I rëndësishëm: Kjo faqe është duke përdorur cookies (cookies). Duke përdorur këtë faqe interneti pa turning off cookies në shfletuesin, do të thotë se jeni dakord për të përdorur atë.
Buy Now! Features Downloads Kontrolloni vBET në vBulletin 5

Fito me ne!

Nëse ju do të donte për të filluar fituar para me vBET bashkohen për të Programi Filialin.
Results 1 te 7 e 7

Thread: Si të merrni Përkthimet flamuj në ibproarcade ???

 1. #1
  Junior Member
  Antarësuar
  Shkurt 2015
  Postime
  3

  Question Si të merrni Përkthimet flamuj në ibproarcade ???

  Përshëndetje,
  Unë kam një problem me vBET. Unë mund t `merrni Flags Translation shfaqen në ibproarcade. Unë e di unë mund të përdorni $ vbenterprisetranslatorflags për të. A mund të më ndihmoni ju lutem dhe le mua e di hwere saktësisht i kanë për vendin e saj? Kam provuar tashmë atë në Stampa Arcade, pikërisht përballë $ navbar dhe vetëm ajo don `t shfaqen. Çdo Ndihmë me këtë do të ishte fantastike. Unë kam nevojë për të siguruar që ajo punon edhe në Arcade para se unë blerë versionin Pro.

  Fala

 2. #2
  Banned
  Antarësuar
  Gusht 2012
  Postime
  481

  Default

  Nëse ju keni një vB 2.3.13 për të vendosur një flamur në çdo vend atëherë ju keni nevojë për të vendosur AdminCP->vBET-> Flag-> Flamujt Vendi te Me porosi dhe vënë në template një frazë: $ Vbenterprisetranslatorflags.

 3. #3
  Junior Member
  Antarësuar
  Shkurt 2015
  Postime
  3

  Default

  Faleminderit për përgjigje. A i kanë për të vënë atë vetëm në Template vBulletin apo edhe në ibproarcade Skin? Mund të ju këshillojë mua më specifike ju lutem? Ku saktësisht nuk i duhet të vendosni Phrase?

  Faleminderit paraprakisht

 4. #4
  Banned
  Antarësuar
  Gusht 2012
  Postime
  481

  Default

  Ju duhet të vendoset në shabllonin që është e dukshme dhe është në trup.
  Për shembull, ju mund të vënë këtë në rreshtin e parë të formularit navbar në AdminCP-> Style menaxheri> Edit Templates-> Navigation / Breadcrumb Templates-> navbar.

 5. #5
  Junior Member
  Antarësuar
  Shkurt 2015
  Postime
  3

  Default

  Faleminderit për përgjigjen tuaj. Po i bëri vend atë në navbar Stampa. Dhe kjo tregon deri kudo, por NUK në vbandvanced Portal dhe (më i rëndësishëm) në ibproarcade tim. Kur unë klikoni në Arcade që është brenda instalimin tim vBulletin. atëherë Flags Translation zhduken. I don `t di pse, por arcade.php im duhet të injorojë vbenterprisetranslatorflags $. A e dini se si i merrni Translator në Arcade time? Unë kam parë faqet e tjera që kanë atë brenda Arcade.

 6. #6
  Banned
  Antarësuar
  Gusht 2012
  Postime
  481

  Default

  Ju lutem më dërgoni një PM akses detajet në CP Admin. Unë do të kontrollojë se çfarë po ndodh atje

 7. #7
  Banned
  Antarësuar
  Gusht 2012
  Postime
  481

  Default

  Pa përgjigje - konsiderohet çështja është zhdukur. Nëse jo ju lutem shkruani këtu.

Tags për këtë Temë

Regullat e Postimit

 • Ju mund të mos postoni tema të reja
 • Ju mund të mos Përgjigje pas
 • Ju mund të mos Postimi attachments
 • Ju mund të mos të ndryshoni postimet tuaja
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33