PDA

View Full Version: Bërë tashmë Njoftim specialeVGF
18-04-10, 16:36
Unë nuk kam instaluar edhe plugin ende, por kam menduar për diçka tashmë ..

Një 'Vini re veçantë "që është fakultative për të mundësuar me të gjitha gjuhët e tjera në forum ... me përjashtim të gjuhës kryesore të forumit.

Ndoshta diçka si "forumet tona fillimisht ishin dizajnuar për një audiencë angleze. Pra, nëse përkthimet nuk janë 100% të sakta në gjuhën tuaj, ne kërkojmë ndjesë për këtë shqetësim."

Në këtë mënyrë njerëzit do të dinë paraprakisht nëse gjërat nuk të tingëllojë si një të sakta 100%, kur shikimin e forumit ...

Gjithashtu, ata nuk do mendojnë se të gjithë në këtë forum postimin është analfabete. lol:)

bhanuprasad1981
18-04-10, 19:28
Unë mendoj se kjo mund të bëhet nga sistemi i vbulletins njoftim default:)

VGF
18-04-10, 22:48
Unë mendoj se kjo mund të bëhet nga sistemi i vbulletins njoftim default:)

Po, por si për të përmendur vetëm me gjuhë të tjera dhe nuk është gjuhë kryesore?

vBET
18-04-10, 23:00
Është kërkuar tashmë për të shtuar një mundësi të tillë për sistemin e njoftimeve vBET. A nuk e mbani mend statusin - pranuar ose në konsideratë ...

Në këtë moment ju mund ta bëni atë të vënë dorë në këtë njoftim template të përshtatshme, brenda të gjendjes:


<vb:if condition="$_REQUEST['language']">
THIS IS VISIBLE ONLY ON TRANSLATED PAGES
</vb:if>

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translations by vB Enterprise Translator 4.9.2