PDA

View Full Version: Bërë tashmë Dërgo një pjesë e titullit të artikujve në CMS, pa përkthimtrevis
26-05-10, 01:49
Si mund të lënë një pjesë e titullit të artikujve në CMS, pa përkthimin? Provoi " and " POR AJO NUK Ka Pune. Rezultati Fillon me diçka si crnilishta.islam: Titulli i artikullit NE CMS: Duke pritur për "PX Deq Credit: send blkd"?
Titulli NE Shqip: Duke pritur për "PX Deq Credit: Dërgo blkd"? - Correct! Titulli NE portugalisht: Esperando "PX DEQ Credito: Postoje" blkd? - I gabuar! Rrugën e drejtë Fillon: Esperando POR "px Deq Credit: dërgoni blkd"?. Faleminderit Shume.

vBET
27-05-10, 06:18
Në këtë moment nuk është i mbështetur. Ne kemi BBCode notranslate, por ajo është duke punuar vetëm në mesazhe nuk, me tituj. Unë do të shkojë këtë thread në funksion të kërkesës dhe të lënë në gjendje të konsideratë.

vB nuk është miqësor në të gjitha për bbcodes në tituj. Gjithashtu shkurtimet e tituj në shumë vende dhe kemi pasur shumë çështje për të bërë langtitle punës. Pra, me siguri, ne nuk do të mbështesë shpejti notranslate në tituj. Ende - ne do të mbajë këtë në mendje.

vBET
10-08-10, 00:27
Kjo është pranuar tashmë dhe ne kemi ide të zgjidhje, e cila do të lejojë të largohet nga çdo pjesë e titullit nuk janë të përkthyera. Ju lutem shikoni këtu për detaje: Gjithashtu ju lutem vini re se ajo është në gjendje të pranohet.

kamilkurczak
15-12-10, 09:33
Përshëndetje,
Bërë tashmë.
ju lutem lexoni këtë post me zgjidhje:

testuar!

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translated to other languages supported by vB Enterprise Translator 4.9.2