PDA

View Full Version: Në konsideratë Admin CP menuhmspain
23-08-10, 22:03
Unë kam AME Add-on dhe vBET në sistemin tim dhe vënë re diçka në CP Admin se Mendova se ju duhet të konsiderojnë.

Kjo është, duke shtuar artikuj Tools vBET tek menuja CP vBET.

Këtu është ajo që unë jam i propozuar:

1) Rename "vBET" menu "të vBET CP".
2) Add a "Tools" submenu tek menuja "vBET CP".
3) Leviz "vBET Tools" artikuj për "vBET CP" submenu "Tools".
4) Hiq "vBET Tools" menu.

vBET
24-08-10, 05:33
Ne duhet të kontrolloni mundësinë e kësaj kërkese - ne nuk jemi të sigurt tani nuk vBulletin mbështet by default (pa mods shtesë) 2 menu nivel në CP Admin. By default gjitha menutë vBulletin kanë vetëm një nivel dhe ne kurrë nuk u përpoqën të përdorin atë në mënyrë tjetër.

Ju lutemi vini re se shumica e përdoruesve të dëshirojnë të kenë opsionet e disponueshme me hapa më pak të jetë e mundur. Nivel shtesë menu forcat klikoni shtesë për të arritur atje. Gjithashtu - ka plugins veçantë vBulletin cila ju lejon të riorganizuar menu Admin CP - kështu që ajo mund të jetë zgjidhje shumë e mirë për ju - ju mund të riorganizuar jo vetëm mundësitë e vBET, por edhe ato të tjera.

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translations supported by vBET Translator 4.9.2