I rëndësishëm: Kjo faqe është duke përdorur cookies (cookies). Duke përdorur këtë faqe interneti pa turning off cookies në shfletuesin, do të thotë se jeni dakord për të përdorur atë.
Buy Now! Features Downloads Kontrolloni vBET në vBulletin 5

Fito me ne!

Nëse ju do të donte për të filluar fituar para me vBET bashkohen për të Programi Filialin.
Results 1 te 9 e 9

Thread: A është kjo e mundur?

 1. #1
  Junior Member
  Antarësuar
  Shtator 2011
  Vend
  http://yuforum.net
  Postime
  7

  Question A është kjo e mundur?

  Hi!

  Unë kam disa pyetje para-shitjes ... Unë kam vBulletin 4.0.8 forum ... dhe unë jam interesante për të blerë vBET ...

  1. Translate nga Google Translate API v1 të Microsoft Translate API?

  Forum e mia janë në gjuhën kroate (shumë i ngjashëm me serbe ose gjuhën boshnjake).
  Google Translate mbështetjen e kroate, serbe dhe boshnjake, por Microsoft Translate API NUK mbështetjen e ndonjë të këtij gjuhë ...

  A mund të përkthehet forum time me Google Translate API v1 nga gjuha kroate në gjuhën angleze ... dhe pastaj përkthyer forum time nga anglisht në të gjitha të tjera API Microsoft Translate gjuhë të mbështetur?

  2. Nëse kjo nuk është e mundur ... A mund ta bëjë atë me dorë nga databaza MySQL ... për të përkthyer DB tavolinë të dhënave nga anglisht në gjuhë të tjera me MS Translate API ... A është kjo e mundur me vBET ?

  Ose ... me disa script tjera ... apo ... në ndonjë mënyrë tjetër për të bërë atë?

  3. Google Translate API v2 është një shërbim shumë i shtrenjtë për mua (dhe ndoshta për të gjithë ata që kanë një forum të mesme dhe të mëdha me madhësi) .. GT_API_v2 ... 1 shkronja M = $ 20 ... ?!?!? ...

  Unë kam në vb4 bazës së të dhënave ... vetëm në "post" tryezë ... në "pagetext" ... CHAR_LENGHT ... 330 karaktere M ...

  SELECT SUM (CHAR_LENGTH (pagetext))
  Nga posti

  Në tavolina të tjera DB ... si "fije" tryezë ... title ... keywords ... tryezë "tag" ... tryezë "fraza" ... tjetër VB plugins ...

  Le të thonë se forumi im ka një total prej 500 milion karaktere ... Google Translate API v2 ... për të përkthyer forum time për vetëm një gjuhë tjetër ... Kjo do të kushtojë me ... (1 M = $ 20) ... 500 M = $ 10,000 dollarë

  Nëse unë përkthehet forum time TOP 20 gjuhë ... Kjo do të kushtojë me ... 20 x 500 M = $ 200,000 dollarë

  Kush do të paguajë që para shumë për këtë? ... Unë e di ... Unë NUK DO!


  Conclussion: Google duhet të ndryshojë këtë të ... 1 shkronja M = dollar max $ 1

  Jam unë gabim?


  4. A është e mundur për të përkthyer vetëm disa forume ... jo të gjitha forum dhe gjitha forumet?


  Në sajë të përgjigjet,

  Manual
  Fundit edituar nga Manual; 30-09-1100:23.

 2. #2
  Michał Podbielski (vBET Stafi) vBET's Avatar
  Antarësuar
  Tetor 2009
  Postime
  3,032
  Shkrime
  1

  Default

  Hi.

  1. Në vBET ju mund të konfiguroni që ofruesi përkthim që ju dëshironi të përdorni për çdo çift gjuhësh të përkthimit. Akoma vBET nuk e mbështesin përkthime të dyfishtë në këtë kohë. Pra, nëse ofruesi përkthimi nuk është mbështetur gjuhë të veçantë ju nuk do të jetë në gjendje të përdorin atë për të përkthyer nga ose në këtë gjuhë.

  2. Jo tani. vBET nuk e ndryshon të dhënat e vBulletin. Ne përdorim cache tona dhe kjo është e gjitha. vBET siguron mjete - si shtimi i BBCode në mesazhet tashmë ekzistuese. Por ne nuk kemi mjet i cili do të ndryshojë të dhënat dhe mjet i tillë do të jetë potencialisht i rrezikshëm, sepse ju do të humb përmbajtjen tuaj origjinale.

