PDA

View Full Version: Zgjidhet Unë RECIVE këtë erorrxfofo_ksax
07-04-10, 09:05
i kanë instaluar vbet dhe kam marrë këtë erorr

SELECT cache.originaltext si originaltext, cache.translated përkthyer si NGA ndihmojë vbenterprisetranslator_cache, cache vbenterprisetranslator_cache KU help.originaltext = 'XXXXXXXXXXXXXXXXXXX DHE help.tl =' ru DHE cache.serie = help.serie;


MySQL Error: MySQL server ka shkuar larg
Error Number: 2006
Data e kërkesës: e mërkurë, 7 prill, 2010 @ 09:56:03
Data Gabim: e mërkurë, prill 7, 2010 @ 11:08:33
Script: XXXXXXXX = 23 & language = ru
Referrer:
Adresa IP: 67.195.110.169
Username: غير مسجل
Classname: vB_Database
MySQL Version:

MY VB është 3.8.5

çdo ndihmë plz

vBET
07-04-10, 11:22
Ju duhet vendosur mysql timeout tuaj lidhje me vlerën më të mëdha.

Tani për tani kjo ndodh sepse kur serveri juaj është duke pritur për formën e përkthimit të Google (kjo ndodh vetëm për përkthime jo kopje), serverin mysql tuaj mbyllet lidhje.

Kjo është deklaratë zyrtare vBulletin rreth 'MySQL server ka shkuar larg' çështje:
MySQL Error: MySQL server ka shkuar larg (http://www.vbulletin.com/forum/showthread.php?328968-MySQL-Error-MySQL-server-has-gone-away)

xfofo_ksax
07-04-10, 11:29
thx shumë

dhe i dërgoni një PM për ju
mund të u plz check it

vBET
07-04-10, 12:25
Tashmë u përgjigj:)

xfofo_ksax
07-04-10, 16:37
i rritur wait_timeout në 60
por nuk ka ndryshim

Unë ende merrni gabim

xfofo_ksax
07-04-10, 17:36
i rritur wait_timeout në 90

gjithashtu të njëjtën

vBET
07-04-10, 23:10
Mund të ju lutem dërgoni URL e tërë shkrimit dhe i thoni jeni duke përdorur Muslimanët apo jo?

Ndoshta çështje është me lidhje DB mbyllur tashmë (në anën e php) nuk kohë deri.

Gjithashtu sot ne jemi duke bërë të reja të prodhimit - ju lutem instaloni versionin e ri dhe të kontrolloni lëshon ende ekzistojnë. Nëse po - ju lutemi të përgjigjen pyetjes.

xfofo_ksax
08-04-10, 19:16
i kanë VB 3.8.5
nuk Muslimanët
bën punë të re të prodhimit në 3.8.5?

vBET
08-04-10, 23:55
i kanë VB 3.8.5
nuk Muslimanët
bën punë të re të prodhimit në 3.8.5?

Po ajo ka:) Ju lutem kontrolloni një të ri dhe i thoni nuk çështja ende ekzistojnë. Nëse po ne do të shikojmë më afër se çfarë ndodh atje.

xfofo_ksax
09-04-10, 13:26
nuk vBET 3.3.2 lirë??

vBET
10-04-10, 20:19
nuk vBET 3.3.2 lirë??

Cili nr version jeni shkrim në lidhje me? Ky seksion ka të bëjë me vBET 3.x

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Languages translations supported by vBET 4.10.1