PDA

View Full Version: Zgjidhet Goto re post dhe Mark Forums ReadSnake
26-06-10, 00:17
Me vbet aktivizuar në qoftë se i shikoni një fije dhe pastaj ajo merr një post të ri dhe pastaj kliko postimi i parë i palexuar goto shfletuesit gjithmonë shkon tek postimi i parë në vend të post të ri.

Gjithashtu nëse i klikoni Shëno Forumet Të Lexuara i merrni një gabim 404.

Të dy karakteristika të punojnë me vbet me aftësi të kufizuara.

Snake
26-06-10, 00:20
Kjo e bën atë edhe këtu, kurrë nuk të gjitha lidhjet e parë goto ri të postoni në forum goto shtëpi mesazhin e parë dhe përditësimin e për të treguar ju e keni parë këtë post, ata gjithmonë qëndrojnë të guximshme.

Shënoji Forumet si të lexoni në faqen kryesore përcjellëse në shtëpi forum dhe shënon asgjë!

Ramses
26-06-10, 02:04
Unë shikoja këtë çështje këtu në vbet tepër, në forumin tim nuk është kjo çështje.

Snake
27-06-10, 19:28
Kjo është një bug mjaft serioze, ai e thyen shumë funksione përdoruesit e mi kanë nevojë. A është duke u shikuar ne? Thanks.

kamilkurczak
28-06-10, 08:47
ok snake, unë do të përpiqet për të riprodhuar këtë bug

kamilkurczak
28-06-10, 09:38
Unë nuk mund të riprodhoni këtë problem, ndoshta unë kam një version të vjetër të forumit. Ju lutem shkruani me atë që ju keni versionin e saktë të vBulletin, dhe unë do të përpiqemi për të riprodhuar atë në versionin e vB si forumi juaj.

Ju lutemi të përpiqemi të gjejmë një konflikt me mods tjera. Për ta bërë këtë, çaktivizoni mods të tjera dhe të lënë vetëm vBET. nëse gabimi nuk ndodh, kaloni mods kthehet më tej për të parë se ku është konflikti.

steve
28-06-10, 10:39
Unë nuk mund të riprodhoni këtë problem

Unë gjithashtu nuk mund të riprodhojnë në forum shënuar si problem i lexuar, unë kam testuar vetem ne dy forume (serverat të veçanta). Forums running VB vbet 3.8.x fundit dhe Muslimanët.

Megjithatë do të palexuara mesazhin e fundit është një problem në të dy, unë kam marrë dhjetra ankesa. Ajo gjithashtu nuk është funksional për mua këtu. Kur unë disable vbet në forume tim, problemi zhduket.

kamilkurczak
28-06-10, 11:03
ok tani është e gjetur në forumin tonë. Shko tek postimi i mundësitë e reja.

Unë do të përpiqemi të gjejmë një zgjidhje.

steve
29-06-10, 23:00
ok tani është e gjetur në forumin tonë. Shko tek postimi i mundësitë e reja.

Unë do të përpiqemi të gjejmë një zgjidhje.

Hows ky do? lidhje të re pas nuk është duke punuar dhe ne kemi shumë anëtarë të mërzitur: (

Snake
29-06-10, 23:07
Më duhet të pajtohem, asnjë mbështetje, pa rregulluar, bug të mëdha, lloj it out!

Snake
30-06-10, 08:01
KU ËSHTË NDIHMË, FIX YOUR Ministrisë së Mbrojtjes DAM FFS!

kamilkurczak
30-06-10, 15:34
hello,

Ne mund të riprodhoni këtë metash në forumin tonë dhe kjo do të zgjidhet në relase e ardhshme ..
Në qoftë se kjo do të jetë e lehtë, Ne do t'ju japë një të shpejtë-fix

Snake
30-06-10, 16:30
Sinqerisht nuk është mjaft e mirë, një funksion të saj të madh, dhe kjo po shkakton gjymtyrët e mia me të vërtetë të ankohen, kështu që unë thjesht do të ankohen për ju.

Ju duhet të keni caktuar këtë ditë, edhe javë më parë, ju duhet të lëshojë një patch bug. Së shpejti. Kjo është ajo që çdo mod tjera të paguara do të bëjë.

: Mad:

kamilkurczak
30-06-10, 16:40
Ne do të përpiqemi për të rregulluar bug sa më shpejt të jetë e mundur.

steve
30-06-10, 22:26
Sinqerisht nuk është mjaft e mirë, një funksion të saj të madh, dhe kjo po shkakton gjymtyrët e mia me të vërtetë të ankohen, kështu që unë thjesht do të ankohen për ju.