  3. 1M karaktere do të thotë 1 000 000 karaktere. Ju lutem vini re që Google API v1 është ende e hapur, por ata vënë kufij kufizuese e cila përfundon të vërtetë i shpejtë tani. Gjithashtu vBET API mbështet Microsoft Përkthimi i cili është ende e lirë dhe ata gjithashtu kanë disa kufizime. Nëse ju e dini ndonjë API tjera pa të cilat Terms of Service nuk do të lejoj përdorimin e saj në vBET ju lutem pikë atë dhe ne me kënaqësi do të shtuar mbështetjen për të.

  Ju lutem vini re se ju nuk duhet të kthehet në të gjitha gjuhët e mbështetur. vBET lejon për konfigurimin e cila gjuhë duhet të jetë aktiv.

  Ju lutem vini re që ju duhet të shkoni me konkluzionin tuaj në vend tjetër - për Google. Ne plotësisht dakord që do të ishte më mirë nëse do të ishte përkthimi Google lirë ose edhe më mirë nëse do të ishte ende e lirë. Ende nuk varet nga ne dhe ne mund të bëjë asgjë me të. Ju lutem dërgoni përfundimet tuaja në Google - ne shpresojmë se ato do të konsiderojnë atë.

  4. vBET lejon për të përcaktuar faqet të cilat duhet të injorohen nga engine përkthimit. Ju mund të përcaktojë atë duke i dhënë një pjesë e URL - çdo UURL i cili përfshin dhënë teksti do të injorohen nga vBET.

  Nëse keni ndonjë pyetje të tjera - ju lutem vetëm pyesni. Ne e kuptojmë se në këtë moment blerjen vBET nuk është aq vendim i lehtë si më parë Google paguhen.

 3. #3
  Junior Member
  Antarësuar
  Shtator 2011
  Vend
  http://yuforum.net
  Postime
  7

  Default

  Po ... Ju jeni të drejtë ... Unë do të shkoj në Google tek postimi këtë conclussion ... por objektivat Google nuk është forume ... vetëm një të vogël dhe të mesëm web faqet CMS & Blogs ...

  Unë e di se çfarë do të bëj ... e para ... të përkthyer të gjitha forum për 50 + gjuhë ... deri në 1 dhjetor 2011 ...

  ... e dytë ... dorë me MySQL dhe disa mjete të tjera ... të përkthyer të gjitha forum e mia në anglisht ... dhe kaloni në MS Translator API ... për të përkthyer në 35 gjuhë të tjera ...

  Gjymtyrët e mia nga Kroacia, Serbia dhe Bosnje ... ende mund të përdorni Google Translator (shërbimi falas) ... JavaScript në krye të forumit ... të përkthyer nga anglishtja në forum gjuhëve EXYU ...

  Pyetje ...

  5. Sa Google translate forum time ... vBET dërgoni fjalë për google ... dhe për të marrë fjalët e përkthyera dhe të cache ... apo si?

  6. Sa kohë duhet për të përkthyer Google forum time të tërë për 53 gjuhëve ... një muaj ... dy muaj ... ?

  Sa shumë fjalë (ose shenja) Google Translate API v1 përkthehet në ditë?

 4. #4
  Michał Podbielski (vBET Stafi) vBET's Avatar
  Antarësuar
  Tetor 2009
  Postime
  3,032
  Shkrime
  1

  Default

  Ju lutemi nota që përkthim nga përkthyes të shërbimit Google falas në krye të forumit me JavaScript nuk do të prodhojë rezultate të cilat do të indeksuar. E vetmja mënyrë për përdoruesit për të marrë ato do të jetë tashmë e dini forum tuaj të kuptojnë të paktën një pak të përmbajtjes që është në gjuhë të huaj për ta dhe pastaj klikoni për të përkthyer. Kjo është çështja me këtë zgjidhje - njerëzit duhet të kuptojnë tashmë pak se çfarë ata shohin për të motivuar ata që të klikoni përkthimit. Ata nuk do të gjejnë të përkthyer në motorët e kërkimit. Kështu në fund - njerëz të cilët janë të interesuar dhe do të kërkoni për temën tuaj në gjuhë të huaj nuk do të gjeni forum tuaj. Prandaj vBET është krijuar - për të ndryshuar atë dhe për të siguruar përmbajtje të përkthyera për ata që janë në kërkim temën tuaj.

