PDA

View Full Version: Zgjidhet Faleminderit për vbet, por i vini re disa probleme të çuditshme me cmps_index pagesymbianist
15-06-10, 14:28
Faleminderit për vbet, por i vini re disa probleme të çuditshme me cmps_index faqe.
Unë kam f. time cmps_index.php riemërua në bindex.php. Por kur unë jam duke u përpjekur të klikoni trnalstor për shembull arabisht, është treguar një lidhje të prerë si


www.mywebsite.com / ar / b
cili supozohet të jetë


www.mywebsite.com / ar / bindex.php

Dhe kjo është e njëjtë për të gjithë përkthim. Çfarë duhet të bëj për të rregulluar këtë gabim. thanks in advance.

vBET
15-06-10, 17:35
vBET shkurtime index.php nga URL - kjo është arsyeja pse ju keni këtë çështje. Për doze ju lutem:
1. Edit file / përfshin / vbenterprisetranslator_functions_url.php
2. Gjej të:


if (false !== strpos($address, 'index.php') && false === strpos($address, '/archive/')) {
$address = str_replace('index.php','',$address);
}

2. Replace nga:


if (false !== strpos($address, '/index.php') && false === strpos($address, '/archive/')) {
$address = str_replace('/index.php','/',$address);
}


Ju lutem konfirmoni bën atë të ndihmojë. Ne do të përfshijë atë në lirimin e ardhshëm kështu që ju do të jetë i qetë për këtë gjatë rejat:)

symbianist
16-06-10, 10:25
Unë jam gabim. Kjo është index.php origjinal riemërua në bindex.php dhe cmps_index.php time për të index.php.
My Translator në index.php (fillimisht cmps_index.php) duket se duke punuar mirë, por bindex.php (fillimisht index.php) nuk punon.

Dhe unë nuk mund ta gjeni këtë kodeve në / përfshin / vbenterprisetranslator_functions_url.php


if (rreme! == strpos ($ adresa, 'index.php') & & false === strpos ($ adresa, '/ archive /')) {
$ Adresa = str_replace ("index.php','',$ adresë);
}

Kjo është ajo që i keni në / përfshin / vbenterprisetranslator_functions_url.php

if ($ indeksi = strpos ($ adresa, 'index.php')) {
$ Adresa = str_replace ("index.php','',$ adresë);
}


Ju lutemi të përgjigjeni asap.

vBET
16-06-10, 20:08
OK - ky kod që keni gjetur është një. Unë ju dha kodin nga versioni nuk lëshuar ende. Por nuk e përdorin atë - për shkak se çështja është diçka tjetër që ju të përshkruara në vendin e parë.

Rreth çështja e vërtetë. Së pari - sigurohuni që ai nuk është bërë nga disa settings Muslimanët (si rishkruhet me porosi ose diçka).

Kur ju do të jetë i sigurt se ajo nuk është Muslimanët, atëherë ju lutem AM URL juaj forum dhe detajet akses për Admin CP, Muslimanët CP dhe FTP - ne do të kemi për të kontrolluar atë në vend.

vBET
05-07-10, 07:41
Për shkak se shkoi në Kryeministri - për të konfirmuar mund të nxjerrë të jenë të mbyllura?

vBET
07-08-10, 11:56
Jo konfirmim - çështje e mbyllur. Në rast se ajo është ende aktive, ju lutem të përgjigjet këtu dhe do të jetë rihapur.

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
vBET 4.10.1 supports automatic translations