PDA

View Full Version: Zgjidhet Linkback në arkivin / SitemapSnake
01-08-10, 21:49
Linkback të vbet në sitemap archive / është një lidhje vdekur. Kjo lidhje nuk funksionon. Lidhje të vdekur janë të këqija për SEO.

kamilkurczak
02-08-10, 10:40
mund të ju paste këtu një url për këtë faqe, me këtë lidhje të vdekur? Nëse ju mund të, kjo lidhje mund të jetë nga tuaj ose forumin tonë.

Snake
02-08-10, 12:34
Ajo është e njëjtë këtu.

http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/archive/

Link ne futboll nga flamujt.

kamilkurczak
02-08-10, 13:21
ok thanks, unë do të kontrollojë atë

vBET
03-08-10, 17:54
Zgjidhen dhe do të përfshihen në publikimin e ardhshëm. Për doze ju lutem:
1. Edit / përfshin / vbenterprisetranslator_functions_hooks.php
2. Gjej të:

$output .= '<div class="smallfont" style="text-align: center;">'.vbenterprisetranslator_creditlink().'</div>
3. Replace nga:

$output .= '<div class="smallfont" style="text-align: center;">'.str_replace('\\"','"',vbenterprisetranslator_creditlink()).'</div>

Snake
03-08-10, 18:29
Kjo shkakton fix ekran bosh, njeriu cmon, ju gjithmonë bëni këtë, gjysmën e fixes assed, nuk ju provoni këtë stuff?

kamilkurczak
04-08-10, 15:25
Ju lutem, të zëvendësojë linjë tuaj të vjetër me këtë kod të ri:

$output .= '<div class="smallfont" style="text-align: center;">'.str_replace('\\"','"',vbenterprisetranslator_creditlink()).'</div>

PHP BBCode fshihen 'në fund të kodit (para </ div>). në qoftë se ju zëvendësojë atë me këtë çdo gjë të re kod do të punojnë.

Na vjen keq për këtë.

Snake
04-08-10, 15:35
Add atë shenjë? Fix juaj është një rrëmujë.

kamilkurczak
04-08-10, 15:38
shih postin e mëparshëm dhe të provoni përsëri ju lutem

vBET
04-08-10, 17:02
Unë konfirmoj - kjo është një bug vBulletin ne PHP BBCode. Gjithashtu - Unë e mbaj mend se sapo kam vendosur me kodin gabim për të zëvendësuar si kod për të gjetur - por ajo ishte e padëmshme, sepse ajo nuk ishte në gjendje të ugar.

Gjithashtu në këtë rast për shkak të bug vBullletin ajo nuk ishte në gjendje të udhëzimeve ugar dhënë. Nëse ju ugar saktësisht udhëzimeve - ju nuk do të jetë në gjendje të bëjë këtë, sepse kjo PHP vBulletin gabim BBCode ndryshuar edhe tekstin për të gjetur. Kështu që ju duhet të ndalet në hap, në vend të që ju sapo bërë veten ndryshimet në kodin dhe kjo thyen forum tuaj.

Ajo është korrigjuar tani (ndryshuar për BBCode KODI), por ju lutem mbani në mend se ju nuk udhëzime ugar dhe ky ishte shkaku i thyer juaj forum. Gjithashtu sigurisht unë jam shumë i keq për shkak të këtij incidenti - zakonisht kam besim te bbcodes vBulletin. Këtë herë ajo ishte gabim.

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translations supported by vBET Translator 4.10.1