  Ju lutem vini re se vBET lejon përdorimin e disa TV përkthim në të njëjtën kohë. Siç kam shkruar para se ju mund të konfiguroni për çdo kombinimi gjuhësor që ofruesi duhet të përkthejnë atë. Pra, edhe në qoftë se ju doni të përdorni Google v1 derisa ai është i mbyllur ne ende rekomandojmë që të përdorin atë së bashku me Microsoft Translation API - për të shmangur të shpejtë të arritur të kufijve.

  5. Saktësisht. Pasi që është një kopje e vBET përdor cache.

  6. Nuk kam asnjë ide. Kjo varet nga trafiku juaj forum. Njerëzit më të shpejtë / robota do të shkojë në faqen tuaj të përkthyer, më të shpejtë ajo do të jetë kopje e ruajtur. Por nuk përdorin asnjë robots tuaj për këtë - nuk është e lejuar. Gjithashtu ju duhet të shtoni këtu kufijtë e cila duket të jetë më i shkurtër dhe shorted - Google v1 përgatitet të jenë të mbyllura.

  Gjithashtu nuk kam asnjë ide. Si unë vetëm të shkruar duket se kufijtë janë më restriktive kur ne jemi më afër kohën e mbylljes. Ju lutem shikoni në burimet Google për këtë përgjigje. Ne nuk duam të mashtrojë askënd, duke i dhënë disa informacione të vjetra.

 5. #5
  Junior Member
  Antarësuar
  Shtator 2011
  Vend
  http://yuforum.net
  Postime
  7

  Default

  Quote Postimi origjinal është bërë nga vBET View Post
  Ju lutem vini re se vBET lejon përdorimin e disa TV përkthim në të njëjtën kohë. Siç kam shkruar para se ju mund të konfiguroni për çdo kombinimi gjuhësor që ofruesi duhet të përkthejnë atë. Pra, edhe në qoftë se ju doni të përdorni Google v1 derisa ai është i mbyllur ne ende rekomandojmë që të përdorin atë së bashku me Microsoft Translation API - për të shmangur të shpejtë të arritur të kufijve.
  Unë jam i kënaqur për të dëgjuar se opsioni ... kombinimi gjuhësor ...

  Nëse unë e kuptoj drejt ... Unë kërkoj që ju konfirmoni zgjidhjet e mëposhtme:

  vBET Opsionet Admin Control Panel unë mund të bëjë këtë:

  1a) përkthehet me Google Translate v1 API ... nga gjuhën kroate në anglisht ...

  1b) përkthehet me Microsoft Translate API ... nga gjuha angleze në të gjitha gjuhët e tjera të 35 +

  Nëse është më mirë ... nga Google në dispozicion vetëm për dy muaj .... zgjidhje më lart ... ose kjo zgjidhje poshtë?

  2a) përkthehet me Google Translate v1 API ... nga gjuha kroate për të (6 gjuhë) anglisht, spanjisht, italisht, gjermanisht, polonisht dhe në frëngjisht

  2b) përkthehet me Microsoft Translate API nga anglisht në 5 gjuhë ... Spanjisht në 5 gjuhë ... Italian / gjerman / Polake / frëngjisht në 5 gjuhë ...


  Unë kam vBulletin 3.6.0 & vBulletin Sitemap Generator ... Nëse ata të përshpejtuar përkthime apo jo?

  Unë kam më shumë Bots Google ditore se Bing / MSN Bots ... dhe unë mendoj se kjo është një tjetër zgjidhje më të mirë se e para .... Ose ndoshta jo ... çfarë mendoni ju ... ndoshta zgjidhja e parë është më e mirë për shkak të ndaluar Google API v1 shumë shpejt?

  Faleminderit për sugjerimet tuaja.
  Fundit edituar nga Manual; 01-10-1123:17.