Unë jam tani duke marrë rreth 50-60 email-e në ditë në lidhje me këtë problem, një gjendje e vështirë do të jetë mirë. Ai ka punuar mirë para se këtë version.

steve
01-07-10, 10:41
Unë jam tani duke marrë rreth 50-60 email-e në ditë në lidhje me këtë problem, një gjendje e vështirë do të jetë mirë. Ai ka punuar mirë para se këtë version.

A është kjo duke u punuar në? A mund të ju lutemi të ketë një ETA?

kamilkurczak
01-07-10, 11:43
Kam gjetur disa arsye për këtë çështje. është shkaktuar nga një plugin të global_start.
Nëse unë fikur këtë shtojcë, kjo mundësi vepra të mira.

ndoshta urdhër të plugins?

Unë punoj në të. Ju lutemi keni durim

steve
01-07-10, 22:24
Kam gjetur disa arsye për këtë çështje. është shkaktuar nga një plugin të global_start.
Nëse unë fikur këtë shtojcë, kjo mundësi vepra të mira.


Unë nuk kam ndonjë ide se çfarë do të thotë.

kamilkurczak
01-07-10, 22:43
I shkroi se kemi gjetur një plugin, e cila është çështja. Ne jemi duke punuar.

steve
04-07-10, 07:59
Si është rregulluar për këtë çështje përparuar?

kamilkurczak
04-07-10, 13:36
Ne e dimë se ku exacly është bug. Ne kemi gjetur se në funksion vbet_global_start në vBET dosjen php.

ndoshta, ne të kalojë një url keq për funksionin vBulletin (exec_header_redirect).

Michał është duke punuar për këtë.

steve
05-07-10, 06:53
Nuk ka problem, ne me të vërtetë nevojë për një fix për këtë problem asap

vBET
05-07-10, 07:33
Done:) Na vjen keq që duhej të priste. Zgjidhja do të përfshihen në publikimin e ardhshëm. Ne tashmë janë duke e përdorur atë në forumin tonë, kështu që redirection i ri pas është duke punuar mirë këtu.

Për doze ju lutem:
1. Edit përfshin / vbenterprisetranlator_functions_hooks.php
2. Gjej të:

if (THIS_SCRIPT == 'showthread' && 'VBSEO_URI' == $vbulletin->options['vbenterprisetranslator_linkstype'] && $_GET['t']) {
3. Replace nga:

if (THIS_SCRIPT == 'showthread' && 'VBSEO_URI' == $vbulletin->options['vbenterprisetranslator_linkstype'] && $_GET['t'] && $_REQUEST['goto'] != 'newpost') {

vBET
05-07-10, 07:38
Unë shoh në titullin që ju të përshkruar 2 çështje në një fije. Por, Kamil konfirmohet vetëm një nga ato. Ju lutem tregoni pikërisht si ju shënuar Forum Si Të Lexuar. Unë thjesht nuk mund të gjejnë mundësi të tilla - ndoshta në kërkim në vendin e gabuar;)

Snake
05-07-10, 18:10
Unë shoh në titullin që ju të përshkruar 2 çështje në një fije. Por, Kamil konfirmohet vetëm një nga ato. Ju lutem tregoni pikërisht si ju shënuar Forum Si Të Lexuar. Unë thjesht nuk mund të gjejnë mundësi të tilla - ndoshta në kërkim në vendin e gabuar;)

Në faqen e saj, nën forume dhe nëse klikoni dy herë ikonën në anën e majtë të çdo përshkrimi forum.

kamilkurczak
05-07-10, 19:35
I kontrolluar atë në forumin tonë provë dhe unë nuk kam këtë bug
404 error. Çdo gjë është duke punuar si duhet.

Pra, ju lutem dërgoni me Michał qasje (vbet) të plotë për të admincp tuaj dhe FTP duke PM. Ai do të përpiqemi të gjejmë një zgjidhje dhe fix it!

Thanks:)

kamilkurczak
09-08-10, 11:37
Unë ende duke pritur për përgjigje. asnjë përgjigje - Unë supozoj se është ok.
Nëse jo ok, ju lutem shkruani këtu dhe unë do të hap këtë thread përsëri

Snake
11-08-10, 23:36
Kjo çështje ende ekziston, në forumdisplay (http://www.computer-juice.com/forums/f10/), nëse i kliko shigjetën për të goto postin e ri për një fije, ajo gjithmonë merr mua për mesazhin e parë, jo Postimi i parë i palexuar.

Regjistrohu në forum tim dhe ju do të shihni atë.

Nëse i disable vbet, çështja shkon larg.

http://www.computer-juice.com/error.gif

Snake
12-08-10, 00:04
Upgraded to 3.3.5 dhe të gjitha çështjet URL duket të caktuar, kështu që nuk ka problem, thanks.

kamilkurczak
12-08-10, 12:22
ok:)
thanks for konfirmim

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translations by vBET Translator 4.10.1