PDA

View Full Version: Bërë tashmë disable forume të caktuarabhanuprasad1981
15-03-10, 18:10
Unë shpresoj që ju jep mundësi për të çaktivizuar mbështetjen për disa forume vbet:)

vBET
15-03-10, 19:49
Në këtë moment ju mund ta bëni këtë duke opsion "Ignore URLs '- ai do të punojë në qoftë se ju keni Muslimanët që Muslimanët shton emrin forum për çdo URL.

Me URL vB Friendly nuk do të punojë të përkryer. Unë do të thotë lidhja forum do të injorohen gjatë ndjekja e përkthimit, në faqen forum nuk do të ketë flamuj dhe nëse dikush shton kodin gjuhën për të link-forum pastaj do të ridrejtuar automatikisht në një origjinal. Pra, motorët e kërkimit nuk do të shkojnë në temat e përkthyer. Por nëse dikush shton nga gjuha kod të gatshëm për të URL thread atëherë ajo do të përkthehet.

Gjithashtu kjo zgjidhje është më e fuqishme se vetëm duke injoruar disa forume, sepse ju mund të çaktivizoni cilado pjesë që ju dëshironi.

Ju lutemi provoni atë dhe të na tregoni ka zgjidhje ekzistuese të kënaq ty.

bhanuprasad1981
18-04-10, 14:04
do të këtë disable krijimin sitemap për atë shumë forume? Unë jam duke përdorur gjenerator vBulletin sitemap.

vBET
18-04-10, 23:02
do të këtë disable krijimin sitemap për atë shumë forume? Unë jam duke përdorur gjenerator vBulletin sitemap.

Nr Ju do të keni për të shtuar kushte të përshtatshme në kodin e integrimit të tjera. Ju lutemi të pyes për atë në fije Sitemap integrimit: - Ne do të shikojmë për zgjidhje:)

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
vBET 4.9.2 supports automatic translations