 6. #6
  Michał Podbielski (vBET Stafi) vBET's Avatar
  Antarësuar
  Tetor 2009
  Postime
  3,032
  Shkrime
  1

  Default

  Ju lutem vini re se në CP Admin ju keni mundësi për të Google për të përcaktuar se cili version ju doni të përdorni v1 v2 ose. Ju keni gjithashtu opsionin e cila ju lejon te specifikoni ju dëshironi të përdorni vetëm ofruesit Google apo të tjera. Kur ajo është e vendosur për të përdorur ofruesit e tjerë, pastaj nga default kur është e mundur, atëherë Microsoft është përdorur. Megjithatë ju mund të rikonfiguruar atë dhe përkthimi të vendosur ofruesi për çdo kombinimi gjuhësor - Ky konfigurim është bërë në dosjet e konfigurimit jo në CP Admin. Kjo është 53x53 kombinime kaq shumë për Admin CP, por ende e lehtë - thjeshtë për çdo gjuhë që ju keni tabelë të veçantë në file e konfigurimit të veçanta ku keni vendosur hartën - për shembull ju keni fotografi të veçantë për hartimin e polake dhe nuk ka tabela ku çelësat janë " për të "kodet gjuhën dhe vlerat janë emrat provider. Në këtë mënyrë ju mund të konfiguroni ofruesin tuaj të përkthimit për çdo kombinimi gjuhësor. Pra, jo çdo gjë është bërë nga Admin CP, por ende e lehtë për të konfiguruar.

  ) 1a) dhe 1b unë mendoj se ju nuk e kuptoni - ju nuk mund të përcaktuar rrjedhën e përkthimit. vBET nuk e mbështet përkthime të dyfishtë. Vetëm një përkthim për kërkesën. Nga gjuha mesazh në gjuhën kërkesës. Ju nuk mund të ketë ndonjë përkthim në mes. Pra, po ju mund të vendosni për të përkthyer nga Google kroatisht në anglisht. Dhe po ju mund të vendosni për të përkthyer nga anglishtja në mbështetur të tjera nga Microsoft nga Microsoft (kjo është e mjaftueshme për të vendosur 1 opsion për këtë - të lejojë që të përdorin ofruesit e tjerë). Ende nuk do të bëjë përkthim të dyfishtë. Mesazhe që janë shkruar në gjuhën angleze do të përkthehet nga Microsoft. Mesazhe që janë shkruar në gjuhën kroate do të përkthehen nga Google (për të gjitha gjuhët që u kthye më, sepse Microsoft nuk do të mbështet kroate.

  2a) dhe 2b) i vërtetë nuk e kuptojnë se si këto dy opsione janë ekskluzive. Ju keni forumin tuaj në kroat? - Atëherë ju duhet të përdorni Google. Ju keni forumin tuaj në anglisht - atëherë ju mund të përdorni në cilën ju doni Microsoft apo Google. Nëse ju keni forumin në 2 gjuhë - atëherë ju do të keni për të zgjedhur e cila gjuhë është, mesazhet e parazgjedhur të shënojë në gjuhë të tjera (ne kemi robot për këtë - ai është në fazën beta tani dhe do të dalë së shpejti), dhe pastaj ju do të keni për të përdorur Google për kroate dhe ju mund të përdorni Microsoft për pjesën tjetër. Por të gjitha mesazhet e cila ndërgjegjshëm shkruar në kroate do të përkthehen nga Google për çdo përkthim kërkuar - Microsoft nuk e mbështesin këtë gjuhë.

  Nëse keni sitemap dhe ju do të integrojë atë me vBET, Atëherë ju mund të presim që do të shkojë më shpejt çizme në faqet tuaja përkthyer. Megjithatë në qoftë se ju keni trafik shumë të madh dhe shumë të përmbajtjes atëherë ju lutemi të jenë të vetëdijshëm për kufizimet në TV të lirë. Me siguri ju do të arrijë atë shumë shpejt. Booth v1 Google dhe Microsoft kanë kufizime të përditshme. Në Google v2 ju mund të vendosni atë si ju doni që ju të paguani për atë dhe kufijtë janë vetëm për të kontrolluar shpenzimet e tua. Kështu që mund të ishte e mençur për ta kthyer në vetëm 2 gjuhë të parë - Default + një tjetër. Dhe pastaj pas cache tuaj mbush shtoni një nga një gjuhë të reja. Nëse jeni të vërtetë kanë të trafikut të madh dhe shumë përmbajtje të përkthejë atëherë është e mundur që ju do të arrijë limitet tuaja shpejt edhe me vetëm 2 gjuhë të ndezur. Kjo nuk varet nga ne - Google është përdorues më shumë miqësore më parë. Tani ata vetëm duke prerë dhe e vë v1 kufijtë ... Por kjo është diçka që ju mund të kontrolloni në të jetojnë ose ka bërë disa llogaritje dhe supozimet në lidhje me trafikun e përditshme në faqet e reja përkthyer (pas përkthimit të parë që ju tashmë e keni atë kopje e ruajtur).

