dhe pas cache është e mbushur pastaj shtoni më shumë gjuhë dhe të kontrolloni se sa serveri juaj trajton atë. Nuk ka magji - funksionalitet shtesë do të prodhojnë kosto shtesë, por ne jemi duke punuar në magji, pasi që (, cache Vizitor Cache) për të minimizuar këtë ndikim dhe faqet e bërë ndonjëherë cached gjenerojnë më shpejt se sa faqe normale.

  2 .- Po ne jemi në përputhje me vBulletin (Ju mund të shihni se në këtë forum shumë të), dhe ne jemi në gjendje të integrohen me kabinë vBulletin dhe URL: vBulletin Friendly URLs për të përkthyer. Ne jemi gjithashtu në përputhje me vBOptimise - ne jemi duke e përdorur atë në këtë forum shumë. Është e nevojshme që të integrohen me vBulletin (Përshkruar qartë se si), por nuk është e nevojshme për integrim vBOptimise

  Faleminderit.
  Në rast të ndonjë pyetje të tjera - ju lutem vetëm pyesni.

Tags për këtë Temë

Regullat e Postimit

 • Ju mund të mos postoni tema të reja
 • Ju mund të mos Përgjigje pas
 • Ju mund të mos Postimi attachments
 • Ju mund të mos të ndryshoni postimet tuaja
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33