I rëndësishëm: Kjo faqe është duke përdorur cookies (cookies). Duke përdorur këtë faqe interneti pa turning off cookies në shfletuesin, do të thotë se jeni dakord për të përdorur atë.
Buy Now! Features Downloads Kontrolloni vBET në vBulletin 5

Fito me ne!

Nëse ju do të donte për të filluar fituar para me vBET bashkohen për të Programi Filialin.
Results 1 te 4 e 4

Thread: Përkthime Manual: Si të redaktoni / përkthejnë tekstin, se mos brenda në faqen e trupit?

 1. #1
  Anëtar
  Antarësuar
  Maj 2010
  Postime
  97

  Default Përkthime Manual: Si të redaktoni / përkthejnë tekstin, se mos brenda në faqen e trupit?

  Hi guys

  Për të redaktuar / përkthejnë tekstin me dorë, duke zgjedhur dhe duke klikuar butonin Redakto, brenda faqen e trupit

  Por si për të redaktuar tekstin qe jo brenda faqes trupit, si URL, titullin, përshkrimin, fjalë kyçe, etj?
  nëse është e nevojshme, ne mund të modifikoni direkt në phpMyAdmin shumë, vetëm le të na tregoni se cili tryezë dhe si

 2. #2
  Michał Podbielski (vBET Stafi) vBET's Avatar
  Antarësuar
  Tetor 2009
  Postime
  3,029
  Shkrime
  1

  Default

  Në këtë moment përkthimet manual mbështet vetëm teksti i dukshëm në faqen. Ne do të shtojmë më shumë karakteristika për atë në të ardhmen
  Nëse ju dëshironi të redaktoni atë në bazën e të dhënave, atëherë ju keni atë në tabelë e cila fillon nga emri vbenterprisetranslator_cache_
  Pasi që ju keni në tryezë emrin kodin gjuhën (të cilën ajo është e përkthyer). për çdo langiage ju keni 3 tavolina si:
  Code:
  vbenterprisetranslator_cache_pl
  vbenterprisetranslator_cache_medium_pl
  vbenterprisetranslator_cache_short_pl
  Përkthimet janë ndarë atje në bazë të gjatësisë së tekstit origjinal.

 3. #3
  Anëtar
  Antarësuar
  Maj 2010
  Postime
  97

  Default

  Djema Good News, unë tashmë kanë një dredhi për të redaktuar / përkthejë titullin e faqe, përshkrimin meta, meta keywords

  mashtrim është shumë e thjeshtë, vetëm të shtoni / kopjuar titullin, përshkrimin meta faqe, Meta Keywords, kudo në faqen e trupit shumë, kështu që ne mund të manualisht redaktuar atë

  për shembull, vetëm të shtoni kodin më poshtë në shabllonin showthread, para se të kodit trupit fund </ body>


  <if condition="$_REQUEST['language'] DHE is_member_of($bbuserinfo, 6)">
  $ Thread [title] condition="$pagenumber> <if 1 "> - <phrase 1="$pagenumber"> $ vbphrase [page_x] </ fraza> </ if> - $ vboptions [bbtitle]
  <br>

  condition="$pagenumber> <if 1 "> <phrase 1="$pagenumber"> $ vbphrase [page_x] </ shprehja> - </ në qoftë se> $ threadinfo [Titulli] $ foruminfo [title_clean]
  <br>

  $ Threadinfo [title], $ keywords vboptions []
  <br>
  </ Nëse>

  dhe ju tashmë në gjendje për të redaktuar / manual përkthejnë titullin thread, përshkrimin meta, me fjalë kyçe meta, në fund të faqes tuaj
  thats it i duan për të ndarë

  por unë ende cant edit / ndryshoni URL, url nuk janë përkthyer ende, nëse ju jeni duke përdorur vBulletin.
  vBulletin ndryshore të quajtur aktual URL faqe në template është $ _SERVER [VBSEO_URI] (tashmë në kërkim në këtë variabël vbseo.com para)

  i provuar shtoni këtë mashtrim si më sipër:

  $ _SERVER [VBSEO_URI]
  <br>

  ose

  http://domain.com/ $ _SERVER [VBSEO_URI]
  <br>

  ose

  http://domain.com/es $ _SERVER [VBSEO_URI]
  <br>
  variabël është duke punuar treguar tanishme vBulletin url faqe, dhe unë mund të redaktoni manual atë dhe ruajtur e saj,
  por url thread në shiritin e adresave ende nuk ka ndryshuar, tashmë e provuar ringarkoni faqen ose hapni url përkthyer në trup, por ende përcjellim përsëri në url origjinal

  nëse keni propozim se si të bëjë url përkthyer / ndryshuar, ju lutem jepni ide, për të bërë këtë të përsosur

 4. #4
  Banned
  Antarësuar
  Gusht 2012
  Postime
  481

  Default

  Përkthime URL ju nuk punojnë jashtë në këtë mënyrë, sepse URL shkon transformime shtesë që nuk janë marrë parasysh për tekst normal dhe ndryshimi që vjen si një tekst normale nuk është gjetur në cache.
  Ne jemi duke punuar në përmirësimin e propozuar nga ju. Ju lutemi të jenë të durueshëm. Ne nuk jemi në gjendje të përshkruajnë atë si një doze - ndër të tjera për shkak se ajo është ende në zhvillim.
  Unë ju falënderoj për sugjerimet tuaja, ne do të duhet të përfitojnë.
  Fundit edituar nga Marcin Kalak; 04-10-1219:32.

Tags për këtë Temë

Regullat e Postimit

 • Ju mund të mos postoni tema të reja
 • Ju mund të mos Përgjigje pas
 • Ju mund të mos Postimi attachments
 • Ju mund të mos të ndryshoni postimet tuaja
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33