 7. #7
  Junior Member
  Antarësuar
  Shtator 2011
  Vend
  http://yuforum.net
  Postime
  7

  Default

  Unë mendoj se ... ky produkt nuk është për mua ... sepse forumi mi janë në gjuhën kroate ... dhe unë mund të përdorni Vetëm Google ...

  Unë nuk paguajnë për përkthime Google Translate API v2 ...

  Nëse unë instaloni këtë produkt tani ... Unë mund të përdoren vetëm për dhjetor 1, 2011 ... dhe pastaj uninstall ... vetëm unë kam marrë është pak më shumë vizitorë dhe anëtarë të ...


  Si mund ta përkthejnë në forum ... Mesazhe të reja nga kroat në gjuhë të tjera ... Google switch off pas tranlsation v1 lirë GT API?

  Përgjigje = asnjë mënyrë

 8. #8
  Senior Member
  Antarësuar
  Shtator 2010
  Postime
  256

  Default

  Nëse forum juaj është i vogël, atëherë ju do të jetë në gjendje të përdorin versionin e paguar e Googles API, i kanë instaluar vetëm atë dhe ju mund të vendosur kufij në API tastierë google për sa karaktere një ditë mund të jenë të përkthyera dhe gjithashtu sa karaktere persecond / per përdoruesi (thats është që të thonë se numri i karaktere për telefonatë të dytë për përkthimin), ajo i ka të gjitha të monitorimit që ju duhet shumë kështu që ju mund të shihni se sa charatcers ju jeni duke përdorur dhe kur. Kështu që ju mund të vendosni tuaj të kalojnë kufirin dhe të monitorojnë se si shkon, nëse jeni të interesuar vetëm në vetëm disa gjuhëve përkthyer atëherë ju nuk do të duhet për të vendosur kufirin tuaj të shpenzojnë shumë të lartë, i duke marrë areound 200.000 vizitorë në muaj, tani për tani i ' kufizuar ve e mia kalojnë në 100.000 karaktere një ditë dhe unë jam i suporting 32 gjuhë, në mënyrë thats të 2 $ në ditë, unë do të monitoruar të cilat gjuhë janë duke u quajtur në forum mia (ju mund ta shihni në stats google per API tuaj) dhe pastaj nga ana e më shumë gjuhë jashtë që nuk janë thirrur për të, i mund të ketë për të zgjeruar çdo ditë e mia kalojnë për shkak të shumës së vizitave i merrni, por ju ndoshta mund të zvogëlojë juaja të mëtejshme.

  Dhe mbani mend, microsoft janë shtuar gjuhë të reja gjatë rrugës kështu që është e të gjithë të mirë

 9. #9
  Michał Podbielski (vBET Stafi) vBET's Avatar
  Antarësuar
  Tetor 2009
  Postime
  3,032
  Shkrime
  1

  Default

  Përgjigje = përdorur API të tjera

  Nuk është mënyrë e cila është përkrahur tashmë në vBET - Kjo është Google v2. Pra, ka një mënyrë - jo dikush duan të paguajnë, por mënyra ekziston. Natyrisht Unë e kuptoj se ju nuk dëshironi të përdorni API paguar.

  Gjithashtu ju lutem vini re se ne jemi në kërkim për TV përkthimin e tjera - ashtu është, atëherë ju e dini disa le të theksohet. Kjo është në rregull për Kushtet e shërbimit të tyre ne me kënaqësi do të shtuar mbështetjen për TV të tjera për të vBET

Tags për këtë Temë

Regullat e Postimit

 • Ju mund të mos postoni tema të reja
 • Ju mund të mos Përgjigje pas
 • Ju mund të mos Postimi attachments
 • Ju mund të mos të ndryshoni postimet tuaja
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33